Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

hah! ano, tez nie narzekalem na pc, jedynie poprzednia grafika wyla jak lotniskowiec pod obciazeniem (gtx260), ale odkad mam hd7850 to cisza nastala pod biurkiem.

 

to juz jestem spokojny o zasilacz :D koniec koncow chyba wybiore i5 4690k razem z plyta od msi co wyzej linkowalem, wyjdzie kolo 1k po zwrotach, a jeszzce moze uda sie opchnac obecne mobo i cpu to w ogole moze byc niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Twój OCZ Thomm musiał być uszkodzony albo ten Radek potrzebuje elektrowni atomowej do zasilenia. Nie pamiętam dokładnie, to jest ten wyższy model z dwoma rdzeniami graficznymi?

 

 

Nie, to jednordzeniowa karta :) Zwykły 7950, tyle, że fabrycznie (w biosie karty) ma podkręcony rdzeń do 1GHz (wydajnościowo to mniej więcej taki 7970).

 

I żeby było ciekawiej. Kiedy na OCZ zaliczałem te zwiechy to podpiąłem kompa pod zapasowego Chiefa 550W - po drugiej pętli 3D Marka zasilacz zaliczył zgon.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah! ano, tez nie narzekalem na pc, jedynie poprzednia grafika wyla jak lotniskowiec pod obciazeniem (gtx260), ale odkad mam hd7850 to cisza nastala pod biurkiem.

 

to juz jestem spokojny o zasilacz :D koniec koncow chyba wybiore i5 4690k razem z plyta od msi co wyzej linkowalem, wyjdzie kolo 1k po zwrotach, a jeszzce moze uda sie opchnac obecne mobo i cpu to w ogole moze byc niezle

Ja z kolei miałem Radeona HD4890 z chłodzeniem Vapor-X od Sapphire i też była niezła suszarka, 90*C w stresie 10kW z gniazdka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle obroty, wywalilbym to w cholere i lecial na zintegrowanej niz mial sie tak meczyc :P

 

 

Ekhm...

 

W czasach FX'ów Nvidii nie było na rynku CPU ze zintegrowaną grafą.

 

;)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

really? pomiedzy drugim, a trzecim pc (obecnym) mialem z 10 lat przerwy, to moze mi kilka generacji ucieklo.... :] a tam to mialem gf4 mx440 chyba? czy cos takiego

 

 

GF4MX, pamiętam.

 

Wtedy miałem GF3 Ti200, który był szybszy od tej czwórki, poza tym oferował jednostki Pixel/Vertex Shader (Morrowind na tej karcie zabijał :D ).

 

I nie, wtedy na 99% nie było CPU ze zintegrowaną grafiką.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja na Phenoma II 955, 4GB RAM i HD4890 przesiadłem się praktycznie z Athlona XP 1700+ TBred 1,47Ghz, 512mb RAMu i GFa 2 ^^ Kolega miał GF 4MX i ból że nie działały mu gry ze względu na brak shaderów - "no ale jak to, ja mam 4 a ty 2 a tobie działa" :P

W prawdzie po drodze były drobne upgrade jak dołożenie RAMu do 1GB, OC procka do 2Ghz czy w okolicach 2006/7 nawet GF 7600GS na AGP i dało się nawet w CSSa pograć ale przeskok i tak był szokujący. W końcu między 2002 czy 1 do 2009 postęp był ogromny. Co ciekawe komputer stoi w domu do dzisiaj i mniej więcej działa. Muszę w końcu zrobić porządek z tymi gratami i to jakoś wyprzedać czy coś.

A w tamtych czasach grafiki nie były zintegrowane z CPU a chipsetem. W sumie moda na APU/zintegrowane GPU w CPU pojawiła się stosunkowo niedawno. Gdzieś od wprowadzenia AMD Fusion i Sandy Bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja na Phenoma II 955, 4GB RAM i HD4890 przesiadłem się praktycznie z Athlona XP 1700+ TBred 1,47Ghz, 512mb RAMu i GFa 2 ^^ Kolega miał GF 4MX i ból że nie działały mu gry ze względu na brak shaderów - "no ale jak to, ja mam 4 a ty 2 a tobie działa" :P

W prawdzie po drodze były drobne upgrade jak dołożenie RAMu do 1GB, OC procka do 2Ghz czy w okolicach 2006/7 nawet GF 7600GS na AGP i dało się nawet w CSSa pograć ale przeskok i tak był szokujący. W końcu między 2002 czy 1 do 2009 postęp był ogromny. Co ciekawe komputer stoi w domu do dzisiaj i mniej więcej działa. Muszę w końcu zrobić porządek z tymi gratami i to jakoś wyprzedać czy coś.

A w tamtych czasach grafiki nie były zintegrowane z CPU a chipsetem. W sumie moda na APU/zintegrowane GPU w CPU pojawiła się stosunkowo niedawno. Gdzieś od wprowadzenia AMD Fusion i Sandy Bridge.

 

 

Bamboszku, kręciłeś tego T-breda?

 

Bo ja swego czasu też miałem T-bred B 1700+ i ładnie mi leciał na 2000Mhz (realne taktowanie) na płycie Asusa.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasach kiedy miałem Athlona 64 3000+ (Venice) miałem też Epoxa 9NPA+ Ultra. Chyba najlepsze mobo pod te CPU poza DFI. I "robiłem" na niej 4GHz na tym procku :E

 

Pewnie siedzisz też na PCL ale pod innym nickiem. Dobrze się domyślam? :>

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Postów:98 (0.05 na dzień)

Chyba pomyliło Ci się z wyświetleniami profilu :)

 

 

 

Chyba tak :E

 

Wieczór, poza tym stary już jestem (za pół roku "czwórka" mi wejdzie na licznik). Sam rozumiesz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te athlony xp, też miałem tbreda i leciał z 1,5 do 2,2 Ghz a potem athlona xp mobile który leciał z 1,7 do 2,5 Ghz, oba możnaby wyżej, ale starałem się też zachować rozsądny poziom dB przy chłodzeniu powietrzem. :)

 

Pamiętam gdy złapałem zajawkę na wyciszanie kompa, wszystko pięknie, był praktycznie niesłyszalny, ale to było dawno i uciążliwe pod względem hałasu stało się wtedy... buczenie monitora crt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ten legendarny seagate..... Doliczylem się że posiadałem w swoim życiu 8 dysków twardych (zaczynałem od dysku twardego 85mb...), wszystkie od seagate i tylko dwa ostatnie padły.... Kupiłem bodaj 6-7 lat temu barracude 1tb za o ile mnie pamiec nie myli 800-900zł. Padła po niecałych 2 latach. Wysypywała nonstop błędy zapisu a przy uruchamianiu wywalało błąd że FAILURE IS IMMINENT. Odesłałem na gwarancje i dostałem nową Barracude 12. Pracowała od 2010 roku, w sumie do dziś 16700 godzin. 2-3 miesięce temu zaczeło wysypać błędy zapisu. Puściłem wszystkie możliwe checkdiski, później jak kupiłem SSD zrobiłem full format i od nowa partycje. Wczoraj windows zaczął sypać komunikatami że dysk ulega awarii. SMART wywala błąd i są bad sectory. Jak ja kupowałem Barracude to była 5 letnia gwarancja, teraz widze dają już tylko 2 letnią. W sumie to sie nie dziwie bo ich dyski już nie są w stanie przepracować 5 lat w zwykłym domowym desktopie bez katowania. Daje szanse WD i kupiłem dzisiaj WD Red 2tb. Przynajmniej dają 3 lata gwarancji...

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ten legendarny seagate..... Doliczylem się że posiadałem w swoim życiu 8 dysków twardych (zaczynałem od dysku twardego 85mb...), wszystkie od seagate i tylko dwa ostatnie padły.... Kupiłem bodaj 6-7 lat temu barracude 1tb za o ile mnie pamiec nie myli 800-900zł. Padła po niecałych 2 latach. Wysypywała nonstop błędy zapisu a przy uruchamianiu wywalało błąd że FAILURE IS IMMINENT. Odesłałem na gwarancje i dostałem nową Barracude 12. Pracowała od 2010 roku, w sumie do dziś 16700 godzin. 2-3 miesięce temu zaczeło wysypać błędy zapisu. Puściłem wszystkie możliwe checkdiski, później jak kupiłem SSD zrobiłem full format i od nowa partycje. Wczoraj windows zaczął sypać komunikatami że dysk ulega awarii. SMART wywala błąd i są bad sectory. Jak ja kupowałem Barracude to była 5 letnia gwarancja, teraz widze dają już tylko 2 letnią. W sumie to sie nie dziwie bo ich dyski już nie są w stanie przepracować 5 lat w zwykłym domowym desktopie bez katowania. Daje szanse WD i kupiłem dzisiaj WD Red 2tb. Przynajmniej dają 3 lata gwarancji...

 

 

Tyle, że teraz dyski Seagate to tak naprawdę Samsungi. Bardzo dobre jakościowo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności