Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko z miłych rzeczy bardzo dobre wykonanie, firmowo naklejona folia na wyświetlacz (a w zestawie dwie dodatkowe), wgrany najnowszy soft który wyszedł coś ok. tygodnia temu, wrzucony w pamięć album i kupon zniżkowy do hdtracks. Z wad pokrowiec jest dość średni i brzydki (ale jest:)) i wyświetlacz też jest słaby (acz jako że to urządzenie do słuchania a nie oglądania to w sumie mało istotna wada). Teraz muszę tylko przeformatować kartę 64gb na fat i czas na odsłuchy:)

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś siedziałem i słuchałem X3 z Westone 4 i przesłuchałem cały wgrany album, 26 plików: niektóre to utwory, niektóre to pojedyncze instrumenty, inne to dema możliwości binauralnych i o ile nie przepadam za graniem W4, tak w tym wypadku jestem oczarowany wszystkim, co usłyszałem. Pewnie duża w tym zasługa specjalnie nagranych kawałków, ale wrażenie jest ekstra. Na dniach porównam z moim materiałem muzycznym i napiszę coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panataki: Dr. Chesky's Sensational, Fantastic, and Simply Amazing Binaural Sound Show - to bardziej efekciarska płyta, mająca prezentować właśnie technologię Binaural+. Ja nawet nie byłem jej w stanie przesłuchać, męcząca jest, ale rzeczywiście efektowna :) Na AK100 były wrzucone tylko cztery utwory z Chesky i to nie Binauralne. Fajnie, że FiiO zdecydowało się na coś więcej :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić taki test, ale to trochę potrwa, bo nigdy nie wiadomo jak player jest od producenta naładowany i kiedy bateria będzie w pełni swojej pojemności. Do tego dochodzi randomowe kopiowanie muzyki, doładowywanie i nikt już nie wie co z baterią i ile czasu ciągnie ;)

 

Ale pewnie wezmę go w małą podróż po Polsce, więc będzie okazja. Poświęcę czytanie ksiąek, niech będzie :P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor: Jesteś pewien? Wydawało mi się, że oni wskrzesili ten stary design z prototypów.

 

Tutaj fotka z bloga pclab: http://blog.pclab.pl/i/b/a55f586a-8f37586a-2/57.jpg

 

Chodzi o wykończenie krawędzi?

Pudełko, opakowanie, już się rozumiemy? ;-) nie obudowa, ta jest oczywiście inna, choć z podobnych (tych samych?) materiałów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor: Jesteś pewien? Wydawało mi się, że oni wskrzesili ten stary design z prototypów.

 

Tutaj fotka z bloga pclab: http://blog.pclab.pl/i/b/a55f586a-8f37586a-2/57.jpg

 

Chodzi o wykończenie krawędzi?

Pudełko, opakowanie, już się rozumiemy? ;-) nie obudowa, ta jest oczywiście inna, choć z podobnych (tych samych?) materiałów. ;)

 

:D Potraktowałem to tak trochę slangowo, pudełko, buda itd. :P

 

Bo w sumie E10, E11 chyba zostały tylko z puchą (i HS2, ale zapomnijmy o nim). E17, E07k mają to samo co E12 (właściwie E12 ma to samo co inne). Zresztą większość produktów Sennheisera i Beyerdynamic też mają identyczne i nudne, a ja lubię fancy pudełka ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz biorę na warsztat CA 330 i Music One z X3:) Co do instrukcji to jest wgrana i w postaci ulotki jak w e07k. Menu i instrukcja po angielsku.

 

Jakbyms mogl sprawdzic z Pro330 jak jest tutaj z wysokimi, a dokladnie czy balans tonalny jest wyrownany. I czy on nadal ma tak jak inne produkty Fiio bardzo rozmyty dzwiek, tzn. brak dokladnie wyznaczonej krawedzi instrumentow/dzwiekow, ta linia jakby jest rozmyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem po sobie - z iModa można nie wyrosnąć... Z FiiO się wyrasta..No ale nie znam jeszcze X3 i X5. kto wie jak sprawa się potoczy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli FiiO niedługo się nie obudzi, t.j. nie zróżnicuje bardziej brzmieniowo oferty to rzeczywiście może być etap do przejścia - coś w stylu "poznałeś jedno urządzeni FiiO, możesz sobie darować resztę". Zobaczymy jak będzie z E18 i X5 - chociaż tego pierwszego raczej nie uda mi się przetestować, bo nie mam kompatybilnego urządzenia z Androidem, a mój starszy fon zaczyna mi brzydko wpieprzać reklamy jako powiadomienia i ikony, chyba za sprawą Google Play, więc sobie niedługo w ogóle daruję andka. No E12 w sumie zasugerował już zmiany i to wyraźne, a X5 ma nie mieć Wolfsona, więc jest nadzieja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux zgadzam się z Tobą niech Fiio zmieni swoją sygnaturkę dźwięku, gdyż mniej więcej szukam nowego dapa, ale jak X3 gra tak jak Fiio to ja z góry za niego dziękuję. I coś czuje że mój stary Monolith MX7000 w SQ zje na śniadanie X3, ale to się okarze na meetcie dopiero.

 

Wolfson nie jest zły, zależy od innego hardwaru i softu. AK100 też ma ten sam chip Wolfsona, a gra właśnie tak jak lubię, wspomniany wyżej MX7000 też ma wolfson ale 8750 i też fajnie gra i tak dużo można wymieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności