Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] coś lepszego od AKG K370


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się przesiadłem z Audeo na k420, dyskomfortu nie czułem. Grają inaczej ale nie ma wrażenia "zejscia w dół". Poza tym Audeo i k420 zgrywają się bardzo ładnie z podobnymi grajkami, z e2 obydwie pary grają super, z clixem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się na comply słabo trzyma to konstrukcja słuchawek chyba nie dla Twojej budowy i może faktycznie warto spróbować innej konstrukcji... A próbowałeś czegoś w rodzaju bi,tri-flange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje k370 planuje mocno zmodować - miedzy innymi po to, by dało się je normalnie nosić over-the-ear. chcę to osiągnąć przez usunięcie tych twardych osłonek z kabli wychodzących z obudów słuchawek - przynajmniej w 50%. po złożeniu jakichś prowadnic powinno być bardzo ok w tej kwestii. poza tym dla mnie kluczowym problemem jest mikrofon - tak, to jest dyndająca masakra dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audeo jest niski, ale w k420 jest podbity średni. Zalezy kto co lubi, Audeo grają bardziej dokładnie, technicznie, k420 przy Audeo są bardziej funowe o ile można je takimi w ogóle nazwać :P bierz wersje normalną z szarymi i czarnymi, zielone sa do niczego. Prowadnice sa bardzo dobre, czasem zostawała mi za uchem i nawet nie czułem jej obecności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się na comply słabo trzyma to konstrukcja słuchawek chyba nie dla Twojej budowy i może faktycznie warto spróbować innej konstrukcji... A próbowałeś czegoś w rodzaju bi,tri-flange?

 

Na Comply jest ok, ale czuję że lewa się trzyma ciut słabiej (pewnie dlatego, że tam jest mikrofon i przycisk i troszkę ważą), tak czy siak na silikonach praktycznie tylko pod czapką mogę nosić, albo w domu, bo normalnie by wypadała lewa. A właśnie to dziwne, bo miałem Epki kiedyś, mam w domu Crossroads, jeszcze dawniej mialem Koss Plug i wszystkie sie trzymały dobrze w uszach.

 

no ja właśnie gumiak nie lubię midbasu, dlatego tak mi pasują HD380 (lubię ten ich przejrzysty dżwięk spowodowany małą ilość tego średniego basu właśnie)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamianą K370 na jakąś armaturę polecam najpierw czegoś takiego posłuchać.

Ja po "chwilowym" (kilkumiesięcznym) zachwycie słuchawkami armaturowymi wracam do dynamicznych. Być może z dobrych armatur dźwięk jest bardziej szczegółowy, mi jednak większą przyjemność ze słuchania sprawiają słuchawki dynamiczne.

 

Jeśli mieszkasz gdzieś niedaleko to mógłbyś wpaść do mnie i posłuchać czegoś z mojej sygnaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armaturki dobre są ale trzeba trafić na swoją. Ja już moją mam - SM3 są zdecydowanie dla mnie. Nie zamieniłbym ich na żadne membrany.

 

Ale wracając do K370 - jestem świadom ogromnego potencjału brzmieniowego, jaki mają te słuchawki, niestety jednocześnie ubolewam nad ich fatalną ergonomią. Wiem jak w łatwy sposób można je otworzyć toteż pojawią się możliwość recablingu. Jeżeli udałoby mi się znaleźć odpowiedni kabel jestem w stanie podjąć się procederu radykalnego modyfikowania konstrukcji K370. Takich słuchawek nie można zostawić samopas, trzeba im pomóc zabłysnąć. Zawsze też istnieje możliwość wpakowania przetworników w inną obudowę :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź mi odpowiednik K370 nie wypadający z uszu :) (dzisiaj odkurzałem i miałem AKG założone, średnio co pół minuty poprawiałem lewą słuchawkę)

 

A tak swoją drogą nie wiem czy w słuchawkach telefonicznych się jeszcze stosuje armaturowe głośniczki.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne prawda, ale k370 nie moglem zdzierzyc mimo "koloczterdziestki" ;)

 

Musiały być niewygrzane, albo dałeś im popalić z iPoda, z 4g to faktycznie jest masakra.

 

 

from GT I9000

 

To znajdź mi odpowiednik K370 nie wypadający z uszu :) (dzisiaj odkurzałem i miałem AKG założone, średnio co pół minuty poprawiałem lewą słuchawkę)

 

Jedna rada - wypróbuj tipsy Nokii.

 

from GT I9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, ale nie wierzę w powodzenie, skoro nawet na Comply czuję, że słuchawka chce wypaść. Widocznie konsutrukcja AKG nie jest dla mnie. Powinni ich ukarać w ogóle za dołożenie tego pilota i mikrofonu, w sprzedaży powinna być również wersja bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armaturki dobre są ale trzeba trafić na swoją. Ja już moją mam - SM3 są zdecydowanie dla mnie. Nie zamieniłbym ich na żadne membrany.

 

Być może tak jest i nie wykluczam, że jeszcze spróbuję jakieś armatury.

Gdybym znalazł słuchawki łączące środek i górę z DBA-02 z dołem z np TF10 to chyba bym przy takich pozostał.

Niestety wraz z oczekiwaniami strasznie rośnie pułap cenowy nowych eksperymentów więc muszę przyhamować pęd do mojego ideału.

 

To znajdź mi odpowiednik K370 nie wypadający z uszu :) (dzisiaj odkurzałem i miałem AKG założone, średnio co pół minuty poprawiałem lewą słuchawkę)

 

U mnie w uszach K370 leżą świetnie, dzisiaj nawet miałem je w uszach podczas treningu i 15 minut skakania na skakance siedziały w uszach. Co prawda wolę nosić słuchawki z kablem zawiniętym nad uszami i tak też założyłem K370.

Chociaż być może mam inne uszy bo dla mnie całkiem wygodne są TF10 z jakimiś gumkami z MM (chyba THOMSON).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w k370 biegałem, ale nieraz musiałem poprawić lewą. Niestety są to najgorsze doki do biegania jakich kiedykolwiek używałem - kroki słychać tak mocno, że używanie ich w taki sposób jest prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, z czym "wielce oświeceni" w tym temacie słuchali rzeczonych Audéo, ale po opisach ich wrażeń śmiem przypuszczać, że nie było to nic lepszego, niż słuchawka telefoniczna, o której tyle tutaj zostało napisane. Do słuchania Audéo polecam zakupić odtwarzacz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności