Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Undertaker napisał:

A miałem właśnie wrzucać i kropka w kropka to samo pisać :D Uczciwe podejście do tematu i cena fajna. Nie wiem jak model z tak niskim numerem seryjnym, natomiast sam miałem jedną sztukę z takim zaczynającym się od 2010 (niby te sprawdzone są od 2012) i zachowywał się tak samo jak ten z już rekomendowaną numeracją, przynajmniej przez ten czas kiedy go używałem. Dźwiękowo w tej cenie fajna sprawa choć pary raczej takiej jak w specyfikacji nie ma -> a przynajmniej ten jego gain nie daje takiego czadu jak chociażby SMSL SP200 czy A30 Pro na wysokim, niemniej jednak L30 też jakoś mocno nie kręciłem zazwyczaj. 

Podobno daje te 3.5W czy iles (oczywiscie przy 10%THD więc bez sensu), ale tylko w warunkach kiedy dostaje na wejściu nietypowy sygnał 3V RMS, co nawet dedykowany dla niego DAC E30 nie daje. Była mała afera na reddicie z tym związana czy na ASR.

 

Sam myślałem o nim ze względu na to, że ma negative gain a ja tylko IEMow używam i monitorów aktuwnych, ale w końcu zakupiłem DX3pro+ (i M15) i czekam..

Dodatkowo ja faktycznie co chwilę w pracy strzelam ESD przez wykładziny, więc dla mnie ryzyko za duze

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś szukał TH-610 ? Mnie osobiście nie przypadły do gustu ale daję cynk. Cena 1600 zł i dodatkowy kabel zbalansowany w komplecie :

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-fostex-th-610-CID99-IDPTgYN.html

a i klasyki HE-500 tez się pojawiły :
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-hifiman-he-500-CID99-IDPT8ux.html

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cpu1 napisał:

Ktoś szukał TH-610 ? Mnie osobiście nie przypadły do gustu ale daję cynk. Cena 1600 zł i dodatkowy kabel zbalansowany w komplecie :

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-fostex-th-610-CID99-IDPTgYN.html

a i klasyki HE-500 tez się pojawiły :
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-hifiman-he-500-CID99-IDPT8ux.html

Szukałem i je kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cpu1 napisał:

Z tego ogłoszenia ?

Ano z tego 

Po roku polowania udało mi się je kupić w założonej cenie - wrzuciłem tu parę razy ogłoszenie ale każda propozycja sprzedaży pojawiała się w okolicach 2k a ja się zagryzłem że więcej niż 1500 za same słuchawki nie dam. No i udało się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubercik12311 napisał:

Ano z tego 

Po roku polowania udało mi się je kupić w założonej cenie - wrzuciłem tu parę razy ogłoszenie ale każda propozycja sprzedaży pojawiała się w okolicach 2k a ja się zagryzłem że więcej niż 1500 za same słuchawki nie dam. No i udało się. 

A no to spoko. Fajnie że się udało :) Solidny kabelek od Jimmiego to też miły i wartościowy dodatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał:

Ano z tego 

Po roku polowania udało mi się je kupić w założonej cenie - wrzuciłem tu parę razy ogłoszenie ale każda propozycja sprzedaży pojawiała się w okolicach 2k a ja się zagryzłem że więcej niż 1500 za same słuchawki nie dam. No i udało się. 

Rok czasu czekałeś żeby kupić 500zł taniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bakus1233 napisał:

Rok czasu czekałeś żeby kupić 500zł taniej? 

Dla mnie 500zl to nie jest wcale mała kwota. 

Tak mam że zakładam sobie budżet i mam czas. 

Tutaj się nie paliło. Biorąc pod uwagę obecny strzał uważam, że było warto.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał:

Rok czasu czekałeś żeby kupić 500zł taniej? 

Mam podobnie z kilkoma parami słuchawek, chciał bym mieć ale wiem że nie zapłacę za nie tyle za ile ludzie je wystawiają. Parcia dużego na nie też nie mam najwyżej będę musiał zadowolić się innymi :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jot R napisał:

Nie wiem, czy to przypadkiem nie moje, które sprzedałem z tym kablem JD za tyle ze 2 lata temu. Trzymają wartość :)

 

Wiesz 2/3 lata temu to ja je kupowałem za 1900 nowe. Sytuacja jak z samochodami używanymi.

 

A zakupy na zimno i spokojnie to dobre zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zdzichon napisał:

 

Wiesz 2/3 lata temu to ja je kupowałem za 1900 nowe. Sytuacja jak z samochodami używanymi.

 

A zakupy na zimno i spokojnie to dobre zakupy.

Teraz nowe to 3k do wydania + kabel to już się robi znaczna kwota. 

Inna sprawa że te słuchawki są jak narazie "dogonionym króliczkiem" i prędzej poszukam półkę wyżej źródła i ampa do nich niż będę zmieniał je na inne. 

Marzą się porządne planary otwarte ale nie mam warunków w domu do odsłuchu w otwartych - małżonka nie toleruje tak dużego przecieku dźwięku jaki one generują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w ciągu ostatniego roku cena nowych Fostexów skoczyła mocno w górę. Rozmawiałem z dystrybutorem to podobno sam producent podjął taką decyzję i stąd te podwyżki. Ciekawe czy inne modele Fostex też tak podrożały - śledziłem tylko TH 610.

 

Mi też się udało ostatnio dorwać używki, choć trochę drożej i bez dodatkowego kabelka - ale jeszcze mają trochę gwarancji :) Ciekawy jestem bardzo porównania do Denonów D7200 które bardzo mi się podobały i trochę żaluję, że ich ostatecznie sobie nie zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się granie d7200 podobało bardziej niż fostexow. Zwłaszcza bas, mniej rozlazły i bardziej fakturowy. Nie była to jednak przepaść a komfort w th610 to inny świat. Co oni w Denonie z tym pałąkiem zrobili to ja nie wiem. Żadne doginanie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Mi się granie d7200 podobało bardziej niż fostexow. Zwłaszcza bas, mniej rozlazły i bardziej fakturowy. Nie była to jednak przepaść a komfort w th610 to inny świat. Co oni w Denonie z tym pałąkiem zrobili to ja nie wiem. Żadne doginanie nie pomogło.

 

No komfortu tam nie było żadnego, głównie dlatego poleciały na zwrot... A nie lubię się bawić w jakieś modyfikacje, nakładanie dodatkowych gąbek, itp.

 

Ale czasem mi za nimi tęskno - po cichu liczę, że TH610 też mi się spodobają, choć trochę mnie zaniepokoiłeś tym basem - ta faktura w D7200 to jednak było "to coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dirian napisał:

Ale czasem mi za nimi tęskno - po cichu liczę, że TH610 też mi się spodobają, choć trochę mnie zaniepokoiłeś tym basem - ta faktura w D7200 to jednak było "to coś".

Bas sporo zależy od źródła, ja pędziłem je z Questyle 12 i nie był rozlazły, a wręcz sprężysty. Denonów nie słuchałem, więc porównania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności