Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerne forum :D

 

Taaaaak, ile przez to forum juz kasy sie wydalo na sluchawki i playery a nie na piwo i voooodzie.

 

 

zaczynam myslec o hd-598 mimo, ze z wygladu zdecydowanie wolalbym jednak hd-595.

 

hd-598 sa jakby takie cukierkowate, ze az strach je pobrudzic.

 

boje sie takze o trwalosc padow.

 

szkoda takze, ze nie ma dwoch wersji: z mini jackiem i jackiem 6.3 mm.

 

to wiadomo, jak sie wsadzi takiego wielkiego drąga w taka mala dziureczke to moze zabolec.....bez skojarzen poprosze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak, ile przez to forum juz kasy sie wydalo na sluchawki i playery a nie na piwo i voooodzie.

zaczynam myslec o hd-598 mimo, ze z wygladu zdecydowanie wolalbym jednak hd-595.

hd-598 sa jakby takie cukierkowate, ze az strach je pobrudzic.

boje sie takze o trwalosc padow.

szkoda takze, ze nie ma dwoch wersji: z mini jackiem i jackiem 6.3 mm.

to wiadomo, jak sie wsadzi takiego wielkiego drąga w taka mala dziureczke to moze zabolec.....bez skojarzen poprosze.

Kabelek jest odczepiany wiec mozesz sobie zamienic na inny z malym jacusiem :) Czemu pady mialyby byc mniej trwale niz w 595 ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Microjack (2,5mm) i do tego w specjalnym kształcie - bo oprócz tego, że się go wtyka do gniazda w słuchawkach, to jeszcze lekko wkręca. Nie sądzę, żeby w związku z powyższym było prosto dorobić we własnym zakresie inny kabelek do tych słuchawek. Szkoda. Poza tym, tak jak już wcześniej pisałem, dedykowany kabel do tych słuchawk jest 3 metrowy, czyli za długi do urządzeń przenośnych. Dodatkowo - wielki jack, zmuszający do używania gigantycznej przejściówki do mp3. Sennheiser musi wypuścić na rynek drugi rodzaj kabla - 1,5m z małym jackiem. Już do nich napisałem. Mam nadzieję, że presja użytkowników poskutkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co one mają czteropolowy microjack? :woot:

x2 po co 4 piny? Łatwiejsze rozprowadzenie masy do drugiej muszli? IMO bez sens.

No nie wiem czy bezsens, większość highednowych słuchawek ma oddzielne masy dla obu kanałów które łączą się dopiero we wtyczce jack (6,3mm), tak jak w Senkach. Ponoć owocuje to lepszym zbalansowaniem dźwięku i mniejszymi przesłuchami miedzykanałowymi, czy jakoś tak bo się na tym zbytnio nie znam. W każdym razie dobrze ze Sennheiser nie poszedł na łatwiznę ale taki wtyk praktycznie uniemożliwia bezinwazyjny recabling.

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co one mają czteropolowy microjack? :woot:

x2 po co 4 piny? Łatwiejsze rozprowadzenie masy do drugiej muszli? IMO bez sens.

No nie wiem czy bezsens, większość highednowych słuchawek ma oddzielne masy dla obu kanałów które łączą się dopiero we wtyczce jack (6,3mm), tak jak w Senkach. Ponoć owocuje to lepszym zbalansowaniem dźwięku i mniejszymi przesłuchami miedzykanałowymi, czy jakoś tak bo się na tym zbytnio nie znam. W każdym razie dobrze ze Sennheiser nie poszedł na łatwiznę ale taki wtyk praktycznie uniemożliwia bezinwazyjny recabling.

Dokładnie tak. Przy pojedynczym przewodzie masy nie da się zbalansować indukcyjności żył do i z przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność z tymi suchawkami.

 

Wyglądają fajnie, grają szerzej niż hd595 i to chyba jedyna rożnica jaką zauważyłem. Oczwiście wyglądają dużo lepiej od hd595. Ten kolor nadaje im elegancji. Być może trzasne jakąś recenzję porównawczą z hd650.

 

ps. mysle ze najwieksze zmiany spowodowane sa lekkim zawezeniem otwartosci sluchawek. HD595 maja wiekszy grill. W hd598 czesc Grilla zajeta jest przez drewniana obwodke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność z tymi suchawkami.

Wyglądają fajnie, grają szerzej niż hd595 i to chyba jedyna rożnica jaką zauważyłem. Oczwiście wyglądają dużo lepiej od hd595. Ten kolor nadaje im elegancji. Być może trzasne jakąś recenzję porównawczą z hd650.

Przez jaki okres czasu testowales ? To byl test leb-w-leb HD598 vs HD595 ? Jaki byl naped (wzmak,zrodlo) Ja mam odczucia bardzo podobne do Violeta.

---

A tutaj ciekawe porownanie HD600 vs HD598 http://www.headfonia...598-comparison/

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja porównawcza HD800 vs JH16: http://www.headfonia.com/hd800-and-jh16/

Tak wracając do dyskusji z Aallenem i Azahielem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki okres czasu testowales ? To byl test leb-w-leb HD598 vs HD595 ? Jaki byl naped (wzmak,zrodlo) Ja mam odczucia bardzo podobne do Violeta.

 

narazie je tylko mam i opisałem swoje pierwsze wrażenie (mam to znaczy mam je pod ręką, hd595 też mam. Specjalnie pofatygowałem się żeby w końcu zabrać się i ich posłuchać, mimo ze dobrze znam charakterystyke hd595). To kto ma jakie odczucia o niczym tu nieświadczy. W SA6 miałem takie same odczucia jak Azahiel a piotrus-q i jeszcze ktoś inne.

 

Narazie były podłączane pod GoVibe Martini, H1 Holdegrona, uDAC'a2 oraz icon HDP. Jedyne co potrafiłem osobiście odróżnić to właśnie szerokość sceny. Reszta wydała sie praktycznie identyczna a przynajmniej tracilem ten efekt przy czasie przepinania słuchawek.

W codziennym odsluchu na lajcie nie odczułbym co mi zakładaja na głowe tj. HD595, HD598. Zobaczę jak prezentuje się odsłuch po jakimś czasie i spróbuje bardziej analizować. Pomine oczywiście, efekt zachwytu, tego że nawet dwie identyczne pary moga grac dla wielu inaczej tzw. rozrzut produkcyjny, i dam im troszke czasu na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki okres czasu testowales ? To byl test leb-w-leb HD598 vs HD595 ? Jaki byl naped (wzmak,zrodlo) Ja mam odczucia bardzo podobne do Violeta.

To kto ma jakie odczucia o niczym tu nieświadczy. W SA6 miałem takie same odczucia jak Azahiel a piotrus-q i jeszcze ktoś inne.

To co wedlug Ciebie swiadczy ? Jezeli uznac to twierdzenie za prawdziwe, to wszyscy piszacy na forum moga sobie swoje odczucia wsadzic w d* :) bo o niczym one nie swiadcza :))

 

Te sluchawki mimo okreslenie dosc popularnego okreslenia "przedsionek hi-endu" bardzo dobrze skaluja sie ze sprzetem, polecalbym jednak odsluch na czyms z wyzszej polki niz HDP lub H1. H1 nie ma nawet takiego slabego wyjscia jak HDP ale dosc "osusza i wypiera z barw" dzwiek wiec nie jest to zbyt trafne polaczenie do tych sluchawek.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

gdzie hd800 jest podłączone do kiepskiego źródła- naprawdę, a ten co to piszę, widać że średnio trochę wie co z czym jeść...

Skoro Grace m902 DAC + Burson HA-160 jest kiepskie ? to w takim razie co bys proponowal w zamian ? czysto teoretyzujac

Sorry za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink:

gdzie hd800 jest podłączone do kiepskiego źródła- naprawdę, a ten co to piszę, widać że średnio trochę wie co z czym jeść...

Skoro Grace m902 DAC + Burson HA-160 jest kiepskie ? to w takim razie co bys proponowal w zamian ? czysto teoretyzujac

Sorry za off topic.

 

 

źródło- nie tor... On to do ipoda podłaczą video i clasic. Aż się prosi o porządną dziurkę albo jakiś dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel - grace m902 to nie dac? :o Nie wiedziałem...

 

Ehh, w ogóle postnąłem to w topicu o hd598 zamiast w topicu HD380pro... w końcu tam zawiązała się nasza dyskusja.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel - grace m902 to nie dac? :o Nie wiedziałem...

 

Ehh, w ogóle postnąłem to w topicu o hd598 zamiast w topicu HD380pro... w końcu tam zawiązała się nasza dyskusja.

 

 

jest ale zauważ że większość swoich odsłuchów robi poprzez ipoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło- nie tor... On to do ipoda podłaczą video i clasic. Aż się prosi o porządną dziurkę albo jakiś dac.

Naprawde nie wiem co mam na to odpowiedziec - bo zakladam ze opis zdjecia "The HD800 needs more gear, bigger gear, to make it sing. This one is actually quite a minimal set up when it comes to the HD800." czyli jego minimum uznales za referencje?

 

[jest ale zauważ że większość swoich odsłuchów robi poprzez ipoda....

Wskaz mi prosze w tym tekscie owa rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności