Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o mnie chodzi to kupiłem okazyjnie z nieodpartej ciekawości w ciemno sr80 z kropką na przetworniku.

 

Raz je lubię, raz mam dość... To normalne? Nie nadają się do każdego repertuaru. To na pewno już wiem. Dużo czasu mi zajęło przestawienie się z dt990 pro aby w ogóle czerpać przyjemność z słuchania na nich muzyki.

 

Jak ma się sygnatura i możliwości sr80 do wyższych modeli w szeregu wujka Johna? Może zamiast holdegrona szukać czegoś na lampie aby mnie oczarowały i przekonały w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, muszę się zgodzić z Tobą, że Grado nie nadają się do wszystkiego. Są takie utwory, które odkrywałem na nowo ze swoimi sr325 i czerpałem ogromną przyjemność, natomiast są też takie, które zwyczajnie męczą w tych słuchawkach.

 

Nie miałem okazji słuchać Holdka, znam go jedynie z tego co kiedyś o nim czytałem i wydaje mi się, że średnio się nadaje do grado. Próbowałeś słuchać sr80 bezpośrednio z udaca? Powinno być przyjemniej.

Niższe grado raczej łatwo napędzić, a jak już koniecznie wzmak do nich to stawiałbym na jakąś hybrydę. Pamiętam, że grado brzmiały dobrze zarówno z moją hybrdą ef2, jak i tą piotrusia-g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem bezpośrednio... Więcej złego niż dobrego. Holdek wnosi sporo powietrza.

 

Przy kilku utworach Micheala Buble nie wyrabiałem przy ostrym wejściu perkusji na talerze.... Tnie po uszach. Kupiłem używane więc uznaje, że są wygrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dajcie spokój. Grado i holdegron.... Ciężko mi znaleźć gorsze połączenie. Co by nie było holdegron to dobry wzmacniacz tyle że z gradosami kompletnie się nie ima. Do grado coś z uciętą górą, gładkim środkiem co by sybilantów nie było i dociążonym dołem wedle uznania. U mnie sr325 grały z hybrydową sohą na lampach philipsa ECC82 oraz dosyć analogowym NOS daciem i było przefajnie. Jako tako grały na lampach RCA, natomiast na RFT tragedia porównywalna z holdkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn widzę, że słuchałeś holdka, czyli jednak moje podejrzenie, że holdek do grado to kiepski wybór było słuszne. Co do opisu źródła pod grado to faktycznie trzeba szukać czegoś brzmiącego łagodnie i analogowo. Sam musiałbym się rozejrzeć za sohą w przystępnej cenie. :P

 

Maciej76 powinieneś posłuchać swoich 80-tek na jakimś innym setupie po prostu, żeby wiedzieć czy Ci się pasuje takie granie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po około 3 tygodniach użytkowania Grado SR 325is dołączam i ja do fanklubu.

Właśnie słucham album Tadeusza Nalepy "Jesteś w piekle". Kawałek "Kiedyś Ci wierzyłem" brzmi niezwykle - gęsto i mięsiście - tak jak mi się niezwykle podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nUmer, a czym je napedzasz? Ja sie troche nameczylem dobierajac tor, ale warto bylo. No i hustawke nastrojow mialem przez dlugie wygrzewanie, jak juz myslalem, ze wszystko wygrzane i gralo fajnie to na tydzien znikal bas a podczas odluchu myslalem ze z sluchawki wbijaja sie w ucho szpilki.

Teraz chyba juz sie wszystko unormowalo, taka mam nadzieje, bo obecnie bardzo mi sie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wzmacniacz z Asus Xonar Essence STX, ale myślę o ułożeniu jakiegoś sensownego toru, choć i tak jestem b. zadowolony. Myślę o Caimanie, ale nie wiem, czy to dobry wybór, czy Asus Xonar Essence One.

Równie wyraźne były zmiany w jakości brzmienia podczas wygrzewania choć myślę, najgorsze mam za sobą. Przyznam jednak, że dźwięk prosto z pudełka równie mi się bardzo podobał. Uzbroiwszy się w cierpliwość oczekuję jeszcze zmian na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

po calkowitym uzaleznieniu sie dzwiekiem grado, ten dzien musial prezdej czy pozniej nadjesc...

...stalem sie szczesliwym posiadaczem GS1000 i poszukiwania idealnych (dla mnie) sluchawek uwazam za zakonczone ;-)

 

PS. Graja na tyle inaczej do 325-tek, ze te drugie chyba tez sobie zostawie, a mialy isc do komisu. Sluchajac niektorych plyt na gs-ach brakuje mi tej intymnej bliskosci, ktora oferuja 325tki. Zawsze cos musi pokrzyzowac plany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Graja na tyle inaczej do 325-tek, ze te drugie chyba tez sobie zostawie, a mialy isc do komisu. Sluchajac niektorych plyt na gs-ach brakuje mi tej intymnej bliskosci, ktora oferuja 325tki. Zawsze cos musi pokrzyzowac plany :-)

 

No to gratuluje. Jeszcze inaczej grają RS1 i RS2 (mam możliwość na bieżąco sobie porównywać moje stare 325i z RS1 . A jak Ci przypadła do gustu przestrzeń i scena w GS-ach? :) Czy ze sceną jest tak że "końca nie widać..." znaczy "nie słychać"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje. Jeszcze inaczej grają RS1 i RS2 (mam możliwość na bieżąco sobie porównywać moje stare 325i z RS1 . A jak Ci przypadła do gustu przestrzeń i scena w GS-ach? :) Czy ze sceną jest tak że "końca nie widać..." znaczy "nie słychać"? :D

Az tak to moze nie, za to jest zarowno szeroka jak i gleboka, do tej pory uswiadczylem albo tak (AD500), albo tak (325), albo wcale - CAL!. Pierwsze sluchawki, ktore dla mnie maja ja w obu kierunkach na bardzo wysokim poziomie. Ale zaryzykowalbym, ze AD500 chociaz plasko to graja szerzej. Za to mniej naturalnie.

W gsach jest bardzo naturalnie i ladnie "oddaje" charakter nagrania i akustyke, slychac co nagrano w studio, co w filharmonii, a co na koncercie (Koncert Dzemu w Spodku - rewelacja, glos Ryska ma tyle powietrza wokol, ze slychac ze spiewa do mikrofonu, a nie ze dzwiek plynie z kolumn). No i pozycjonowannie dzwiekow pierwsza klasa, nigdy wczesniej czegos podobnego nie slyszalem, nawet, zeby cokolwiek bylo blisko takiego poziomu.

 

Nic z pary RS nie mialem przyjemnosci sluchac, ale jak bede mial okazje na pewno sprobuje.

 

PS. Teraz jak slucham po raz kolejny Dzemu to musze chyba zrewidowac poglady, piski z ostatnich rzedow sa bardzo daleko, ale jest to tak naturalne, ze normalnie nie zwracalem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z Grado zdecydowanie najbardziej PS500 podeszły - niesamowicie żywy i naturalny dźwięk, ale nie wystarczał mi on na tyle, żebym się zapisał do fanklubu :)

 

A zakup SR325is uważam za kompletnie nieopłacalny, bo SHP5401 wcale nie grają gorzej ;) (na dobrym torze oczywiście)

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakup SR325is uważam za kompletnie nieopłacalny, bo SHP5401 wcale nie grają gorzej ;) (na dobrym torze oczywiście)

 

Zapomniałeś dodać że grają nie gorzej według Ciebie :) każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, np. ja mam inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy są znacznie słabszymi słuchawkami niż 325. Nie miałbym nic przeciwko gdyby było odwrotnie. Niestety nie jest :)

 

 

Az tak to moze nie, za to jest zarowno szeroka jak i gleboka, do tej pory uswiadczylem albo tak (AD500), albo tak (325), albo wcale - CAL!. Pierwsze sluchawki, ktore dla mnie maja ja w obu kierunkach na bardzo wysokim poziomie. Ale zaryzykowalbym, ze AD500 chociaz plasko to graja szerzej. Za to mniej naturalnie.

 

U mnie akurat GS1000 miały ze dwa razy szerszą scenę od AD500 a miałem je jednocześnie.

Gratuluję zakupu jednych z najlepszych moim zdaniem obecnie produkowanych dynamicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności