Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

rekabling w sensie kabelka podczepianego do tej wtyczki wychodzącej z muszli,czy na sztywno,bezpośrednio do przetwornika? ja zauważyłem lekką różnicę z kabelkiem/przedłużką swojej roboty,różnica raczej na plus,kabelek taki za 1,1zł za metr 2x żyła z ekranem.

 

 

Myślałem bezpośrednio do przetwornika. Po jednym kablu do przetwornika, nie chce ciągnąć sygnału po tych wykałaczkach w pałąku. A otwor w prawej muszli już są, wystarczy gumkę ściągnąć.

Edytowane przez Witchinster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mogłyby fajnie zagrać z jakimś wzmakiem lampowym.

Albo raczej z hybrydą. Lampa może mieć trudności z ruszeniem tak niskiej impedancji.

Co prawda nie miałem nigdy do czynienia z lampowcami,ale z tego co wielokrotnie czytałem na ich temat to to od jakiej impedancji wzmacniacz napędza słuchawki zależy od konstrukcji konkretnego wzmacniacza lampowego,a nie od tego czy jest to lampa czy tranzystor,czy hybryda.Czytałem też o tym jak ludzie słuchają iem'ów z takich konstrukcji jak sensariusz ,nie wspominając o słuchawkach grado ,które mają dużo mniej ohmów niż superluxy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że do pełnych lampowców można podpiąć wszystkie impendacje to oczywiście prawda. Problem w tym że lampowce nadające się do niskich impendancji i bardzo czułych słuchawek są straszliwie drogie. Na tańszych konstrukcjach świetnie nadających się do wysokich impendancji będziemy słyszeć szumienie i brumienie. Wzmacniacze hybrydowe to taki kompromis gdzie mamy już lampe ale wyeliminowanie szumienia i brumienia nie jest już takie skomplikowane mimo ze też często występuje.

 

Czytałem też o tym jak ludzie słuchają iem'ów z takich konstrukcji jak sensariusz ,nie wspominając o słuchawkach grado ,które mają dużo mniej ohmów niż superluxy.

 

Domyślam się że na headfi. Tam jest też pełno ludzi słuchających np hd800 z ipoda co nie znaczy że jest to rozsądne ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iemy do lampy podałem tylko jako taki przykład,poza tym Sensariusz to polski dość drogi lampowiec był.Zapewne jest tak właśnie jak piszesz ale nie przesadzajmy że te 56 Ohm jest zbyt niską impedancją skoro np. taki Rolandsinger podobnochwalił sobie HD595 50 Ohm w parze z tanim WBA HPA,podobno CAL! też dobrze wypadają z lampą.No ale ja mogę tylko wyciągać wnioski z tego co czytam bo nie mialem z tymi sprzętami do czynienia ani też nie zamierzam się angażować w tego typu zabawki.

 

Wracając do Superluxów to uważam że nie są to zbyt łatwe do napędzenia słuchawki chociażby w porównaniu do takich JTS hp535 gdzie brzmienie jest naprawdę rasowe jak za tą cenę.Ja już sprzedałem swoje wzmacniacze i nie mam niestety jak sprawdzić czy z lepszym wzmocnieniem pokarzą bardziej wyrafinowany dźwięk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Superluxów to uważam że nie są to zbyt łatwe do napędzenia słuchawki chociażby w porównaniu do takich JTS hp535 gdzie brzmienie jest naprawdę rasowe jak za tą cenę.Ja już sprzedałem swoje wzmacniacze i nie mam niestety jak sprawdzić czy z lepszym wzmocnieniem pokarzą bardziej wyrafinowany dźwięk.

Jutro może uda mi się ich wreszcie posłuchać na Lovely Cube to zobaczę jak to brzmi. Mam nadzieję na powiększenie sceny, bo to właściwie jedyna rzecz jaka mi w nich przeszkadza dźwiękowo. Scena niby sięga daleko w głąb i przez to środek jest dość obszerny, ale po bokach bardzi szybko zakręca i zamyka się w muszlach. Poza tym mankamentem w pełni akceptuję ich dźwięk z Cowona J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze inne podobnesłuchawki :

 

Samson 850 SR >> http://www.twojpasaz...50_SR-5192.html

 

Sinn7 Monitor|S >> http://twojpasaz.pl/...dobny-2489.html

 

prawie to samo co Superluxy tylko że 32 Ohmy

 

 

Tylko, że o nich trochę głucho na Headfonii i head-fi ;) Szczerze nie ryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki przeKOZACKIE. Muszę sprzedać HD595 bo to nie to ;). Te Superluxy (nazwa kojarzy mi się z papierem toaletowym :P) są podobne w szkole grania do Bayerdynamic ? Wie ktoś coś o tym ?

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mieć swoje, wierz mi sie pożałujesz :) jedyne 110 w znanym komisie

 

 

po co mi kolejna para słuchawek?:) mam takie które uwierz mi bardzo odpowiadają. 110 to jest dużo jednak na tą chwilę :) nie każdy pracuje cały czas ;)

 

edit: już po ptokach, sprzedane :)

po za tym, po co kupować kota w worku? przetestuję, spodobają mi się bardziej niż to co mam- super, może kupię i tyle :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mieć swoje, wierz mi sie pożałujesz :) jedyne 110 w znanym komisie

 

[edit] wlasnie patrzylem, spóźniłeś sie ;(

Już sprzedane :), ale mam lepsze JTSy na sprzedaż

 

Przecież mówi, że nie chce kupować. Nie każdy ma kase by kupować sprzęt specjalnie do recki. Zresztą czego wy wymagacie od studenta, pieniądze nie rosną na uczelni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL + LC = :o

 

Masakra ludzie, one grają jak jaśniejsza wersja HD650. Scena nie jest już zawinięta, pojawił się bas, 650 akcentują dół i lekko wyglądzają górę, tutaj jest akcent na górę i detale, a niski bas złagodzony, ale poza tym jest to ta sama półka, 125 zeta, no po prostu masakra :blink:

 

Dobra, po pierwszym szoku HD650 mają jednak lepszą scenę, więcej powietrza i przestrzeni, ale jakość dźwięku leży na tej samej półce. Supery brzmią podobnie do 650 podpiętych do Audinsta (z poprawką na bas). W nagraniach smyczkowych zdecydowanie wygrywają realizmem i detalami, 650 mają trochę za dużo wygładzającej melasy. Ale już sam fakt, że porównuję je ze sobą, jest szokujący :blink:

 

Muszę kupić ampa do Cowona.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności