Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Ale skąd to uparte pragnienie zakupu akurat HD598? Kupisz słuchawki do sprzętu stacjonarnego, a potem będziesz leczyć ich przypadłości wydając jeszcze więcej kasy na specyficzny player lub przenośny wzmacniacz. Nie lepiej od razu kupić coś przenośnego o równie dobrym dźwięku? Za 800 zł masz HD 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 3 sprawa- lepiej zacząć od niższej półki- uwierzcie idąc krokami- wiadomo co potrzebujemy i co chcemy- a to tutaj średnica nie pasuje- no to szukamy czegoś lepszego. Nie ma sensu wydawać naraz grube k złotych- potem jest rozczarowanie. I wraca ktoś np. do Kpp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chce słuchać głownie w domu tak jak pisalem i na tym bym sie skupial, ale czasem zdarzy sie sluchanie gdzies w terenie na pewno, a co do grubych k to moge sobie pozwolić, a te sluchawki mi sie poprostu podobaja.

Edytowane przez Operator_pasieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto też należy znaleźć swoje "Ja" w muzyce. Sam osobiscie słuchałem HD598 na bardzo dobrym połączeniu według toru pewnego osobnika, nawet polecanym na forum. Później słuchałem na swoim (mniej podobno zgrywającym się) a różnica mieściła się w zasięgu małego palca (dla mnie) nie warta tych pieniędzy. Być może spodziewałem się jakiegoś szału ale to ciagle jest tylko muzyka, czegos niestworzonego się nie wymyśli.

 

Natomiast w przypadku innych modeli różnica była już dla mnie znacząca i co najważniejsze istotna tak wiec sam musisz ocenić czym dla Ciebie jest to Yeti czyt. Dobrze napędzone słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman 601 napędza podobno nawet HD800, ale musisz pamiętać, że nie wyciągniesz więcej niż 8h bez ładowania.

 

 

UWAGA!

 

HD598 w merlin.pl kosztują 476,99 zł!!! To chyba jakiś błąd (tyle samo kosztują 558), ale teraz to już ich zmartwienie :)

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają je w krakowskiej - jakiś czas temu byłem, by ich posłuchać. wrażenia? jakieś delikatne w rękach, na głowie ich nie czuć, brzmią przejrzyściej, lżej od hd380. za proponowane obecnie ceny obu modeli wybrałbym jednak hd380 - wyższość hd598 wg. mnie nie jest warta dwukrotnie większej ceny. no ale to tylko wrażenia po krótkim odsłuchu. chętnie bym je przygarnął na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają je w krakowskiej - jakiś czas temu byłem, by ich posłuchać. wrażenia? jakieś delikatne w rękach, na głowie ich nie czuć, brzmią przejrzyściej, lżej od hd380. za proponowane obecnie ceny obu modeli wybrałbym jednak hd380 - wyższość hd598 wg. mnie nie jest warta dwukrotnie większej ceny. no ale to tylko wrażenia po krótkim odsłuchu. chętnie bym je przygarnął na parę dni.

550 vs 330 to nie jest dwa raz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te HD598 są ciekawe, nie ma sensu porównywać do HD380 w kontekście ceny, ponieważ prezentują zupełnie inny charakter brzmienia.

Basu maja sporo objętościowo, dosyć zróżnicowany, moim zdaniem brakuje mu tylko trochę większej masy, ciężaru, no i o drobinę wyeksponowania, - być może na odpowiednich wzmacniaczach zagrają już lepiej...

 

...średnica i góra wyraźniejsze niż w HD380 , to dla mnie duży plus.

 

a na marginesie, wydaje mi się, że rozróżniam te specyficzne brzmienie sennheiserowskie, np. w IE8 średnicę określiłbym lekko kolorową, ale w HD380, czy HD448 - już inną, no właśnie, brak mi określenia, niektórzy piszą "dopalona", jest taka dziwna słodycz, niekiedy zamiast wokalu "sss" słychać "fff". Ktoś powie, ze to taki fajny aksamitny dźwięk, a ja że brakuje realizmu i precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie hd380 i midbasu: tak dziś posłuchałem utworów z wyeksponowaną mocno np gitarą basową i rzeczywiście na neutralnym/zimnym źródle czuć ów brak (np. na ipodzie touch). jednak po podłączeniu na próbę hd do sony nwz e443 który ma bardzo dobry eq do basu i podbiciu, gitara rozsadza łeb :) . Dlatego wydaje mi się, że do nich trzeba nie tyle, jak pisał fallow, neutralnego źródła/wzmaka, ale właśnie takiego lekko ocieplonego, wyciągającego dolne rejestry. wtedy niczego nie brakuje.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają je w krakowskiej - jakiś czas temu byłem, by ich posłuchać. wrażenia? jakieś delikatne w rękach, na głowie ich nie czuć, brzmią przejrzyściej, lżej od hd380. za proponowane obecnie ceny obu modeli wybrałbym jednak hd380 - wyższość hd598 wg. mnie nie jest warta dwukrotnie większej ceny. no ale to tylko wrażenia po krótkim odsłuchu. chętnie bym je przygarnął na parę dni.

550 vs 330 to nie jest dwa raz więcej.

 

chcąc być dokładnym:

 

hd598 - 544;-

hd380 - 315;-

 

wniosek taki, że hd598 są 1,6 x droższe :P ale czy są tyle lepsze?

według hd598 mnie powinny kosztować 100zł mniej - wtedy stosunek cena/jakość obu słuchawek byłby zbliżony.

osobiście mając 550zł kupiłbym choćby tańsze shr750dj. ale kto wie, może kremowe hd mnie jeszcze przekonają do siebie.

 

tak jak napisał olszytyniak - to inne brzmienie. ja to odbieram tak, że dźwięk jest bardziej przejrzysty, klarowny, rozjaśniony, czytelniejszy. czuć więcej powietrza w porównaniu do hd380, które to są lekko przygaszone, stłamszone. po prostu gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne nie powiedziałbym, że są. są lekko rozjaśnione, albo ja tak to odbieram. za to hd650, choć ich nie słuchałem, uchodzą za ciemne, wręcz mroczne, jak napisałeś gęsto grające słuchawki. stosując za punkt odniesienia w tej kwestii hd380 to hd380 stoją pomiędzy dwoma wspomnianymi modelami. ale to takie porównanie z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę, to nie ma sensu ich co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęsto, basowo, ciepło, lampowo. Fajnie, to określiłeś. MOje słuchawki trzeciąd dobę wygrzewają się przy pomocy dźwięków z płyty Krzysztofa Cherdzina "Belcanto semplice" i tam basu jest dużo. Piewszy wn iosek, jak trochę posłuchałem tej płyty - jazzu słucha się na nich bardzo przyjemnie. Fajny dół kontrabasu i stopek perkusyjnych, a i brzmienie wszelkich perkusjonaliów blaszanych miód. Tutaj więcjasne brzmienie nie wyklucza się z dobrym basem. Jeśli chodzi o inne gatunki na razie się nie wypowiem puki trochę jeszczen ie się nie pogrzeją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, kwestia jest taka, że jazz i spokojna muza to gra dobrze w zasadzie na każdych słuchawkach :). Załącz im Tool albo jakiś Linkin Park - to jest test dla słuchawek :)

 

Cherdzina

Herdzina? :)

 

Byłem dziś w saturnie i chwilę posłuchałem tych hd589. Posłuchałem to może za dużo powiedziane, bo touch był dla nich za słaby, żeby grały wystarczająco głośno, dlatego absolutnie nie nadają się do playera. Co do samej prezentacji: już wiem, że to nie dla mnie: przekaz jaśniejszy od hd380 i to sporo. Poza tym na ipodzie basu nie miały one praktycznie w ogóle. Ale co mi się najbardziej nie spodobało, to scena: wokale i centrum sceny było bardzo wycofane, gdzieś tam hen daleko. Wiem, że dla niektórych to atut, ale ja jednak wolę węższą prezentację, bardzie intymną.

 

No i wykonanie słuchawek: giętki plajstik, luźna regulacja pałąka i jakieś takie wszystko rozklekotane. 380 to przy nich pancerniaki. No i ten kolor jakiś nie teges. Po prostu nie spodobały mi się.

 

OT: saturn miał 3 modele dr dre beats coś tam. Doki i dwa modele nausznych. Słuchał ktoś tego, jak to gra?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś to dre beats coś tam nie wzbudziły mojego zainteresowania;)

 

co do kremowych hd i ich plajstiku jak go nazwałeś - zdecydowanie się zgadzam. wszystko jakoś sprawiało wrażenie taniego. to raczej mylne wrażenie, bo nie wierze, żeby te słuchawki miały się popsuć po trzech założeniach na głowę. jednak sprawiają wrażenie o wiele delikatniejszych w porównaniu do pancernikowych hd380.

 

poza tym leciutkie i megawygodne. stworzone do domu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości Sennheisera to powiem wam coś z własnego doświadczenia.

Niedawno kupiłem RS180.Po kilku dniach łączenia między padami a pałąkiem zaczęły się przemieszczać,sprawiają wrażenie mocno wyrobionych.Do tego lakier na samych padach zaczął się rozwarstwiać ukazując szpary po całej szerokości padów.

Sam pałąk po kilku minutach noszenia w dziwny sposób odkształca się o kilka centymetrów po każdej stronie.Widać to najlepiej kładąc słuchawki na stacji bazowej.Po kilku godzinach wraca do pierwotnego kształtu :)

Kurde przecież to nie są słuchawki za 200pln.Ciekawe jak będzie wyglądał ten piękny kolorek na HD598 po kilku miesiącach i do tego ta drobna przypadłość z tańszych modeli,pękające pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakoś mnie te wasze ostatnie posty nie cieszą. U mnie nic nie jest rozklekotane, wszystko jest spójne. Faktycznie, co do regulacji pałąka to po jednej stronie kliknięcia pomiędzy pozycjami regulacji są wyczuwalne wyraźnie a druga strona sunie prawie, że gładko, ale na razie nic się nie rozjeżdża. Zobaczymy czy się to po jakimś czasie nie wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żle sprecyzowałem " łączenia między padami a pałąkiem" właściwie to nie wiem jak nazwać część która jest odpowiedzialna za ruchy padów w prawo-lewo nie góra-dół.Jeżeli to pęknie to pady odlecą od całości :),a zapewne gwarancja nie obejmuje uszkodzeń elementów plastikowych,mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są faktycznie "klekoczące", ale to jest raczej założenie projektanta. Przez te wszystkie luzy naturalniej dostosowują się do głowy (po nałożeniu oczywiście nic nie klekocze).

 

Poza tym nie można wymagać cudów za 550 zł. Jeśli chodzi o słuchawki otwarte w tej cenie, to konkurencję mają niewielką.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności