Skocz do zawartości

To może meet w krakowie?


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bywalec

Dzięki za meeta.

 

Fajnie było posłuchać kilku nowych rzeczy i także ponownie Grado, tylko jakby w nowej odsłonie - ciekawe doświadczenie - połączenie SR-60 ze źródłem 10x droższym, dość pouczające :)

 

No i kolejny DAC na ESS Sabre - chyba zaczynam rozumieć, dlaczego ta kość jest aż tak popularna.

 

Dość zaskakujące było dla mnie porównanie HD 600 z wyjścia z klona Lehmann'a i bezpośrednio z Myteka - Chickenek czekam aż dalej przeprowadzisz modyfikacje klona i wtedy można będzie zrobić jakieś porównanie. Tak, czy inaczej, wiem też już w jaką stronę chcę iść z torem słuchawkowym, na następnego meet'a (ale to raczej dopiero w kwietniu/maju) zorganizuje kilka naprawdę ciekawych klocków :)

 

Co do vinyla - zobaczymy, jak to będzie grać w sytuacji, kiedy będzie sygnał puszczony przez Mytek'a jako pre-amp liniowy, cały numer tutaj polega na tym, że Mytek ma duże napięcie na wyjściu i cyfra u mnie gra bardziej dociążonym dźwiękiem (ze względu także na to, że mam we wzmacniaczu lampy na wejściu, które lubią być sterowane silnym sygnałem). Poza tym, podejrzewam, że ten Pre-Amp gramofonowy to jednak będzie tylko tymczasowo, no ale zobaczymy - najpierw trzeba upolować dobre kable RCA :)

 

Pozdro :)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki za gościnę :)

Mytek to na prawdę fantastyczny sprzęt a muzyka z yamah była jednym słowem - kapitalna :)

Faktycznie te grado coś mają w sobie mimo "lichej" konstrukcji ;)

Klon Chickenka już w tej fazie upgradu mi się strasznie spodobał dlatego z ciekawością wyczekuje finalnej wersji.

HD600 znowu odkryłem na nowo bo z "szuflady" Damiana były świetne a mytek tak je dociążył, że w życiu nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że są bezbasowe ;)

 

Btw szkoda, że więcej osób się nie pojawiło dlatego na następny raz zróbmy ankietę jak kolega @Swordfish_ zaproponował ;)

No i do zobaczyska!

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie również ponowne podziękowania za gościnę, właśnie odebrałem przesyłkę do kolejnych przeróbek klona, szkoda, że nie dała rady dojść na piątek ^^ Ankieta dobry pomysł, może będzie większe zainteresowanie :D Następnym razem pewnie będzie już pokończone u mnie wsio i pewnie niedługo możecie się zgłaszać po testowe wersje mojego kabelka coaxialnego do cyfry :D Pierwsza wersja akurat wyjechała na czas meetu, a drugą wersję będę powoli robił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Sądzę, że następny meet zrobimy gdzieś na początku maja (jeżeli o mnie chodzi) - mam już, bardziej, niż mniej, skrystalizowaną wizję tego, co chcę u siebie dalej pozmieniać, zarówno jeżeli chodzi o tor słuchawkowy, jak i jeżeli chodzi o tor głośnikowy.

 

Chodziły mi po głowie Stax'y ale tak sobie teraz myślę, po posłuchaniu Grado ze źródła kilkunastokrotnie droższego niż same słuchawki, że jednak można rozważyć inną opcję, czyli któryś z dobrych, zbalansowanych wzmacniaczy, może Bryston, może Schiit, może coś jeszcze innego. Oczywiście elektrostat to elektrostat (sam miałem swego czasu Martin Logan'y), ma swoje zalety, ma też pewne, hmm, ograniczenia (chociaż np. Logan to jeszcze zupełnie inna szkoła brzmienia, aniżeli np. Audiostatic, czy Quad ale mniejsza o to...).

 

Grado mnie zaskoczyły, powiedziałbym, że HD600 i Grado to dwie odmienne filozofie ale o dziwo (!) mają kilka cech wspólnych. W sensie takim, że to, na co są nastawione, robią naprawdę dobrze. Swoją drogą, PS500 kosztują w usa 600 USD, u nas - 2850zł, zastanawiam się, czy dystrybutor Grado w tym jakże pokręconym kraju zdaje sobie w ogóle sprawę z faktu, że przez chore (tak, chore) ceny zabija sprzedaż tych słuchawek u nas. To tak na marginesie.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że następny meet zrobimy gdzieś na początku maja (jeżeli o mnie chodzi) - mam już, bardziej, niż mniej, skrystalizowaną wizję tego, co chcę u siebie dalej pozmieniać, zarówno jeżeli chodzi o tor słuchawkowy, jak i jeżeli chodzi o tor głośnikowy.

 

Chodziły mi po głowie Stax'y ale tak sobie teraz myślę, po posłuchaniu Grado ze źródła kilkunastokrotnie droższego niż same słuchawki, że jednak można rozważyć inną opcję, czyli któryś z dobrych, zbalansowanych wzmacniaczy, może Bryston, może Schiit, może coś jeszcze innego. Oczywiście elektrostat to elektrostat (sam miałem swego czasu Martin Logan'y), ma swoje zalety, ma też pewne, hmm, ograniczenia (chociaż np. Logan to jeszcze zupełnie inna szkoła brzmienia, aniżeli np. Audiostatic, czy Quad ale mniejsza o to...).

 

Grado mnie zaskoczyły, powiedziałbym, że HD600 i Grado to dwie odmienne filozofie ale o dziwo (!) mają kilka cech wspólnych. W sensie takim, że to, na co są nastawione, robią naprawdę dobrze. Swoją drogą, PS500 kosztują w usa 600 USD, u nas - 2850zł, zastanawiam się, czy dystrybutor Grado w tym jakże pokręconym kraju zdaje sobie w ogóle sprawę z faktu, że przez chore (tak, chore) ceny zabija sprzedaż tych słuchawek u nas. To tak na margines

 

Tak na marginesie to nie sa w tym odosobnieni. Wystarczy zobaczyc ile kosztuja u nas Denony i juz dystrybutor Grado wydaje sie lepszy ... Niestety tak juz u nas jest ze hobbystow traktuje sie jak podwojnie dojne krowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Sądzę, że następny meet zrobimy gdzieś na początku maja (jeżeli o mnie chodzi) - mam już, bardziej, niż mniej, skrystalizowaną wizję tego, co chcę u siebie dalej pozmieniać, zarówno jeżeli chodzi o tor słuchawkowy, jak i jeżeli chodzi o tor głośnikowy.

 

Chodziły mi po głowie Stax'y ale tak sobie teraz myślę, po posłuchaniu Grado ze źródła kilkunastokrotnie droższego niż same słuchawki, że jednak można rozważyć inną opcję, czyli któryś z dobrych, zbalansowanych wzmacniaczy, może Bryston, może Schiit, może coś jeszcze innego. Oczywiście elektrostat to elektrostat (sam miałem swego czasu Martin Logan'y), ma swoje zalety, ma też pewne, hmm, ograniczenia (chociaż np. Logan to jeszcze zupełnie inna szkoła brzmienia, aniżeli np. Audiostatic, czy Quad ale mniejsza o to...).

 

Grado mnie zaskoczyły, powiedziałbym, że HD600 i Grado to dwie odmienne filozofie ale o dziwo (!) mają kilka cech wspólnych. W sensie takim, że to, na co są nastawione, robią naprawdę dobrze. Swoją drogą, PS500 kosztują w usa 600 USD, u nas - 2850zł, zastanawiam się, czy dystrybutor Grado w tym jakże pokręconym kraju zdaje sobie w ogóle sprawę z faktu, że przez chore (tak, chore) ceny zabija sprzedaż tych słuchawek u nas. To tak na margines

 

Tak na marginesie to nie sa w tym odosobnieni. Wystarczy zobaczyc ile kosztuja u nas Denony i juz dystrybutor Grado wydaje sie lepszy ... Niestety tak juz u nas jest ze hobbystow traktuje sie jak podwojnie dojne krowy ...

 

 

Bo przyjęło się, to widać zwłaszcza po salonach 'audiofilskich', że z Klienta można zdzierać i wciskać mu ciemnotę, innymi słowy - np. sprzedać, nie oszukujmy się, średniej klasy sprzęt, do tego średniej klasy głośniki (w przypadku sprzętu stacjonarnego) i wcisnąć potem dodatkowo kable za połowę wartości tego zespołu, które niby coś tam 'wyciągną', 'dodadzą basu' itd, etc. - to zresztą jest nagminna praktyka.

 

Natomiast wracająć do meetu:

 

1. Proponuje termin - początek Maja. Z tego względu, że chciałbym zorganizować trochę ciekawego sprzętu, a to trochę potrwa, poza tym chciałbym też ogarnąć swój tor i akustykę w pokoju - a to też potrwa. (muszę kupić: dwa interkonekty, prawdopodobnie Tary albo Albedo albo jeden Tary a jeden Albedo, albo zamiast Tary VdH węglowy, zobaczymy, to nie jest takie proste, całe okablowanie na srebrze to też nie jest dobry pomysł, bo może mi wystrzelić w kosmos barwę tego systemu, tj. przesunąć to ku górze a głośnik średniotonowy w NS1000 to pokaże od razu; z drugiej strony trzeba też zapodać jakieś dobre głośnikowe, a tych - naprawdę dobrych, tj. takich, w które warto zainwestować kwotę czterycyfrową jest bardzo, bardzo mało, w większości są to czary mary, hokus-pokus, które jednak nie są fokus moich pokus i po prostu w tym systemie się nie sprawdzą, bo wyjdzie, że albo nie ma dużej zmiany albo zmiana jest nie w tym kierunku, jak trzeba, zresztą tutaj zmieniać to nic w sumie nie trzeba, kable po prostu muszą być odpowiedniej klasy ale to nie chodzi o napis na zewnętrznej osłonie tylko o czyste prawa Fizyki a w tym aspekcie ma to opracowanie tylko kilka firm; reszta kopiuje, najczęściej nieudolnie rozwiązania od siebie nawzajem, podczas, gdy wszystko zostało już powiedziane dawno temu)

 

2. Poproszę Was o propozycje 2-3 terminów, z tym, że to jest tak: ja każdy weekend będę miał częściowo zajęty (treningi, zwłaszcza, jak będzie dobra pogoda), więc byłbym także za tym, żeby zrobić albo meet w jakiś piątek powiedzmy ok 16 tej albo w sobotę, jak będzie padać (tak, wiem, ciężkie do przewidzenia).

 

3. Proponuje poustalać wcześniej, kto będzie i kto co ze sobą przyniesie, tak aby np. każdy mógł sobie porównać kilka modeli słuchawek w danych zakresach cenowych itd. (ze swojej strony już wiem, że będę mógł zapewnić na pewno dwa wysokiej klasy źródła oraz dwie pary słuchawek z przedziału 1-2 kzł, plus oczywiście tor kolumnowy klasy... wiadomej :D).

 

A ponieważ już będzie w miarę ciepło - to będzie można się zastanowić nad jakimś after party, co Wy na to? :D

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RS-1i są już wygrzane (za sobą mają ok. 1300h) - i dupe urywa. byłem ostatnio u P.R, robiliśmy odsłuchy na bakonie i emm labs xds1 se v2 (odtwarzacz za ponad 100tyś), porównywałem z innymi i naprawdę jest czad. A w czwartek przyjdą z Ameryki nowe grado, ale wyższy model, więc na meetcie dla zwolenników grado grania będą atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

RS-1i są już wygrzane (za sobą mają ok. 1300h) - i dupe urywa. byłem ostatnio u P.R, robiliśmy odsłuchy na bakonie i emm labs xds1 se v2 (odtwarzacz za ponad 100tyś), porównywałem z innymi i naprawdę jest czad. A w czwartek przyjdą z Ameryki nowe grado, ale wyższy model, więc na meetcie dla zwolenników grado grania będą atrakcje.

 

 

 

EMM dobry, tylko czemu Berkely Audio Labs Alpha lepszy? :)

 

EDIT: Na które Grado czekasz? Akurat bardzo jestem zainteresowany, bo SR60i na Myteku zagrały... zaskakująco.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje RS-1i, które biją wszystko, co miałem i słuchałem, jeśli chodzi o realizm i poziom pocenia się z wrażenia :) dałem opis tu:

http://forum.mp3store.pl/topic/116327-grado-rs-1i/

jak jesteś na poważnie zainteresowany to możemy się umówić na odsłuch, mogę ci je też pożyczyć na kilka dni, żebyś podjął przemyślaną decyzję.

Kupuję albo gs1000i albo ps1000; decyzję podejmuję na dniach, bo koleżanka wraca w przyszłym tygodniu. RS1 sprzedaję, bo wyznaję filozofię jednych słuchawek, choć wiem, że ze względu na duże pady ani ps ani gs nie zagrają na scenie w sposób tak angażujący, a wiem, bo gs i psy znam. Zatrzymałbym je, ale nie mam czasu na słuchanie jednych słuchawek, a co dopiero dwóch, pieniądze też wchodzą w grę, bo muszę sfinansować amerykańską transakcję.


60-siątki są ok., ale to jest bardzo bardzo bardzo daleko za topowymi grado; problem z grado to wygrzewanie, ale moje rs1 są wygrzane.


co do alphy to jest to dac, uznawany za jeden z najlepszych jeśli chodzi o stosunek jakość-cena, ale EMI Labs to odtwarzacz cd, w dodatku sacd, a płyty te w porównaniu do zwykłych to jak flac do mp3. słuchałem, więc wiem. Alpha nie ma dystrybutora w PL, ja go nie słuchłem, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

sprzedaje RS-1i, które biją wszystko, co miałem i słuchałem, jeśli chodzi o realizm i poziom pocenia się z wrażenia :) dałem opis tu:

http://forum.mp3store.pl/topic/116327-grado-rs-1i/

jak jesteś na poważnie zainteresowany to możemy się umówić na odsłuch, mogę ci je też pożyczyć na kilka dni, żebyś podjął przemyślaną decyzję.

Kupuję albo gs1000i albo ps1000; decyzję podejmuję na dniach, bo koleżanka wraca w przyszłym tygodniu. RS1 sprzedaję, bo wyznaję filozofię jednych słuchawek, choć wiem, że ze względu na duże pady ani ps ani gs nie zagrają na scenie w sposób tak angażujący, a wiem, bo gs i psy znam. Zatrzymałbym je, ale nie mam czasu na słuchanie jednych słuchawek, a co dopiero dwóch, pieniądze też wchodzą w grę, bo muszę sfinansować amerykańską transakcję.

60-siątki są ok., ale to jest bardzo bardzo bardzo daleko za topowymi grado; problem z grado to wygrzewanie, ale moje rs1 są wygrzane.

co do alphy to jest to dac, uznawany za jeden z najlepszych jeśli chodzi o stosunek jakość-cena, ale EMI Labs to odtwarzacz cd, w dodatku sacd, a płyty te w porównaniu do zwykłych to jak flac do mp3. słuchałem, więc wiem. Alpha nie ma dystrybutora w PL, ja go nie słuchłem, więc nie wiem.

 

Chętnie posłucham RS-1.

 

Jest duża szansa, że będę miał dPA Reference SX1024 (kasuje Berkeley'a, EMM i dCS'a, to jest najlepszy i najwyższy DAC Pana Watts'a, niektórzy wiedzą, co to za Delikwent), zmieniam okablowanie na Albedo Monolith. Także będzie dobrze.

 

EDIT: dPA nie będzie, będzie coś innego.

 

I teraz pytanie - pierwszy weekend po drugim weekendzie majowym Wam pasuje? Ja muszę wiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem, ze względu na pracę/wyjadzy itd.

 

Pokombinowałem nieco z kablami (Albedo, VdH, XLO, Kimber) i efekty są dość zaskakujące :)

 

EDIT po raz kolejny: No i co, Panowie, robimy meeta czy nie? Pytam ponownie, bo żeby jakieś sensowne sprzęty zogranizować, to potrzeba minimum tydzień-dwa...

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może być po długim, ja chyba też będę mógł, ale nie obiecuję ^^

 

Jednak ja odpadam ^^ Teraz 26/27 mógłbym, potem maturki i praca ^^ Możecie mnie od czerwca w MP3 odwiedzać :D

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności