Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinasz słuchawki pod byle jakie źródło i niech sobie grają 50h. Ja często podpinam je pod moje radio Technicsa i sobie gra cool.gif. Doki grzeję 150h ale takie duże hełmofony to 50.

 

 

często 50 przy własnie większych to mało... minim 100-150 przy każdym typie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie siana z tym wygrzewaniem, od razu po rozpakowaniu wysłuchałem z wielką przyjemnością trzech płyt.

 

A tego co robią świry od Grado postaram się nie skomentować.

Edytowane przez MathU
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieje, że wygrzewanie coś da, bo po podłączenniu hd 668b do audigy jestem z lekka zawiedziony porównując ze swoimi starymi shp 2700 i cal-ami brata. Jedyny plus na korzyść superluxów jest to, że przy szybszych kawałkach rockowych nie tworzy się dźwiękowa sieczka jak to niekiedy ma miejsce przy shp. Póki co superluxy wygrzewają sie nadal. Pożyjemy, zobaczymy co będzie po 50-100 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie siana z tym wygrzewaniem, od razu po rozpakowaniu wysłuchałem z wielką przyjemnością trzech płyt.

 

A tego co robią świry od Grado postaram się nie skomentować.

 

Ja postaram się nie komentować tego.

 

SL wyglądają na sporszych rozmiarów więc minimum 100h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieje, że wygrzewanie coś da, bo po podłączenniu hd 668b do audigy jestem z lekka zawiedziony porównując ze swoimi starymi shp 2700 i cal-ami brata

No bo może preferujesz inny charakter brzmienia, a to wcale nie znaczy, że Superluxy są gorsze. Po prostu może Ci nie pasują i nawet 1000h wygrzewania nie pomoże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się nie komentować tego.

 

SL wyglądają na sporszych rozmiarów więc minimum 100h.

W wygrzewanie słuchawek jak najbardziej wierzę.

 

Ale puszczanie przez 100h specjalnie spreparowanego szumu na cały regulator uważam za totalną paranoję. Potem jedna osoba pisze, że po 10h słuchania zobaczyła ogromną zmianę w prezentacji dźwięku, a druga owija słuchawki kocem, atakuje szumem przez 50h, nie widzi różnicy, więc dochodzi do wniosku, że musi wygrzewać jeszcze przez 150h, a na końcu sprzedaje słuchawki, bo wygrzewanie nic nie dało. A słuchała ich łącznie przez 30 minut.

 

Dziwne, że wygrzewacze nie mają jeszcze specjalnych nagrań, które w procesie wygrzewania uwydatniają konkretny odcinek pasma (oczywiście szum musi być w 96/24).

 

Chyba zacznę taki biznes, będę sprzedawać specjalne flaki opracowane pod konkretne modele słuchawek i kolumn (mogę robić na zamóienie), ceny od 2000 dolarów w górę. Załatwcie mi tylko recenzję u jakiegoś audiofilskiego góró.

 

Być może jest tak jak piszesz. Jak napisałem wyżej powygrzewam je jeszcze trochę, podłącze ponownie i napiszę czy coś się zmieniło :)

Może po prostu podłącz je do normalnego źródła i wzmacniacza, a nie Audigy.

 

Poza tym to nie są słuchawki do rocka.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka nadaje się 681, prawie że są to uniwersalne słuchawki, jedynie co do dynamicznej hybrydy się nie nadaje, ale używająć jako źródła notebooka, na discmaninie nie mam braku dynamiki. Czy 668 też są wyłącznie robione na duże głowy, bo w swoich 681 mam regulację na najniższy a nadale środek muszli jest niżej niż środek ucha i spoczywają na żuchwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie naszych cudownych słuchawek zapadła niepokojąca cisza :) Pierwsza para pojawiła się już w dziale Sprzedam.

 

A ja zastanawiam się nad zakupem trzeciej (!) pary do pracy. W ten sposób za 360 będę mieć słuchawki hifi przenośne jak IEM-y, bo w ogóle nie będę musiał ich przenosić B) Z każdą kolejną płytą podobają mi się coraz bardziej i "wygrzałem się" już do połączenia z J3.

 

Testowo puściłem na nich Toola i nie dało się tego słuchać, talerze tak bardzo wybijały się naprzód, jakby były jakimś osobnym instrumentem. To nie są słuchawki do takiej muzyki, zapomnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam już ponad tydzień, ale dopiero dziś miałem czas żeby trochę posłuchać. No i słuchawki totalnie zaskakują. Oczywiście bardzo in plus.

Są po prostu rewelacyjne. A już jak się popatrzy na cenę to normalnie kosmos.

Szczegółowość i dynamika wgniata w fotel. Nie nadają się co prawda do ostrzejszej muzyki, bo talerze masakrują uszy ale do klimatycznych nagrań - miód na uszy :)

 

Heh, i widziałem na wiadomym serwisie aukcyjnym, u sprzedawcy, który sprzedaje ten model, że to ostatni rzut, cytuję: "w tak niskiej cenie" :D

Edytowane przez roni77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności