Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Też się długo zastanawiałem ale teraz się zdecydowałem na A10 8GB bo widzę że Vedia poprawia błędy w oprogramowaniu i nie zostawia klientów "na lodzie". Dodam że obecnie mam T10 więc wymagania odnośnie czegoś nowego nie są małe. Mam nadzieję że się nie zawiodę bo sprzęcik prezentuje się świetnie. ;). Po zakupie mam zamiar podzielić się sugestiami i uwagami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.ksy a jest szansa żeby w obecnym FW ucywilizować ;) trochę Ulubione ? Chodzi mi konkretnie o możliwość dodawania całych "katalogów" (po tagach) do Ulubionych i całkowitego czyszczenia Ulubionych. Bo rozumiem ze to nie zostało zrobione ani nawet nie pojawiło się na liście to do :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie myśleliśmy o tym i nie mieliśmy nawet w "dalszych planach" dlatego nie umiem powiedzieć nawet czy proponowane zmiany są możliwe czy nie.

 

Mogę jednak powiedzieć, że w wersji 1.3.xx nic w tym względzie się nie zmieni (może poza kasowaniem się list przy resecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie myśleliśmy o tym i nie mieliśmy nawet w "dalszych planach" dlatego nie umiem powiedzieć nawet czy proponowane zmiany są możliwe czy nie.

 

Mogę jednak powiedzieć, że w wersji 1.3.xx nic w tym względzie się nie zmieni (może poza kasowaniem się list przy resecie).

 

 

Dzięki za odpowiedź, szkoda jednak, że taka funkcjonalność nie znalazła się na liście. Spróbuj może dowiedzieć się czy to duży problem, tak tylko na przyszłość - czy przypominać to do następnej wersji FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem to sobie, i jak zaczniemy prace nad 1.4.xx (a w sumie to będzie zaraz po udostępnieniu 1.3.xx) to postaram się pogadać z mądrymi Panami.

 

Nic nie obiecuje - żeby później nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie bieżącego pliku-fakt, przydało by sie-czasem trafimy na coś niechcianego i dzięki takiej funkcji moglibyśmy sie tego łątwiej pozbyć-z tym, że bardziej mi sie podoba opcja z "namierzeniem" aktualnie odtwarzanego pliku i dopiero wejściem w jego opcje i usunięciem/innym działaniem

Co do kasowania całych folderów-wydaje mi sie, że procek nie wydoli

 

Zaraz wklepie zaproponowane ustawienia EQ-ale jedno jest pewne-od czasu wprowadzenie 9band predefiniowane tryby są do siebie bardzo podobne, jest ich duźo (fajna by była opcja, aby wciskając [EQ] wywoływało sie liste bo ciężko sie przełącza "po jednym")-przydało by sie rzeczywiście jakiegoś akustyka posadzić do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna by była opcja, aby wciskając [EQ] wywoływało sie liste bo ciężko sie przełącza "po jednym"

 

Niech zmienia się po jednym ale po przytrzymaniu EQ niech wyświetli się lista ustawień do EQ...

Bardzo by to pomogło...

Coraz lepiej wam idzie z tym softem ale nadal potrafi się zawiesić przy włączaniu gdy ustawiony jest losowe odtwarzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego czasu śledzę boje Vedii z FW i jestem pod wrażeniem. Od Kilku dni jestem właścicielem A10, jeszcze z fabrycznym fw. Dzisiaj wgram nowy firmware i zobaczymy.

Mam jedną uwagę co do funkcji wszystkie utwory. Player kataloguje w dziwny i niezrozumiały sposób, nie jest to forma ani alfabateyczna, ani według tagó ( nie kataloguje tez w kolejności nuemrów ścieżki). Leci to kompletnie chaotycznie np. idzie najpierw w kolejności ścieżek ( ale nie alfabetycznie) wtaki sposob: 01, 02, 03 .. 05, za chwile jest 09. 06, itd, za chwile 01, 01, 01, 03, 06 itd. Kompletny chaos. Czy jest mozliwe, aby katalogował wg tagów, np albumów?

Druga sprawa jest taka. mam dużo utworów z muzyki klasycznej, w związku z czym staosuję długie nazwy. Jak policzyłem, A10 czyta do 56 znaków. Przy zwykłych utworach, żaden problem, przy klasyce bywa, że ucina już np. numer katalogowy kompozytora i dalszą część nazwy. Pytanie czy da się z tym coś zrobić, czy też musze przekombinować i pozmieniać - poskracać - nazwy utworów?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek "VEDIA A10 - beta firmware" (http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=46651&st=80) został zamknięty zanim zdążyłem odpowiedzieć mauzerowi, więc chciałem wrócić do sprawy, którą tam poruszyłem.

 

Na początek moja wypowiedź z tamtego wątku (wraz z cytatem petrika, który pokazuje, że nie tylko ja jestem tym zainteresowany):

Czy w nowym sofcie będzie po wyłączeniu/włączeniu a10 pamiętany stan włączenia transmittera? Używam go w aucie i wkurzające jest, że zawsze trzeba ponownie włączać transmitter.

Widzę, że nie tylko ja chciałbym mieć od razu włączony transmiter. Też nie jestem zachwycony tym, że zawsze wsiadając do samochodu muszę tyle klikać zanim ruszę (naliczyłem 14 kliknięć, żeby przejść do transmitera, włączyć go i wrócić do odtwarzania, aby włączyć to co chcę słuchać przez radio), a szczególnie się zirytowałem jak kiedyś mi się palec omsknął i zamiast wcisnąć joystick, przesunąłem go w bok (musiałem potem przewijać kilkanaście minut, żeby trafić w odpowiednie miejsce słuchanej audio-książki).

Jeśli odtwarzacz nie może pamiętać czy transmiter był ostatnio włączony (chociaż to chyba nie powinno zajmować zbyt dużo pamięci), to może chociaż dałoby się jakoś uprościć jego włączanie? Wiem, że zmiana wykorzystania przycisków A-B, czy EQ jest trudna, bo jest wiele osób, których transmiter w ogóle nie interesuje i woleliby podpiąć inną funkcjonalność do tych przycisków, więc trudno wszystkim dogodzić, ale może starczyłoby pamięci, żeby to jakoś sparametryzować (w ustawieniach wybieramy np. co robi przycisk A-B )?

Pewnie już za późno, żeby dać to do szykowanej wersji 1.3.xx, ale chętnie dowiedziałbym się od osób mających wpływ na podejmowanie decyzji (przede wszystkim .ksy) czy jest na to szansa w przyszłości.

oraz odpowiedź mauzera:

jarek, wg mnie po prostu sam stwarzasz sobie problemy

zakwasow nie dostaniesz od nastu klikniec ani za wiele czasu nie stracisz... to chyba kwestia bieglosci w obsludze joysticka hyhy

a ze zle kliknales to nie wina softu a twoja :P proponuje zakup odtwarzacza sterownego przekazem mysli, powinien ci dogodzic :P

 

Przepraszam za tyle cytatów, ale dodam jeszcze jeden (tym razem z wątku "Polskie spojrzenie na odtwarzacz audio"), który trochę dziwi w kontekście powyższej wypowiedzi:

 

w v7 po wygaszeniu ekranu player automatycznie wraca do aktualnie odtwarzanych z kazdej lokalizacji - np. wchodze w opcje, zostawie go na czas wygaszacza [u mnie 5 sek] i musze znow tam wchodzic bo player sam wraca

Rozumiem, że ta uwaga o powrocie do Odtwarzania, to zarzut, a nie pochwała, więc skąd te złośliwe uwagi na temat zakwasów? To prawda mauzer, że jakoś sobie radzę, ale kilkanaście kliknięć tylko po to, żeby rozpocząć słuchanie, to chyba nie jest wyłącznie kwestia biegłości w obsłudze joysticka. Przecież poruszany tu wielokrotnie problem gubienia informacji o ostatnio odtwarzanym utworze i miejscu przerwania odtwarzania, to też tylko kwestia paru kliknięć i chwila na odnalezienie odpowiedniego miejsca, a jakoś nikt nie pisał, że to jedynie wzmocni nasze palce. Jestem pewien, że nie pisałbyś o wyimaginowanych problemach, gdyby samo uruchomienie odtwarzania wymagało kilku kliknięć, nie mówiąc o kilkunastu. A dla mnie to jest właśnie rozpoczęcie odtwarzania. Praktycznie nie używam A10 bez transmitera, więc zawsze jak po nią sięgam, to muszę wykonać te kilkanaście kliknięć i zapewniam, że jest to denerwujące.

 

Zresztą sam zgłaszałeś propozycje podczepienia dyktafonu do A-B. Po co, skoro to tylko kilka kliknięć? A w ogóle po co dyktafon, przecież to całkowicie zbędna funkcjonalność? ;) (wiem, dla mnie zbędna, ale na pewno znajdą się tacy, może nawet jest ich sporo, którzy z tego korzystają - chodzi mi o to, że wszyscy mamy swoje własne priorytety, a ludzie z Vedii muszą wybrać to co ich zdaniem zadowoli największą ilość klientów).

 

Oczywiście może się okazać, że nic się z tym nie da zrobić (stąd bezpośrednio zwróciłem się do .ksy, żeby się dowiedzieć na co można liczyć w tym zakresie), a wówczas dalej będę ćwiczył mięśnie swoich palców (i siłę skupienia aby nie popełniać błędów podczas tego klikania)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że joy nie jest wieczny (mi już niezłe luzy sie wkradły) a zdaje mi sie, że zużycia części mechanicznych gwarancja nie obejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!

 

Podczas wgrywania fw 001.003.0013b pojawia się info update verifacation failed i cały proces pada. To samo kiedy próbuję wgrać fabryczny fw. Co robić? Dodam, że system widzi playera jako dysk ale nie otwiera go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychonick > Możesz jakoś bardziej opisać OCB? Czy przypadkiem nie próbujesz wejść na "dysk" który jest czytnikiem kart?

Jak załączasz A10 do aktualizacji to. Odpal program. Wciśnij przycisk EQ. Podłącz A10 i poczekaj aż aktywny stanie się przycisk Start.

 

 

bruno63 > Czasem lepiej nie doradzać, jak się czegoś nie wie ;) EQ ma być wciśnięty tylko na poczaąku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, system widzi playera jako dwa dyski, ale ta sama informacja pojawia się w przypadku gdy chcę wejść na oba. Trzymałem EQ do chwili pojawienia się aktywnego przycisku start.

 

Spróbuję za chwile metody bruno63, może coś pomoże?

 

Udało mi się otworzyć playera jako dysk, ale system zażądał sformatowania - info - "wolumin, który prubójesz otworzyc jest niesformatowany, czy sformatować teraz?"

 

Hm. Popróbuję i dam znać.

 

Dzięki za info :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po kilku próbach nadal wiesza się podczas weryfikacji updatu. Plik ściągnałem z oficjalnej strony Vedii. Gorzej, że nie mogę z powrotem wgrać fabrycznego fw z tego samego powodu. Procedura updatu jak opisana przez Ksy.

 

Hm. może na innym komputerze... ale dopiero w poniedziałek

 

 

EDIT: Mnie również bardzo brakuje możliwości łatwego usuwania aktualnie odgrywanego utworu. Sprawne, sukcesywne usuwanie niechcianych plików z czasem doprowadziłoby do powstania zbioru samych ulubionych piosenek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z T10 na A10 8GB nie odczuwam żalu. Jestem mile zaskoczony. Jest dobrze;)

Ale do rzeczy o nowym firmware.

- Czy jest możliwość wprowadzenia:

1.Nieznaczne zwiększenie czasu po którym player przewija a nie przestawia na następny/poprzedni.

obecnie często jak chce przestawić na następny to przewija

2. Po rozpoczęciu odtwarzania utworu na chwilę (0,5s, 1s) zapauzowanie przewijania ekranu tak aby pierwsze znaki w liniach nie znikały od razu.

Albo dodawanie pierwszego znaku spacji wtedy zanim się przewinie to będzie można odczytać.

 

3. Powrót do ekranu odtwarzania (podczas odtwarzania) z dowolnego innego ekranu po naciśnięciu Play/Pause.

Obecnie w innych ekranach ten przycisk w trybie chwilowego naciśnięcia nie jest wykorzystywany.

I teraz trzeba się trochę naklikać "joy w lewo", "joy naciśnij" itp.

 

4. Wyświetlenie aktualnej listy odtwarzania po naciśnięciu joy'a. Obecnie (13B) jest ogólny wybór listy.

Player mógłby zamiast ogólnej listy "źródeł" wyświetlać aktualnie odtwarzaną listę

tak aby można było po niej nawigować a wtedy dopiero po "joy w lewo" -> np. albumy ->"w lewo"-> ogólna lista.

Teraz trzeba się trochę naklikać "joy w doł", "joy prawo" itp.

 

Zalety:

Szybsza obsługa. Możliwość bezwzrokowego przestawienia.

 

5. Nie wszędzie przetłumaczone na polski (chyba dotyczy tylko niektórych nowych funkcji)

i pytanie

Jak sortuje ten odtwarzać?

Po numerze ścieżki w Tagach, alfabetycznie po nazwach utworów z tagów, alfabetycznie po nazwach plików czy jak mu wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zadam glupie pytanie, ale jak dodawac utwory do ulubionych ? :] bo w instrukcji nie ma tego... a jest folder czy playlista ulubione i powinna byc opcja dodania utworu z menu odtwarzacza [ np w sansie wystarczylo podczas odtwarzania przytrzymac przycisk ok i juz zostawal utwor dodawany ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem poważną usterkę w trybie nagrywania z radia dla A10 i to niezależnie od wersji FW (dotyczy także wersji: V001.003.013 "B"). Usterka daje się zauważyć dopiero przy dłuższym nagraniu, trwającym powyżej kilkunastu minut. Dźwięk nagrany z radia w nieregularnych odstępach czasu jest zakłócany przez nakładanie się na nagranie jakichś częstotliwości harmonicznych, które zniekształcają nagranie do tego stopnia, że powstaje charczący jazgot rezonujący z nagrywanym dźwiękiem. Zakłócenia są słyszalne i powstają dopiero w nagranym materiale i to bez względu na jakość sygnału antenowego, czy też ogólne warunki propagacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zadam glupie pytanie, ale jak dodawac utwory do ulubionych ? :] bo w instrukcji nie ma tego... a jest folder czy playlista ulubione i powinna byc opcja dodania utworu z menu odtwarzacza [ np w sansie wystarczylo podczas odtwarzania przytrzymac przycisk ok i juz zostawal utwor dodawany ]

Wchodzisz na

muzyka->wybierasz plik który chcesz dodać->naciskasz EQ->Dodaj do ulubionych i się doda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności