Skocz do zawartości

Projekt Mxm - Przenośny Wzmacniacz Słuchawkowy.


modrzew

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co na pewno mogę sprzedać 4 kondensatory po 2,50zł/szt. Jakby byli chętni to mogę podesłać razem z płytkami :)

Co do wzmacniaczy to mocno się waham, tak jak pisałem to nic pewnego a chodzą mi po głowie projekty umożliwiające ich wykorzystanie...

Dodatkowe płytki powinny być dostępne, w razie czego proszę o informację na priv to się dogadamy, cena bez zmian.

 

Powtórzę jeszcze raz prośbę z pierwszego postu bo chyba nie wszyscy tam zaglądają:

 

Proszę o podanie mi na priv aktualnych adresów pod które mam rozesłać płytki, osoby zainteresowane odbiorem osobistym także proszę o kontakt w celu ustalenia terminu i miejsca spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga , na dniach bede skladal MXMy , jesli ktos sie decyduje to niech okresli z jakimi chce scalakami i kondensatorami : do wyboru sa AD8397 oraz AD8066 , Co do kondensatora to 10000uF lub drogi Black Gate 2200uF .

 

Do wersji z Black Gate dodaje superkabelek z neutrikami

 

Do zwyklej nie ma kabelka

 

W obu przypadkach sa ladowarki

 

Skladam 4 ostatnie egzemplarze , jeden zostawiam sobie

 

Moge tez odstapic kompletny kit bez obudowy i akumulatorka .

 

Jesli ktos chce zamowic to tylko i wylacznie na neodom@o2.pl

 

Za egzemplarz full wypas ( Black Gate , kabel z neutrikami ) chce 260pln plus przesylka

 

Za standardowy egzemplarz bez kabelka 220pln plus przesylka

 

Jesli ktos uwaza ze to drogo niech nie kupuje .

 

Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, miło dowiedzieć się że Poczta nie zawiodła i priorytet został potraktowany rzeczywiście priorytetowo ;)

 

Oczywiście wszyscy składający proszeni są o chwalenie się swoimi urządzeniami, obrazem jak i słowem pisanym... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój już gra :D oł jeee , teraz tylko jakąś obudowe niskobudżetową i bedzie miód :"D

 

 

Co Wy z tymi obudowami .... ?

Najlepiej jak ktos chce Black Gate a potem laduje to w puszke po rybach ;)

Hammond jest naprawqde super obudowa , by zaoszczedzac na przesylce Jarofon robi zamowienia , zamowic pojedyncza obudowe wychodzi naprawde drogo bo koszt wqysylki trzeba dodac ale ...

Jak sie bierze 10szt ( tak jak to zamawia Jarofon ) koszt wysylki jest juz tanszy .

Jarofon nie raz juz proponowal te obudowy i zwykle nikt sie nie zglaszal a pozniej szukacie jakichs plastikow albo co ;)

To bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jeszcze nie dotarlu pcb ale to wina raczej mojej placowki pocztowej , potrafia nawet przetrzymac list ktory ja gdzies wysylam ( zdarzalo sie juz ze wysylalem powiedzmy 03.03.2008 a odbiorca mial date wyslania 05.03.2008 ) .

Panie Modrzew , wstawilby Pan fotke nowej PCB jesli mozna prosic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Modrzew , wstawilby Pan fotke nowej PCB jesli mozna prosic :)

Panie x500, a zaglądał Pan do pierwszego postu? ;) Niestety jakość taka sobie ale postaram się zrobić lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam moze po krotce czym roznia sie AD8066 od AD8397 , bo otrzymuje takie pytania na priv .

 

AD8397 - doskonala maxymalna dynamika , czystosc przekazu i odzwierciedlenie dzwieku takim jaki zostal dostarczony ze zrodla , dzwiek kliniczny w pozytywnym sensie , prawdziwy do bolu z niesamowita moca wyjsciowa , raczej lepiej wspolpracuje z cieplo brzmiacymi odtwarzaczami .

 

AD8066 - Znacznie mniejszy pobor mocy w stosunku do AD8397 , dzwiek lekko ocieplony , dynamika na tym samym poziomie choc maxymalne natezenie dzwieku minimalnie mniejsze niz w wydaniu AD8397 ale i tak zadko kto to wytrzyma :)

Wspaniale komponuje sie z Black Gate na pokladzie ktore to sa nienaturalnie wrecz przejzyste . AD8066 to doskonaly wybor do zimnych odtwarzaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD8397 - (...) odzwierciedlenie dzwieku takim jaki zostal dostarczony ze zrodla , dzwiek kliniczny w pozytywnym sensie

IMHO trafne spostrzeżenie, MxM na AD8397 jest na moje ucho po prostu bardzo transparentny i mam wrażenie, że nie wnosi niemal nic od siebie do charakterystyki toru. Charakter danego zestawienia odtwarzacz-słuchawki zostaje więc zachowany przy polepszeniu aspektów związanych z mocą i dynamiką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew, proponuję następującą modyfikację schematu: dołożyć po jednym rezystorze na kanał między ślizgacz potencjometru a + zasilania. Do używanych do tej pory op-ampów nie wlutowujemy nic. Ciąg dalszy nastąpi...

Nie moge sie doczekac dalszego ciagu , Majkel nie badz taki tajemniczy .... napisz co wniesie ten rezystor i jaka wartosc bedzie optymalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto władować Black Gate albo jakieś inne markowe kondensatory? Czuć różnice w przenośnym wzmacniaczu między np. Samsungiem? Odtwarzaczem będzie Meizu M6, na OPA8397. Czy na potencjometrze Alpsa jest lepiej niż tym zielonym(Toma?) ?

 

 

Moim zdaniem cena dyskwalifikuje te kondensatory , roznice mozna wychwycic na naprawde dobrych sluchawkach i majac bezposrednie porownanie z modelem ze zwyklym kondensatorem .

AD8397 a nie OPA .

Alps i Tomy to niemalze identyvczna jakosc .

 

Bezposrednia odpowiedz na 99% przypadkow - nie warto .

Chyba ze dla wlasnego widzimisie , by miec pewnosc ze zrobilismy wszystko by bylo naj .

Mozna zastosowac swietne i tanie kondensatory BC COMP 4700uF/16V - tez sie zmieszcza , sa niedrogie i moim zdaniem fajnie cieplo brzmia choc raz jeszcze podkreslam ze roznice w brzmieniu roznych typow kondensatora mozna dostrzec majac porownanie bezposrednie roznych egzemplarzy MXMa . Na pierwszy rzut "ucha" ze zwyklym 10000uF no name MXM i tak gra fantastycvznie .

 

Ja osobiscie uzywam AD8397 na wysjciu , AD8066 na wirtualnej masie , dlawiki 2,2uH wyjsciowe i Black Gate 2200uF plus Black Gate N 10uF rownolegle do 2200uF . Daje to bardzo czyste brzmienie ze slyszalnymi najsubtelniejszymi niuansami i zgrywa sie to swietnie z moim iriverem s10 mktory ma cieple brzmienie . Slucham tego albo z ep630 albo z grado sr60 choc i dt880pro tez sporo zyskuja po podlaczeniu MXMa ale do nich mam inny wzmacniacz stacjonarny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o użycie op-ampów o dużym prądzie biasu. Rezystorem dodatkowo kompensujesz offset wywołany przestawieniem potencjometru. Można wtedy zacząć używać AD8022, AD8599, OPA2690, itp. AD8022 jest fajny - nie taka moc jak AD8397, ale większa od AD8066, no i dźwięk wyborny, podobnież AD8599. Rezystory trzeba będzie dobrać eksperymentalnie. Np. do OPA2613 pasuje 620k przy zasilaniu z akku 8.4V. Rezystory mogą być przewlekane, zwykłe 5%, te najmniejsze "koraliki" 0,0625W, więc dużo miejsca na płytce nie zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mam wolne z powodu wypadku chycilem sie za zlozenie MxM, ciezko cokolwiek zrobic przy malym dziecku ale to moje wypociny: diody LED nie wychodza wogole z obudowy, zamiast tego w panelu umiescilem kawalki przewodu swiatlowodowego ktory dostalem od x500 co dalo bardzo fajny efekt, nie dalem plastikowych obwodek na obudowie poniewaz gniazda jack za malo wystaja (prawie wogole) i trzeba by za bardzo rozwiertac otwory w panelu

 

mxm24.JPGmxm25.JPG

mxm26.JPGmxm27.JPG

mxm28.JPGmxm29.JPG

mxm30.JPG

 

Ten egzemplaz jest na sprzedaz

 

mxm31.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do skladania swojego zabiore za tydzien. Tylko nie mam do niego obudowy [swoja droga- ma ktos jaks na zbyciu?] i zastanawiam sie jak mam umiescic w plytce diody, tak, zeby pozniej nie bylo problemu. Mam nadizeje, ze natchnienie przyjdzie w trakcie skladania. Ah- jeszcze takie male pytanie- czy metalowa gala pasuje tez do zielonego potencjometru?

 

Swoja droga to moj pierwszy krok w strone elektroniki, czuje sie jak Neil Armstrong :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie do skladania swojego zabiore za tydzien. Tylko nie mam do niego obudowy [swoja droga- ma ktos jaks na zbyciu?] i zastanawiam sie jak mam umiescic w plytce diody, tak, zeby pozniej nie bylo problemu. Mam nadizeje, ze natchnienie przyjdzie w trakcie skladania. Ah- jeszcze takie male pytanie- czy metalowa gala pasuje tez do zielonego potencjometru?

 

Swoja droga to moj pierwszy krok w strone elektroniki, czuje sie jak Neil Armstrong :D

 

 

W tym topicku jest masa fotek "rozebranych" MXM'a , widac na nich jak uksztaltowac koncowki LED .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności