Skocz do zawartości

Rowery


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zazwyczaj składanie tańszych, średnio-drogich rowerów wychodzi drożej, chyba, że kupuje się używane części, czego raczej nie polecam. O szosówce coś było trochę stron temu.

 

 

W przypadku średnio-drogich opłaca się jak najbardziej tylko trzeba wiedzieć co się kupuje. Osobiście w swoim rowerze kupiłem wszystko używane oprócz kierownicy, sztycy, kół (piasty są używane) i częsci eksploatacyjnych napędu (zębatki, łańcuch kaseta). Składanie przyniosło wielkę frajdę, rower wyszedł niezawodny, jedyny w swoim rodzaju i przy tym tani (Cannon z Headshokiem na XTR/Dura Ace i karbonowych komponentach za 2700zł). Jednak tak jak pisałem trzeba wiedzieć co i jak oraz uzbroić się w cierpliwość - sam polowałem na częsci ok roku (Ebay, Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda już nie śmigam na rowerze, ale przez długi czas jeździłem i to bardzo dużo, nawet udział w pucharze polski brałem :D ale widzę że tu bardziej wszyscy na szosie jeżdżą :( ja jeździłem w FR/DH, na początku "kariery" w 4X :P jakby ktoś chciał, to to mój profil na pinkbike http://ziomownik.pinkbike.com/ są tam zdjęcia, jak jeżdżę i zdjęcia moich rowerów, nie ma tylko zdjęć ostatniego bo go nie złożyłem wkońcu, miał to być rower do DH na ramie demo 8 w limitowanym malowaniu retro, koła na piastach hope pro2 i mavic ex721 :D zabrakło mi tylko amorka na przód.... ale plany się zmieniły i już nie mam roweru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcę się na własnoręcznie skomponowanym sprzęcie do XC na bazie ramy Big Sur od Garego Fishera (Trek). Osprzęt zróżnicowany, jednak pochodzi od tych popularnych marek (Sh XTR, Sram Elixir CR Mag, Rock Shox Sid XX i trochę carbonu od wąsatego Toma i Trigona). Waga oscyluje w granicach 9,5 kg.

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj składanie tańszych, średnio-drogich rowerów wychodzi drożej, chyba, że kupuje się używane części, czego raczej nie polecam. O szosówce coś było trochę stron temu.

 

 

W przypadku średnio-drogich opłaca się jak najbardziej tylko trzeba wiedzieć co się kupuje. Osobiście w swoim rowerze kupiłem wszystko używane oprócz kierownicy, sztycy, kół (piasty są używane) i częsci eksploatacyjnych napędu (zębatki, łańcuch kaseta). Składanie przyniosło wielkę frajdę, rower wyszedł niezawodny, jedyny w swoim rodzaju i przy tym tani (Cannon z Headshokiem na XTR/Dura Ace i karbonowych komponentach za 2700zł). Jednak tak jak pisałem trzeba wiedzieć co i jak oraz uzbroić się w cierpliwość - sam polowałem na częsci ok roku (Ebay, Allegro).

 

Znam tę frajdę, bo sam składam rowery ;) Kupując używki zawszę wolę dokładnie ją obejrzeć przed zakupem, co bywa trudne. Kiedyś nadziałem się na towar "jak nowy" i miałem problemy ze zwrotem. Oczywiście nie chodziło o elementy napędu. Fakt, czasami można natrafić na wyprzedaże czy świetne oferty nowych elementów, tudzież często można dojść do porozumienia ze sprzedawcą. ;)

 

Oczywiście dochodzi potrzeba posiadania narzędzi, wiedzy o spasowaniu, budowie. Fajnie jak się ma znajomego który to potrafi, jeżeli nie umiemy, lub po prostu płacić w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującego polecam taki : http://cokupic.pl/i/c_big1596812.jpg . Daje on możliwość rozbudowy; przy lepszym skillu będziesz mógł odkręcić kółka, a potem, żeby być pr0 wyrzucić osłonę łańcucha. Tak robią tylko zawodowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem całą gamę rowerów w swojej karierze, i obecnie pomykam na składaku złożonym pod touring zrobionym na replikę Treka 520. Używając takich samych rozwiązań co Trek udało mi się zejść z ceną bicykla do 1500 zł + siodełko brooksa. Przy użyciu ramy na zamówienie oraz osprzętu mtb/cyclocrossowego/szosowego - wyszedł z tego rower, który można by było śmiało umieszczać z pełnym osakwowaniem na www.fullyloadedtouring.com.

 

Chociaż, ostatnio korci mnie myśl złożenia ostrego koła do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz w garażu stoi Ukraina rozłożona na części pierwsze, prawie wyczyszczona i gotowa do malowania, mam nadzieję, że coś ciekawego z tego wyjdzie, nie wiem tylko co z kołami, czy kupić nowe, czy jednak brać się za renowację niby obręcze nie pogięte, rdza też mocno nie wychodzi ale juz szprychy trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejna nauka. Dzisiaj dowiedziałem się, że ośki w pedałach platformowych także mogą mieć różną średnicę. Nie mogę przykręcić moich nowych platform do korb, bo ośka jest za cienka.......... jasny h*j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pedały i mają zunifikowany gwint i jest to 9/16" ale... w BMX jest też spotykany gwint 1/2" Musiałeś kupić pedały od BMX-a. A swoją drogą dziwne to połączenie. Pedały do "grubej" jazdy z korbami od "mieszczucha" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś te korby? Nie wyglądają na jakieś liche. Poza tym te platformy zakupiłem z myślą o ostrym kole, które poskładam na wiosnę. Chciałem sobie założyć na nie strapy i uczyć się w nich jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam białej lub czerwonej sztycy podsiodłowej na 31,6mm minimum 350mm/ tylko lakier, anoda podziękowac ;) ktokolwiek?

 

również potrzebuje najmniejszy blat do Race Face DEUS, mój że tak powiem..sie wygiął i prawie zniszczył pająk :D

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam w rowerze Tore SL lockout, na jaki inny amor mógłbym ją wymienić aby zejść z wagi? Tora waży podobno ponad 2kg... Rozglądam się za czymś do 1tyś zł. Może być jakiś inny rock shox, myślałem tez nad manitou r7 ale chyba w tych pieniądzach nie znajdę. Z suntourami raczej dać sobie spokój? Troche wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o xc i teraz kompletnie się nie orientuje co się dzieje na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności