Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tekście konkretnym nawet nie ma wzmianki czego używa, jedynie ejst wzmianka o ipodzie jako źródło- chyba że coś przeoczyłem, albo nie wiem jest gdzieś dalej dopisane w komentach.

 

edit: gomenasaj- nie zauważyłem dalszej części porównania.

 

ale co do samych customów- żródła w ipodize nano i classic- to nie są za dobre...

tak samo to zdjęcię z hd800 i ipodem wstacji- rozbraja.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wedlug Ciebie swiadczy ? Jezeli uznac to twierdzenie za prawdziwe, to wszyscy piszacy na forum moga sobie swoje odczucia wsadzic w d* bo o niczym one nie swiadcza )

 

Te sluchawki mimo okreslenie dosc popularnego okreslenia "przedsionek hi-endu" bardzo dobrze skaluja sie ze sprzetem, polecalbym jednak odsluch na czyms z wyzszej polki niz HDP lub H1. H1 nie ma nawet takiego slabego wyjscia jak HDP ale dosc "osusza i wypiera z barw" dzwiek wiec nie jest to zbyt trafne polaczenie do tych sluchawek.

 

fallow, z całym szacunkiem nie muszę się bawić na siłę w coś co ktoś uważa za rewelacyjne. Nie zamierzam tez podłaczac setki wzmacniaczy w roznych kwotach cenowych, bo po pierwsze nie mam czasu a po drugie nie mam ochoty, po trzecie wiem ze te minimalne roznice dla niektorych sa istotne a dla innych nie, a po 4 wzmacniacz nie zrobi z HD515 słuchawek lepszych niz HD800 (tym samym poprawnie i maksymalnie napedzone HD598 nie beda lepsze od poprawnie napedzonych HD600, czy w slangu normalnych ludzi "po prostu inne"). Kazdy ma swoje zdanie i podejscie do brzmienia.

Czego się spodziewałeś ? Skoku jakościowego, zupełnie innej gry ? Kurcze równie dobrze moge podłaczyc HD595 do dużo lepszego źródła niż HD598 i to tamte zagrają lepiej. Nie popadajmy w paranoje tylko dla tego że słuchawki są ładne i wprowadzone są marginalne zmiany mogące wpłynac na istotna jakość dźwięku. Przez istotną jakość dźwięku rozumiem przesiadke z HD650 na HD600, RS1i na RS2i, ale te słuchawki nie zaoferowały mi nic wiecej (prócz kosmetycznych zmian oraz takich które są na kartce papieru), ponieważ z takim podejsciem mogę sobie zrobic maraton i podlaczac HD650 na zmiane HD600 do coraz to lepszych źródeł i wzmacniaczy i ekscytować się tym, które są lepsze. Ja po prostu przeważnie słucham muzyki, co ja rozumiem, przez odczuwanie przyjemnosci (kazdy ja odczuwa inaczej) i stwierdzam że te słuchawki nie są żadnym skokiem jakościowym brzmienia w porownaniu do HD595, a jedynie skokiem wykonaniowym, co i tak w porownaniu z wiekszym powietrzem daje pozytywny efekt.

 

Pozatym co to za próba udowadniania. Wiem co słysze i zdania nie zmienie, a tu wyraziłem swoja opinie, która i tak wiele osób zweryfikuje jak z kazdym swietem. Kiedys CAL były dobre, potem za slabe, pozniej znow dobre i tak w kolko, Sony MDR EX85LP tak samo, HD595 jak ktos wspomnial takze spotkal kryzys i regres. Co innego gdybym próbował udowadniac ze HD600 brzmia identycznie jak HD650

 

Pozatym dodam coś jeszcze. Pytasz to co jest wyznacznikiem ? To ja odpowiadam. Ludzie mowia ze Phonaki nie maja basu, i jest takich duzo a ja mowie ze maja, i mam wiele osób popierających ten aspekt (komu wiec uwierzyć i dać wyznacznik jakości), zobacz kolejny k701 sa bezbasowe dla nas a taki Masziah mowi ze "trzasnelo mu z basu", kolejny przyklad V-Jays i moge tak w nieskoczonosc. Inny sluch, inne przyzywczajenia. Inny zakres odbieranych czestotliwosci, inna muzyka (vide HD600 i HD650). Wszystko ma znaczenie. Nie uważam tez ich za złe słuchawki (broń Boże!) ale HD595 to naprawde za odpowiednią cene rewelacyjne słuchawki i nagle zostały pobite przez 598 ??.

 

Mam wrażenie że na forum zrobiła się tendencja do wychwalania wszystkiego co ślina na język przyniesie. Nie bójmy się podchodzic krytycznie. Producenci wołają od nas kase więc jeśli jest cień wątpliwości że sprzet moze miec jakies nie do konca przemyslane rozwiazania lub zapewnienia nie bojmy sie tego powiedziec i napisac. Ludzie maja rozum wiec ocenia sami na podstawie odsłuchow i tez na podstawie ceny. Mają po prostu kolejną poddaną wątpliwość którą ocenią na korzyść lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia/porównanie a propos HD598 kontra HD595 zbieżne są z tymi, które ma Kolega Fallow.

 

Dla zainteresowanych. Ostateczna wersja mojego opisu HD598 dostępna jest na Stereo Underground:

 

http://stereo-underground.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=164:suchawki-sennheiser-hd-598&catid=47:sluchawki&Itemid=69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum;)Trafiłem tu przez przypadek, a mianowicie szukałem recenzji słuchawek Sennheiser 598 i proszę na jaką super reckę trafiłem! Tak ogólnie to jestem raczej amatorem w temacie słuchawek,wzmacniaczy,kabli itp. Jako że raczej preferuję dźwięk z komputera z powodu wygody i finansów to postanowiłem odnowić dźwiękowo kompa o kartę muzyczną xonar essence st oraz tytułowe hd 598. Tak na gorąco mogę powiedzieć że po przesiadce z Aurvana live to miód,cud paluszki lizać. Zupełnie inny wymiar dźwięku się przede mną otworzył, jakbym miał klapki na oczach. Tą lekkość przekazu jaką hd 598 oferuje w połączeniu z wreszcie normalnymi basami, świetną przestrzenią i przyjemnością słuchania mogę porównać chyba tylko do mojego pierwszego kontaktu z walkmanem sony w latach 80.Wiem to dziwne ale tak mi przyszło do głowy takie małe porównanie moich odczuć...euforia słuchania. Wygląd ma znaczenie, tutaj hd 598 brylują, każdy kto nas zobaczy w takich "dziwadłach" na pewno się zainteresuje bliżej. Wygoda użytkowania tych słuchawek jest fenomenalna. wydawało mi się że Aurvany są dosyć wygodne ale przy tych...Na razie słucham muzyki z karty creative X-FI Platinum i jest nieźle ale jutro powinna mi dojść Essence St i dopiero będzie się działo...mam nadzieję.:rolleyes:Jak dojdzie mi karta Asusa to dopiszę kilka wrażeń z różnicy brzmienia obu kart no i głównie hd 598.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techfan, witaj na forum :)

 

Moim zdaniem, trafnie ująłeś charakterystykę HD598: "normalne basy, świetna przestrzeń i przyjemność słuchania".

 

W moim przekonaniu, HD 598 to są takie o wiele porządniejsze i bardziej zaawansowane CAL! Z lepszym, bo z wielowarstwowym basem, z subiektywnie większą przestrzenią oraz z kapitalną, naturalistyczną wręcz średnicą.

Edytowane przez Violet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem opiszę swoje spostrzeżenia po przesiadce na Xonara Essence St i oczywiście Hd 598. Dźwięk nabrał mocy,jest bardziej wyostrzony, słychać każde detale, zwiększyła się i tak już duża przestrzeń . Teraz lepiej czuć każdy instrument a wokal brzmi bardziej realistycznie .Muszę stwierdzić ze zdumieniem że o ile wydawało mi się że słuchawki są uzupełnieniem głośników to teraz nabieram przekonania że spokojnie mogą je zastąpić.Te Sennheisery są tak wygodne i neutralne dla uszu że mimo że słucham muzy czasem i parę godzin to nie czuję żadnego dyskomfortu! W porównaniu do Cal gdzie po 0,5h miałem dosyć,uszy się pociły i natłok basu i uczucie jakby mi ktoś nałożył tubę,szybko mnie męczyły , to te hd 598 są idealne! Jak raz je zakładam to nie chcę ich zdejmować,chyba za mało miałem do czynienia ze słuchawkami otwartymi, a szkoda. Poraża mnie i zaskakuje wielowymiarowość tych słuchawek choć zależy to od danej muzyki oczywiście.Czasem tak mnie zaskakuje wydawało by się znany utwór który odbieram na nowo.To nie jest już zwykłe słuchanie muzyki to jest przeżywanie dźwięków!Nawet teraz jak piszę słuchałem Led Zeppelin z radia w utworze "Whole lotta love" i mimo że znam go dobrze to nagle odkryłem magię i głębię tego utworu. Te przejścia tonalne i przeskakiwanie wokalu z jednego kanału na drugi tak mnie zaskoczyły a jeszcze wycie wokalisty...po prostu coś wspaniałego.Czasem ma się wrażenie że mamy na głowie słuchawki 5.1 a nie zwykłe stereo. Takie są te Hd 598, do bólu przyjemne w odsłuchu i co ważne w każdym rodzaju muzyki, w klasyce super się sprawdzają, w moim ulubionym trance również jest ok. Czyżby produkt idealny? Nie wiem, za mało mam porównania do innych modeli, ciekaw jestem swoją drogą brzmienia hd 600/650 ale myślę że jak dla mnie na stan obecny te hd 598 to tak HI-END dla ubogich..che,che:D Ale nie, jedną wadę posiadają i to sporą. Uzależniły mnie i zmieniły moje spojrzenie na muzykę.Firmie Sennheiser i oczywiście Asus chwała za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś to będziesz wzmacniał? Do 595 potrzebowałem ampa i dosyć ładnie to się zgrywało, natomiast miałem chwilowy odsłuch 380 i nie chciało to zagrać więc pewnie i w przypadku HD 598 będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez ampa, słuchawki miały być głównie do jakiegoś DAC-a USB, którego miałem zamówić równolegle, ale poczytałem trochę o problemie trzasków w niektórych laptopach i trochę się boję kupować w ciemno (muszę to wcześniej przetestować), więc na początek wziąłem same słuchawki, bo i tak miałem kupić ten model.

 

Wiem że ludzie słuchają spokojnie 555 i 595 na odtwarzaczach o mocy porównywalnej z E10 (który nota bene spokojnie napędza np. 70 ohmowe HD25), więc raczej nie powinno być problemów. Zastanawiam się też nad nflo2. Do E10 mam już podstawowe słuchawki (V-Jays).

 

BTW jakiego ampa używałeś z E10?

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 25 to jedne z najskuteczniejszych sluchawek w histori (SPL) ktore dostatecznie glosno zagraja z prawie kazdego playera. Troche pradu im trzeba jednak dac zeby rozwinely skrzydla a skaluja sie calkiem dobrze wraz z torem. Osobiscie uwazam, ze malo ktory player dobrze zgrywa sie dobrze z HD595/8 poza kilkoma wyjatkami. Oczywiscie rzadko kiedy zagraja zle, raczej dosc dobrze albo strawnie czasem przy mocniejszych dziurkach nawet calkiem dobrze. Jednak na rasowym wzmacniaczu roznica ku mojemu zdumieniu byla spora. Wczesniej raczej nie docnialem tych sluchawek, a razej tego - ze potrafia sie calkiem dobrze skalowac razem z reszta toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupię albo jakiegoś DAC-a z wbudowanym ampem, albo sflo2, albo sam wzmacniacz słuchawkowy. Na razie jest goły E10.

W sumie chyba zamówię Audinsta MX1 i najwyżej odeślę go do 10 dni, jeśli mój laptop będzie robić problemy.

 

Czyli mam je próbować z E10, czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę Audinsta MX1, bo znalazłem firmę gdzie sprzedają separatory galwaniczne USB, więc jakby coś, to problem da się rozwiązać. A on podobno bardzo ładnie zgrywa się z 595, więc 598 też dobrze zagrają.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham na HD598 tym bardziej przekonuję się o ich specyficznej wyjątkowości kreowania dźwięku naturalnego, swobodnego oraz bardzo muzykalnego o wielu cechach high-endu. Bas jest wielce przekonujący, lecz nigdy nie nachalny - w przeciwieństwie do CAL!

 

Myślę, że HD598 świetnie "zgrywa się" ze wzmacniaczem Matrix mini-i - niestety znany nielicznym jeszcze osobom w PL. Z moimi Matrix M-Stage oraz Musical Fidelity X-Can v.3 także jest nieźle, ale troszkę brakuje tu pewnego rodzaju finezji i "analogowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania hd 598 i oswojenia uszu nowym nabytkiem mam kilka nowych uwag.Zaskoczyły mnie pozytywnie jakością brzmienia na discmenie sony ze średniej półki cenowej.Aurvany Live na tym sony wypadały raczej słabo a tu proszę, hd 598 pokazały klasę, zagrały prawie jak na moim xonar essence.Wycisnęły z niego co najlepsze.Moje Mp3 Zen x-fi spokojnie napędził te słuchaweczki ale daje się we znaki brak lepszego formatu, mp3 320kb to jednak nie to....Ostatnio nabyłem płytę Jarra Oxygene w wersji 24bit i z ciekawości zapuściłem na hd 598 no i zbierałem szczękę z podłogi. Pierwszy raz słuchając słynnego oxygene- 4 miałem uczucie że czuję morską bryzę na twarzy...Słuchawki warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw MX1 + HD598 dopiero sie wygrzewa, ale już mogę powiedzieć - jest pięknie.

 

Jeśli ktoś po krótkim teście odniósł wrażenie, że grają samą kłującą górą, to prawdopodobnie słuchał pary prosto z pudełka - moje wczoraj tak właśnie grały. Początkowo byłem zawiedziony, bo dźwięk z V-Jays (choć nie tak czysty) praktycznie im nie ustępował i miał dużo więcej funu. Teraz nawet na mocno przyciszonym wzmacniaczu słyszę całe pasmo i jest pięknie.

 

Ale kurczę - mogli dać stojaczek :angry:

 

Wbrew temu co tu napisano, z samym E10 grają całkiem przyzwoicie. Audinst ma dużo lepszą scenę, więcej powietrza i precyzji, E10 trochę gubi szczegóły kiedy jednocześnie gra średnica i basy (ale tu mu trzeba przyznać - niskie basy są ciągle bardzo precyzyjne) i brzmienie nie jest tak naturalne, jak ze wzmacniacza, ale ogólnie można ich spokojnie słuchać na tym playerku (inna sprawa, że pewnie jakieś duże Sennki za 250 zł zagrałyby na nim tak samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś po krótkim teście odniósł wrażenie, że grają samą kłującą górą, to prawdopodobnie słuchał pary prosto z pudełka

Bynajmniej nie. Samą górą nie grają, ale wysokich mają sporo, miejscami za ostrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no tak.., wiele ciekawego o tych słuchawkach tutaj powiedziano, i jak zwykle po takich recenzjach jestem już podjarany. Miałem parę słuchawek Sennheiser, wrażenia były różne - HD438 - dość dobre, zrównoważone, podobnie z HD448, ale to nie ta klasa co Shure 840, a ściślej - nie mój gust. Natomiast o HD380 mam bardzo złe zdanie. Ogólnie Sennheisery są lekko podkolorowane, czy to ma na myśli Violet pisząc o nich "kremowe"?

Postanowiłem jednak jeszcze raz zaryzykować i dać szansę jakimś Sennheiserom, ale naprawdę świetnie brzmiącym. Kiedyś przesłuchałem krótko w MM HD380 i HD595 - te drugie zrobiły na mnie dobre wrażenie, mimo, że podłączone były do radia :) .

 

Miałbym do was parę pytań, jak opisalibyście dźwięk HD598 na tle podanych modeli, z uwzględnieniem kwestii:

- bas - podobno HD595 nie mają go "za dużo", a jak piszecie 595 to prawie to samo co 598, wskazane byłoby, żeby miały go więcej niż HD380 (bo tym brakuje midbasu), jak ilościowo się ten bas przedstawia w porównaniu np. do HD438/448, HD380, Shure 840

- średnica - czy podobna do HD380, 448, 438? chyba w tych ostatnich najbardziej mi pasowała, tzn. była najbardziej naturalna

- góra - piszecie, że jest dość ostra, to chyba dla mnie dobrze, bo w HD380 była tragiczna, rozmyta, wycofana, natomiast w 438, 448 - dobra, bez sybilantów, ale wyraźna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem niedawno HD595, ale tylko przez 5min i w porównaniu do Shure 750 to basu tam prawie że nie zaznałem, góra też nie była świetna (chyba podbita, nie pamietam dokladnie o co chodzilo) i przestrzen taka sama. mi sie te sennheisery bardzo nie podobają w brzmieniu. Jak bede mial okazje to chetnie poslucham ich dluzej, ale poczatkowo nie spodobaly mi sie i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak HD598 zagrałyby z iTouchem - swego czasu m.in. Rolandsinger zachwalał połączenie HD595 + iTouch, więc i w tym przypadku mogłoby być co najmniej dobrze. Miał może ktoś możliwość coś takiego odsłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich przez dłuższą chwilę w MM (więc denne warunki) z iPhone 3Gs i pierwsze co rzuca się w uszy to dużo większa scena niż w 380. Koncertowa płyta Serj'a Tankiana brzmiała dużo bardziej realistycznie, separacja instrumentów i ich umieszczenie na scenie wręcz idealnie oddawały to co można usłyszeć podczas koncertów na żywo. Bierz pod uwagę, że piszę to nie mając nigdy nic lepszego na uszach. W porównaniu do hd380pro na pewno jest więcej góry ale nie jest ona napastliwa ani kłująca. Basu jest mniej, jest bardziej subtelny, bez pier...niecia znanego z 380, co nie znaczy, że jest gorszy! Po prostu brzmi inaczej. Ogólne wrażenie jest takie, że hd380pro są bardziej dynamiczne, z powerem natomiast hd598 są subtelniejsze, dają delektować się muzyką, a nie każą skakać do bitu jak 380 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności