Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

ignacy: sprobuj cos starszego. roots jest dobre na poczatek, jesli sie slucha duzo nu ;).

w roots spodobal mi sie ten plemienny klimat i zostawilem ten zespol dla soulfly...
dla soulfly? e dajze chlopie spokoj. wiele piosenek soulfly jest ok (glownie te znane/popularne), ale te pozostale (czyli wieksza czesc) to zwykle nudziarstwo.
eee...ta sepultura teraz...bez maxa i igora...to komercyjny szmelc...nu-metal pod przykrywka
jak na razie sepultura nie wydala zadnej plyty bez igora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oficjalnie odszedl z zespolu...

 

a soulfly...najnowsza plyta jest niezla...bardzo lubie kawalku jak "Riotstarter" "Corrosion Creeps" czy "staystrong"...ale ta plyta to nic odkrywczego....najlepsza jak dla mnie byla "Prophecy" i "Primitive"...soulfly to zespol ktorego slucham ot tak...dla przyjemnosci...jest latwy w odbiorze i nieskomplikowany pod wzgledem muzyki...

 

aha...w soulfly "pierwsze skrzypce" gra perkusja, bongosy, djembe i inne bebny - a ja jestem fanatykiem takich instrumentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka piosenek jest niezlych z ostatniej plyty, ale na pewno nie cala. mi sie bardzo inner spirit podoba, przez ta zmiane klimatu. na poczatku wydaje sie byc ostro, a pozniej jak reagee ;). Instrumentalka rzadzi bezapelacyjnie - najlepsza jak dotad. prophecy jest fajna, ale do 6 utworu ;), a z primitive'a to tylko pierwszy i ost utwor (back to the primitive i flyhigh) :P. reszta mnie nie rusza. jedynke za swoja odmiennosc lubie w stosunku do pozostalych plyt - naprawde podoba mi sie eye for an eye i bodajze szosty utwor. z 3 to juz nie pamietam co bylo dobre - na pewno poczatek (na kazdej plycie soulfly'a poczatek jest dobry ;)), ale dalej sie juz robi smetnie... w sumie nawet wole dante sepultury od jakiegokolwiek albumu soulfly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo plyty soulfly sa tak robione (obejrzyj sobie jakies interviewy z maxem o soulfly) na poczatku ogien a pozniej spokojnie...temu nazwal go soulfly...aha...podobaja mi sie jeszcze wszystkie "soulfly`e"

 

nie bede oryginalny...dla mnie sepultura skonczyla sie w `96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak z tą Sepulturą, może się przekonam ;) Za Sołflaj też z kolei nie przepadam, widziałem kilka teledysków na youtube i jakoś mi się nie pali do tego.

 

Z polskich kapel polecam Virgin Snatch, moje najświeższe odkrycie (czemu dopiero teraz?!). Porządny thrash, zagrany z pomysłem, bardzo "sterylny", technicznie bez zarzutu, wokalnie całkiem przyzwoicie. Muzyka pełna szybkich i wpadających w ucho riffów, oraz dość schematycznej, ale dobrze brzmiącej perkusji. Do tego spora dawka ciężaru i mamy to co tygryski lubią najbardziej, solidnego kopa w dupsko na dobry początek dnia!

 

[edit]

Dla leniwych link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt...."Latajduch" ma beznadziejne teledyski...ale po obejrzeniu kilku live`ow i przes?uchaniu tych live`ow z p?yt stwierdzam ze najlepiej wychodza na koncertach

 

 

a Carved Inside widzia?es ? z teledyskow to jesynie ten mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio nawet słuchałem Comy :lol: Pierwsze wyjście z mroku...

 

Konkluzje? Nie wiem czym tak na prawdę niektórzy się podniecają. Owszem jest kilka dobrych kawałków, chwytliwych riffów, ale teksty są żałosne, a sama muzyka szybko się nudzi. Wokalnie żadne cudo, technicznie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest ukryty kawalek na niemasterowanej roots.... 12 minut grania plemiennych z Xavante...ja mam wersje na rynek uk...a tam ju? nie ma :(

 

btw: spodoba? sie instrumencik na pocz?tku Attitude ? ja go kocham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś kiedyś Sorcerer, Warahhe, albo w ogóle coś o postaci sławnego, Kieleckiego wojownika za pogański heavy metal Kel'Thuza? ;) Jeżeli nie to łapcie ten wątek:

 

http://forum.metalside.pl/viewtopic.php?t=903

 

Na początek polecam "Cień Lewatańskiej Mgły" :lol:

 

bandzew: naskrobię coś więcej za kilka dni, mam teraz mnóstwo rzeczy do słuchania ;)

 

[edit]

Jeżeli chodzi o ten instrument na początku Attitude to ja go tam nie znoszę akurat ;) Wkurza mnie strasznie jego brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas gdy odpalilem kelthuzara:

- kur!@ co to gorali zes puscil?

a pozniej...

- oni sobie tylko zartuja co? tak jak kononowicz se jaja robil ?

 

(wokal jak w baciarach albo innych golcach)

 

do tego mowi z pzreglosem i gwara bliska do tej z moich terenow :)

jakbym mial porownywac do czegos - Manowar dla ubogich patriotow

 

"myśmy lud peruna"

..chyba z peronu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się :P Koleś na prawdę wierzy w to co robi, a samego grania całkiem przyjemnie czasem się słucha, żeby się oderwać od rzeczywistości. Brakuje mi takiego "polskiego Manowaru" na scenie, bo kiedyś był wysyp kapel death/black, teraz jest thrashu, a gdzie miejsce na prawdziwy heavy metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespoly:

Soulfly

Korn

Six Feet Under

Metallica

Sepultura

Apocalyptica

Hunter

Slayer

Cannibal Corpse

In Flames

 

powiedz ktory ci sie najbardziej spodoba (youtube ci pomoze chociazby) daj zanc...wybierze sie podobne zespoly do tego ktory ci sie spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do was wielk? pro?b?, czy mogliby?cie doradzi? mi co? na pocz?tek do s?uchania metalu ( mo?e niekoniecznie jakie? mocne od razu ;) ) zespo?y, albo od razu jakie? fajne albumy, z góry dzi?ki ;]

 

A jakiej muzyki teraz s?uchasz? (gatunki, kapele itd.) ;) To postaram si? co? wybra?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In Flames

 

Kilka lat temu (dokładnie 4) jak zaczynałem słuchać metalu (właśnie od Reroute To Remains) prawie nikt nie słyszał o tej kapeli.

 

Na początek polecam współczesną twórczość. Wspomniane RTR, oraz Come Clarity. Może Ci się też spodobać Soundtrack To Your Escape, jednak IMO to największa kupa (obok koncertówki) jaką do tej pory wydali. Ale z wypisaniem "swoich typów" poczekam, aż napiszesz czego słuchasz teraz, to bardzo pomaga. Ja się "nawróciłem" w takim wieku, że Metal będzie moją religią chyba do końca życia. Wprawdzie znaczną część (około 10-15%) tego co słucham stanowi pop, trance, hh, jazz itp. ale to jest muzyka, której chyba zostanę wierny do końca życia. I za każdym razem gdy mam fazę na coś innego ze zdwojoną przyjemnością wracam do takich krążków jak Lunar Strain, Seasons In The Abyss i wielu innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałem od sepultury, apocalypticy i soulfly

 

a znow moj kumpel od arch enemy i cannibal corpse...

 

z tej litanni co podałem wczesniej powiedz który zespoł najbardziej ci przypasował, wtedy wybierze sie "twój nurt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mialem przyjemnosc sluchac albumu "emmisaries" zespolu Melechesh...jaraly mnie klimaty a`la Nile ale brzmienie mi nie pasowalo...a Melechesh ma tematyke podobna i brzmi lepiej...chyba sie zglebie w ten zespol (btw: sa z Jerozolimy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności