Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

poza DAC trzeba by jeszcze jakiś wzmacniacz zakupić.

 

akurat Matrix Mini-i ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy:

 

http://cgi.ebay.pl/Matrix-Mini-i-24-192-Balanced-DAC-Headphone-Amp-New-/130465304190?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_CDPlayerSeparates&hash=item1e60568e7e#ht_500wt_1099

 

Natomiast ja bym się bardziej zastanawiał na zakupem takiego DACa:

 

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB11/NFB11EN.htm

 

tu sobie można o nim poczytać:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/516886/audio-gd-nfb-11

 

obecnie można go kupić w promocyjnej cenie 275$ i jestem pewien że jest to dobra alternatywa dla Audinsta, no i urządzenie ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza DAC trzeba by jeszcze jakiś wzmacniacz zakupić.

 

HD598 według mnie nie mają wycofanego basu, tylko dominującą górę

 

co i tak prowadzi do jednego wniosku: że basu jest mało

Dla mnie nie jest mało. Choć pewnie w Grado będzie więcej.

 

A tak w ogóle, to są przecież HD558 które firmowo mają sporo basu, a po standardowym modowaniu na 598 i tak basu pozostaje trochę więcej niż w białym modelu. Jedyne co mnie od nich odrzuciło, to welur na pałąku, który będzie zbierać włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast ja bym się bardziej zastanawiał na zakupem takiego DACa:

 

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB11/NFB11EN.htm

 

tu sobie można o nim poczytać:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/516886/audio-gd-nfb-11

 

obecnie można go kupić w promocyjnej cenie 275$ i jestem pewien że jest to dobra alternatywa dla Audinsta, no i urządzenie ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

 

Ten DAC/wzmacniacz rzeczywiście ma niezłą prasę. Zapisałem się w kolejce oczekujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, Ty podlaczales matrixa mini-i do komputera? Jak to zrobic, wystarczy kabelek USB i to wszystko? Bo oprogramowania to wydaje mi sie, ze nie potrzeba zadnego. I wtedy on przejmuje role karty dzwiekowej i wzmacniacza, tak?

 

urządzenie podłączone przez USB nie wymaga zadnego dodatkowego oprogramowania instalowanego np z płyty... ale ... to nie działa przeciez samo z siebie. Więc rozumiem, ze i tak pewne sterowniki muszą istnieć( sciagniete samoczynnie z internetu?) by ostatecznie dane urządzenie działało. Jeśli jest tak jak mysle, to jak wygląda sprawa owych sterownikow na win7, bo nieraz już sie spotkalem z brakiem takowych.

Proszę mojej wypowiedzi nie traktowac jako odpowiedz do tej zacytowanej, raczej jako poszerzenie pytania. Też mnie to interesuje, czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, Ty podlaczales matrixa mini-i do komputera? Jak to zrobic, wystarczy kabelek USB i to wszystko? Bo oprogramowania to wydaje mi sie, ze nie potrzeba zadnego. I wtedy on przejmuje role karty dzwiekowej i wzmacniacza, tak?

 

urządzenie podłączone przez USB nie wymaga zadnego dodatkowego oprogramowania instalowanego np z płyty... ale ... to nie działa przeciez samo z siebie. Więc rozumiem, ze i tak pewne sterowniki muszą istnieć( sciagniete samoczynnie z internetu?) by ostatecznie dane urządzenie działało. Jeśli jest tak jak mysle, to jak wygląda sprawa owych sterownikow na win7, bo nieraz już sie spotkalem z brakiem takowych.

Proszę mojej wypowiedzi nie traktowac jako odpowiedz do tej zacytowanej, raczej jako poszerzenie pytania. Też mnie to interesuje, czekam na odpowiedź ;)

 

 

a jak podłączasz pendrive to też masz sterowniki? urządzenie ma w sobie sterowniki potrzebne tak jak np. napęd dvd w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak podłączasz pendrive to też masz sterowniki? urządzenie ma w sobie sterowniki potrzebne tak jak np. napęd dvd w kompie.

no widzisz, głupoty piszę. Dzięki za sprostowanie.

Jednak kontynuując temat rozpoczęty przeze mnie... jak z kompatybilnością wspomnianych DACów z win7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kabelek USB i to wszystko? Bo oprogramowania to wydaje mi sie, ze nie potrzeba zadnego. I wtedy on przejmuje role karty dzwiekowej i wzmacniacza, tak?

 

Dokładnie tak. Identycznie wygląda sprawa podłączenia do komputera DACa audio-gd NFB - 11 i oba DACi nie potrzebują żadnych sterowników również pod win7.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem Audinsta pod Win 7 i działał bez zarzutów. Oczywiście nie potrzeba żadnych dodatkowych sterowników.

 

Ten DAC jest w systemie widziany jako zewnętrzny port SPDIF.

 

Trochę bardziej trzeba się namęczyć z instalacją odpowiednich pluginów WASAPI/Kernel Streaming/ASIO, żeby ominąć mikser Visty/W7.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Po podłączeniu urządzenia przez USB w panelu sterowania zmieniasz domyślne urządzenie audio na tego DACa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to są przecież HD558 które firmowo mają sporo basu, a po standardowym modowaniu na 598 i tak basu pozostaje trochę więcej niż w białym modelu. Jedyne co mnie od nich odrzuciło, to welur na pałąku, który będzie zbierać włosy.

 

 

Hmmm no nie wiem z tym basem w HD 558. Słuchałem ich w sklepi przynajmniej na tym sklepowym źróde nie było za ciekawie. Fakt, po przełączeniu na lepszy wzmacniacz basu było więcej, ale moim zdaniem nacisk w tych słóchawkach położyli na midbass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej trzeba się namęczyć z instalacją odpowiednich pluginów WASAPI/Kernel Streaming/ASIO, żeby ominąć mikser Visty/W7.

 

Nie trzeba, Windows Vista/7 ma bardzo dobry mikser.

I naprawdę chcesz ryzykować, że ten mikser zacznie coś mieszać w dźwięku?

 

Myślałem że po to kupujemy DAC, żeby odtwarzać bit-perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, Ty podlaczales matrixa mini-i do komputera? Jak to zrobic, wystarczy kabelek USB i to wszystko? Bo oprogramowania to wydaje mi sie, ze nie potrzeba zadnego. I wtedy on przejmuje role karty dzwiekowej i wzmacniacza, tak?

 

Valer, nie jestem znawcą komputerów :)

Raczej rzadko słucham z komputera, ale oczywiście zdarza mi się to. Matrix mini-i po prostu podłączam kabelkiem USB do MacBooka i wszystko gra! Słucham w ten sposób właśnie najczęściej na Sennheiser HD598. Naprawdę, niezły dźwięk.

Kopia Obraz 248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę chcesz ryzykować, że ten mikser zacznie coś mieszać w dźwięku?

 

Nie zacznie :) Zresztą możesz sam sprawdzić.

 

 

Myślałem że po to kupujemy DAC, żeby odtwarzać bit-perfect.

 

Obawiasz się o mikser w Windowsie, a wierzysz w bit-perfect? Niestety nic nie jest takie proste. Zewnętrzny DAC kupuje się między innymi dlatego, że prawie nie ma wewnętrznych kart dźwiękowych przeznaczonych do bycia wysokiej jakości źródłem audio. Nie ma też odpowiednio przystosowanych komputerów, np. jeżeli chodzi o kwestię zasilania. W teorii zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny DAC ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety podjąłem decyzję o odesłaniu HD598 do sklepu. :(

 

Po miesiącu pojawił się standardowy problem, czyli pęknięcie pałąka. Liczyłem że nie będzie się powiększać, ale teraz ma już ponad centymetr i powiedziałem sobie dość. To już nie są HD555 za 300 zł, gdzie można to przeboleć, tylko słuchawki za prawie 6 stów. Uważam że to już naprawdę przesada ze strony Sennheisera, przy tej cenie (a przypominam że na zachodzie te słuchawki kosztują nawet o 1/3 więcej niż u nas) to się po prostu nie ma prawa zdarzyć.

 

Dźwiękowo są super, ale nie mam zamiaru ryzykować, że do wakacji mi się rozlecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności