Skocz do zawartości

Najlepszy z najlepszych!


Clown321

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

Jako że ostatnio dużo czytam recenzji różnych dobrych sprzętów, wertuje forum non-stop, pomyślałem o rankingu. Niech każdy poda odtwarzacz który według niego jest najlepszym z najlepszych w historii (mogą być podane maximum 3). [Chodzi oczywiście o mp3, nie MD czy CD playery.] Jedynym kryterium jest jakość dźwięku. Nie zwracamy zatem na moment uwagi na to czy odtwarzacz jest ładny, zgrabny, czy ma klawy wyświetlacz albo jak odtwarza filmy. LICZY SIĘ TYLKO DŹWIĘK. Niech sobie jest nawet z papieru zrobiony i ma baterię która trzyma godzinę. Nieistotne też czy jest jeszcze produkowany czy nie (myślę tu np. o Karmie). Dawać!

Jeżeli taki temat już był to bardzo przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli taki temat już był to bardzo przepraszam :)

 

Oj był.. i to nie raz, nie dwa :P

 

Zwykle wymienia się starsze dyskowce: Karma, X5, iRiver h120, h140, h320, h340 (o ile dobrze kojarzę modele....)

No i oczywiście iRiver seria ifp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj był.. i to nie raz, nie dwa :P

Byłem tego prawie pewien ;)) W zasadzie tworzenie takich tematów co jakiś czas nie powinno być dziwne, ale widać rynek nie jest zasypywany aż tak dobrymi sprzętami zbyt często skoro za zwyczaj odwołujemy się do relatywnie dalekiej przeszłości. To ciekawe - już kiedyś nad tym dumałem i sądzę, że początkowo chciano by sprzęt był naprawdę porządny, jednak z czasem okazało się że znaczna większość klientów to ludzie nie mający zbyt wygórowanych wymagań, a zwracający uwagę na wygląd/kolor odtwarzacza, zatem producenci odpuścili trochę. Jak sądzicie?

 

Cóż Echelon, może jeszcze parę godzin poczekajmy, a nóż ktoś wyskoczy z czymś ciekawym ;) (ostatecznie pewnie i tak masz rację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać rynek nie jest zasypywany aż tak dobrymi sprzętami zbyt często
Powiedziałbym nawet, że jeżeli pod uwagę jakość dźwięku brać jako jedyne kryterium, to rynek zasypywany jest z roku na rok coraz gorszymi ofertami. Stąd leciwe już odtwarzacze osiągają na aukcjach niebotyczne jak na swoje możliwości ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPody - wersje hamerykańskie również mogą powalczyć.

Mi Video bardzo przypadł do gustu. Wręcz nie mogłem się od niego oderwać na aurvanach. Dźwiękowo pasuje mi nawet bardziej, niż x5 (video miałem 3 dni, a x5 mam bodajże od ponad tygodnia)... Jest bardziej naturalny. X5 wydaje mi się taki... nierówny (nie wiem, jak tyo określić). T39 grało przyjemniej, ale charakterystyka mi niezbyt pasowała (zdecydowanie za ciemno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Video bardzo przypadł do gustu. Wręcz nie mogłem się od niego oderwać na aurvanach. Dźwiękowo pasuje mi nawet bardziej, niż x5 (video miałem 3 dni, a x5 mam bodajże od ponad tygodnia)... Jest bardziej naturalny. X5 wydaje mi się taki... nierówny (nie wiem, jak tyo określić). T39 grało przyjemniej, ale charakterystyka mi niezbyt pasowała (zdecydowanie za ciemno).

 

A z jakimi słuchawkami to V39 grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może, jak się do niego mają starsze, dyskowe iRivery i X5? Dla mnie V39 ma nieco za dużo basu - wolałbym coś jaśniejszego.. Kiedyś bas i ciepło, teraz neutralność, naturalność i w miarę jasne brzmienie.. upodobania się zmieniają :)

 

Mam porównanie z H320 i jest to podobna szkoła brzmienia, z tym że iRiver jest bardziej stonowany, gra jakby ciepło i płasko, nie ma w nim tyle żywiołowości i dynamiki, co w V39. Poza tym nie dziwię Ci się, że V39 z CAL! Ci się nie zgrywa, ale np. z EX85 powinno już być miodnie. Nie mogę się oderwać od tego zestawienia od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel, swego czasu pisał, że CAL! po wymianie kabla oraz wytłumieniu, z iriverem E10 zgrywają się świetnie :)

Wymiana kabla u mnie nie wchodzi w grę ze względu na gwarancję. Ale o za E10 mogę się rozejżeć.

 

wy naprawde uwazacie, ze v39 to odtwarzacz najlepszy z najlepszych?

Ja uważam, że jest dobry, ale daleko mu do doskonałości... Mi (i m.in. mabie) przypasował średnio, a Rolandowi bardzo. Dla każdego coś innego. Ja cenię zimne, naturalne i jasne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że V39 jest lepszy od E10? Why?

 

Po pierwsze primo. Właśnie dlatego że praktycznie nie uświadczysz na nim szumu.

Po drugie primo wg mnie ma szersza scene. Gra bardziej przestrzennie jak dla mnie, a gitarki oraz perkusja, talerze brzmia naturalniej niz na czymkolwiek innym z czym mialem do czynienia.

 

To tylko moja subiektywna opinia, widac takie brzmienie mi pasuje. Zawsze kiedy sluchalem na nim muzyki to dostawalem mimowolnego banana.

Ciekaw jestem jak by to zabrzmialo na um2.

 

Kurde chyba sie zaczne nakrecac na ten player od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jest dobry, ale daleko mu do doskonałości... Mi (i m.in. mabie) przypasował średnio, a Rolandowi bardzo. Dla każdego coś innego. Ja cenię zimne, naturalne i jasne brzmienie.

V39 nieco za bardzo zabarwia dźwięk, i jego charakterystyka przypomina małe U - bynajmniej może to być kwestia słuchawek; CAL!. Mimo to dźwięk jest naprawdę super - chyba najlepszy odtwarzacz jaki do tej pory było mi dane słyszeć :)

 

A i jeszcze touchscreen.. jestem tradycjonalistą i uważam, że prostota przede wszystkim, dlatego taki sposób nawigacji odpowiada mi średnio - jeszcze żeby to było dopracowane do końca i firmware nie miał błędów, to ok - może bym przebolał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V39 nieco za bardzo zabarwia dźwięk, i jego charakterystyka przypomina małe U - bynajmniej może to być kwestia słuchawek; CAL!. Mimo to dźwięk jest naprawdę super - chyba najlepszy odtwarzacz jaki do tej pory było mi dane słyszeć :)

Jeszcze jak miałem v39, wziąłem na chwilowy (kilka minut) odsłuch h320 Mixmich'a. Z v39 byłem przekonany, że CAL! były niewygrzane. Po chwili słuchania zdjąłem słuchawki z głowy i powiedziałem na głos 'sprzedaję odtwarzacz'. Ale kto co woli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel, swego czasu pisał, że CAL! po wymianie kabla oraz wytłumieniu, z iriverem E10 zgrywają się świetnie :)

Potwierdzam, ale z wytłumienia CAL zrezygnowałem, gdyż pomagało to pewnym realizacjom nagrań, a w tych lepszych stwarzało "nadrealizm" przestrzenny i zbytnią pluszowość. Dla fanów gotowych rozwiązań pozostają HD25-1, a do Vedii V39 też można dobrać kilka modeli słuchawek, np. wspomniane Sony (nie słyszałem), ale i Beyerdynamic DT880 (Pro) może z nią zagrać zadziwiająco. iRiver H340 też je potrafi pogonić, ale czegoś brakuje, dźwięk ma klimat mrocznej piwnicy, w ogóle tak odbieram tego playera z Rockboxem na pokładzie. Rio Karma wydaje się dobrze pasować do HD595, podobnie jak Cowon D2, choć to inne granie. Z dokanałówkami z wyższej półki nie mam za bardzo doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności