Skocz do zawartości

Superlux HD-668b


Witchinster

Rekomendowane odpowiedzi

"No niby tak, ale jak wyczytałem to maja charakterstyke praktycznie identyczna, jak Beyerdynamic DT990", "Raczej DT880. Ten Superlux ma bardzo mocno podbitą górę. To jest całkowicie przeciwny biegun niż HD650 i DT990.". Tak samo porównywanie ich do k240 jako "tańszą alternatywe". Hitów na forum było mnóstwo, ale większość szybko znikała, podejrzewam, ze z tymi będzie tak samo. Niedługo może uda mi się przetestować HD-668b a w każdej chwili mam możliwość posłuchania k240, więc porównam dokładniej.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Superlux ma bardzo mocno podbitą górę.

 

Przede wszystkim trzeba je najpierw przesłuchać, a nie osądzać ich w teorii, bo każdy pisze co innego. Dla przykładu:

 

"HD668 is the most Neutral one with softer highs and no exaggerated bass"

 

Ja naprawdę chciałbym zobaczyć pojedynek jakichś Beyerów z HD668.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii to możemy mówić o subiektywnym odczuciu, naprawdę. Podaje przykład: Ktoś jest bassheadem, cały czas słucha w ciemnościach, przesiądzie się na coś jaśniejszego i mówi od razu, że go kłuje, że podbita góra itp. A te same słuchawki dla gradofana będą za to dość basowe.

 

Osobiście coraz bardziej skłaniam się do porównań do obrazów. Wydaję mi się to bardziej "ogarnięte".

 

Ja naprawdę chciałbym zobaczyć pojedynek jakichś Beyerów z HD668.

 

X 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Superlux ma bardzo mocno podbitą górę.

 

Przede wszystkim trzeba je najpierw przesłuchać, a nie osądzać ich w teorii, bo każdy pisze co innego. Dla przykładu:

 

"HD668 is the most Neutral one with softer highs and no exaggerated bass"

 

Ja naprawdę chciałbym zobaczyć pojedynek jakichś Beyerów z HD668.

Ja nie stwierdziłem, że mają ją podbitą. To był cytat, dlatego dałem cudzysłów no heloooł :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie - jak na moje ucho - to nie nazwałbym Superluxów 681 ciepłymi. Mają podbite skraje pasma przez co średnica zdaje się być wycofana. Jest ona także mniej analityczna niż np. w takich AKG K512. Dla mnie ciepłota w słuchawkach przejawia się m.in. w podbiciu pasma 150-350 hz, natomiast 681 szaleją dopiero przy niskim basie <120 hz. Ale też nie porównywałem bezpośrednio ;)

 

@adasss8cc

Jeśli nie jesteś purystą dźwiękowym i słuchasz muzy z foobara to zawsze możesz sobie ocieplić brzmienie poprzez wykorzystanie różnych pluginów VST (Tubesaturator , D82 Sonic Maximizer itp)

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No tak, pewnie masz rację co do tych wartości. Ale co do samej jakości najniższego basu w 681 to miałem pewne zastrzeżenia. Ewidentnie czegoś brakowało (w kawałkach z bardzo niskim zejściem jak np. Fisz emade - Iron Maiden).

Może to wina źródła - jak słuchałem to miałem niestety tylko laptopa. Z drugiej jednak strony na innych słuchawkach prosto z laptopa niski bas był lepszej jakości, więc może to rzeczywiście cecha 681. Ale jutro czy pojutrze znowu je będę miał na parę dni więc zweryfikuję na wieży i kinie domowym, bo źródła portable chwilowo mi brakuje :blink:

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad słuchawkami otwartymi z przyjemnym basem ale z akcerptowalną średnicą a nie wycofaną bo tego to nie lubię akurat. Te Superluxy wydały mi się ciekawe jako wygodniejsze do słuchania w domu od konstrukcji zamkniętych a nie są też super trudne do napędzenia co jest plusem.

W każdym razie dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj dojechały do mnie superluxy 668b. To co się rzuca w oczy to wykonanie i ten wszechobecny tani plastik. Co do dźwięku to niestety nie mam póki co dostępu do stacjonarnego PC z audigy (docelowa maszyna) bo brachol napierdziela w fallouta i pierwsze odsłuchy prowadzę na lenovo ze zintegrowanym conexantem. Jak sie można domyślić przy takim zestawieniu szału nie ma, szczególnie że ta integra cholernie szumi. W tym momencie słuchafony wygrzewają się szumem różowym. Wieczorem jak zwolni się "stacjonarka" to podłącze je do audigy i dam znać jak się sprawują po kilku godzinach wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

właśnie nasunęła mi się sprawa tego plastiku. Nna pierwszy rzut oka wydaje się, że miałyby się rozlecieć. Nic bardziej mylnego, moje SL'ki przeżyły juz prawie miesiąc bez skazy, nic nie odpada, pady jak nowe. Konstrukcja jest dość stabilna, żeby przy upadku nic nie odleciało. A to, że chiński.... plastiki w k701 też są chińskie i co z tego ;)

Edytowane przez Witchinster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne plastiki? Ja już chciałem kupować te słuchawki skoro to poziom HD650... :D Chyba jednak się wstrzymam ;)

 

Dla tych 10% efektu warto słuchawek posłuchać godzinę po wyjęciu z pudła a potem po paru dniach obciążenia. Taka podwójna radość kupowania słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności