Skocz do zawartości

Noże, scyzoryki, latarki i inne pierdy...


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wkręciłem się w temat EDC.

Zamówiłem coś dla początkujących, czyli convoya s2+ i sanrenmu 710. ;)

Teraz tak jak xar poszukuje ostrzałki.

Ja od siebie polecę osełki ceramiczne firmy Haidu. Wystarczy kupić gradację 600 i 1200 i mamy bardzo dobre ostrzałki za niską cenę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lansky ruixin update professional kitchen knife sharpener system 4pcs sharpening stones apex edge pro With retail black bags I

http://s.aliexpress.com/BJjAveaa

(from AliExpress Android)

 

Mam dokładnie ten model, sprawdzałem dziś diamenty jakie mam od DiaSam 600/2000

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że nie tylko mnie ostatnio złapał bakcyl survivalowego EDC :D
Co do mojego sprzętu to jakiś czas temu przyszło z BG:

 

 

swr1xj.jpg

 

 

 

A jutro wpadnie kurier z takimi zabawkami:

 


71xqCiVflTL._SX425_.jpg

c0c428e955b3e87de9bf60cd5440a5c1.jpg

 

 

 

@Spawn

Sam nie jestem zbytnio przekonany do Bergera, podobno łatwo trafić podróbkę które są tak bliskie oryginału że się komuś w normalnym stacjonarnym sklepie trafiło. Wolał bym już chyba jakiś model wyżej wymienionego Sanremu, są polecane w takim przedziale cenowym ;)

Teraz szukam niedużego toporka/siekierkę do 100 zł, ma ktoś coś takiego, może polecić jakiś model?

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chiński apex do mnie dotarł. Zacząłem uczyć się ostrzyć na tandetnym , długim nożu i udało mi się wyprowadzić ładną, nową krawędź tnącą. Doszedłem do ostrości cięcia kartki, do golenia niestety mi się jeszcze nie udało (może to wina moja, może kamieni).

Jedyna rzecz, na którą zwróciłem uwagę to to, że przed ostrzeniem dobrze jest nakleić na nóż taśmę izo z dwóch stron. Kładąc nóż na tym niebieskim i ostrząc, część opiłków i kamienia zostanie na tej półeczce, a kładąc tam i trzymając nóż porysujemy sobie świecącą, szeroką część noża.

Ogólnie fajna zabawka...

 

Edit: Chyba już umiem, nóż jest niesamowicie ostry. :)

HTB1S.rSGFXXXXXVXXXXq6xXFXXX8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przydałaby się jakaś przyzwoita latarka. Wiadomo taki sprzęt w domu zawsze potrzebny, nie tak dawno taka kupił w markecie coś za około 40zł ... szkoda gadać, mój smartfon o wiele lepiej się spisuje. Nie chcę popełnić tego błędu ponownie. Jaki sprzęt możecie polecić tak do 150zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przydałaby się jakaś przyzwoita latarka. Wiadomo taki sprzęt w domu zawsze potrzebny, nie tak dawno taka kupił w markecie coś za około 40zł ... szkoda gadać, mój smartfon o wiele lepiej się spisuje. Nie chcę popełnić tego błędu ponownie. Jaki sprzęt możecie polecić tak do 150zł?

Wchodzą w grę jakieś aliexpressy? Tam coś ledowego na np akumulatorach 18650 już by się raczej dało znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xm-l2-u2-3c-920lm-program-i5918382994.html

+

http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-18650-26650-szybka-dwa-kanaly-i5917236867.html

+

akusy 18650 od sprawdzonych sprzedawców na swiatelka.pl http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=11&sid=f7ed398380ecf2bb5af398ae6fd58366

 

wydaj jeszcze 50zł i masz latarkę, której w sklepach za te pieniądze nie dostaniesz.


I szczerze radzę unikać chinoli na mocnych diodach, przepalają się błyskawicznie albo świecą beznadziejnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xm-l2-u2-3c-920lm-program-i5918382994.html

+

http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-18650-26650-szybka-dwa-kanaly-i5917236867.html

+

akusy 18650 od sprawdzonych sprzedawców na swiatelka.pl http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=11&sid=f7ed398380ecf2bb5af398ae6fd58366

 

wydaj 50zł i masz latarkę, której w sklepach za te pieniądze nie dostaniesz.

I szczerze radzę unikać chinoli na mocnych diodach, przepalają się błyskawicznie albo świecą beznadziejnie.

Akusy z zabepieczeniem nie wchodzą D: ps wiesz ile potrafi takie cudo świecić na akusie 2500mah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są potrzebne z zabezpieczeniem, latarka ma procesor i oprogramowanie chroniące. Czas świecenia zależnie od wybranego trybu / jasności. Latarki robi @greg na forum swiatelka, tam też opisał parametry dla X1.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są potrzebne z zabezpieczeniem, latarka ma procesor i oprogramowanie chroniące. Czas świecenia zależnie od wybranego trybu / jasności. Latarki robi @greg na forum swiatelka, tam też opisał parametry dla X1.

Właśnie widzę i mam jedno wielkie wow D: trochę temperatura mnie martwi do użytku "nie na rowerze", ale widzę, że przed kolejnym wyjazdem pod namiot nabędę kolejny gadżet ;f a miało się skończyć na porządnym nożu tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie nie pozwala na przegrzanie i rozgrzanie latarki zbyt mocno. :) Zamawiając możesz pogadać z Grzegorzem o ustawieniu zabezpieczenia termicznego niżej, ale uwierz, że to niepotrzebne. Ja mam model L2 i jestem zachwycony (a każdy jak to zobaczy, to ma duże oczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xar dobrze mówi, sprzęt od grega jest sprawdzony i solidny, wszystko poprawione to co chinol spaprał.

Ale nie jest też prawdą ze wszystkie latarki z chin są do bani.

 

 

mobilnie...

Tutaj fajna stronka, dość szybka jeżeli chodzi o zamówienia, kilka razy tam zamiawiałem i nigdy nie było problemu. Raczej latarki mają sprawdzone nie pierwszy lepszy chłam tak jak na DX

 

cnqualitygoods

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość chinoli albo trzeba poprawiać ze względu na złe odprowadzanie ciepła, ze względu na słabo przewodność metali (mostkowanie itd.), ze względu na badziewne sterowniki i włączniki nie puszczające maksymalnego prądu, albo diody świecące na niebiesko czy kiepsko profilowane reflektory. ;) Praktycznie 99% przydałoby się poprawić.

 

down: spadek jasności nie jest zbyt duży przy poprawnym odprowadzaniu ciepła (podkreślam poprawnym, modele z 1 xm-l). Wychodząc z domu, trzymając w dłoni albo redukcja się nie włączy, albo prawie jej nie zauważysz. Sprawdzone.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot tylko, że w tych wszystkich modowanych chińczykach standardowo obudowa nie jest przystosowana do oddawania dużej ilości ciepła. Nagrzanie i spadek skuteczności spwodowany działaniem oprogramowania jest dość duży.

Ale za takie pieniądze nic lepszego się nie dostanie. W miarę porządna markowa latarka kosztuje około dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wazelina lub lepiej jak ktoś posiada pastę termo.

To fakt chińskie lampki potrafią być kiepsko i z kiepskich części poskladane.

Daltego podałem stronkę gdzie praktycznie każda lampka jest na dużo lepszym poziomie niż te z dx lub banggod czy kaidomain.

Aktualnie mają inwentaryzację.

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, szczerze, że przemyślę sprawę, a może inaczej taka latara wygląda na solidny kawał sprzętu. Nie końca jestem przekonany czy potrzebna aż taka "profesjonalna" latarka, ale kolejnego gówienka nie ma co kupować. Początkowo myślałem o czymś na zwykłe akumulatorki, ale chyba mnie przekonaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności