Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Najner napisał(a):

"Już na początku 2024 r. operatorzy platform sprzedażowych mają przekazać szefowi Krajowej Administracji Skarbowej dane o osobach, które handlują za pośrednictwem tych platform. Raportowanie ma objąć tych, którzy dokonują ponad 30 transakcji rocznie lub na łączną kwotę ponad 2 tys. euro. Zdaniem ekspertów limit łatwo będzie przekroczyć, a efektem mogą być spory co do tego, czy sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą."

 

Czytaj więcej na Prawo.pl:

https://www.prawo.pl/podatki/dane-sprzedajacych-przez-internet-dostepne-dla-skarbowki,521672.html

 

Powiadam Wam! Będziecie chodzić do Kaszy na kolanach, aby skarbówce Waszych danych nie przekazał. Amen

 

 

To nawet dobrze. Nie wiem jak u Was ale ja to najczęściej nawet jak coś kupie okazyjnie to potem i tak muszę sprzedać jeszcze taniej co oznacza że jeśli to jest działalność gospodarcza to będę mógł odpisać 50% poniesionych strat od podatku.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spawn napisał(a):

to będę mógł odpisać 50% poniesionych strat od podatku.

No, ale jest tu jeden kolega co chwalił się sprzedawaniem za ceny wyższe niż kupił. I tu już eldorado się skończy. Swoją drogą, gdzie on znajduje frajerów???

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarna1412 Onkyo A800 (jak nowe) za 350 dolarów (ok. 1580 zł):

 

https://www.head-fi.org/classifieds/onkyo-a800.54813/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Bo tanio, twoje to HD660s, słuchawki ze wstawki @x86 to HD660s2 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45025]czarna1412[/mention] Onkyo A800 (jak nowe) za 350 dolarów (ok. 1580 zł):
 
https://www.head-fi.org/classifieds/onkyo-a800.54813/
Wysyłka tylko do US. A przy okazji, mógłby ktoś coś napisać o tych słuchawkach?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeonidK napisał(a):

Wysyłka tylko do US. A przy okazji, mógłby ktoś coś napisać o tych słuchawkach?

 

Tu masz recenzję. Ja ich niestety nie słyszałem.

https://www.audio-holic.pl/index.php?option=com_rsblog&view=post&id=17:test-onkyo-a800-recenzja&Itemid=226
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Bo tanio

Bo drogo to każdy woli kupić nowe. Czyż tu na bazarku też tak nie jest?

Zresztą czy 1200 zł za słuchawki to tanio?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LeonidK napisał(a):

Wysyłka tylko do US. A przy okazji, mógłby ktoś coś napisać o tych słuchawkach?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Zawsze można spróbować i przekonać sprzedawcę, aby zdecydował się na wysyłkę :)

 

Miałem okazję ich posłuchać kilka lat temu i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pod względem technikaliów (poza sceną) były lepsze od posiadanych przeze mnie Grado GS1000, oferując też przyjemniejsze w odbiorze strojenie względem nich. Trochę szerzej wspomniałem o nich na ostatniej stronie wątku @czarna1412:

 

Nie ukrywam, że też nad nimi się zastanawiam i być może się skuszę, bo są niewątpliwie ciekawymi słuchawkami (szczególnie w takiej cenie) 😉

 

A wracając do tematu... dziękuję za informację @Samuel_ w sprawie ponownego pojawienia się (dopóki starczy materiałów) w ofercie ES LAB modelu R10:

 

https://www.eslabhk.com/product-page/es-r10-closed-back-dynamic-headphone

 

Z własnej strony szczerze polecam. Słuchawki pod względem jakości brzmienia są porównywalne, m.in. do ZMF Caldery (po wygrzaniu), ale dużo łatwiejsze w napędzeniu i potrafiące przywoływać w dużej mierze brzmienie bardziej średnicowych, zdecydowanie mniej basowych Sony MDR-R10. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

A wracając do tematu... dziękuję za informację @Samuel_ w sprawie ponownego pojawienia się (dopóki starczy materiałów) w ofercie ES LAB modelu R10:

 

https://www.eslabhk.com/product-page/es-r10-closed-back-dynamic-headphone

 

Z własnej strony szczerze polecam. Słuchawki pod względem jakości brzmienia są porównywalne, m.in. do ZMF Caldery (po wygrzaniu), ale dużo łatwiejsze w napędzeniu i potrafiące przywoływać w dużej mierze brzmienie bardziej średnicowych, zdecydowanie mniej basowych Sony MDR-R10. 

@Tytus1988ile one muszą się wygrzewać (mniej więcej), czytałem na head fi, że one bardzo dużo zyskują po wymianie kabla na klasowe srebro, czy to Twoim zdaniem prawdopodobna prawda :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_ wybacz późną odpowiedź, bo wchodzę na forum tylko rano🙏 Czas ich wygrzewania określiłbym z grubsza na podobny do tego z Hawków, tj. ok. 500h. Dla mnie najgorsze były pierwsze godziny z ES-R10, bo były bardzo wyraźnie przebasowione i potrafił czasami zdominować resztę pasma. Z tego względu przez pewien czas o nich nie wspominałem, bo szczerze nie byłem do końca zadowolony z ich dźwięku... tym bardziej mając w pamięci muzykę płynącą z dawnych Sony, mających najlepszy tembr z jakim się spotkałem (nie tylko spośród słuchawek).

 

Skupiałem się głównie na L5k, które dużo bardziej czarowały. Jednak sytuacja na R10 zaczęła ulegać poprawie już po kilkunastu godzinach i po około miesiącu brzmienie stało się dużo bardziej klarowne, bas się uspokoił, stał się lepiej kontrolowany, a przestrzeń nabrała więcej powietrza. Też mnie ostatnio zaskoczyło, jak zrobiłem porównanie z AWKT, na tle których na początku grały jak spod koca... teraz sytuacja uległa odwróceniu i to wspomniane Audio Techniki tak grały na ich tle. W tym względzie R10 są nawet trochę lepsze od 007 mk1. 

 

Na pewno na początku radziłbym wypróbować w połączeniu z nimi kabel, który schłodzi ich brzmienie i na pewno srebro będzie dobrą opcją dla nich. U mnie dobrze wypadały na łączówkach Argentum i srebrnym Goldveinie, a potem przeszedłem ostatecznie na srebrno-miedzianego Entrequa Apollo. 

 

Kolega @arturro13 miał okazję słuchać R10ki Kuby jeszcze przed zakupem swojego egzemplarza na Lavricable (nie pamiętam, jaki model, ale mogę podpytać) i w połączeniu z jego Yamamoto HA-02 bardzo się jemu spodobały. Jest to na pewno dobry kierunek (szczególnie na początek przygody z nimi) :) Mam nadzieję Marcinie, że szybko i bezpiecznie dotrą do Ciebie Twoje ES-R10 :)

 

I wracając do tematu wątku... Focale Bathys od Kolegi Roberta za 2750 zł:

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-focal-bathys-CID99-IDVaDz4.html

 

ATH-WP900 za 2299 zł:

 

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-technica-ath-wp900-sluchawki-nauszne-drewniane-kabel-hybryda-CID99-IDWhrWj.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto zainwestować w kabel srebrny litz. Ja posiadam takowy od Teda Allena 24AWG. Wziąłem go w komplecie razem z moimi ESR10 od sprzedającego na head-fi. 

Wcześniej słuchałem ich na Lavri pożyczone od Kuby. Oba kable to przeskok jakościowy względem fabrycznego.. Ale nie miałem okazji porównać ich bezpośrednio. Z pamięci różnica między dwoma srebrnymi nie wydawała mi się znaczna. Ale to ciężko stwierdzić nie mając obu do dyspozycji w tym samym czasie. 

Natomiast mogę polecić kable z alie od lunacables:

https://pl.aliexpress.com/item/4001218957136.html
https://pl.aliexpress.com/item/4001218957136.html

Wersję ze złotem i palladem miałem okazję słuchać (zamówiłem dla znajomego, który też nabył ESR10 i potrzebował dobrego kabla).
Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Lepszy od tego który posiadam -dźwięk bardziej przejrzysty, przestrzenny ale też barwniejszy, wokale takie jeszcze bardziej żywe, nasycone itd. Aczkolwiek trochę więcej ostrości się na nim pojawia. Coś za coś. Planuję go kupić również dla siebie. Wydaje mi się, że nawet więcej wnosi niż ten Lavricables. Ale może zagadam do Kuby i zrobimy jakieś porównanie w przyszłości.. 



 

Edytowane przez arturro13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek_m napisał(a):

Niekoniecznie okazja, ale na Dropie pojawiły się ponownie E-MU WOOD SERIES w wersji TEAK w cenie 450$.

Warto zwrócić uwagę na drobny szczegół. Były dwie wersje E-MU Teak. Aktualnie na dropie jest ta z zintegrowanym kablem, a druga co to ją ma @Spawn lepsza bo ma gniazda i odpinany kabelek :) Takiej bym osobiście szukał.

MD_70130_20180928_184854.png?auto=format

 

 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaszewski napisał(a):

Biorąc pod uwagę, że nie trzeba do nich potężnego toru, żeby zagrały świetnie to cena niezła.

Znacznie bardziej mi się podobają od nowych Utopii. Kapitalnie oddają emocje w glosie :) ale po co pisać. Każdy wie co to jest :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Soundcore.com  Space A40 za 69,99 euro czarne, niebieskie i białe 3 euro więcej. Tylko do 23:59 w niedzielę. W tej cenie nie mają konkurencji 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na drobny szczegół. Były dwie wersje E-MU Teak. Aktualnie na dropie jest ta z zintegrowanym kablem, a druga co to ją ma [mention=37501]Spawn[/mention] lepsza bo ma gniazda i odpinany kabelek  Takiej bym osobiście szukał.
MD_70130_20180928_184854.png?auto=format&fm=jpg&fit=fill&w=820&h=547&bg=f0f0f0&dpr=1&chromasub=444&q=70
 
 
Tak właściwie to byłem zdecydowany na zakup ale ta recenzja(LINK) mnie przestraszyła. Znaczy że są męczące i boję się że podzielą losy Beyerdynamic dt900 pro x które kupiłem, zainwestiwałem w mod balans i kabel ok. 500pln i leżą nie używane że względu na męczącą charakterystykę.
LINK


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności