Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś ucichło więc napisze, że do sansy v2 rockbox nadal jest unstable, ale działa już praktycznie wszystko i można zapisywać ustawienia itp...

U mnie czasem odtwarzacz łapie pięciosekundowe przywieszki przy zabawie niektórymi opcjami ale poza tym jestok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Clip v1 wydaje się w pełni stabilny. Crossfade, radio, biblioteka - to co wcześniej potrafiło wieszać odtwarzacz tym razem działa bez najmniejszego problemu. Nagrywanie sprawdziłem na "odwal się", szału nie zrobiło, ale coś tam słychać.

Więc jeśli komuś nie przeszkadza szybciej (wyraźnie) padająca bateria i chce mieć więcej możliwości w oprogramowaniu odtwarzacza, to niech spokojnie instaluje Rockboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Tylko na rockboxie, ze względu na źle zoptymalizowany pobór mocy w oprogramowaniu (co jest mało prawdopodobne), albo ze względu na bateriożerność tych wszystkich bajerów zawartych w rockboxie.

Po przełączeniu na oryginalny firmware nie powinno zżerać baterii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeżeli będziesz ładować Sansę dopiero po rozładowaniu baterii, a nie "przypadkowo", czyli np. zostanie ci jeszcze połowa baterii a ty wtedy podłączysz Sansę do ładowania - jeżeli będziesz ładować baterię w nieregularnych cyklach bateria zaczyna się rozformatowywać, przez co będzie coraz mniej trzymać energię w ogniwach. Bateriożerność Rockboxa nie wpływa na żywotność, co najwyżej cykle ładowania baterii, i ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens instalacji rockboxa na clipie+? Co można zmienić za jego pomącą? Eq w OF jest, gapless i replaygain też.

Przydałaby mi się godzina na wyświetlaczu ale dla zmiany skórki nie będę powodował tego, że czas baterii będzie jeszcze krótszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już rockbox'a na swoim clip+ i powiem szczerze, że wcale jakiegoś strasznego zżerania baterii na nim nie zaobserwowałem. Owszem wskaźnik pokazuje, że na oryginalnym fw jest więcej baterii, ale co z tego jeżeli się wyłącza mp3, bo faktycznie bateria jest już rozładowana. Czyli reasumując bateria nie pada szybciej tylko wskaźnik jest dokładniejszy w rockboxie. Moim skromnym zdaniem warto go instalować głównie dla jakości dźwięku, bo od tej oferowanej przez standardowy fw różni się ogromnie przez tyle opcji, które rockbox oferuje. Natomiast jeżeli patrzeć na przejrzystość to rockbox niestety nie jest już taki fajny jedynie dostajemy zegarek, którego mi osobiście brakowało. Tyle z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisałem już w temacie o kupnie odtwarzacza, ale zapytam w tym :)

 

Czy dzięki Rockboxowi można odtwarzać katalogi na CLIPie (czy to zwyłym czy to +)? :)

 

Pozdrawiam!

 

Tak, można.

 

Mi się najbardziej podobają w Rockboxie gry : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nie chce bawić z ustawieniami ani nie potrzebuje obsługi folderów w pierwszym Clipie, to nie ma co się bawić z Rockboxem, oryginalny firmware jest wystarczająco dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie Rockboxa na Clipie.

 

 

 

 

1. Czy zmniejsza się czas działania baterii po instalacji tego softa?

 

2. Jak ze scrobblowaniem na last.fm, czy już działa?

 

3. Czy szybkość działania, łatwość obsługi jest taka sama jak na fabrycznym sofcie?

 

4. Jak ryzykowna jest instalacja? Czy można powrócić do fabrycznego softa?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak.

2) Nie wiem, nie używam.

3) Tak.

4) Ryzyko bardzo niewielkie. Można wrócić do poprzedniego softu, ale po wgraniu Rockboxa są dwa obok siebie - oryginalne i rockbox, do wyboru. Uruchamia się je zależnie od wciśniętych przycisków przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego krótszego działania baterii to się z tobą Inszy nie zgodzę. Jest taki sam jak na zwykłym fw. Różnice widać tylko we wskaźniku, który w rockboxie jest bardzo dokładny. Rozładuj clipa tak żeby było już bardzo mało na wskaźniku pokazane, włącz oryginalny fw i będzie jeszcze jakaś 1/3, ale po chwili grania się się wyłączy. Tak to wygląda z tym (przynajmniej na moim clip+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie Rockboxa na Clipie.

 

 

 

 

1. Czy zmniejsza się czas działania baterii po instalacji tego softa?

 

2. Jak ze scrobblowaniem na last.fm, czy już działa?

 

3. Czy szybkość działania, łatwość obsługi jest taka sama jak na fabrycznym sofcie?

 

4. Jak ryzykowna jest instalacja? Czy można powrócić do fabrycznego softa?

 

1. Tak (ale pracują nad wydłużeniem, u mnie trzyma 7 godzin aktualnie)

2. Tak

3. Tak

4. Znikome ryzyko, można wrócić do fabrycznego softa, a instalując RB możesz używać ich dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego krótszego działania baterii to się z tobą Inszy nie zgodzę. Jest taki sam jak na zwykłym fw. Różnice widać tylko we wskaźniku, który w rockboxie jest bardzo dokładny. Rozładuj clipa tak żeby było już bardzo mało na wskaźniku pokazane, włącz oryginalny fw i będzie jeszcze jakaś 1/3, ale po chwili grania się się wyłączy. Tak to wygląda z tym (przynajmniej na moim clip+).

Wskaźnik to jedno, ale mi Clip trzyma jakieś trzy godziny krócej na Rockboxie niż na oryginalnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności