Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Coz , mysle ze rynek przenosnych tanich wzmacniaczy juz sie nasycil .... moze zima wiekszosc w domowym ciepelku bedzie chciala zaszyc sie ze swoja ulubiona muzyka , calkiem sami , przy kominku ....ale do tego bardziej pasuje jakas fajna lampka ....

 

 

Igorzasty , odwrotnie wlutowales diode prostownicza . Akumulator jest prawdopodobnie nie naladowany , stad trzaski ...

Moze ktos to potwierdzic ?

 

Nie jestem rowniez pewien czy to akumulator czy moze zwykla bateria ... chyba bateria 6f22.

 

Zobacz jak jest wlutowana dioda prostownicza tutaj b37.jpg

 

a wiecej fotek masz w minigalerii na

 

http://republika.pl/mxmamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kominku to lampka dobrego grzańca. :D Ja tam nie wiem, czy się rynek nasycił. Obudowy bym zamówił Hammonda, ale w innym rozmiarze. Jak będziecie robić zamówienie zbiorowe, to chyba się podepnę.

Majkel , mialem na mysli tanie ( okolo 200pln wzmaki ) . Chyba ze wzrostem gospodarczym i zasobniejszym portfelem polacy szukaja juz czegos - nazwijmy to -lepszego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore , tymbardziej ze mozesz tu liczyc na pomoc i porady .

Ja rowniez juz nie raz sie poddawalem ale nie zrazilo mnie to , mam nadzieje ze Igorzasty tez sie nie zrazi . Jak juz cos zadziala to potem jest z gorki i bez stresu . Tylko pocwicz najpierw lutowanie byleczego na jakiejs uniwersalnej plytce , kupisz ja w sklepie elektronicznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że działa, w każdym razie ta dioda sporo zmieniła :)

Po 15 sekundach delektowaniem się muzyki, znowu pojawiły się trzaski, ale wydaje mi się, że winą jest źle przylutowany kabel do baterii.

Jak zacząłem nim ruszać to na chwilę piękny dźwięk powracał.

Jadę zaraz do elektronicznego i kupię ponownie ten kabelek i przylutuje, bo ten wygląda już tragicznie.

 

Do tego pozostanie mi tylko zakup aku + ładowarki + zrobienie obudowy.

Kolejne 50 zł.... :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vizas , wszystko czego Ci potrzeba masz tu http://republika.pl/mxmamp

oraz na poczatku watku .

dokumentację ze strony czytałem, topic w sumie też...

o co mi chodzi: nie używam protel'a w którym zapisane są schematy na stronie projektu. w dokumentacji widzę tylko wydruk wszystkich warstw łącznie z obudowami, nazwami elementów.. mogę wykonać płytkę w domowych warunkach jesli dysponuję pdfem z wydrukiem ścierzek, pól lutowniczych, otworów itd.. stąd moja prośba u taki pliczek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dzisiaj obudowę Hammonda w Semiconie (ostatnią) :-]

Niestety, mieli tylko srebrną, ale za to w dobrej cenie: 36.5PLN

 

TERAZ PYTANKO: czy jeśli zamienię na "audiofilski" kondensator o pojemności powiedzmy 2200 lub 4700 uF tego 10k uF potwora, którego mam teraz to coś się stanie złego? Zależy mi na tym, bo te audiofilskie pewnie są mniejsze od niego, a mi dziad nie wchodzi do Hammonda... :-/

Drugie: czy do tego schematu można wrzucić jeden OPA2690 i jeden AD8066, bo takie mam?

 

Czy są jeszcze płytki dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnąć odpowiedni poziom głośności a poprawnie napędzić to 2 różne rzeczy ;].

Takie np. Grado sr60 z Clipa grają dość głośno, by nie można było w nich wytrzymać z vol. skręconym na max, a podobno (o czym się wkrótce przekonam :)) po podłączeniu do wzmaka zyskują bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ PYTANKO: czy jeśli zamienię na "audiofilski" kondensator o pojemności powiedzmy 2200 lub 4700 uF tego 10k uF potwora, którego mam teraz to coś się stanie złego? Zależy mi na tym, bo te audiofilskie pewnie są mniejsze od niego, a mi dziad nie wchodzi do Hammonda... :-/

 

I tak i nie, generalnie się nie powinno nic zdarzyć, ale najlepiej przesłuchać na obydwu, coby się upewnić, że nic się nie gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek, żeby tylko wlazło. Zmartwiłem się deko, jak mi prototyp nie wlazł do Hammonda :(

x500 poradził mi BC Components lub Black Gate, ale ich nie ma na allegro...

myślę nad tym: http://www.allegro.pl/item380109818_konden..._impedance.html

lub tym: http://www.allegro.pl/item374966353_nichic...v_seria_fw.html albo tym:

http://www.allegro.pl/item384027842_2200uf...c_kod0176_.html

bo takie coś, to rozumiem, ze porażką jest?

http://www.allegro.pl/item384897662_4700uf...c_kod0446_.html

http://www.allegro.pl/item379940945_elektr...cena_10szt.html

 

A opampy? Będą pracowały w MxM jak trzeba? np. masa wirtualna z opa 2690, a wzmak ad8066?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w tej chwili wlutowanego Sancona 10000uF/16V to on się spokojnie mieści w obudowie Hammonda. Generalnie każdy kondensator o średnicy nie większej niż 16mm powinien pasować gabarytowo jak się go ładnie położy na płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza wejsc wszystkie o srednicy nie wiekszej niz 16 mm .

Akurat w tej chwili nie ma na allegro BC Components ( philips ) 4700/16V ani Black Gate 2200/16V ale te pierwsze czesto sprzedaje HFO_PL zas te drugie MUSTANGICA .

W topicku sa fotki na ktorych widac ze zarowno sancon 10000uF/16V ktory masz oraz Black Gate STD 2200uF/16V mieszcza sie . Najtrudniej wsunac akumulator , czesto obdzieram go z folii by wszedl ale w koncu sie miesci .

 

b32.JPG

 

Tu widac Black Gate STD 2200uF/16V mieszczacy sie w hammondzie ...

 

 

Z tych ktore wymieniles nie wybralbym zadnego . Panasonic jest przecietny moim zdaniem a jesli juz brac Nichicon to tylko z serii MUSE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie/kupowanie wzmacniacza jest zasadne tylko wtedy, gdy nasz player nie jest w stanie napędzić (nagłośnić) słuchawek, czy dokonuje sporych zmian w dźwięku, jego jakości w odsłuchu ? Nigdy nie miałem z tym do czynienia i frapuje mnie ta kwestia :)

 

Wzmacniacz podlaczony do sluchawek zapewnia lepsze dla nich i dla zrodla warunki pracy , poprawie ulega przede wszystkim stosunek sygnalu do szumu ( player na maxa , regulacja glosnosci tylko we wzmaku ) , We wszystkich sluchawkach ktorymi do tej pory dysponowalem pojawila sie zwiekszona ilosc szczegolow po podlaczeniu do wzmacniacza , dynamika wzniosla sie na wyzszy poziom , przestalo byc slychac jakiekolwiek szumy z playerka , mase dzwieku wypelnilo wiecej powietrza miedzy instrumentami , zwiekszyla sie precyzja w lokalizacji instrumentow , szczegoly takie jak odbicia dzwiekow od scian pomieszczenia zostaly podane wyrazniej itp itd .

Inna sprawa jest z moca , poprzez wzmacniacz mozna paradoksalnie sluchac ciszej niz wprost z playerka przy zachowaniu odpowiedniego poziomu przejzystosci i dynamiki dzwieku .

 

A teraz najgorsze : Podobno niektore sluchawki sa niewrazliwe na amplifikacje choc mi nie udalo sie z takimi spotkac .

 

Co do sr60 , czesto powtarzane : wszystko je napedzi - prowadzi do blednych konkluzji . Oczywiscie zagraja swietnie z najprostszego playerka z uwagi na impedancje ale dodany w tor wzmacniacz wynosi grado na znacznie wyzszy poziom .

Nie oceniajmy wzmacniaczy jedynie w kryterium mocy wyjsciowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x500 ratuj...

Już nie mam siły....

Wzmak mi działa przez pierwsze 2 minut si, później prawy kanał zaczyna grać ciszej i trzeszczy, a po minucie jest koniec.

Po jakimś czasie jest możliwość ponownego powtórzenia sekwencji.

Zaczyna mnie to b. irytować.

Mam nadzieję, że przyczyną jest bateria, ale aktualnie nie mogę tego sprawdzić ze względu, iż nie mam innej, a z zakupem nowej też będzie problem :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności