Skocz do zawartości

Nano Iii Generacji


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Z kobietami w tym temacie to zawsze roznie bywalo. Jedne preferowaly grube, inne dlugie

a jeszcze inne stawialy na szeroko rozumiana sprawnosc nie patrzac zbytnio na dwa poprzednie parametry

- na szczescie mechanizmy wolnorynkowe zapewniaja nam jako taki wybor i to dla obu plci :-)

 

Ach Kreciku , z Ciebie to jednak jest niepoprawny optymista . :D

 

Co do grubości Nano III to padlismy jednak złudzeniu fotograficznemu ,

- z pełnej specyfikacji która nadeszła dzisiaj wynika że jego grubosć

to tylko 6.9mm - czyli jest identyczna jak w poprzednim Nano .

Nano III jest natomiast szerszy i nie różni się teraz pod tym względem od

dyskowego iPoda Classic

 

Oto graficzne porównanie wymiarów nowych iPodów w porównaniu

z Nano II generacji ( kolor żółty ) i Video 5 gen ( kolor fioletowy )

 

 

size-pod.jpg

 

Nowa linia Apple w komplecie

 

ipodsnews.jpg

 

Specyfikacja techniczna :

 

08_large20070905.jpg

 

Nano - wersje 4GB i 8GB , ekran 2" (320x240 pixeli) ,formaty audio AAC, AAC, MP3, MP3 VBR, Audible,

Apple Lossless, AIFF, WAV , video : H.264 (640 x 480 pixels @ 30fps), MPEG-4 (640 x 480 pixels @ 30fps)

Autonomia : audio 24h , video 5h , wymiary 69,8 x 52,3 x 6,5 mm , waga 49,2g.

 

06_large200709051.jpg

 

iPod Classic - wersje biała i czarna , 80GB i 160 GB . Ekran 2,5" (320 x 240 pixel),

formaty audio AAC, MP3, MP3 VBR, Audible, Apple Lossless, AIFF, WAV

video H.264 (640 x 480 pixels @ 30fps), MPEG-4 (640 x 480 pixels @ 30fps)

Autonomia 30h en i 5h video wersja 80GB i 40h audio / 7h video wersja 16GB .

 

 

Wymiary : 103,5 x 61,8 x 10,5 mm waga 140g (wersja 80G) oraz 103,5 x 61,8 x 13,5 mm

waga 162g (wersja 160GB). Cena "europejska " 259€ (80GB ) i 359€ (160GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Autonomia 30h en i 5h video wersja 80GB i 40h audio / 7h video wersja 16GB .

 

pozwole sobie sprostowac dla formalnosci: zamiast 16GB powinno byc 160 GB.

brzmi poprawniej i bardziej optymistycznie z tym zerem na koncu :) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kreciku za korektę . :)

 

Ciekawa informacja -przy okazji wprowadzenia na rynek nowych iPodów

w Stanach spadła też znacząco cena iPhone . Aktualnie cena iPhone 8GB

jest taka sama jak iPod Toucha 16GB- oba kosztują po 399$

 

050101.jpg

 

ipodtouch1nt1.jpg

 

050201_s.jpg050208_s.jpg

 

050205_s.jpg050206_s.jpg

050204_s.jpg050210_s.jpg

 

050301_s.jpg050302_s.jpg

 

050303_s.jpg050306_s.jpg

050305_s.jpg050307_s.jpg

 

Wyjasnieła się też sprawa napędów HDD dla nowego iPoda

160GB i 80GB dyski to nowe modele Toshiby . 80GB (MK8022GAA) to model jednotalerzowy !!!!! :o ( wymiary 54x71x5mm 48g )

Dwutalerzowa 160GB (MK1626GCB) ma natomiast wymiary 54x71x8mm i wagę 59g

(Oba HDD są są oczywiście 1,8" calowe ) Strona producenta >> http://www.toshiba.co.jp/about/press/2007_09/pr_j0602.htm

 

toshiba.jpg

 

050104.jpg

 

050407_s.jpg050410_s.jpg

050409_s.jpg050406_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO te nowe iPody (za wyjątkiem szufli) są okropne, wyglądają jak rozjechane... Ich nowe kształty w co niektórych kolorach przypominają mi...mydło:P

Anyway, czy ktoś się orientuje czy tył obudowy iPoda Classic i iPoda Nano III jest taki sam jak iPoda 5G? Tzn chodzi mi o to czy się będzie łatwo rysować? Bo ze zdjęć wnioskuję, że tak, jednak może mnie oczy mylą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... iPod classic 160GB kosztuje 349 dolców.. A ile kosztował/uje iPod 80GB 5.5gen (chodzi mi o ten stary), bo mam wrażenie, że kosztował/uje tyle samo, ile classic 160gb. A to by zmieniło postać rzeczy na moją korzyść :D, może bym sie na niego załapał :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nano III jest o tyle ladniejsze od II, ze ma zaokraglone narozniki. patrzcie na to zdjecie z porownaniem jak brzydko zrobili II. jeszcze caly czas czekam z kupnem czegos z duza pamiecia flash, ale jak na razie mocno mnie kusi nano 16gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam bardzo ważną sprawę. Potrzebuję się dowiedzieć na dniach, czy premiery tych iPodów obejmują również Europę (Irlandię)? Bo mam możliwość zamiany mojego iPoda 5.5G 80GB na iPoda classic 160GB (jeśli jego cena faktycznie wynosi 349 dolców, co jest nawet na rękę, bo na euro pewnie będzie trochę mniej). Z góry dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam - Bolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, w takim razie jeśli w Dublinie da się go gdzieś dostać, to pewnie w okolicach 29 października napiszę reckę iPoda classic 160 gb :) Dzięki bardzo.

 

<jupi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultowałem się - może być 349 EURO. W Irlandii iPod 80GB 5.5G też kosztuje 349 EURO, a przynajmniej kosztował tyle jeszcze przed ukazaniem się nowych iPodów. Jeśli tylko będzie dostępny gdzieś w Dublinie, a powinien bo w końcu to stolica - to być może dostanę jego na osiemnastkę, zamiast 80gb 5.5g. Byłoby super, ale to jeszcze nie jest pewne.

 

PS: szukam właśnie jakichś informacji na temat wymiarów, bo chcę porównać 160gb z 80gb. Wiem tylko, że ten classic ma też 2.5 cala wyświetlacz, można w nim przeglądać muzykę po okładkach, menu nie zajmuje już całego ekranu, tylko pół, a reszta to coś w stylu tapety no i wiem, że ma czas 40h audio i 7h wideo, co jest wg mnie przyzwoitym wynikiem.

 

edit: znalazłem.

 

iPod classic 160GB:

wysokość - 10.35cm

szerokość - 6.18cm

grubość - 1.35cm

masa - 162g

 

iPod Video 80GB 5.5G:

wysokość - 10.35cm

szerokość - 6.18cm

grubość - 1.4cm

masa - 157g

 

edit2: super, odtwarza video:

H.264 video, up to 1.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Low-Complexity version of the H.264 Baseline Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; [b]H.264 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Baseline Profile up to Level 3.0 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats[/b]

 

Czyli praktycznie można na nim oglądać filmy bez konwersji. W sumie być może podniecam się teraz jak małe dziecko, bo wydaje mi się, że 80gb 5.5g też to obsługiwał, ale nie ukrywam że dawno nie miałem takiego banana na twarzy jak dziś :D.

 

Poza tym ciekawi mnie jedna rzecz: czym tak właściwie jest to audible? To to samo, co audio cd? Raczej wątpię..

 

edit3 :D : ok, znalazłem coś takiego:

Audio that waits for you

The biggest advantage to our .aa format is that your audio selections are bookmarked and your position is saved when you turn off your audio player. So don't worry about stopping your book in the middle of a chapter. When you're ready to listen again, your selection will resume right where you left it.

 

 

A better fit

Our audio format is more compact than an MP3 file, which means you can put more on your device. And with all the audio Audible has to offer, that extra space comes in handy.

Rozumiem, że jest to jeszcze większa kompresja niż mp3, ale czy w takim razie nie jest to tragiczna jakość dźwięku? Do audiobooków to może i owszem, ale jak to się ma do jakości dźwięku w muzyce? No i z tego co zrozumiałem w pierwszym akapicie, to można sobie zastopować słuchanie utworu i potem wznowić od tego samego miejsca? Czy jest to uzależnione od takiej funkcji w playerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest to jeszcze większa kompresja niż mp3, ale czy w takim razie nie jest to tragiczna jakość dźwięku? Do audiobooków to może i owszem, ale jak to się ma do jakości dźwięku w muzyce? No i z tego co zrozumiałem w pierwszym akapicie, to można sobie zastopować słuchanie utworu i potem wznowić od tego samego miejsca? Czy jest to uzależnione od takiej funkcji w playerze?

 

Audible to nie jest wcale rodzaj kompresji , tylko zabezpieczone audiobooki sprzedawane przez

>> http://www.audible.com/.

 

To czy sa one w formacie aac, wma lub mp3 - nie ma wiekszego znaczenia .

Ważne jest że sporo DAP-ów i i PMP ( m.in iPody , Iriver Clix czy nowy Creative Zen )

faworyzuje te zabezbieczone pliki w postaci dołożonej funkcji bookmarking - umożliwiającej

robienie zakładek i zaznacznie fragmentów audiobooków

 

Wiąże się to oczywiście z porozumieniem tych firm (a zwłaszcza Apple ) z Audible.com

- efekt jest taki że funkcja robienia zakładek działa na tych playerach wyłącznie dla

plików audiable , podczas gdy dla niezabezpieczonych audiobooków

( czy plików muzycznych ) już nie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz, nie do konca. w iTunes dla dowolnego utworu mozesz ustawic parametr 'remember playback position',

ktory dziala jak taka jednorazowa zakladka i jak sama nazwa wskazuje, nastepnym razem po wejsciu na plik

odtwarzanie leci od momentu, gdzie skonczylo sie poprzednim razem.

 

wszystkie podcasty maja ten parametr standardowo wlaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności