Skocz do zawartości

AKG K 420 Denim


solim

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy, jak bardzo podkręcisz głośność. Wypływanie dźwięku na mieście/dworze nie jest jakimś dużym problemem. Możesz mocniej podkręcić, a idąc i mijając ludzi nikomu nie przeszkadzasz. Gorzej jest w autobusie/empeku/pociągu, gdy pasażerowie słyszą ciągle muzykę. To, że często jeżdżę komunikacją zadecydowało, że jednak zmieniłem na dokanałówki. Dlatego w zamkniętych miejscach albo nauszne zamknięte albo doki lepiej się sprawdzają.

Pozdrawiam

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że AKG czy Koss.

AKG, fo szo

Wszystko zależy, jak bardzo podkręcisz głośność. Wypływanie dźwięku na mieście/dworze nie jest jakimś dużym problemem. Możesz mocniej podkręcić, a idąc i mijając ludzi nikomu nie przeszkadzasz. Gorzej jest w autobusie/empeku/pociągu, gdy pasażerowie słyszą ciągle muzykę. To, że często jeżdżę komunikacją zadecydowało, że jednak zmieniłem na dokanałówki. Dlatego w zamkniętych miejscach albo nauszne zamknięte albo doki lepiej się sprawdzają.

Pozdrawiam

dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo lubię te słuchawki, są bezproblemowe. Używam ich z HTC Desire z programem PowerAmp (polecam). Przez zimę zacząłem nosić je na czapkę, dosyć cienką. Muszę przyznać, że zawiodłem się gdy założyłem je ostatnio bez czapki. Znacznie lepiej tłumiły otoczenie przy pomocy czapki, tracąc minimalnie na górze.

Śmieszna sprawa :)

 

AKG ma ten charakterystyczny, podbity środek, który bardzo lubię na zewnątrz, a przeszkadza mi przy odsłuchach w pomieszczeniach.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dziś dojechały do mnie pady z chin (w sumie nie trwało to aż tak długo), od razu je sprawdziłem, pasują jak ulał, moim zdaniem jest lepiej i warto to zrobić, żeby samemu się przekonać

zmiana jest naprawdę zauważalna, co najlepiej stwierdzić zmieniając tylko jeden pad na jakiś czas

zmiany to:

słuchawki są jeszcze głośniejsze (jednak przy gąbkach dźwięk uciekał)

zmieniła się akustyka (słuchawki zaczęły też "grać" przestrzenią w padach, przetworniki są bardziej oddalone od uszu) i scena jest szersza

wydaje mi się, że są trochę jaśniejsze i jakby bardziej analityczne (coś tu uległo zmianie, trudno mi tylko dobrze to uchwycić... może mocniejsze wokale?)

w jakimś niewielkim stopniu oddziałuje to na brzmienie - jedni mogą to odebrać na plus inni na minus

lepiej wyciszają kiedy grają, bo dźwięki już tak swobodnie się nie przedostają w obie strony jak przez gąbki (tak założone po prostu bez grania to tylko troszkę lepiej izolują, co raczej wynika z ich półotwartej konstrukcji) - jutro je sprawdzę w środkach komunikacji

pod względem wygody nie czuć ich aż tak na uszach, pady są ceratowe więc się pocą, ale nie jest to jakoś istotnie odczuwalne, bo to są dość małe pady z otworem w środku (słuchawki są w dalszym ciągu otwarte więc jest też wymiana powietrza od środka) - co do wygody to ja wolę te pady od gąbek płasko uciskających całe uszy

 

podsumowując za małe pieniądze można sobie nieco podrasować K420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie odebrałem K420 z padami od K450. Mam też pady stockowe, ktoś wie jak zmienić te gąbki? Czy należy coś odpiąć, czy tylko wyciągnąć? Trzyma to dosyć mocno, więc wnioskuję, że trzeba je wypiąć, ale nie chcę ryzykować :)

 

Wieczorem zrobię porównanie pady k450 vs k420. Ucierpiała trochę wygoda (konieczność "nacelowania" słuchawek), a co do dźwięku nie jestem pewien...

 

Zakładam, że pady od k450 są inne niż k430?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie będę ryzykował, bo rzeczywiście ciasna ta szczelina.

:)

 

Same pady od K450 są przedniej jakości. Wyglądają całkiem zabawnie, jak miniaturki - nie pamiętałem, że same k420 są tak zgrabne.

 

1akg.jpg2akg.jpg

 

Edit: Mr B. miałeś rację. Udało mi się je zdjąć i założyć - zwykłe naciągnie pada jak w większości AKG. Gąbki oryginalne rzeczywiście przyklejane do sztywniejszej obręczy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak u nich z izolacją otoczenia od nich samych (jeśli można to tak nazwać)? Czy ludzie w autobusie będą słyszeć "rytmy" wydobywające się z moich słuchawek podczas słuchania na 3/4 lub max głośności? Wiadomo, że podróż nie jest przyjemna, kiedy kółko maryjne z pobliskiej parafii wtapia w ciebie wzrok, bo słuchasz "satanistycznego rocka" :lol:.

Edytowane przez Dekko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebię trochę tą dyskusję. Obecnie mam AKG K450. Bardzo mi się podobają , są wygodne. Ale (sa to nówki) grają trochę zbyt basowo. Z doświadczeń na Fuze Plus i EON Cineo wynikło,że potrzebują w playerze EQ. Użyłem na razie ustawień własnych - ściagnąlem najniższe częstotliwości. Wtedy nieźle zagrały z EONem a to przecież nie jest stricte Audio player tylko MP4.

Czy K420 sprawdzą się lepiej (mniej basu) ? Poza tym,że usłyszę w nich tramwaj i to co się w nim dzieje ? Czy 450 i 420 nadają się do droższych playerów - iRiver s100 (b100) oraz Colorfly C3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności