Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

obecność pamięci SRAM? obecność większej pamięci SRAM pozwala na potencjalnie większe możliwości implementacji... czegoś... dekodera, efektu, ficzera etc.

Więc moim zdaniem lepiej jest nie obciążać SRAMu niepotrzebnie jakimiś zegarkami i innymi bajerami z których się albo korzysta albo nie w trakcie słuchania muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie nie wyobrażasz sobie ile to w świecie mikrokontrolerów jest 512KB...

W takim A10, to i tak nie dadzą rady całego go zapchać, chyba że zrobią cache dla FLACów, żeby się nie zacinały...

KHRoN wytłumaczył Ci po co SRAM, a ja będę się upierał przy VU, bo dla mnie to przydatne (mam wiele plików z przesterami, a to pomoże mi je znaleźć i je usunąć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3770 według materiałów Sigamtela i tego co zresztą sami widzimy nie daje wsparcia dla SDRAM. 3750, który jest w B6 owszem.

Dane na temat 3770 - "On Chip SRAM 128 K" i jest to już teraz obciążone bardzo mocno.

 

Nie mogę dać całości, bo dokumenty mają klauzulę tajności:

 

sigmatel.jpg

 

 

 

 

Tak czy inaczej, nie będzie na pewno wskaźnika ani żadnych wizualizacji EQ też. Nad organizacja playlisty czy ewentualnym kasowaniu - to zobaczymy później.

Stoper chcemy dać przy B6, w A10 za mało miejsca jest na OLED na kolejne okrążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to "NO SDRAM REQUIRED" oznacza że nie jest wymagany SDRAM (zewnętrzny w postaci oddzielnego chipa).

No ale w porządku, szkoda że VU nie będzie bo jak już pisałem byłby przydatny (a bardzo łatwo go zrobić). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOBIE, Tobie by był przydatny :) A ja serio nie mogę patrzeć na odtwarzacz z perspektywy 1 czy nawet 20 głosów tylko 400.

 

Tak dotyczy to zewnętrznego SRAMu, ale tego na chipie jest bardzo mało i obsługa Ogg odbywa się np. głównie poprzez SRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSy - aktualizacja przeszła na innym komputerze. podstawowa różnica to wersja portu USB - na moim 'domowym' mam jescze USB 1 i coś tam. Na drugim jest USB 2.0, reszta konfiguracji praktycznie taka sama (jeszcze jest różna ilość pamięci RAM i HDD ale to chyba bez wpływu na update) i prawdopodonie przyczyna moich kłopotów.

 

 

Zagdzam się z Proc9 co do funkcji wizualizacji EQ. Daje ona mozliwość lepszego korygowania dźwieku poprzez ustawienia korektora (i nie tylko). Nie jest jedynym, który uważą tę funkcję za ważną. Dla mnie jest ona np. ważniejsza niż odtwarzanie FLACów czy OGGów. Czy tez np. stoper lub zegarek :D

 

Najlepszą zmianą, jak dla mnie, w nowym fw jest USER EQ. W połączeniu z SRS i odpowiednim ustawieniem daje fantastyczny efekt dźwięku. Nie trzeba sie też męczyć przy radiu. Co do transmittera to dla mnie nie stanowi to różnicy. W starym uruchamiał się na tym samym paśmie, więć ustawiłem je sobie w radiu i heja. Ale jak kto woli inne pasmo, to mu pewnie teraz łatwiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucono mi, że piszę blog, a ja mam naprawdę duzy kłopot, bo nie mogę przeprowadzic aktualizacji.

Piszę informację, które mogą być ważne, byc może cos robię źle albo jest problem ze sprzętem.

 

Czy to już blog czy jeszcze post?

 

Zarzucono Ci pisanie bloga ponieważ nie edytujesz postów tylko piszesz nowe i tak wychodzi, że na jednej stronie pięć postów po sobie jest Twoje (tylko przykład :P). Więc się nie denerwuj to tylko i wyłącznie o to chodziło a nie o treść.

 

Czy fakt, że system wykrywa playera jako urządzenie interfejsu HID może mieć znaczenie dla procesu weryfikacji updatu? Jęsli tak, to jak zmusic system, żeby wykrywał playera jako urządzenie mtp-msc?

 

Spróbuj wejść do Menagera urządzeń. Tam znajdź swojego playera. I teraz albo go usuń opcją "odinstaluj" albo wybierz dla niego od razu nowy sterownik opcją "aktualizuj sterownik" (Tak jak jest opisane pod koniec instrukcji którą dostałeś do playera).

 

Popatrz jeszcze czy wszystko robisz ok?? może np masz włączony Hold ?? albo coś? jakaś głupota która może przeszkadzać w aktualizacji. I pamiętaj o przytrzymaniu przycisku EQ podczas podłączania playera do komputera przed aktualizacją (program już włączony). Ściągnij może soft jeszcze raz (lub rozpakuj jeszcze raz [może próbujesz go zaktualizować bez wypakowywania plików i te lądują w tempach po czym jest jakiś błąd bo są kasowane, nie wiem strzelam]).

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edit: To widzę, że się ciut spóźniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Powrót do ekranu odtwarzania (podczas odtwarzania) z dowolnego innego ekranu po naciśnięciu Play/Pause.

Obecnie w innych ekranach ten przycisk w trybie chwilowego naciśnięcia nie jest wykorzystywany.

I teraz trzeba się trochę naklikać "joy w lewo", "joy naciśnij" itp.

 

4. Wyświetlenie aktualnej listy odtwarzania po naciśnięciu joy'a. Obecnie (13B) jest ogólny wybór listy.

Player mógłby zamiast ogólnej listy "źródeł" wyświetlać aktualnie odtwarzaną listę

tak aby można było po niej nawigować a wtedy dopiero po "joy w lewo" -> np. albumy ->"w lewo"-> ogólna lista.

Teraz trzeba się trochę naklikać "joy w doł", "joy prawo" itp.

Mi też się te pomysły bardzo podobają i chociaż .ksy już pisał, że to będzie rozważane w przyszłości, to chciałem dodać swój głos poparcia, żeby było widać, że jest więcej osób zainteresowanych takimi rozwiązaniami.

 

Natomiast inna sugestia Clinta już nie bardzo mi się spodobała:

1.Nieznaczne zwiększenie czasu po którym player przewija a nie przestawia na następny/poprzedni.

obecnie często jak chce przestawić na następny to przewija

Moim zdaniem ważniejsze, żeby przypadkiem nie przeskoczył na kolejny utwór niż przypadkiem przewijał zamiast przeskoczyć. Jak przewija, to można puścić joystick i powtórnie nim kliknąć, a jak chcę cofnąć kawałek, bo np. nie usłyszałem jakiegoś dialogu w audiobook'u i przeskoczy na początek, to będę musiał przewijać może nawet kilkadziesiąt minut, żeby wrócić do odpowiedniego miejsca w odtwarzanym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej zrobiłem sobie 2 ustawienia EQ dla mocniejszych basów! :) Oto one:

 

1. Bass (1) / 62=+5 150=+4 250=+3 500=+2 1k=+1 2k=0 4k=0 8k=+1 16k=+3
2. Bass (2) / 62=+6 150=+3 250=+2 500=+1 1k=+0 2k=-1 4k=-2 8k=-2 16k=-2

 

Oceńcie :) Mi bardziej podoba się 1 konfiguracja...

 

Na SRS200:

Hmm, pierwsza konfiguracja lepsza, ale talerze (perkusja) nieładnie brzmią na obu-nie mają ecxha w ogóle... Noi ten Bass ze starego softu był bardziej hmm, dynamiczny?

 

Ale i tak niezła robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Odnośnie "dodaj do ulubionych", "kasuj z ulubionych" , "kasuj" i może funkcje dla transmitera

 

Obecnie po naciśnięciu joy'a podczas odtwarzania pojawia się ogólna lista ale jak się na tej liście dojdzie do pliku i na pliku naciśnie EQ to pojawia menu:

dodaj do ulubionych, kasuj plik, anuluj.

 

Jeżeli po naciśnięciu joy'a (podczas odtwarzania) pojawiałoby się menu z kursorem (belką) na aktualnie odtwarzanym pliku

to przyciśnięcie EQ mogłoby pokazywać:

"dodaj do ulubionych", "kasuj z ulubionych", "kasuj plik", "uruchom transmiter", "zatrzymaj transmiter"

super by było jakby pojawiało się albo "dodaj do ulubionych" albo "kasuj z ulubionych" w zależności czy jest czy go nie ma ulubionych,

podobnie odnośnie transmitera

To by też ułatwiło kasowanie plików, jeżeli nie ma możliwości kasowania bieżącego pliku to wystarczyło by się przełączyć na następny plik

i joy(menu) -> belkę z aktualnego pliku na poprzedni (joy up raz)->EQ->joy up(z pierwszej na ostatnią pozycję listy)->kasuj plik

obecnie trzeba się nieźle naklikać a tak można by to robić automatycznie (bezwzrokowo): menu->joy up->EQ->joy up->menu

 

- Jeszcze sprawa z przyciskiem Play/Pause na liście

jak się dojdzie do pliku to play/pause powoduje odtworzenie pliku

ale jak belka jest na folderze to play/pause nic nie robi a mogłoby tak samo odtworzyć tylko że katalog

 

- Dodaj do ulubionych jako skrót klawiszowy

wiem, że zrobiło się dość ciasno ale mamy jeszcze kombinację klawiszy np.

dodawanie do ulubionych aktualnie odtwarzanego pliku ->przytrzymujesz play/pause i joy w prawo albo naciskasz joya i w prawo

usunięcie z ulubionych aktualnie odtwarzanego pliku ->przytrzymujesz play/pause i joy w lewo albo naciskasz joya i w lewo

 

Jako że wyświetlacz jest trochę mało czytelny na zewnątrz więc dobrze by było tak skonstruować obsługę żeby jak najwięcej rzeczy dało się robić w prosty sposób.

 

-uwagi do aktualnego firmware'u (13B)

odtwarzałem ogg i nie miałem problemów (ale też nie mam ich niewiadomo ile)

"RTIST=" się Tagach Ogg w oknie odtwarzania muzyki - mi się nie pojawia, mam normalnie wykonawcę / album

podczas włączenia, jeżeli pojawi się zegarek i ktoś nadal trzyma play/pause to moim zdaniem player powinien się włączyć obecnie muszę czekać aż zgaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po naciśnięciu joy'a (podczas odtwarzania) pojawiałoby się menu z kursorem (belką) na aktualnie odtwarzanym pliku

to przyciśnięcie EQ mogłoby pokazywać:

"dodaj do ulubionych", "kasuj z ulubionych", "kasuj plik", "uruchom transmiter", "zatrzymaj transmiter"...

Właśnie o czymś takim myślę, tylko że dodałeś opcje dot. transmitera - świetny pomysł.

POPIERAM. Też uważam, że to bardzo dobry pomysł.

 

Przecież transmiter można zatrzymać przyciskiem Play/Pause

Ale dopiero na poziomie menu Transmiter, a tu chodzi o łatwiejszy dostęp bez wielokrotnego klikania. No chyba, że o czymś nie wiem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o zatrzymanie transmitera w menu odtwarzania?? Tak to nie jest możliwe - trzeba przejść do menu transmitera i nacisnąć Play/Pause.

 

Jak dla mnie to nie jest aż tak przydatne... Przecież większość użytkowników nie korzysta z transmitera w ogóle lub robią to bardzo rzadko. A chyba to nie problem kliknąć przejść do transmitera i nacisnąć play...

Chyba znacznie częściej korzysta się w menu odtwarzania z funkcji Albumy/Wykonawcy itp. przy naciśnięciu joy'a niż wyłącza się transmiter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę łatwiejszego dostępu do transmitera poruszały przynajmniej dwie osoby. Samo jego używanie deklarowało kilka następnych. Ja np. kupiłem ten odtwarzacz wyłącznie ze względu na transmiter (tak naprawdę szukałem właśnie transmitera, bo stary mi się popsuł, a skoro znalazłem dwa w jednym, to się ucieszyłem, bo mam mniej kabelków). Może rzeczywiście wśród ogółu użytkowników odtwarzaczy mp3 osoby korzystające z transmitera stanowią mniejszość, ale zapewniam, że trochę ich jest.

I już tu kiedyś pisałem, że to jednak jest problem jeśli za każdym razem gdy włączam odtwarzacz muszę kliknąć kilkanaście razy, żeby w ogóle zacząć go używać (korzystam z niego prawie tylko w podróży samochodem). Liczyłem, że kiedyś sie doczekam możliwości uruchomienia transmitera np. przyciskiem A-B, ale jeśli łatwiej byłoby zrealizować rozwiązanie wskazane przez Clinta, to ja jestem za. Nie byłoby to jedno kliknięcie, a kilka, ale niewątpliwie byłoby to już duże ułatwienie i mając taką możliwość nie śmiałbym już więcej narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek i Clint - popieram. Dostep do transmittera wymaga przynajmniej 6 kliknięć i jeszcze jedno by go włączyć. Jak chcę zmienić płytę, to muszę wracać do głównego menu i znowy kilka kliknięć. Żeby wyłączyć tranmitter znowu kilka kliknięć.... w końcu ten joy padnie...

 

 

- Problem z inicjacją karty sdhc. Kiedy włożyłem kartę a na niej było jakieś 1,3 giga muzy player złapał zawiechę. Wyświetlał komunikat "inicjalizacja MCI" trwało to ponad 5 minut. Ruszył dopiero po którymś tam resecie, a inicjalizacja trwała chyba ze 3 minuty. Teraz jest ok. po uruchomieniu playera trwa to kilkanaście sekund.

Używam 4 Gigowego Kingstona class 4.

 

- Predefiniowane ustawienia EQ - jak dla mnie większość jest niepotrzebna. Grunge, HOP, dramy, soul brzmia dla mnie prawie tak samo, tzn. nie wysłu****ę znaczącej różnicy pomiędzy nimi. Tak samo jest z mystic, Dance, reggae, country. Zdecydowanie najlepiej brzmi teraz pop, rock, i punky. Jak niechcący kliknę za dużo EQ to potem musze się przedzierać przez masę niepotrzebnych ustawień zanim wrócę do pożadanego EQ. Niepotrzebnie tego tyle. Lepiej moim zdaniem mniej, ale bardziej zróżnicowane.

 

- Kiedy jest włożona karta SDHC po ponownym uruchomieniu player nie wraca do ostatnio odtwarzanego utworu tylko wędruje na początek listy 'wszystkie utwory'. Jak się ma kilka tysięcy kawałków to trochę męczące za każdym razem szukać ostatnio słuchanego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clint > Tak żeś się rozpisał, że aż sobie to zanotowałem na przyszłość :)

 

Psychonick >

1. Instalacja karty na włączonym playerze zawsze jest problemem. W nowszej wersji instrukcji obsługi będzie zalecane jednak wkładanie karty na wyłączonym playerze.

2. Będzie redukcja kilku EQ i a w ich miejsce pojawi się Jazz i Bass.

3. Player nie pamięta ustawień resume z karty. Jeśli muzyka leciała z pamięci to jest zapamiętane (jest o tym w pierwszym poście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy - takie rzaczy jak karta itp. zawsze instaluję na zimno, tj. przy wyłączonym sprzecie. Małe napięcie ale napięcie, mikrowyładowania szkodzą elektronice. Cieszę się, że będzie redukcja EQ. Do braku resume z karty będę musiał sie przyzwyczaić. Ale on nie pamięta też resume utworu, który jest na głównej pamięci. To znaczy pamięta utwór, ale wyrzuca go z katalogu i ustawia "wszystkie utwory' jako katalog wyjściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Będzie redukcja kilku EQ i a w ich miejsce pojawi się Jazz i Bass.

Halleluja!! (Rammstein :P)

 

Szybszy dostęp do transmitera rzeczywiście by sie przydał, w końcu to właśnie różni głownie odtwarzacze np. Soniaka czy inne liczące sie w tej stawce od A10, nie wspomne o telefonach komórkowych. Przytrzymanie [A->B] powodujące przejście z NowPlaying do menu Transmitera i powrót tym samym sposobem-miodzio xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie redukcja kilku EQ i a w ich miejsce pojawi się Jazz i Bass.
Nieśmiało wspomnę o Treble, który także był niezły.

kr3cik: Ten skrót to średni pomysł - transmiter może się włączyć przypadkowo i nawet tego nie zauważysz, a po kilku godzinkach wyczerpuje się akumulator. Rozwiązanie z wejściem w menu, które tak szeroko opisał Clint jest IMO lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą ustaliśmy i taka jest nasza propozycja kolejności i ustawień, są podzielone zdania czy zostawić 11 czy odpuścić "dramy". Jak myślicie?

 

Przetestujcie też proszę propozycje dla "Bass", "Treble" oraz "Jazz" - dajcie znać jak Wam się to widz jakoś w miarę szybko ;)

 

01. Rock / 62=+5 125=+3 250=-4 500=-5 1=-3 2=+3 4=+6 8=+7 16=+7
02. Pop / 62=-1 125=+3 250=+4 500=+4 1=+3 2=-1 4=-2 8=-1 16=-1
03. Jazz / 62=+6 125=+3 250=+2 500=-2 1=0 2=+2 4=+3 8=+4 16=+3
04. HOP / 62=+4 125=+1 250=-1 500=-8 1=-1 2=-1 4=-2 8=+1 16=+6
05. Classic / 62=+15 125=0 250=0 500=0 1=0 2=0 4=-5 8=-5 16=-6
06. Soul / 62=-2 125=-4 250=+4 500+5 1=-1 2=-2 4=+4 8=+1 16=-5
07. Bass / 62=+6 125=+6 250=+6 500=+4 1=+1 2=-3 4=-4 8=-7 16=-7
08. Treble / 62=-7 125=-7 250=-7 500=-4 1=+2 2=+5 4=+7 8=+9 16=+11 
09. Dance / 62=-2 125=-3 250=1 500=-1 1=-1 2=+2 4=+4 8=+4 16=+4
10. Unplugged / 62=+1 125=-1 250=-5 500=-8 1=+4 2=+4 4=+6 8=+1 16=+6

11. Dramy / 62=+4 125=-1 250=+4 500=+6 1=+1 2=+6 4=+4 8=+5 16=+9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności