Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj stałem się posiadaczem Epków...

Opiszę to jednym emotem - :o

Po prostu jakośc jest nieziemska.. Słyszę dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszałem.. różne najmniejsze szczegóły... po prostu są BOSKIE.

W ogóle nie słyszę tych wspominanych przez innych użytkowników dźwięków przenoszonych po kablu <_<

 

Jedynym mankamentem dla mnie jest ich zakładanie..

Ma ktoś jakieś rady jak je zakładać ?

Używam średnich gumek, bo z dużymi męczę się jakieś 2 minuty, żeby w ogóle je założyć :D

 

 

pozdrawiam,

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pytanie do posiadaczy. Czy z moim słuchem coś zmieniło albo co...? Mówi się, że te słuchawki są ciemne i w ogóle i grają dołem głównie itp. Przecież one mają świetną górę (no może nie samą górę) i środek i ich dźwięk się wyjątkowo czysty zdaje. Zwłaszcza na porządnych wzmacniaczach się dzieje coś takiego z nimi, że grają jeszcze czyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten srodek nie jest az taki czysty bo te sluchawki faktycznie graja dosc "chaotycznie" ale podbijajac przy pomocy EQ niekotre pasma mozna naprawde zmusic je do grania na przyzwoitym poziomie

 

Wgralem na odtwarzac pliki OGG Q8...Sciezki dzwiekowe z NFS: Hot Pursuit 2 i normalnie wysiadlem...po raz pierwszy slyszalem prawdziwa gre na perkusji tj. normalnie czuc jak plaeczki uderzaja o talerze ehhh:)

 

Jesli chodzi o zakladanie...Kazdy ma inny ksztalt kanalu sluchowego. Ja robie tak:

1. wkladam sluchawki dosc plytko

2. przyciagam sluchawki w dol tak zeby lekko "skrecily" do gory uszu

3. minimalnie dosciskam

4. sprawdzam czy jak przelykam lub stykam zebami pojawia sie odpowiednie echo;)

 

Wymaga to pewnej wprawy ale kilka dni sluchania i na pewno osiagniesz perfekcje w aplikowaniu sobie tych dokanalowek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają chaotycznie owszem, bo mają różne pasma różnie popodbijane, ale to co trzeba mają na dobrym poziomie. A jak na niedrogie dokanałówki to mają całkiem niezły ten środek :) PS. Nie wiem jak można mieć problemy z zakładaniem takich słuchawek. I Epki i donakałówki sonego wchodzą mi ot tak po prostu do uszu bez żadnych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tych właśnie epek. nigdy nie miałem lepszych(droższych) słuchawek, więc nie mam porównania i jestem zachwycony epkami.

 

po pierwsze chciałem napisać, że zakupiłem je w komputroniku. umówiłem sie wcześniej ze sprzdawcą, że przyjde ze swoim sprzętem i po odsłuchaniu sie zdecyduje. musze powiedzieć, że gdyby nie to forum to bym sobie je odpuścił-przy próbowaniu w sklepie wogóle mi sie nie spodobały-nie było basu i mi wypadały z uszów. ale wiedziałem po wypowiedziach forumowiczów, że to normalne i na początku sie ich nie docenia. kupiłem więc troche w ciemno, ale nie żałuje. wystarczyła zmiana gumek na najmniejsze i jest idealnie-komfort jest nieziemski, bas rozsadza głowe. nie żałuje ani złotówki którą wydałem (100 zł to dla mnie nie mało).

 

sprzęt na jakim słucham to odtwarzacz mp3 creativ muvo v200. musi byc dość niezły, bo nie ma w nim żadnych szumów między piosenkami-a większość użytkowników epek na to sie właśnie skarżyła.

 

nie przeszkadzają mi też za bardzo wszystkie odgłosy przenoszone przez kabelek ani inne bonusy dzwiękowe( kroki, przełykanie, wiatr) ale to raczej przez to że słucham dość głośno i z przewagą basu.nie przeszkadza mi np żucie gumy przy słuchaniu.

 

muzyki słucham na ustawienu eq "rock" . przy "normal" jest bardziej wyeksponowany środek i góra, z pominięciem basu. a muzyka jaką słucham to house/trance/techno więc na rocku słucha mi sie przyjemnie

 

ps jak chcecie zobaczyć jak dudnią epki to przesłuchajcie sobie piosenke janet jackson "call on me"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moich epkach jedna przestała grać... :/ oddałem na gwarancję, ciekawe czy mi uznają. Kabelek sie przełamał przy wtyczce. Pewnie od noszenia w kieszeni spodni. Ale przełamał sie tak, że jeden włos kabla przebił izolację. Mam nadzieje ze wymienią mi na nowe. Jeśli nie to w końcu bede miał w nich asymetryczny kabel MUAHAHAHA ;_) Najgorzej że szlag mnie trafia jak słucham w autobusie muzyki na Cresynach. Nie dość że źle sie trzymają w moim uchu (mniej basu) to jeszcze dźwięk silnika Ikarusa/Jelcza potrafi skutecznie wymyć resztkę. I cała radość poszła się je*** :_) Co do jakości Cresynów, to podobają mi się bardziej, tylko żeby tłumiły lepiej i lepiej trzymały się w uchu. Sony ex 90 to może być udany wynalazek (chyba że dadzą znowu plastelinowy kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam nie znacie się ;) Cresyny świetnie trzymają się w uszach :) Czasem aż za dobrze. ;) Ale tłumienie jest faktycznie do pupy :)

 

A co do epków-635 to chciałbym sprostować pewną opinię krążacą po forum. Ep-635 różni się jakością dźwieku od ep-630. (Przynajmniej moim mało skromnym zdaniem :D) Zdecydowanie lepsza góra i środek, dużo mniej szumów i dźwięków przenoszonych przez kabel. Momentami jakościowo zbliża się nawet do cresynów :) Podsumowując po 2 tygodniach testu jestem heppy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje oddałem na gwarancję tydzień temu. Jeszcze na nie czekam. Od tak, w sklepie, to ci raczej nie wymienią. Ja miałem gwarancję sklepu w którym kupiłem, w tym wypadku sklep przesyła dalej i czeka na odpowiedź serwisu. Mam nadzieję na nową parę, ale może też skończyć się tak, że dostane starą parę i nie naprawioną :_) wtedy strace tylko czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że moje seryjne słuchawki do i5 się zepsuły (kabel się ukręcił przy wtyczce, założyłem nową wtyczkę ale jest trochę nieporęczna bo większa:/) interesują mnie chwalone przez Was epki:). Ale mam kilka pytań:

1. Dlaczego jest cała rzesza fanów ep-630, a posiadaczy ep-635 jest mało?(jak dla mnie wersja ze smyczą wydaje się praktyczniejsza:) )

2. Czy ma ktoś jakieś opinie o sklepie SDD i o jakości słuchawek z tego sklepu, bo cena (57.99zł) jest atrakcyjna. ( http://www.sdd.pl/esklep/?p=productsMore&a...-----SDD-Polska )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego jest cała rzesza fanów ep-630, a posiadaczy ep-635 jest mało?(jak dla mnie wersja ze smyczą wydaje się praktyczniejsza:) )

 

Creative EP-635 były dostępne nieco później, długo po premierze 630stek. Dodatkowo były drosze, jednak prawa rynku robią swoje. Teraz jest niemal odwrotnie 635 są tańsze (przynajmniej na allegro) od 630. No i nie każdy przepada za smyczą i białym iPodowskim kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytan (moze juz kiedys zadane wczesniej,lecz nigdy doslownie),otóż slucham muzyki wszelakiej zaczynajac od Drum n base'u przechodzac przez klasyke po heavy metal i pytanie to : Czy na kossach spark plug rzeczywiscie nie da sie sluchac metalu,bo bass niszczy wszystko ?Czy nie da sie jakos ustawic eq na takie zeby wszystko gralo conajmniej dobrze? :)

Czy jednak na epkach wszystko bedzie leprze?

Nosze sie z zakupem jednych z tych trzech modeli :

-ep630

-koss spark plug

-AKG K24 P

Ktore z nich pogodza wszystko ze soba? :):P

no chyba,ze z takimi sprawami musze jednak isc do ery? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego gdzie na przykład chcesz słuchać muzyki. Zaletą dokanałowych słuchawek jest izolacja. Za to ep630 (lub cx300) w porównaniu do Port wypadają blado pod względem jakości brzmienia, co żadną tajemnicą nie jest (nie wiem czy nie podpadnę z takim tekstem miłośnikom epów z tego tematu). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

A jak już myślałeś o k24 to może przemyśl kupno Porta Pro. Te akurat mogę polecić na podstawie własnych doświadczeń.

Kupilbym sobie jak bym mial pieniadze na nie,a jedno jest pewne ze na razie ich nie mam.

Kupilbym sobie je ot tak dla takiego chodzenia po domu lub na spacery z psem,lecz mi potrzebne sa sluchawki do jazdy na bmx snowboard itp.

 

A poza tym nie podoba mi sie ich wyglad -ze tak powiem trochu "kitchowaty" jest(bez obrazy dla ludzi ktorzy sie w nich kochaja,to jest taka moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz mi potrzebne sa sluchawki do jazdy na bmx snowboard itp.
No to wydaje mi się, że słuchawki dokanałowe nie bardzo się do tego nadają. To w sumie jeszcze zależy jak bardzo jesteś wrażliwy na tzw. efekt microphonics, bo może się okazać, że podczas wysiłku będziesz słyszał własny oddech, bicie serca itp. Niestety nie wiem też jak zachowują się k24 w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności