Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że skoro masz teraz 320GB i spokojnie CI wystarcza, a filmy i resztę trzymasz na zewnętrznym HDD, to IMO w takim przypadku zamiast pakowac sie w dysk twardy kup tylko SSD. Za 120GB cena jest prawie taka sama jak za HDD 1TB.
Osobiście u mnie po zainstalowaniu wszystkich programów podstawowych razem z win7, zajętego miejsca miałem jakieś 40GB. Teraz mam 77GB, z tym, że mam sporo prog. graficznych tj, corel, PS, autocad, revit, 3ds max. Trochę to waży. Więc jesli jesteś zwykłym uzytkownikiem, to po instalacji wszystkiego zostanie Ci ok. 60GB wolnego miejsca. Zawsze można dołozyć do 240GB, ale IMO nie ma sensu jeśli nie bedziesz miał tam kilku dużych gier po 30GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, jakiś pomysł obejścia hasła komputera, o które pyta właściwie przed możliwością dostania się do biosu ?

A kto zakłada hasło do biosu?

 

To nie ma znaczenia ;). W każdym razie sprzęt mój i nie jest to jakaś próba dostania się wbrew czyjejś woli.

 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Zapomnialem-hasla-do-BIOSu-pomocy,40772.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonany jestem jeszcze do SSD, może za mało o nich czytałem. Spróbujesz Ty mnie przekonać?

 

 

Nie moja to rola, ale do prac biurowych wolałbym i3 i 4GB ramu i do tego SSD niż najlepszego i7 z 32GB ramu i zwykłym HDD (lub, tym gorzej, laptopowy HDD 5400obr)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie programy na SSD otwierają sie duzo szybciej. U mnie system do pulpitu wstaje w jakieś 20-30 sek. Do tego, gdy pojawi sie, klikam na operę i momentalnie odpala się razem z 10 zakładkami; zawsze mam jakieś, których nie zamykam. Bardzo fajna rzecz, tym bardziej do randomowego korzystania.

Sam posiadam Cruciala M500 240GB. Kupiony jakoś w marcu, więc ma ok pół roku. Aktualnie 2240h i 4820GB zapisu. Pożyje pewnie 20 razy tyle, więc ok 10 lat.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przekonany jestem jeszcze do SSD, może za mało o nich czytałem. Spróbujesz Ty mnie przekonać?

 

 

Nie moja to rola, ale do prac biurowych wolałbym i3 i 4GB ramu i do tego SSD niż najlepszego i7 z 32GB ramu i zwykłym HDD (lub, tym gorzej, laptopowy HDD 5400obr)

 

 

Mam w stacjonarce stary 2-rdzeniowy E8400, 4GB RAM i SSD.

Laptok i5-4200, 8GB RAM i zwykły HDD

 

Zgadnij, gdzie pracuje mi się lepiej, NIEPORÓWNYWALNIE lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie, jakiś pomysł obejścia hasła komputera, o które pyta właściwie przed możliwością dostania się do biosu ?

A kto zakłada hasło do biosu?

 

To nie ma znaczenia ;). W każdym razie sprzęt mój i nie jest to jakaś próba dostania się wbrew czyjejś woli.

 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Shaki81/Zapomnialem-hasla-do-BIOSu-pomocy,40772.html

 

Tak myślałem, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FeX, spodziewam się, że to był kontrargument w kierunku Jackzora, ale głowy sobie nie dam uciąć :P Nie trzymaj mnie dłużej w niepewności.

nawet patrząc po naszych wypowiedziach od strony logicznej dla mnie było oczywiste, ze FeX jest za mną, ale jeśli to nie było oczywiste, to FeX jest za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort pracy na ssd jest nieporównywalnie lepszy. Niestety dyski ssd potrafią gubić partycje. Jako dysk na system i programy spoko, ale nie do przechowywania danych. Chyba, że w macierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD to najtańszy sposób na danie komputerowi drugiego życia. Acz sam jak do laptopa zamiast HDD założyłem SSD miałem przykrą wpadkę bo Corsair padł nagle po 3 miesiącach. Na gwarancji dali nowy ale jednak... a teraz od ponad 2 lat pracuje bez problemu więc jest fajnie. I tak, nawet na SATA2 jest wszystko zaskakująco responsywnie, na HP Probook z pracy gdzie też mam SSD (i HDD 500GB w bayu zamiast DVD) pod SATA3 to już całkiem bajka.

 

Swoją drogą do wszystkiego poza graniem taki Probook (ten to 6570b) jest przekozacki. Wykonanie super, wydajność super (i5 IIIgen plus 8GB ramu i SSD), na baterii przy normalnej pracy 3,5-4h to norma (integra do grafiki robi swoje). No i mój ulubiony element, dostęp do bebechów od spodu przez dużą klapę. Można samemu odkurzyć wiatrak kiedy się chce. Wady to masa (to bydle ma z 3,5kg, chodzenie z nim cały dzień na plecach nie jest fajne) no i dla graczy zinterowana grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD to najtańszy sposób na danie komputerowi drugiego życia. Acz sam jak do laptopa zamiast HDD założyłem SSD miałem przykrą wpadkę bo Corsair padł nagle po 3 miesiącach. Na gwarancji dali nowy ale jednak... a teraz od ponad 2 lat pracuje bez problemu więc jest fajnie. I tak, nawet na SATA2 jest wszystko zaskakująco responsywnie, na HP Probook z pracy gdzie też mam SSD (i HDD 500GB w bayu zamiast DVD) pod SATA3 to już całkiem bajka.

 

Swoją drogą do wszystkiego poza graniem taki Probook (ten to 6570b) jest przekozacki. Wykonanie super, wydajność super (i5 IIIgen plus 8GB ramu i SSD), na baterii przy normalnej pracy 3,5-4h to norma (integra do grafiki robi swoje). No i mój ulubiony element, dostęp do bebechów od spodu przez dużą klapę. Można samemu odkurzyć wiatrak kiedy się chce. Wady to masa (to bydle ma z 3,5kg, chodzenie z nim cały dzień na plecach nie jest fajne) no i dla graczy zinterowana grafika.

Teraz już tak sporej awaryjności SSD nie ma, choć i tak jest co poprawiać. Jednak warto zainwestować, bo czasy dostępu do danych są nieporównywalnie lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dyski ssd potrafią gubić partycje.

 

jak często się to zdarza teraz, gdy zapomnimy o tym, co się działo na początku, jak weszły na rynek?

 

Jaka jest najsensowniejsza opcja pod kątem stosunku jakości do ceny? 60 GB chyba wystarczy, ale jak w korzystnej cenie 120 się znajdzie to nie pogardzę.

 

Ty sam sobie odpowiedz, jaka Cię najbardziej urządza... Ja mam teraz wolne 15,9 GB ze 111 i chętnie przerzuciłbym się na 240.

 

miałem przykrą wpadkę bo Corsair padł nagle po 3 miesiącach

 

za szybko kupiłeś :woot: (teraz tak już nie ma)

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem SSD na sata3 pare miesięcy temu jak upgrejdowałem wszystko w komputerze i podczas normalnego domowego użytkowania to co widać że jest szybciej vs HDD 7200 obrotów:

 

-Jestem na pulpicie z załadowanymi wszystkimi procesami z paska w 12 sekund od wciśnięcia przycisku POWER.

-Komputer wyłącza mi się w 2-3 sekundy

-Instalacja gier i loadingi są szybsze (jak instalujemy je na SSD)

-programy które są zainstalowane na SSD uruchamiają się natychmiast

-strony internetowe wskakują momentalnie w całości (bez szczątkowego doładowywania poszczególnych elementów)

 

SSD w dobrym desktopie do codziennego użytku to taka kropka nad i, jeśli ogranicza nas mocno budżet uważam że można sobie darować chyba że ktoś używa pewnych programów do pracy albo ma lapka którego dysk jest zwyczajnie ultra powolny to wtedy różnica pewnie jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FeX, spodziewam się, że to był kontrargument w kierunku Jackzora, ale głowy sobie nie dam uciąć :P Nie trzymaj mnie dłużej w niepewności.

nawet patrząc po naszych wypowiedziach od strony logicznej dla mnie było oczywiste, ze FeX jest za mną, ale jeśli to nie było oczywiste, to FeX jest za mną.

 

Nie, nie jest oczywiste. <- język nie zawsze jest logiczny. Szczególnie gdy w wypowiedzi brakuje emotek, a pojawia się tekst wyróżniony. O ironię nietrudno, a wtedy interpretacja się zmienia. Dlatego wolałem dopytać — logika podpowiadała niby oczywistą zgodność z Tobą, ale dopuszczałem bardzo prawdopodobną opcję przeciwną.

 

Dobra, postanowione — biorę Cruciala M500 240GB (120GB to dla mnie za mało). Komputer postawię bez karty graficznej to mi summa summarum wyjdzie in plus. Jak znajdę tanio, okazyjnie 8GB RAMu to kupię, jak nie to wezmę 4GB i kiedyś dokupię. Karta poczeka i nie ta, tylko tańsza.

 

Dzięki, już postanowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem SSD na sata3 pare miesięcy temu jak upgrejdowałem wszystko w komputerze

 

-Jestem na pulpicie z załadowanymi wszystkimi procesami z paska w 12 sekund od wciśnięcia przycisku POWER.

-Komputer wyłącza mi się w 2-3 sekundy

 

...czyli przy apgrejdzie zmieniłeś też system na Windows 8. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem SSD na sata3 pare miesięcy temu jak upgrejdowałem wszystko w komputerze

 

-Jestem na pulpicie z załadowanymi wszystkimi procesami z paska w 12 sekund od wciśnięcia przycisku POWER.

-Komputer wyłącza mi się w 2-3 sekundy

 

...czyli przy apgrejdzie zmieniłeś też system na Windows 8. ^_^

 

 

Nie, ta sama wersja win7 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety dyski ssd potrafią gubić partycje.

 

jak często się to zdarza teraz, gdy zapomnimy o tym, co się działo na początku, jak weszły na rynek?

 

U mnie w pracy , w tym roku już jakieś 5 czy 6. Ale dane mamy zabezpieczone więc nie ma problemu z odzyskaniem. ale taka sytuacja nie jest przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wspomnę, że ssd ma być na system, programy i ew. dane na których aktualnie pracujecie (film/zdjęcia itp). Do przetrzymywania danych są hdd i jak widać nie tylko przez stosunek cen i pojemności dysków. Tak więc przy padnięciu ssd nie powinno być problemu z danymi. Dziś mi przychodzi skrzynia z ssd to sam zasmakuję w praktyce tej technologii (mx100 256gb - aktualnie cena/jakość/pojemność raczej best buy, choć i niektórzy są skłonni dopłacać do plextora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności