Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.olx.pl/d/oferta/astell-kern-a-ultima-sp2000-onyx-black-512-gb-CID99-IDXJA9G.html

 

 

14 minut temu, vonBaron napisał(a):

Abyss obecnie na swoje słuchawki daje 5 lat gwarancji i uważam że to powinien być standard. 

A nie 10 czasami?

 

Ze strony producenta:

" Celebrating our 10th Anniversary!  ABYSS now offers a 10 YEAR Warranty on factory sealed headphone purchase!"

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał(a):

Abyss obecnie na swoje słuchawki daje 5 lat gwarancji i uważam że to powinien być standard. 

monolith podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ultrasone. Nie dość że jako pierwsi w nowożytnej historii audio wprowadzili pojęcie: hi-end, to jeszcze na tego typu słuchawki dają właśnie 5 lat gwarancji. 

 

A co do wyżej omawianych puszek to odważnie. Fajny ten opis, gdzie podaje się nazwisko projektanta, to ma znaczy się nobilitować. Coś jak Doktor Kieł u Hifimana albo Skajler Szary u audioquesta. Poprzez niebanalny wygląd producent zdaje się rzucać rękawiczkę wyzwania zaprojektowania słuchawek nie tyle najbardziej zaawansowanych technicznie na świecie, których posiadaniem nomen omen posiadacz sportowego Astona Martina o tej samej nazwie mógłby się pochwalić swoim kumplom po skończonej rundce na torze Red Bula; to także chęć sprawdzenia swoich umiejętności projektanckich po zderzeniu z krytycznymi opiniami najbardziej zatwardziałych audiofilów na świecie, miłośników romantycznych Gradosów, którzy co prawda nie słyszą basu poniżej 16 herców, ale za to bezbłędnie potrafią ocenić czy dźwięk trąbki dochodzących do nich z odległości 5 hektarów jest odpowiednio zmatowiony, czy może błyszczy się jak biel bijąca z zębów aktora reklamy firmy kolgejt. Dodatkowych 10 tysięcy ceny jest fakt przylutowania kabla na stałe, bo wiadomo że jak coś się kupy porządnie nie trzyma, to kupa z tego wychodzi. Zdania tego nie podziela ten co wyleciał (albo dopiero wyleci) z roboty za ograniczenie zdolności zbijania kapitału firmy poprzez osobną sprzedaż jedynie słusznego kabla od żelazka za drobne 25 tysięcy zielonych, ale to najwyżej zabłyśnie kolejna osoba od wersji mkII słuchawek wydanej już w 2024 roku. 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, x X x napisał(a):

No właśnie, dobry upgrade dla moich HE400i (v1), czy lepiej jednak Edition XS?

XS mocniejszy bas ale barwa tonalna jest zdecydowanie po stronie Ananda. Czy ulepszenie dla pierwszych HE400i w wersji z gniazdami 2.5mm ? Technicznie na pewno ale przygotuj się na wielką ścianę dźwięku, dużą przestrzenność i inny, bardziej klarowny przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej wolał Anandy, nie słyszałem 400i ale miałem 400se i to jest ogromna przepaść. Tylko ja nie zdecydowałbym się na Hifimany bez gwarancji, może bardziej opłacałoby się kupić tutaj: https://store.hifiman.com/index.php/ananda-stealth-refurbished.html

https://store.hifiman.com/index.php/ananda-stealth-magnet-version.html

Wysyłka droga, ale wychodzi i tak dużo taniej niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, x86 napisał(a):

XS mocniejszy bas ale barwa tonalna jest zdecydowanie po stronie Ananda. Czy ulepszenie dla pierwszych HE400i w wersji z gniazdami 2.5mm ? Technicznie na pewno ale przygotuj się na wielką ścianę dźwięku, dużą przestrzenność i inny, bardziej klarowny przekaz.

 

10 minut temu, LeonidK napisał(a):

Też bym raczej wolał Anandy, nie słyszałem 400i ale miałem 400se i to jest ogromna przepaść. Tylko ja nie zdecydowałbym się na Hifimany bez gwarancji, może bardziej opłacałoby się kupić tutaj: https://store.hifiman.com/index.php/ananda-stealth-refurbished.html

https://store.hifiman.com/index.php/ananda-stealth-magnet-version.html

Wysyłka droga, ale wychodzi i tak dużo taniej niz w Polsce.

Moje to są takie jak te z 2020 roku, tylko ich pierwsze wcielenie (tak, gniazda 2,5 mm). Obecnie pędzę je po balansie z Zen Dac/Can, pady mam chińczyki welurowe, ale mam też chińczyki z prawdziwej skóry, asymetryczne.

 

Rzecz w tym, że Jarosław mam po drodze na święta i można by pewnie ich posłuchać. Mówicie, że cykl życia tych modeli jest krótki, czy awarie to jednak pojedyncze przypadki? Jeżeli odsłuch będzie udany nie warto spróbować?

 

Kusi cena, bo jednak nowe Ananda, XS, czy nawet te refuby co podesłał Leonid to jednak parę stówek więcej trzeba już dołożyć, a tu może by co jeszcze urwał. No i ja moich słuchawek używam teraz w 100% do grania w Warzone 😅 Nawet dają radę, a przynajmniej nic innego co by się lepiej sprawdziło do tej pory nie miałem aby porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał(a):

Rzecz w tym, że Jarosław mam po drodze na święta i można by pewnie ich posłuchać. Mówicie, że cykl życia tych modeli jest krótki, czy awarie to jednak pojedyncze przypadki? Jeżeli odsłuch będzie udany nie warto spróbować?

To nie ma co gdybać. Zajedź do Jegomościa i odsłuchaj na własne uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD300Pro za 500zł.

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-studyjne-sennheiser-hd-300-pro-CID99-IDXOJEa.html

 

Edit.

PS5 za "free" - konto od grudnia br.. ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/playstation-5-825gb-CID99-IDXPM9h.html

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RIH napisał(a):

Może wreszcie przyjdzie "reality check" w sprawie wyceny Gryphona - bo dystrybucja IFI, IMHO, jest nadal w 2020 roku ... emoji6.png

 

Dokładnie, słuchałem chwilę na AVS gryphona i ... no właśnie i nic się nie działo specjalnego, taki grajek jak dongle za 100 usd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem nic na blekfrejdaj i mnie tera ciśnie ;)

A ST-Ampa ciekawym, bo pono ciepło gra. 

 

Teraz, Palpatine napisał(a):

To przedostatni etap audiofilii. Kupno za pół ceny. Ostani etap to "byle jakie" Aipodsy ;)

 

Właśnie miałem pisać. Dalej już pozostaje jedynie Bakusiowanie :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

A mi kiedyś pewien miłośnik audio bardzo zachwalał Gryphoona właśnie :D

 

Earmen ST-AMP SALE 199 USD

 

Jak kto weźmie i mu nie przypasuje to chętnie przygarnę za połowę ceny, Earmenka znaczy ;)

ta oferta jest z juesej, więc dojdą opłaty. Wcześniej była z EU i tamta była godna uwagi, no i w sumie za pół ceny... katalogowej😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






A mi kiedyś pewien miłośnik audio bardzo zachwalał Gryphoona właśnie
 



Ba, sam bym kupił w ramach powiększania zasobów podróżnych ale gdy MOJO 2 jest za ~1800zł, plus tona nowych dongli, która gra podobnie/lepiej - to samo "feature rich" nic już nie robi, a nadal w PL oczekują 2k zł
Niedawno MP3Store ogłaszało, że jak się odpowiednia grupa zbierze to za ~1500 zł będzie - teraz zróbcie z tego ~1200 zł i będzie git


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astell Kern sp 2000 w atrakcyjnej cenie - https://www.olx.pl/d/oferta/astell-kern-a-ultima-sp2000-onyx-black-512-gb-CID99-IDXJA9G.html

 

Parę tyg temu byla promocja  sp3000 chyba za 13 tys i ostro to skrytykowałem, że cena i tak jeszcze zawyżona i można było poczekać aż cena spadnie i szybko pojawiła się konkurencja Sp 2000 za mniej niż połowę ceny flagowca, który niewiele mu ustępuje.

 

Jakbym miał dużo siana to może bym się skusił, ale zaczynam odchodzić od neutralnych dapów, zmieniają się preferencje, niemniej chyba pierwsza tak niska cena niedawno flagowca Astella i nikt nie postuje więc wstawiam info dla chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, m3l0st napisał(a):

 

No tylko sprzedawca jakoś zaufania nie budzi... Zero opinii, tylko jeden produkt, imię też powiedzmy "nietypowe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dweet napisał(a):

No tylko sprzedawca jakoś zaufania nie budzi... Zero opinii, tylko jeden produkt, imię też powiedzmy "nietypowe" ;)

Może debiutuje, każdy zaczynał od czegoś, a że zarobił w gościnnym kraju i się wyłożył, a póżniej zreflektował, że wyda na co innego i wystarczy mu dajmy na to shanling m6 - trzeba uszanować takie przemiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności