Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powie mi ktos gdzie moge dostac tego botlooadera. Mam sanse clip v01.01.30e 1G. Bedzie rockbox dzialal?

 

Opłaca się to wogóle wrgrywać? Nie ma z tym związanego ryzyka?

 

Pytanie już nie aktualne. Bottloadera pobralem stad: http://anythingbutipod.com/forum/showpost.php?p=394308&postcount=409, a rockboxa ze strony.

Fajna sprawa, ale muzyka czasem sie wiesza. Dlatego rockboxa do sluchania muzyki nie uzywam, używa wogole ktos z was rockboxa do sluchania muzyki? Ja wlaczam clipa za pomoca domek+power i slucham normalnie. Nie wiem dlaczego ale okazalo się że po wgraniu tego bottloadera w moim pleyerku odblokowalo sie radio. Wczesniej go nie bylo. Ktos wie dlaczego?

Oczywiscie nie na rockboxie tylko w normalnym trybie. I jeszcze jedno pytanie. Podobno gdy wgra sie rockbxa clip szybciej sie rozladowuje, czy gdy mam wgrany rocbox, ale np slucham muzyki w normalnym trybie tzn power+domek to tez sie szybciej rozladuje? I czy po wgraniu rockboxa utraciłem gwarancje?

Pozdro i czekam na odp.

 

Zagląda ktoś tu jeszcze czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos gdzie moge dostac tego botlooadera. Mam sanse clip v01.01.30e 1G. Bedzie rockbox dzialal?

 

Opłaca się to wogóle wrgrywać? Nie ma z tym związanego ryzyka?

 

Pytanie już nie aktualne. Bottloadera pobralem stad: http://anythingbutipod.com/forum/showpost.php?p=394308&postcount=409, a rockboxa ze strony.

Fajna sprawa, ale muzyka czasem sie wiesza. Dlatego rockboxa do sluchania muzyki nie uzywam, używa wogole ktos z was rockboxa do sluchania muzyki? Ja wlaczam clipa za pomoca domek+power i slucham normalnie. Nie wiem dlaczego ale okazalo się że po wgraniu tego bottloadera w moim pleyerku odblokowalo sie radio. Wczesniej go nie bylo. Ktos wie dlaczego?

Oczywiscie nie na rockboxie tylko w normalnym trybie. I jeszcze jedno pytanie. Podobno gdy wgra sie rockbxa clip szybciej sie rozladowuje, czy gdy mam wgrany rocbox, ale np slucham muzyki w normalnym trybie tzn power+domek to tez sie szybciej rozladuje? I czy po wgraniu rockboxa utraciłem gwarancje?

Pozdro i czekam na odp.

 

Zagląda ktoś tu jeszcze czasem?

 

1. Bateria działa ok. 2x KRÓCEJ na Rockboxie (sprawdzone).

2. Domek + power uruchamiają tryb normalny (nie rockboxa), w związku z tym tak jakby go nie było.

3. Samo wgranie rockboxa na gwarancje nie ma wpływu (oczywiście jeśli go usuniesz, zanim wyślesz reklamację :D ), ale odblokowanie radia, z tego co wiem, już tak. Chyba że dodali obsługę FM w jakimś nowym firmwarze, a ty go przez przypadek wgrałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Co do radia to tak jak mówiłeś wgrałem przez przypadek przy wgrywaniu nowego firmware. Rockbox jest genialny. Wszystko działa b. dobrze. Nie zacina się i dzwięk jest o wiele lepszy. Teraz nie wyobrażam sobie clipa bez rockboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacina się i dzwięk jest o wiele lepszy.

 

każdemu innemu się zacina, i prace nie posunęły się dalej przez wiele czasu, więc śmiem wątpić że Ci się nie zacina ;p

"dzwięk jest o wiele lepszy" ke? rockbox nie zmienia przecież dźwięku, ma tylko wiele funkcji w tym zaawansowany eq ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacina się i dzwięk jest o wiele lepszy.

 

każdemu innemu się zacina, i prace nie posunęły się dalej przez wiele czasu, więc śmiem wątpić że Ci się nie zacina ;p

"dzwięk jest o wiele lepszy" ke? rockbox nie zmienia przecież dźwięku, ma tylko wiele funkcji w tym zaawansowany eq ;p

 

 

Mi tam wszystko działa idealnie. Za pierwszym razem gdy wgrałem rockboxa, to muzyka po 5 min się ścinała i pomagał tylko restet. Pobrałem nowszą wersje bulida i rockboxa z tego forum http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=36978&page=23 i wszystko działa bardzo stabilnie. Przez już ok tydz słuchania na rocboxie ( a słucham duzo)żadnej zawiechy ani nic z tych rzeczy nie odnotowałem, więc mogę powiedzieć że mi rockbox się nie wiesza. Co się tyczy dzwięku to jest lepszy własnie za sprawą eqalizera. Odrazu słychać różnice. Fajna sprawa słuchać muzyki i ciąć w węża na nudnych zajęciach ;p Rockbox na prezydenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że na v2 nie ma... Próbowałem nawet, bo kiedyś na c250 v2 poszedł rockbox mimo że na versje v1. ale tutaj po prostu się nic nie dzieje. Wrzucam bootloadera i rockboxa i to tyle. Eh, czekam na wersje pod v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba info warte uwagi :)

 

Commit FS#10605 - stable playback on low memory swcodec targets by Matthias Schneider. Should allow stable playback on targets with less then 4MB of RAM and sofware decoding such as the Sandisk Clip, c200v2, m200v4 and probably others. Fixes several problems in buffering that occured when the files to be buffered weren't much smaller then the ring buffer size. Fixes a bug where move_handle would corrupt the audio buffer when trying to copy a handle that both wrapped around the highest address in the ring buffer and overlapped part of the source and desination ranges. Moves the decision in playback.c about when to update the current track handle from audio_check_new_track to after the metadata has been buffered. Corrects several other minor pieces of code. I've logged about 100 hours without a crash on various players with this patch but its possible it breaks some combination of players and features I haven't thought to test.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z rockboxem mam dwa problemy. Pierwszy jest związany z radiem. Jakakolwiek próba jego uruchomienia kończy się zwiechą softu. Drugi być może jest powiązany z pierwszym - za każdym razem gdy uruchamiam Clipa pod rockboxem słychać w słuchawkach cichy szum, jakby była ustawiona jakaś pusta częstotliwość w radiu.

 

Ma ktoś podobne dylematy lub pomysł co z tym zrobić?

 

EDIT:

Dziś rockbox zaserwował mi zwis w starym stylu - przerzuciłem utwór na następny i pół minuty później resetowałem playera.

 

Więc chyba się trochę pospieszyli z wydaniem finalnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności