Skocz do zawartości

Noże, scyzoryki, latarki i inne pierdy...


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko małe, z czego i jak wykonać taką oto plecionkę(?) która jest przyczepiona do noża

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,87336.msg541310.html#msg541310

w tej recenzji maby jak i w zdjęciach z edc maby i dexa widzę często takie coś i bardzo mi się podoba, chętne sam coś takiego do swojego sanrenmu przyczepię :D

pomocy :D

Bosz, jak dzieci... Google zamknęli? Jak nie zaprowadzisz za rączkę, to nic nie zrobi <_<. Z 1000000 razy już o tym pisałem na PW, bo Wam się szukać nie chce, lenie śmierdzące :rolleyes:.

 

To: knotright8wl.jpg

 

I to: http://taktyczni.pl/index.php?cat_id=119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (głównie skierowane do Dex-ter'a i maby) odnośnie dwóch latarek 1xAA:

Uniquefire S10 Cree R2-WC

FETIN Cree Q2-WC

Generalnie latarka do EDC, jeżeli chodzi o skupienie światła to bardziej podoba mi się to od Uniqefire, do tego jest trochę tańsza. Natomiast za Fetin'ą przemawia chyba lepiej rozwiązane mody (z tego co zrozumiałem z opisu to ma 3 kategorie modów do wyboru), stroby mi są raczej nie potrzebne. Latarka będzie użytkowana z akumulatorkami AA (mam w tej chwili 4 leżące luzem, więc czas świecenia lataki na jednym aku jest sprawą drugorzędną). Ponieważ jestem w tym temacie zupełnym laikiem więc pytam się o opinie która z nich jest sensowniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do samoobrony, myślę że najlepszym rozwiązaniem poza nauką przez parę lat sztuk walki jest zakup pałki teleskopowej.

Oczywiście, nie może to być pałka za 10 zł jak niektórzy wystawiają na Allegro, a porządna pała za co najmniej 100 zł - takich używa policja. Rozmiar też powinien być odpowiedni do wzrostu, bo jak będzie za duża, to zanim zrobisz zamach, minie trochę cennego czasu - 21 calowe są najbardziej uniwersalne. W przypadku uderzenia w np. nogę z odpowiednią siłą (a nie musi być to "pudzianowska" siła, bo pałka jest utwardzana) bez problemu można złamać kość, a gdy trafimy w głowę może dojść do uszkodzenia czaszki. Kolejną zaletą jest odległość, z jakiej możemy uderzyć przeciwnika - gdy dres będzie mieć nóż, to mamy wtedy przewagę prawie metra, zanim on dojdzie to już będzie leżeć.

Minusem jest to, że musimy wykończyć przeciwnika, by mieć pewność że nie zacznie za nami biec, z drugiej strony wystarczy 1-2 uderzenia i mamy problem z głowy.

 

Przykładowy baton (taki ma mój brat, i mu się nieraz przydał):

http://allegro.pl/item1036872896_palka_teleskopowa_baton_21_hartowana_warszawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko małe, z czego i jak wykonać taką oto plecionkę(?) która jest przyczepiona do noża

 

Hy, tak dla wyjaśnienia, to nie jest zykła ładna ozoba, to rzutka żeglarska, jak chcesz komuś rzucić linę np. na inną łódź, żeby jakieś obciążenie na końcówce było, można tez zrobić tzw, rzutke bosmańską, ale do latarki i noża słabo to będzie wyglądac bo to kulka jest, choć wykonanie jest o wiele solidniejnsze trzeba to około 10 minut robić jak ma sie wprawę...

s6.gif

 

A czego najlepiej użyć? linka żeglarska będzie świetna do tego, choć do noża lepiej coś czarnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego najlepiej użyć?

Jak to czego? Różowego paracordu! Dzięki temu nóż będzie bardziej taktyczny :woot:

 

Nożyki Sanrenmu podrożały na Focalu - już kosztują ponad 8$ :( Muszę się spieszyć, bo jak tak mają drożeć to niedługo przestanie się opłacać...

Nożownicy - polaca ktoś z Was jakiś inny model oprócz SRM710?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Myślałem raczej o czymś w cenie 15-20$. Miałem UltraFire WF-606A na diodzie Q5 Link, dało by radę coś nawet większego, ale mocniejszego?

 

Co powiecie o ROMISEN RC-P3 Link?

 

Widziałem tańsze latarki z diodami q5 ale zasilane 1xAA. Będzie taka tylko 2 razy krócej pracować, czy także słabiej świecić?

 

Oczywiście, jeśli jest taka możliwość, może to być inne zasilanie, ale w tej cenie raczej nie znajdę latarki z aku i ładowarką (bo pewnie standardowa nie da rady) lub z zasilaniem, do którego kupię baterię w normalnej cenie w mym mieście.

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tańsze latarki z diodami q5 ale zasilane 1xAA. Będzie taka tylko 2 razy krócej pracować, czy także słabiej świecić?

To zależy od drivera.

 

Jakbyś kupił taką za 100 zł, to dostaniesz 4 tryby do wyboru + możliwość płynnej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję trybów a na pewno nie 5. Miałem już latarkę na q5, pisałem wcześniej, więc mniej więcej się orientuję, o co Ci chodzi.

 

PS Takie rozwiązanie też jest ciekawe Allegro. Ładowanie po podpięciu ładowarki jak w telefonie, nie trzeba nosić oddzielnego docku.

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w pełni Ciebie rozumiem. Przy bateriach AA nie ma to takiego dużego znaczenia, bo latarki głównie używam, gdy chce jej 100% mocy a baterie AA nie są takie drogie.

 

Można prosić o jakieś przykłady latarek z ładowarkami, jak ta powyżej z Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli ma ładnie i niebezpiecznie wyglądać to kup coś takiego. A jeśli być dobry to ok 150zł trza wydać - to raczej dość duży sprzęt - więc zaproponuje crkt m21, może m16. Jak poszukasz to za 120-140zł tznajdziiesz.

Ewentualnie są porządne chińczyki - ja zaproponuje enlan el01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem Kicka, generalnie nie polecam za ta kasę, ma zbyt mało narzędzi aby być funkcjonalnym toolem, no chyba ze komuś zależy jedynie na kombinerkach, dodatkowo niektóre jego narzędzia lubiły łapać rude od samego leżenia.

 

Moim zdaniem zdecydowanie lepszym prezentem będzie Victorinox Handyman jest minimalnie droższy a zdecydowanie bardziej funkcjonalny według mnie. Możesz oczywiście wybrać tańszy ale mniej funkcjonalny model, wybór Vicków jest bardzo duży ale niekoniecznie w militaria.pl.

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności