Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] coś lepszego od AKG K370


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niedawno sobie kupiłem AKG K370, zadowolony jestem z nich, ale ostatnio bardzo lubię używać słuchawek dokanałowych i chciałbym spróbować jeszcze lepszych.

Słucham wszystkiego.

Co mnie najbardziej interesuje - scena musi być jak najszersza i nie mogą być bardzo wyprane z basu, ale nie mogą być też zbyt analityczne. Aha no i co jest trudne w dokach, wolę niski bas od midbasu (stąd uwielbiam HD380).

 

Będą grały z Clipem+ (ale odpuśćcie sobie pisanie, że nie warto do niego lepszych słuchawek, będzie trzeba zmienię player), oraz Prodigy HD2.

 

Budżet - najfajniej byłoby zmieścić się w okolicach 300-400zł, ale jak trzeba to z 2 stówki więcej znajdę.

 

Myślałem o Audeo, ale może jednak iść w inną stronę, poszukać jakichś Shure na przykład używanych.

 

Co radzicie?

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W szczurkach basu jest mało - jest dobrej jakosci ale nie jest go tyle aby zadowolic amatora K370 lub HD380 - i to we wszystkich modelach dokanałowych. Audeo tez bym sobie darował. Denony wyzsze modele nie pamietam dokładnie modelu ale cos 751. Bardzo fajnie to grało, sporo basu i niezła scena, ale czy to lepiej niz w K370 - nie miałem okazji porównać. Duzo dobrego słyszałem o nowych nuforce, napewno warto odsłuchać przy cenia jaka mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC - nawet Shure SE530? Myślałem że taki 3-przetwornikowy model, to troszkę go będzie miał. Właśnie Phonaki też mnie ciekawią.

 

ichris - no właśnie myślałem o Fischerach, ale trochę się boję, a jednak to prawie 600zł :)

 

No fakt HD380 i K370 mają troszkę basu, chociaż teraz chciałbym coś bardziej "przejrzyście" znaczy się czysto grającego, ale całkowitego wyprania z basu nie zniosę :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, a po co chcesz coś zmieniać? Ja nie znam znacząco lepszych słuchawek od K370 po modyfikacjach. Na Twoim miejscu wymieniłbym kabel w AKG i poszukał tipsów od Nokii i przede wszystkim kupił lepsze źródło, bo to jest słaby punkt u Ciebie, a nie słuchawki, które należą do najlepszych dokanałówek dostępnych na rynku. A jeśli chcesz większą scenę, to zastanów się nad IE8, scena jest nie pobicia w tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic Zirconia. Denonów AH-C700 nie polcam jak coś. To tak na wszelki wypadek jakbyś się zapędził prz okazji 751.

Mnie przy s9 podobały sie 751 - fakt miałem je tylko 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure SE530 basu mają i to sporo szczególnie na clipie+ I btw clip słabym źródłem nie jest, stawiam go na równi z ipodem touch 4g (porównywałem 1:1). Jedynym mankamentem SE530 jest z kolei brak wysokich tonów.

 

Po 370 poleciłbym Ci Klipsch S4 z dynamicznych

DBA z armaturowych - całkiem całkiem.

 

A najbardziej zachęcałbym do spróbowania Vicor FX700 lub Radius DDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, a po co chcesz coś zmieniać? Ja nie znam znacząco lepszych słuchawek od K370 po modyfikacjach. Na Twoim miejscu wymieniłbym kabel w AKG i poszukał tipsów od Nokii i przede wszystkim kupił lepsze źródło, bo to jest słaby punkt u Ciebie, a nie słuchawki, które należą do najlepszych dokanałówek dostępnych na rynku. A jeśli chcesz większą scenę, to zastanów się nad IE8, scena jest nie pobicia w tych słuchawkach.

 

Hmmm... Dla mnie Xears TD-III to takie AKG K370 z lepszą górą, lepszą separacją i znacznie lepiej wykonane pod każdym względem... i prawie o połowę tańsze... Co do tipsów to każdemu pasuje co innego. Tu nie ma złotego środka (no może oprócz odcisków). Nie jest powiedziane, że skoro dla Ciebie te od Nokii są dobre to innemu pozwolą złapać seala itd.

 

E: Bardzo ciekawymi dokami są również Sunrise SW-Xcape.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo Ci wczoraj opisałem krótko. Z jednym odtwarzaczem zagrają wybitnie (i wybrane kawałki) a z innym przeciętnie. Shure scl-2 bardzo równe granie, bez podbitego średniego basu czy góry, dla wielu mało efektowne granie. Mi sie shurki podobały, ale to "bombki", jak podpasują Ci wygodą to ok. SCL-2 to jeszcze membrana, bas jest dyskusyjny, ale z pewnością ilościowo jest go więcej niż w Audeo. Poza tym prawdziwe granie ukazują na lepszym sprzęcie niż przenośne grajki. Mi się podobały w tej kolejności Ex500<Audeo<SCL-2, choć przepaści między tymi słuchawkami nie ma, raczej inny styl grania i wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCL-2 mają obcięte skraje pasma, mniej niż SC2, ale nadal sporo. Gdy ktoś lubi taki dźwięk, nieco telefoniczny (a większość mobilnych audiofilów po infekcji tak grającymi tanimi armaturami lubi i uważa za naturalny) to będzie zadowolony.

 

Poza tym jeśli je napędzałeś z V39, to jeszcze to jakoś grało, ale gdy chłopak to podłączy do playera, który nie gra tak skrajami to będzie qpa, np. Sansa.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic Zirconia. Denonów AH-C700 nie polcam jak coś. To tak na wszelki wypadek jakbyś się zapędził prz okazji 751.

Mnie przy s9 podobały sie 751 - fakt miałem je tylko 2 dni.

 

Kac mnie toczy. Miałem na myśli to, żeby nie uwzględniał przypadkiem modelu C700 przy okazji, gdy będzie przeglądał ofertę denona szukając c751.

 

Po krótszym zastanowieniu przyznaję, że nie przekonałem się nigdy że 751 i 700 grają inaczej. Może to to samo. Jedyny tekst o tym, że c751 są zdecydowanie lepsze pochodził z ogłoszenia "sprzedam/zamienię"... ;)

C700 zamieniłem na she9800 i to był bardzo dobry krok biorąc pod uwagę wygodę, trwałość i dźwięk. C700 muliły bardziej no i grały ciasno. Pamiętam, że wcisnął mi je Horvatt, który zrobił dokładnie ten sam krok co ja :) Bardzo sympatyczna sprawa, bo dzieliliśmy identyczne wrażenia - ulgę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd te pozytywne opinie odnośnie Panasonic Zirconia. Miałem je chwilkę dzięki MatmaNowi i pozostało mi w pamięci takie "plastikowe" brzmienie. Pasma były tak nienaturalnie podbite, że w konsekwencji na wzajem się zagłuszały.

 

Skoro już się wypowiedziałem w temacie to pasowałoby podać moją propozycję... Jakoś nie przepadam za dokami, ale jakbym miał kupić coś co już znam to pewnie wybrałbym Sony MDR-EX500, scena nawet szeroka, w miarę dobrze zachowany balans, mają co prawda tendencje do lekkiego posykiwania na niektórych odtwarzaczach, ale na clipie raczej Ci to nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ~150 zł brałbym Xears TD-III

Za ~300 zł wybrałbym Audeo.

Za ~550 zł DBA-02

 

Dwie pierwsze opcje są imo lepsze od K 370. Trzecia zapewne również.

 

Przy EX-500 trzeba się liczyć z marną izolacją.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCL-2 mają obcięte skraje pasma, mniej niż SC2, ale nadal sporo. Gdy ktoś lubi taki dźwięk, nieco telefoniczny (a większość mobilnych audiofilów po infekcji tak grającymi tanimi armaturami lubi i uważa za naturalny) to będzie zadowolony.

 

Poza tym jeśli je napędzałeś z V39, to jeszcze to jakoś grało, ale gdy chłopak to podłączy do playera, który nie gra tak skrajami to będzie qpa, np. Sansa.

Każde słuchawki mają jakieś wady. Ex500 sybilizują, może na s638 tego nie słychać ale ja przez to je sprzedałem. Grały dość metalicznie, ale nie chciałem zmieniać odtwarzacza. V39 dla mnie ulubiony grajek do dziś, do niego ex85 pasują świetnie i przejście na ex300 i ex500 psuje całą zabawe. SCL-2 to stare e2c, mi się bardzo podobały, na przenośnych brakowało mi basu ale po podłączeniu do czegoś lepszego bas był mocniejszy. Kilka dni temu słuchałem na e-mu (:D) 0202 i te sluchawki przenośnie to troche nieporozumienie, chyba że do jakiegoś wymiatacza. Brzmienie bardzo wciągające, nie jest nudne ani zbyt analityczne, wręcz powiedziałbym, że lekko funowe co przeczy graniu jednego i drugiego. Dla fanów wysokich Kramer mod, ja miałem nowe na gwarancji z rms.pl i szkoda mi było psuć nowe słuchawki. SE102, e2c i scl-2 są upchane w tą samą obudowe, więc wg mnie we wszystkich trzech da się zrobić Kramer Moda. Ja do takiego moda podchodziłbym jednak z głową, bo jest nieodwracalny, tracimy gwarancje a często po trzeźwiejszym posłuchaniu dochodzi się do wniosku, że jednak lepiej było bez niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się wypowiedziałem w temacie to pasowałoby podać moją propozycję... Jakoś nie przepadam za dokami, ale jakbym miał kupić coś co już znam to pewnie wybrałbym Sony MDR-EX500, scena nawet szeroka, w miarę dobrze zachowany balans, mają co prawda tendencje do lekkiego posykiwania na niektórych odtwarzaczach, ale na clipie raczej Ci to nie grozi.

Mam zarówno K370 jak i EX500. W "pięćsetki" jednak bym nie brnął, gdyż pomimo odmiennej charakterystki brzmieniowej, nie stanowią upgrade'u do AKG.

 

A CLIP jest na tyle sympatycznym odtwarzaczem, że przy pomcy ROCKBOXa można go dowolnie ustawić pod niemal każde słuchawki (oczywiście w ramach ograniczeń związanych z zastosowanego chipa i wzmacniacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych tipsach od Nokii nie chodzi o izolację, a inną odległość przetwornika od ucha przy tej samej średnicy siliconu, a to ona powoduje zmianę brzmienia.

To zalozenie ze jakoby jedynie na tipsach Nokii osiagniemy optymalna odleglosc(a co za tym idzie brzmienie) mialo by sens jedynie w chwili kiedy wszyscy mieli bysmy identyczne "kanaly".

 

Wracajac do tematu - niestety nie znajac K370 ale znajac ine wspomniane/polecane sluchawki - przychodza mi do glowy jeszcze... Hippo VB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem autora wątku, po co chce się pakować w inne, zapewne gorsze słuchawki. Moim skromnym zdaniem w K370 można poprawić brzmienie wywalając mikrofon i rekablując, a rezultat będzie na pewno bardziej zadowalający niż kupno czegokolwiek innego do 600 zł. Chyba, że tu chodzi o czysto audiofilski komfort psychiczny "wydania" pieniędzy dla usłyszenia poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można powiedzieć o każdych dokach i pchełkach. Jednak dłubanie przy nich do najłatwiejszych rzeczy nienależy. Kolesiowi może chodzić o inny komfort psychiczny - że nie z*ebie sobie słuchawek ;)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland a Twoim zdaniem warto się pakować w k370 do Iphona 3gs ? (bodajże touch 3g) . Ex500 podejrzewam, że będą sybilizowały, scl-2 over the ear a wolałbym normalne. Myślałem nad k370 lub ne700. Choć to Iphone to mikrofon mi i tak nie jest potrzebny. Coś z ładnym basem (nieco więcej jak w ex500) ale w miare równym graniem, bez świszczenia, sybilizacji i góry wiercącej dziure w głowie.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ajays four?

 

 

nie będzie to krokiem w tył? Tutaj muszę się zgodzić z rolandem. Będzie bardzo ciężko znaleźć coś do 500 zł lepszego. Sam słuchałem akg i wiem, że na pewno nie znajdzie nic do 500 zł- co by miało cechy i hd380 i k370. Zresztą gadaliśmy o tym na gg nie raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokiem w tył, nie. Imo to ten sam poziom grania. A4 mają mniej góry od A3 dzięki temu nie tną tak po uszach.

[Edit] i chyba ten sam poziom (nie)wygody

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności