Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] coś lepszego od AKG K370


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak to będą krokiem w tył:) Bo jeśli dalej jest ten sam kabel, i tak samo to wszystko jest jak piszesz- to murowany krok w tył. Wygoda jest akurat very okey w k370. Przynajmniej nie ma efektu mikrofonowego jak jaysach...

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi, dopiero wróciłem z pracy i muszę przetrawić co napisaliście :)

 

Co do pytania Rolanda już tłumaczę:

1. Lewa słuchawka ledwo mi się trzyma na silikonach dołączonych do AKG, na Comply jest lepiej (ale też czuję, że trzyma się gorzej niż prawa), ale to już inne brzmienie. Na innych dokach tego nie doświadczyłem.

2. No nie ukrywam, że liczę, że coś będzie brzmiało lepiej od AKG. Pewnie wymagam cudów, bo chciałbym, żeby doki grały jak dobre nauszne słuchawki.

3. Chciałbym spróbować armaturki. Nigdy jej nie miałem, więc nie ukrywam, że kusi.

4. I to najmniej istotne, AKG sybilizują trochę, ale nie przeszkadza mi to zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie sybilizacja i szum zdecydowały o zmianie, tipsy firmowe też do ucha jakoś mi nie pasowały... Ale takiej średnicy w innych małych dynamikach nie słyszałem. Może faktycznie w Twoim przypadku zmiana tipsów da dużo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się wypowiedziałem w temacie to pasowałoby podać moją propozycję... Jakoś nie przepadam za dokami, ale jakbym miał kupić coś co już znam to pewnie wybrałbym Sony MDR-EX500, scena nawet szeroka, w miarę dobrze zachowany balans, mają co prawda tendencje do lekkiego posykiwania na niektórych odtwarzaczach, ale na clipie raczej Ci to nie grozi.

Mam zarówno K370 jak i EX500. W "pięćsetki" jednak bym nie brnął, gdyż pomimo odmiennej charakterystki brzmieniowej, nie stanowią upgrade'u do AKG.

 

A CLIP jest na tyle sympatycznym odtwarzaczem, że przy pomcy ROCKBOXa można go dowolnie ustawić pod niemal każde słuchawki (oczywiście w ramach ograniczeń związanych z zastosowanego chipa i wzmacniacza).

 

Widzisz niestety nie słuchałem K370. Napisałem, że: "jakbym miał kupić coś co już znam". Chciałem wtrącić moje zdanie nt Panasów Zirconia, a żeby nie robić offtopa wymieniłem EX500, które w mojej ocenie są okej. Może w ogóle nie powinienem się wypowiadać w tym wątku skoro nie miałek K370, mam jednak nadzieję, że dzięki mojemu ostrzeżeniu nikt nie wpakuje się w te Panasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland a Twoim zdaniem warto się pakować w k370 do Iphona 3gs ? (bodajże touch 3g) . Ex500 podejrzewam, że będą sybilizowały, scl-2 over the ear a wolałbym normalne. Myślałem nad k370 lub ne700. Choć to Iphone to mikrofon mi i tak nie jest potrzebny. Coś z ładnym basem (nieco więcej jak w ex500) ale w miare równym graniem, bez świszczenia, sybilizacji i góry wiercącej dziure w głowie.

 

Osobiście do iPhone`a bym K370 nie kupował, dla mnie one dopiero na znacznie ciemniejszym niż iP - Sony`m X grają jak należy.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przychodzi Ci coś na myśl co można do Iphona? Swoją drogą coraz bardziej zastanawiam się, czy oby moje ex500 nie były podróbkami. Fakt, że futerał twardy i zatrzaskiwany na magnes, akcesoria i dobre wykonanie ale moje odczucia co do tych słuchawek wydają się zupełnie inne od reszty użytkowników.Chyba, że te słuchawki lubią ciepłe grajki. Dla mnie takie utwory Dido były wyprane z uczuć, rock metal itp brzmiał słabo. Siarczysta, metaliczna góra i wszechobecne sybilanty. Dla mnie przeciwieństwo NX3 (ex85), które grały ciepłym przyjemnym dźwiękiem, choć na niektórych grajkach muliły.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wpakowałem w Zirconie i jestem bardzo zadowolony. W sieci jest swietna recenzja pomieszana z przemyśleniami z shawshank Redemption, która swietnie opisuje dlaczego są takie "kontrowersyjne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam eterny i k370. to co wolę zależy tu tylko od wybranej muzyki: w rocku i metalu żądzą swoją naturalnością k370; w dnb, electro, hh pokazują klase eterny. poza tym na + dla etern jest wygoda, izolacja. no i fakt - scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te EX500 podłączyłeś do V39, to nie dziwię się, że Ci uszy zwiędły. Ten plejer i słuchawki grają skrajami, jak to współgra słyszysz.

 

from GT I9000

 

A przychodzi Ci coś na myśl co można do Iphona? Swoją drogą coraz bardziej zastanawiam się, czy oby moje ex500 nie były podróbkami. Fakt, że futerał twardy i zatrzaskiwany na magnes, akcesoria i dobre wykonanie ale moje odczucia co do tych słuchawek wydają się zupełnie inne od reszty użytkowników.Chyba, że te słuchawki lubią ciepłe grajki. Dla mnie takie utwory Dido były wyprane z uczuć, rock metal itp brzmiał słabo. Siarczysta, metaliczna góra i wszechobecne sybilanty. Dla mnie przeciwieństwo NX3 (ex85), które grały ciepłym przyjemnym dźwiękiem, choć na niektórych grajkach muliły.

 

 

from GT I9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale jakby uzywane za mniejsze pieniadze znalezc.

535 nie znajdziesz "tanio" 530 tak, ale to inaczej grające słuchawki.

Czy postęp - zależy. AKG i SE530 grają inaczej. AKG równiej. SE530 cieplej. AKG mają mocno zaakcentowaną górę SE530 góry praktycznie nie mają. SE530 mają też szybszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że 530 i 535 to to samo, tylko odświerzone. A to w takim razie chyba wolę k370, tylko ta góra jakoś nie chce mi się wygrzać. Może to już to, ale średnio mi pasuje - nie jest równa, talerze o mniejszych częstotliwościach nieco za bardzo zaznaczone i sybilizują. W shure myślałem, że bas będzie nie za duży ze względu na armaturę. Miałem se310 i bez podbijania go było dla mnie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że 530 i 535 to to samo, tylko odświerzone. A to w takim razie chyba wolę k370, tylko ta góra jakoś nie chce mi się wygrzać. Może to już to, ale średnio mi pasuje - nie jest równa, talerze o mniejszych częstotliwościach nieco za bardzo zaznaczone i sybilizują. W shure myślałem, że bas będzie nie za duży ze względu na armaturę. Miałem se310 i bez podbijania go było dla mnie kiepsko.

Troche z humorem, ale to niestety prawda: jak bedziesz miał ok 40 lat to okaże sie ze ten nadmiar górki jest ok i ci sie podoba. Słuchajac róznych sprzętów od ...hm dawna robie sobie notatki co jakis czas sprawdzam jak zmieniło mi się "słyszenie" muzyki i okazało sie ze zdecydowanie wole teraz z wiekiem więcej średnicy i górki. Fajnie jak spotykamy sie w sklepie i rozmawiamy z chłopakami o tych samych słuchawkach - słyszymy bardzo rózne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba sobie na próbę Audeo sprawię. Wczoraj znowu kolejne podejście do tipsów na AKG i mam mieszanie uczucia. Dźwięk o wiele lepszy niż na Comply, ale co z tego jak słuchawki się słabo w uszach trzymają. Już kilka razy próbowałem Comply, ale to nie to brzmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności