Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dweet napisał(a):
Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Sporo się traci na takich zabaweczkach :D

 

Zbliżają się bardziej do ich realnej wartości

 

 Oj bardzo sporo, to już nie jest rzecz do śmiechu, to może być tragedia, to są grube pieniedzę, to poniekąd tak jakby się zostało przez kogoś ograbionym...

 Odradzałbym ten zakup nawet za 13k. Bo:

Sp 3000 ma mniejszą scenę niż Sp 2000, Shanling M9, Fiio M17, Ibasso 320 (z recenzji wynika że to królowie przestrzeni)

Na https://headfonics.com/astellkern-aultima-sp3000-review/2/ Sp 3000 dość blado wypadł w porównaniach z Cayin N8ii i Hiby RS8, także tańszymi rywalami. 

A Astelle znane są z wyjątkowo wygórowanych cen, kiedyś wielu zachwycało się modelem Astell Kern Ak 380 (było sobie rykowisko), czy był wart tych 17 kół? Kilka znacznie tańszych modeli biją go opłacalnością i jakością dzwięku np Cowon Plenue L czy Fiio M17.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Sporo się traci na takich zabaweczkach :D

A na jakich się nie traci? ;)

 

35 minut temu, m3l0st napisał(a):

 

 Oj bardzo sporo, to już nie jest rzecz do śmiechu, to może być tragedia, to są grube pieniedzę, to poniekąd tak jakby się zostało przez kogoś ograbionym...

 Odradzałbym ten zakup nawet za 13k. Bo:

Sp 3000 ma mniejszą scenę niż Sp 2000, Shanling M9, Fiio M17, Ibasso 320 (z recenzji wynika że to królowie przestrzeni)

Na https://headfonics.com/astellkern-aultima-sp3000-review/2/ Sp 3000 dość blado wypadł w porównaniach z Cayin N8ii i Hiby RS8, także tańszymi rywalami. 

A Astelle znane są z wyjątkowo wygórowanych cen, kiedyś wielu zachwycało się modelem Astell Kern Ak 380 (było sobie rykowisko), czy był wart tych 17 kół? Kilka znacznie tańszych modeli biją go opłacalnością i jakością dzwięku np Cowon Plenue L czy Fiio M17.

 

 

Skąd mieliśmy wiedzieć w 2016 roku że już za 7 lat będą lepsze dapy? M17 możemy już kupować czy za 7 lat wejdzie coś lepszego? ;)

 

PS

Widzę że m17 też mocno trzyma cenę i używki po roku od premiery za 60% ceny "latają" czyli taki w zasadzie standard w sprzęcie audio :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m3l0st napisał(a):

Sp 3000 ma mniejszą scenę niż Sp 2000,

Porównywałem 1 do 1 przez ponad tydzień i nie powiedziałbym. Co do chińczyków to się nie wypowiadam. Za to synergia z Mest Mk2 najlepsza z najlepszych. Szczególnie dla miłośników subbasu.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Sporo się traci na takich zabaweczkach :D

 

Dlatego ja już jakiś czas temu oduczyłem się kupowania nowych sprzętów z wyższej półki cenowej, bo to wywalanie kasy w błoto, porównywalne do kupowania nowego auta w salonie ;) No ale autem chociaż człowiek pojeździ dłużej, a kupiony sprzęt audio w 9/10 przypadkach za parę tygodni / miesięcy ląduje na bazarku :P

 

Chociaż czasem trafi się jakiś fajny pre-order, lub promka jak tutaj - przyznam, że mp3store faktycznie się tym razem postarało, bo wcześniejsze promki w większości były raczej średnio interesujące ;) No ale chwilowo jestem spełnionym audiofilem (uff), to tym razem podziękuję ;) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m3l0st napisał(a):

 

 Oj bardzo sporo, to już nie jest rzecz do śmiechu, to może być tragedia, to są grube pieniedzę, to poniekąd tak jakby się zostało przez kogoś ograbionym...

 Odradzałbym ten zakup nawet za 13k. Bo:

Sp 3000 ma mniejszą scenę niż Sp 2000, Shanling M9, Fiio M17, Ibasso 320 (z recenzji wynika że to królowie przestrzeni)

Na https://headfonics.com/astellkern-aultima-sp3000-review/2/ Sp 3000 dość blado wypadł w porównaniach z Cayin N8ii i Hiby RS8, także tańszymi rywalami. 

A Astelle znane są z wyjątkowo wygórowanych cen, kiedyś wielu zachwycało się modelem Astell Kern Ak 380 (było sobie rykowisko), czy był wart tych 17 kół? Kilka znacznie tańszych modeli biją go opłacalnością i jakością dzwięku np Cowon Plenue L czy Fiio M17.

 

 

 

Zależy kto pisze opinię albo płaci za jej napisanie ;) wg mnie pomijając cenę Sp3000 brzmi zdecydowanie najlepiej z wymienionych DAPów 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomaszewski napisał(a):

 

Fajna oferta, już wczoraj miałem na nie parol zagięty jak to mawiają Francuzi, ale na dzisiaj ktoś zarezerwował i widzę że pozamiatane. Ciekawe czy ktoś z forum :D Z tego co gościu pisał to bez gwarancji ale jeśli faktycznie stan jak nowe to i tak super oferta. Pozostaje pogratulować nabywcy ;)

3 godziny temu, m3l0st napisał(a):

Ak 380 (było sobie rykowisko), czy był wart tych 17 kół? Kilka znacznie tańszych modeli biją go opłacalnością i jakością dzwięku np Cowon Plenue L czy Fiio M17.

 

 

Nie wiem jak AK380, ale Plenue L grał faktycznie bardzo przyjemnie i po prostu dobrze. Do tego miał mega responsywny system oparty na linuksie i dużo presetów do zmiany brzmienia choć to nie wiadomo po co i na co, bo większość z nich była lekko mówiąc dziwna :) Trochę żałuję że go oddałem bo miał coś w sobie. On miał premierę jeszcze w 2018 więc Cowon chyba sobie odpuścił walkę z Astellem bo jakoś nowych modeli nie widzę, a szkoda. 

 

 

20 godzin temu, Najner napisał(a):

Ooooo kurczak, bardzo fajne promki w MP3Store z okazji AVS. Takie Noire za 3500 imo totalnie warte swojej ceny. 

 

 

Jakby tak jeszcze tego tysiaka opuścili... A na serio to Noire miały coś w sobie, niby pozycjonowane niżej od Etherów ale miały ten swój klimat w dźwięku i taką przyjemną barwę, nie wiem jak to określić - jakby unowocześnioną :) Fajne słuchawki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

Skąd mieliśmy wiedzieć w 2016 roku że już za 7 lat będą lepsze dapy? M17 możemy już kupować czy za 7 lat wejdzie coś lepszego? ;)

 

Odpowiedż prosta - analizując jak pierwsze uznane dapy z lat 2tysięcznych (Rio Karma, Hifiman 601, 802, Cowon J3, Ibasso 90 i co tam jeszcze było) nie bardzo poza wyjątkami (np Colorfly C4, Ibasso DX 100) wytrzymują rywalizację z kolejną dekadą.

 

Rozwijając wątek:

I np chińskie Fiio  M11 czyli teraz już dość niska półka to kiedyś byłaby najwyższa pólka gdyby wehikułem cofnąć się w czasie = poziom Hifimana 901, flagowca trochę tylko ustępującego Astellowi Ak 240, ongiś best playerowi, dziś już pewnie kilkanaście dapów go przewyższa powiedzmy tak na oko zgrubsza zaczynające się od cennika 6-7k, a pod  względem sceny to jest równy Fiio M11.

U mnie Fiio M11 to poziom ongiś flagowca Sony Zx2 czy Cowona P2, ale ze starszych pokonał go Colorfly C4 który należy właśnie do tych wyjątków, które mogą konkurować z wiele droższymi współczesnymi dapami za 6k i wyżej i gdybym musiał prędzej sprzedałbym Astella Ak 240 niż jego (wygrał muzykalnością i sceną, Astell zaś ma w dzwięku dla mnie wyraźnie chyba tylko 2 punkty przewagi - rozdzielczość i separacja)

 

A propos Rio Karma była niedawno na ebayu za chyba 6stów, się zastanawiałem, ale trzymam siano na inne, nie da się wszystkiego kupić co się chce (jeszcze ten kredyt), zresztą te sprzed 15 lat to ryzyko... mi już 2 bardzo stare playery  się zepsuły, jeden usilnie próbuje naprawić już w drugim serwisie, bo pierwszy nie dał rady, też właśnie unikalny i zaskoczył przebijając Fiio M11 (dobry materiał do porównań..), pierwszy Hifiman 601 odpuściłem - nie dorównuje współczesnym powyżej 2k, M11 np wyrażnie go deklasuje.

 

 

 

 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

Widzę że m17 też mocno trzyma cenę i używki po roku od premiery za 60% ceny "latają" czyli taki w zasadzie standard w sprzęcie audio :)

 

Niedawno m17 był na olx i na krótko cena spadła nawet do 5tys, pożniej chyba wrócił do 6 i dalej już go nie widziałem.

6 godzin temu, Palpatine napisał(a):
7 godzin temu, m3l0st napisał(a):

Sp 3000 ma mniejszą scenę niż Sp 2000,

Porównywałem 1 do 1 przez ponad tydzień i nie powiedziałbym.

 

Tak napisałem bazując na różnych recenzjach, w poście wskazałem jedną i jeśli Hiby RS8 ma większą scenę od niego, a nie należy do królów przestrzeni więc...nie wiem, może ktoś kiedyś powiedział - różni ludzie różnie określają przestrzeń, jeszcze tego nie pojąłem, przydałyby się ślepe testy  w gronie nie pojedynczych recenzentów a jakiejś grupie hobbystów z dokumentacją całego eksperymentu. Chętnie wziąłbym udział, i wielu tutejszych zapewne.

6 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Co do chińczyków to się nie wypowiadam.

Ja nie płonę do nich miłością, ale wyżej napisałem nieco o swoich testach, Shanling 9 jest dobrym przykładem spokojnie nawiązując walkę z Sp 2000, choćby w średnicy w tym aspekcie jest ponoć ciut lepszy, a jego niższy brat M8, zaś muzykalnością to skosił by chyba wszystkie Astelle, podobnie można powiedzieć o Cayinie N8, co z tego że chińszczyzna jak konkurują już deptając po piętach Koreańczykom i Japońcom. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre Anandy ideał na gwarancji + Topping A90 za 3000 zł :

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-hifiman-ananda-wzmacniacz-topping-a90-discrete-melodika-CID99-IDX4Vm3.html

+ dodatkowy kabel do Anand i kable Melodika Purple Rain RCA.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności