Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie folder windows ma 36GB, ale fakt, ze ostatnia instalacja byla jak kupilem ssd, do tego przegladarka, office, w moich dokumentach tez sporo danych roznych aplikacji i chyba mam jeszcze diablo3 na tym dysku, 100/120 used, jak kupowalem to 256 byly jakos za drogie, a za 128 chyba dalem z 500 czy 600, wiec jakbym mial wiecej miejsca to na pewno bym mial co tam wrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64 zajęte, 174 wolne. System świeżo postawiony + kilkadziesiąt gb programów. Ale zakupu nie żałuję. Photoshop będzie miał co żreć ;) Poza tym gierki teraz tyle pamięci zajmują, że kilka tytułów zapełniłoby mi dysk po brzegi. Ale gdyby 128gb opłacało się na równi z 256 to pewnie wziąłbym ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki windows ? sam folder ? czy cały system ?

no i w końcu ile gb tam dodatkowych rzeczy macie?

 

 

za dodatkowe 128gb dopłacam 130zł a jeśli zachodzi szansa ze zabraknie mi te 40-50gb bo tyle tak naprawdę będę potrzebował do wygodniej pracy bez sprzątania systemów co miesiąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter, bierz tego 256Gb i nie czaj się jak żyd do... wiesz czego ;) od przybytku głowa nie boli ;)

aa, i nie kupuj z MediaExpert hahaha :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak jak na fotce, W7pro/64 na dysku C zainstalowany na początku tego roku, + wiadomo podstawowe d*perele typu stery, update`y, divx`y, playery i inne tego rodzaju śmiotki - kingston 120Gb, wolnego zostało ponad 40Gb i tak sobie jest. Resztę rzeczy typu gry, muzyka, filmy oraz ważne dokumenty trzymam na 1-terabajtowym talerzowcu - wg mnie zawsze bezpieczniej np w przypadku gdy dojdzie do awarii elektroniki w dyziu - ssd możesz praktycznie wywalić do śmietnika, w hdd można pobawić się w jakiś odzysk danych np poprzez podmianę elektroniki itd itp.

Drugi system (akurat w moim przypadku to XPpro/32) siedzi sobie na drugim dysku, czyli wspomnianym wcześniej 1tb, Xp jest mi ogólnie sporadycznie potrzebny czasem do opalenia starych programów, które pod W7 chodzą kulawo lub w ogóle mi nie chodzą.

Bawiłem się kiedyś w różne kombinacje typu 2 systemy na jednym dysku (win taki czy siaki + np linuxy różnej maści itd itp) ale dla mnie to kibel, zawsze coś się z czasem popie*doczy i w rezultacie po pewnym czasie nie mogłem odpalić ani jednego ani drugiego systemu :D

Ty chciałeś mieć 2 systemy na jednym dysku right? No więc wydaje mi się, że ten 250Gb+ będzie git dla Ciebie, dlatego o nim w poprzednim poście napisałem :D

 

Co do dopłaty do dysku - sorry, musiałbyś się nazywać Malinka_CK, to być może bym się zastanowił hahahaha :D

2014-12-26 17_18_17-Greenshot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupowac SSD to wypadało by tam coś jeszcze zainstalować. Np gry żeby szybciej się ładowały. U mnie instalka assassins creed unity i far cry 4 to w sumie 74gb więc 256gb to moim zdaniem absolutne minimum. Win7 64 bit, te 2 gry co podałem do tego 3 gry ze steama (Assetto corsa, Spintires i Project Cars), jakieś podstawowe programy typu winrar i mam 70gb wolnego.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonek to nie wiem jak Ty to robiłeś ja miałem różne systemy i nic nigdy mi nie się nie popsuła z tego względu że mam obok coś innego.

W7 i wyżej w wersji PRO ma emulacje XP po kier wtedy ci 2 system ?

 

Fex i właśnie tego się obawiam ze po roku używania będę musiał sprzątać systemy bo mają za dużo śmieci i się duszą, gdy ceny były inne to jeszcze się robiło to tak ze partycje swap systemy miały wspólne ale to kombinowanie lepiej jest gdy oba systemy są w zasadzie oddzielne tyle że fizycznie na 1 dysku, jednak większa niezawodność i oszczędność. Oszczędność w kasie będzie mnie zapewne kosztowała czas i tyle zostanie mi z oszczędzania :P

 

To ma być do lapa więc max 2 dyski użyje, planuje 1 ssd 1 talerzowy zamiast dvd, jak ssd byłby za mały to sprzedaje i kupuje większy, można to przewidzieć.

Szczególnie że jak mówicie 128 już nie wystarcza przy jednym systemie, na szczęście graczem nie jestem popykać można ale po 4h max dniu mi się nudzi.

 

Zastanawiam się czy ma sens brać procka i5 4gen czy i7 2gen, osiągami parametrami są w zasadzie podobne taki skok technologiczny.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego, gry, wirtualki, edycja wideo, CAD itp wykorzystują 4 rdzenie. Do codziennych zastosowań i wielu gier i5 starczy.

Tez polecam 256gb, ja na 128 + HDD 640 się duszę, tj programy mam na SSD i robi się ciasno. HDD tylko na dane głównie do ripowania płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem 120GB SSD i teraz czytam, że to mało... Cholera i teraz nie wiem czy wymieniać, bo dysk miał być pod sam system + drobne programy, a reszte miałem trzymać na HDD. Naprawdę Windows 7 64bit tak dużo zżera? Sądziłem, że na sam system 120GB wystarczy z dużą rezerwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem 120GB SSD i teraz czytam, że to mało... Cholera i teraz nie wiem czy wymieniać, bo dysk miał być pod sam system + drobne programy, a reszte miałem trzymać na HDD. Naprawdę Windows 7 64bit tak dużo zżera? Sądziłem, że na sam system 120GB wystarczy z dużą rezerwą.

 

w sensie naprawdę ktoś ma Ci odpowiezdieć na to pytanie? :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia tego, że dotąd siedziałem na XP 32bit, nie wiem jak to jest na Windows 7 64bit. Powiedzmy ile tego systemu "przybywa" po pół roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie buka, na raz myślę nad kilkoma rzeczami :)

Jak widzę moje obawy były jak najbardziej zasadne i raczej dla spokoju pracy z grafiką i 2 oddzielnymi systemami, ja nie lubię kupować zabawek dla kupowania jak nie korzystam to po kier mi ten wydatek ? tu ma to jak najbardziej sens z prawdopodobieństwem 80% ze zajdzie taka potrzeba. Ot moja praktyczność... Ale decyzja podjęta 256 dla spokoju.

 

i5v4 vs i7v2 dalej mnie zastanawia choć to nie chodzi tylko o proc ale cały osprzęt jaki jest w lapie, buda ekran grafa płyta wadliwość.

 

Grunt to rozmawiać, Art powinien Ci starczyć ale jak doinstalujesz większy soft inny OS, giery to już robi się a jak kilka rzeczy to raczej nie starczy. Jak masz wolne 140zł i możesz zaprogramować sobie ile możesz potrzebować. Przeczytasz 2 ostatnie strony to zobaczysz że jest różnie.

Jak będziesz dbał czyścił to starczy, u mnie czas może być bardziej cenny niż te dodatkowa kasa. Bo już teraz ludzie kombinują więcej jak 256 na systemy nie ma potrzeby także jeden zakup na dłuugo.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupowac SSD to wypadało by tam coś jeszcze zainstalować. Np gry żeby szybciej się ładowały. U mnie instalka assassins creed unity i far cry 4 to w sumie 74gb więc 256gb to moim zdaniem absolutne minimum. Win7 64 bit, te 2 gry co podałem do tego 3 gry ze steama (Assetto corsa, Spintires i Project Cars), jakieś podstawowe programy typu winrar i mam 70gb wolnego.

 

 

aż takiej wielkiej różnicy nie ma we wczytywaniu Ci powiem... Allien Issolation tak samo chodzi w sumie, far Cry tyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120GB na pewno wystarczy na system i programy typu office, photoshop, przeglądarka, różne inne bajery. Ja mam partycję systemową 50GB i spokojnie się w niej mieszczę, zawsze luzu zostaje około 10GB. Do tego jeszcze wejdą ze dwie gierki w które się aktualnie gra i wsio (przy 120). Przecież SSD się nie kupuje po to, by trzymać tam większość rzeczy albo wszystkie gry, skoro i tak się pewnie gra w 2-3 tytuły przeważnie. 256 to luksus i przy normalnym użytkowaniu się tego wg mnie nie wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra komputerowcy powiedzie co ma obecnie sens z ssd ? Dalej mx100 lapek nowy.

 

Pytanie 2 ile GB ? Ma być 7 lub 8 + ubuntu lub debian, gierek specjalnie nie przewiduje. 256gb to dopłata 130zł ale nie ma że będę się sciskał a 7 lubi rosnąć :/

 

Obecnie chyba najlepszy stosunek jakości do ceny ma ssd z kingstona v300. Cenowo chyba najtaniej, dość szybki 450/450 i na bazie własnych doświadczeń i dużej puli tych dysków, są na prawdę mało awaryjne. Należy pamiętać tylko o obowiązkowym updejcie firmware bo starszy potrafił płatać figle. MX100 nie dość, że ma wolniejszy zapis (wersja 120gb 150MB/s, 240 333MB/s) to jest droższy. No oczywiście ważne jest czy masz w lapku sata3 bo jak sata2 to o prędkościach nie mamy co rozmawiać bo i tak będą obcięte. Poza tym mam bardzo pozytywne opinie do serwisu kingstona w Polsce. Miałem dwa 64gb peny po dłuższych kąpielach w pralce i wymieniono mi na nóweczki bez problemu :]

Co ilości gb to oczywiście jak masz zamiar instalować stos gier na ssd to i 240gb będzie zaraz za mało natomiast ja osobiście mam 120gb w lapku + 1tb w kieszeni zamiast dvd i takie rozwiązanie jest chyba wystarczające nawet do zastosowań profesjonalnych. Na ssd mam kupe softu adobe - photoshop, illustrator, dreamweaver, lightroom oraz naprawdę sporo innych i mam zajętość poniżej 70gb na win8.1. Na 15gb mam kali linuxa wrzuconego do zabawy. Generalnie od dłuższego czasu nie przekraczam tej bariery.

Przypominam, że należy pamiętać o regularnym czyszczeniu folderów temp (np. ccleaner) oraz robieniu pożądku z folderem winsxs, który od win7 lubi puchnąć w zatrważającym tempie zostawiając kopie wszelkiej maści zapasowych i nikomu niepotrzebnych plików. Pamiętając o tych zasadach win nie spuchnie za dużo ;)

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra komputerowcy powiedzie co ma obecnie sens z ssd ? Dalej mx100 lapek nowy.

 

Pytanie 2 ile GB ? Ma być 7 lub 8 + ubuntu lub debian, gierek specjalnie nie przewiduje. 256gb to dopłata 130zł ale nie ma że będę się sciskał a 7 lubi rosnąć :/

 

Obecnie chyba najlepszy stosunek jakości do ceny ma ssd z kingstona v300.

Tylko z tymi Kingstonami jest problem, bo teraz pakują tam znacznie wolniejsze kości, można poczytać o tym w internecie, te pierwsze to faktycznie super był stosunek ceny do jakości, teraz niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum polecany był już Plextor PX-M5S Series PX-128M5S, 300 zł.
Plextor PX-M5S Series PX-256M5S (2.5", 256GB, SATA/600), 453,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności