Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie uzywany hdd - samsung f3 wg hdtune ma przepracowane 20k h, zadnych errorow nie widze, ale w sumie to az strach kupowac teraz dyski, ale musze dolozyc kilka GB, bo sie nie mieszcze, wiec pewnie wybor padnie na WD blue

 

no patrz, a mój Samsung F1 wg CrystalDiskInfo ma 15,5 k przepracowane i jedno ostrzeżenie w SMARCIE, a według HD Tune dwa warningi i jeden etenszyn

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tyle, że teraz dyski Seagate to tak naprawdę Samsungi. Bardzo dobre jakościowo."

 

 

Mhm, widac..... http://www.benchmark.pl/aktualnosci/blackblaze-hitachi-western-digital-seagate-dysk-awaryjnosc.html

 

 

Podziel to przez ilość sprzedanych egzemplarzy.

 

Kiedyś dysków Samsunga bym nigdy nie kupił (miałem jeden i padł po pół roku - ale to było jakieś 15 lat temu). Teraz mam dwa. W sumie dwa (bo jeden to de facto Samsung wykupiony przez Seagate'a. Działają bez problemu.

 

BTW: dzisiejszy Benchmark to już nie ten dawny. Od kiedy odszedł Wojtek to...

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehh ten legendarny seagate..... Doliczylem się że posiadałem w swoim życiu 8 dysków twardych (zaczynałem od dysku twardego 85mb...), wszystkie od seagate i tylko dwa ostatnie padły.... Kupiłem bodaj 6-7 lat temu barracude 1tb za o ile mnie pamiec nie myli 800-900zł. Padła po niecałych 2 latach. Wysypywała nonstop błędy zapisu a przy uruchamianiu wywalało błąd że FAILURE IS IMMINENT. Odesłałem na gwarancje i dostałem nową Barracude 12. Pracowała od 2010 roku, w sumie do dziś 16700 godzin. 2-3 miesięce temu zaczeło wysypać błędy zapisu. Puściłem wszystkie możliwe checkdiski, później jak kupiłem SSD zrobiłem full format i od nowa partycje. Wczoraj windows zaczął sypać komunikatami że dysk ulega awarii. SMART wywala błąd i są bad sectory. Jak ja kupowałem Barracude to była 5 letnia gwarancja, teraz widze dają już tylko 2 letnią. W sumie to sie nie dziwie bo ich dyski już nie są w stanie przepracować 5 lat w zwykłym domowym desktopie bez katowania. Daje szanse WD i kupiłem dzisiaj WD Red 2tb. Przynajmniej dają 3 lata gwarancji...

 

 

Tyle, że teraz dyski Seagate to tak naprawdę Samsungi. Bardzo dobre jakościowo.

 

:)

 

Na odwrót - to Seagate kupił dyskowy interes o Samsunga.

Jak tylko o tym przeczytałem to przestałem zastanawiać się nad kupnem dysku samsunga, znając powyżej przywołany test.

 

 

[dopisek] Doczytałem w Twoim kolejnym poście, że wiesz... rozumiem, że twierdzisz, że seagate wdrożył do swoich produktów "lepszą" technologię samsunga?

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś nowego pale moon, jak powrócić do normalnego wyswietlania wyników wyszukiwania w google? przy wyświetlaniu obrazków jest to zbyt archaiczne

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu ale potrzebuje pomocy z wyborem urządzenia wielofunkcyjnego. Budżet ok 400-500 zł.

Potrzebuję w zasadzie drukarki i skanera. Wydruki jedynie dokumentów więc koloru raczej potrzebować nie będę. Intensywność różnie w jednym miesiącu mniej więcej 50 stron, w innym w ogóle chociaż to się pewnie zmieni.

 

Aha, potrzebuję Wi-Fi ponieważ drukarka będzie stać daleko od komputera, wygodny wydruk z laptopa czy telefonu to tez zaleta.

Zastanawiam się między atramentowymi a laserowymi, które już można dorwać w tej cenie.

Z atramentowych na razie ciężko wybrać coś z Brother gdyż pod względem funkcji czy wygląda jest to samo a brakuje w nich, według mnie tak podstawowych opcji jak wydruk z kart pamięci No ale nie jest mi to niezbędne, można pominąć.

Na razie wytypowałem : Brother j132w, j152w (różnice?)

 

Brother j105 z tego co przejżałem oferuje najtańsze oryginalne tusze (oryginalne ok 28 zł, wydajność 2400) , koszt wydruku strony teoretycznie 1grosz.

I z innej beczki całkiem fajnie się prezentuje, ma czytnik kart, w miarę niski koszt tuszy hp deskjet ink advantage 5525

 

 

Z laserowych wielofunkcyjnych z wifi widzę jedynie w tej kwocie Brothera 7055w. Jest jeszcze całkiem ładny Samsung m2070w ale jakoś nie mam do tej firmy zaufania i nie ma zamienników z tego co widzę.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu ale potrzebuje pomocy z wyborem urządzenia wielofunkcyjnego. Budżet ok 400-500 zł.

Potrzebuję w zasadzie drukarki i skanera. Wydruki jedynie dokumentów więc koloru raczej potrzebować nie będę. Intensywność różnie w jednym miesiącu mniej więcej 50 stron, w innym w ogóle chociaż to się pewnie zmieni.

 

Aha, potrzebuję Wi-Fi ponieważ drukarka będzie stać daleko od komputera, wygodny wydruk z laptopa czy telefonu to tez zaleta.

Zastanawiam się między atramentowymi a laserowymi, które już można dorwać w tej cenie.

Z atramentowych na razie ciężko wybrać coś z Brother gdyż pod względem funkcji czy wygląda jest to samo a brakuje w nich, według mnie tak podstawowych opcji jak wydruk z kart pamięci No ale nie jest mi to niezbędne, można pominąć.

Na razie wytypowałem : Brother j132w, j152w (różnice?)

 

Brother j105 z tego co przejżałem oferuje najtańsze oryginalne tusze (oryginalne ok 28 zł, wydajność 2400) , koszt wydruku strony teoretycznie 1grosz.

I z innej beczki całkiem fajnie się prezentuje, ma czytnik kart, w miarę niski koszt tuszy hp deskjet ink advantage 5525

 

 

Z laserowych wielofunkcyjnych z wifi widzę jedynie w tej kwocie Brothera 7055w. Jest jeszcze całkiem ładny Samsung m2070w ale jakoś nie mam do tej firmy zaufania i nie ma zamienników z tego co widzę.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

BROTHER DCP-J152W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chce zakładać nowego tematu ale potrzebuje pomocy z wyborem urządzenia wielofunkcyjnego. Budżet ok 400-500 zł.

Potrzebuję w zasadzie drukarki i skanera. Wydruki jedynie dokumentów więc koloru raczej potrzebować nie będę. Intensywność różnie w jednym miesiącu mniej więcej 50 stron, w innym w ogóle chociaż to się pewnie zmieni.

 

Aha, potrzebuję Wi-Fi ponieważ drukarka będzie stać daleko od komputera, wygodny wydruk z laptopa czy telefonu to tez zaleta.

Zastanawiam się między atramentowymi a laserowymi, które już można dorwać w tej cenie.

Z atramentowych na razie ciężko wybrać coś z Brother gdyż pod względem funkcji czy wygląda jest to samo a brakuje w nich, według mnie tak podstawowych opcji jak wydruk z kart pamięci No ale nie jest mi to niezbędne, można pominąć.

Na razie wytypowałem : Brother j132w, j152w (różnice?)

 

Brother j105 z tego co przejżałem oferuje najtańsze oryginalne tusze (oryginalne ok 28 zł, wydajność 2400) , koszt wydruku strony teoretycznie 1grosz.

I z innej beczki całkiem fajnie się prezentuje, ma czytnik kart, w miarę niski koszt tuszy hp deskjet ink advantage 5525

 

 

Z laserowych wielofunkcyjnych z wifi widzę jedynie w tej kwocie Brothera 7055w. Jest jeszcze całkiem ładny Samsung m2070w ale jakoś nie mam do tej firmy zaufania i nie ma zamienników z tego co widzę.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

BROTHER DCP-J152W

 

No tak a czym się różni od j132w ?;)

Jeszcze mam opcję wziąć w podanym budżecie wziąć używanego niecałe pół roku Brothera DCP-7070DW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś fajny artykuł/publikację/książkę on line, która łopatologicznie wyjaśni podstawy C#? z naciskiem na 'łopatologicznie'. mam jedną z uczelni od kolesia z programowania, ale przydałoby mi się coś dodatkowego. ot więcej do przeczytania, to może więcej zrozumiem

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dobry wieczór Pany fachowce.

 

Mam dość laptopów, wracam do PC. Proszę o opinię co do dobranych komponentów, co byście inaczej zrobili biorąc pod uwagę moje potrzeby. A są nimi:

-do pięciu razy więcej Internetów!!!

-centrum multimedialne — muzyka i filmy.

-funkcje biurowe — głównie edytory tekstu.

-w końcu coś choć trochę wymagającego, czyli potencjalnie obsługa programu do nagrywania i obróbki dźwięku Cubase LE5

-od czasu do czasu gry, na sylwestra Tomb Rider, na co dzien Super Mario, na weekendy WRC4.

 

I chyba tyle. A sprzęt sobie wybrałem taki:

-obudowa Zalman Z1
-zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W v2
-karta graficzna Gigabyte GeForce GT 640 OC 2GB DDR3
-procesor Intel Pentium G3258 1150 3.2GHz
-płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3 LGA1150
-dysk twardy Hitachi 3,5" SATA 500GB
-pamięć 8GB Kingston DDR3 1600Mhz RAM
-napęd Samsung SH-224DB/BEBE
-klawiatura Genius SlimStar 110 PS/2
-mysz Microsoft Comfort Mouse 3000
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne uwagi.
Pozdrawiam!
wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do dysku 1TB, różnica w cenie jakieś kilkanaście złotych a 2x więcej miejsca. 8GB RAMu trochę na wyrost, ostatnio jeszcze podrożał. Z tym GT640 daj sobie spokój, do pracy wystarczy Ci integra w procesorze, do gier można pokusić się o używanego HD6770 albo HD7770 w cenie mniej więcej 150-250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Przy karcie się nie upieram — skoro mówicie, że wystarczy, to zawsze lepiej dla mojego portfela. Dlaczego nie chcę dokładać choćby do 1TB dysku? Głównie z tego powodu, że nie potrzebuję. Żyję na 320GB i nie brakuje mi miejsca, bo do przechowywania danych mam dysk zewnętrzny 2TB ;) Kto wie, może jednak dołożę do tego 1TB, to naprawdę tylko 20 zł więcej... hm...

 

@BamboszeK, to jak proponujesz z RAM-em, kupić na razie 4GB i w przyszłości jak będzie potrzeba (i będzie stał taniej) dokupić jeszcze 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8GB RAMu trochę na wyrost, ostatnio jeszcze podrożał

 

Ja tam się nie zgodzę, wystarczy odpalić trochę więcej w Chrome i już system plus przeglądarka to ponad 3GB... W tym momencie mam zajęte 4,8 GB przy Chrome i foobarze.

 

I, wrq, spróbuj znaleźć środki na SSD, ja sobie teraz nie wyobrażam funkcjonowania bez takowego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz 64 bitowych systemów do niego, to więcej niż 4 GB i tak Ci system nie wykryje.

win7 64x

 

 

8GB RAMu trochę na wyrost, ostatnio jeszcze podrożał

 

Ja tam się nie zgodzę, wystarczy odpalić trochę więcej w Chrome i już system plus przeglądarka to ponad 3GB... W tym momencie mam zajęte 4,8 GB przy Chrome i foobarze.

 

I, wrq, spróbuj znaleźć środki na SSD, ja sobie teraz nie wyobrażam funkcjonowania bez takowego

 

Nie przekonany jestem jeszcze do SSD, może za mało o nich czytałem. Spróbujesz Ty mnie przekonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Przy karcie się nie upieram — skoro mówicie, że wystarczy, to zawsze lepiej dla mojego portfela. Dlaczego nie chcę dokładać choćby do 1TB dysku? Głównie z tego powodu, że nie potrzebuję. Żyję na 320GB i nie brakuje mi miejsca, bo do przechowywania danych mam dysk zewnętrzny 2TB ;) Kto wie, może jednak dołożę do tego 1TB, to naprawdę tylko 20 zł więcej... hm...

 

@BamboszeK, to jak proponujesz z RAM-em, kupić na razie 4GB i w przyszłości jak będzie potrzeba (i będzie stał taniej) dokupić jeszcze 8?

No właśnie zaproponowałem te 1TB bo różnica w cenie śmieszna a od przybytku głowa nie boli :P W przyszłości możliwe jednak że te dodatkowe 500GB okaże się zbawienne, nawet jeżeli ma leżeć puste. Osobiście mam 4GB RAMu, myślałem czy nie kupić kolejnych 4GB. Na dobrą sprawę jednak przydaje się to tylko jeżeli mamy zamiar równocześnie grać, w tle mieć odpaloną przeglądarkę z kilkunastoma kartami itd.

DDR3 okres najlepszych cen ma już za sobą. Kilka miesięcy temu były sporo tańsze. Możliwe że jeszcze trochę stanieją jednak w przeciągu roku - dwóch wróżę raczej wzrost cen ze względu na wprowadzanie DDR4, podobnie jak było z DDR2.

Jeżeli rzeczywiście mało grasz to integra będzie ok do raczej niewymagających tytułów na niskich detalach. Za ~200zł można wyrwać używaną HD7770 która powinna spokojnie starczyć do zagrania w większość gier nawet na średnich. Zaoszczędzone pieniądze z RAMu i GPU warto przeznaczyć na SSD który znacząco poprawia wygodę korzystania z komputera. Zwłaszcza widać to właśnie w działaniu przeglądarki, ładowaniu systemu i ogólnie responsywności aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiś pomysł obejścia hasła komputera, o które pyta właściwie przed możliwością dostania się do biosu ?

A kto zakłada hasło do biosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, jakiś pomysł obejścia hasła komputera, o które pyta właściwie przed możliwością dostania się do biosu ?

A kto zakłada hasło do biosu?

 

To nie ma znaczenia ;). W każdym razie sprzęt mój i nie jest to jakaś próba dostania się wbrew czyjejś woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności