Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz przeczucia? Fakt, że dziwne rzeczy sprzedają łącznie z bateriami lazienkowymi, ale przecież można dokonać zwrotu w ciągu 14 dni jeśli HE okażą się podróbką. Chyba audiofil pozna podróbkę? Czy nie rozpozna? Kradzionymi chyba nie handlują?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał(a):

A jakie masz przeczucia? Fakt, że dziwne rzeczy sprzedają łącznie z bateriami lazienkowymi, ale przecież można dokonać zwrotu w ciągu 14 dni jeśli HE okażą się podróbką. Chyba audiofil pozna podróbkę? Czy nie rozpozna? Kradzionymi chyba nie handlują?

Myślę, że będą wadliwe. Cena regularna to 17.000,- zł. Ich cena 5.999,- zł, a muszą jeszcze na tym zarobić. Więc dali za nie mniej. Najczęstszym powodem niskiej ceny są wady. Wady w audio nie zawsze są takie oczywiste, bo reprodukcja dźwięku nie podlega łatwemu testowi. Pamiętam jak dałem koledze słuchawki, ale mówię, że są wadliwe, bo dźwięk jest przytłumiony, ale jego zdaniem było wszystko okey :). Sprzedawca wskazuje na stronie, że sprzęt pochodzi ze skupu. Przekonałem się też, że to że ktoś pisze, że coś jest nowe to nie zawsze jest prawdą. Stąd wnioskuję, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że słuchawki to zwrot konsumencki i to wadliwy. Ale mogę się mylić :) ale nie będę tego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś je podłączył pod swoją aparaturę i zmierzył, że na 16kHz jest rozjazd 2dB pomiędzy kanałami i gość ze sklepu uznał, że są wadliwe ;) Jak już ktoś zauważył - chyba warto sprawdzić i ewentualnie zwrócić, jeżeli ktoś poluje na tego typu słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na dzień ojca, hifiman sprzedawał HEKse za ok. 8k wysyłka z Europy. Więc ta cena wcale nie jest taka kosmicznie niska. W styczniu kupiłem w podobnej cenie właśnie z outletu i okazały się sprawne i fabrycznie nowe.

Ale oczywiście jakieś niewielkie ryzyko zawsze jest 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prolim napisał(a):

Myślę, że będą wadliwe. Cena regularna to 17.000,- zł. Ich cena 5.999,- zł, a muszą jeszcze na tym zarobić. Więc dali za nie mniej. Najczęstszym powodem niskiej ceny są wady. Wady w audio nie zawsze są takie oczywiste, bo reprodukcja dźwięku nie podlega łatwemu testowi. Pamiętam jak dałem koledze słuchawki, ale mówię, że są wadliwe, bo dźwięk jest przytłumiony, ale jego zdaniem było wszystko okey :). Sprzedawca wskazuje na stronie, że sprzęt pochodzi ze skupu. Przekonałem się też, że to że ktoś pisze, że coś jest nowe to nie zawsze jest prawdą. Stąd wnioskuję, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że słuchawki to zwrot konsumencki i to wadliwy. Ale mogę się mylić :) ale nie będę tego sprawdzać.

1999$ to jest już nowa, regularna cena HE1000se, nie 17.000. Także te mogą być OK. Dla mnie kosmiczna bo jeszcze rok temu płaciłem regularną cenę i wciąż mam ją w pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheffunio na szybko napisałem 1500 zł + alle i sprzedający się zgodził. 

Zapytałem dla ostrożności o dodatkowe fotki z "kartką imienną" i nie otrzymałem zdjęć, ale zamiast tego informację: 

 

"

nie mam zapomnialem dodac jedna sluchawka przerwya ale czasmi jest okej"
 
i to ponoć na obu kablach. 
 
Wiadomo jak to jest z takimi ofertami - ostrożność wskazana, choć jak mawiają niektórzy kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał dodać, że słuchawka przerywa i to nie wina kabla? To nie w porządku. Czyli czasem można posłuchać muzyki dwoma uszami, a czasem tylko jednym? Ja chciałem wziąć bez negocjacji, ale z odbiorem osobistym, to sam bym się przekonał jak to wygląda, ale pewnie bym nie wziął z jakimikolwiek usterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że cena ekstra jeśliby były w pełni sprawne, a w sumie na odczepnego to nawet jakby coś tam z kablem było to też by uszło. No ale ja lubię negocjować, choćby dla zasady + w takim przypadku to dla mnie dodatkowa lampka ostrzegawcza że jeśli w takiej cenie sprzedający jeszcze z miejsca jest w stanie urwać konkretną sumkę, to może warto się jeszcze raz zastanowić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności