Skocz do zawartości

Acs T2


raf_kichu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeszcze raz okazuje się że najważniejsze są odpowiednie wyciski ,

i żeby nie mieć pózniej problemów z nieidealnie przylegającymi odlewami

najlepiej jest to robić u Twojego audiologa ? :)

Na to by w ogromnej wiekszosci wychodzilo wlasnie...Majac do czynienia z niektorymi dzielami krajowych audiologow/protetykow, zastanawiam sie, czy nie konieczne byloby pobieranie wyciskow wylacznie u mojego, zaufanego audiologa, zeby zminimalizowac koniecznosc jakichs refitow. <joke>No chyba, ze sam zdobede do tego uprawnienia :)</joke>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No muszę przyznać, że @themadcub audiologa ma świetnego! Jak już pisałem trafiłem na szkolenie dla audiologów, które prowadził. Zrobił mi wycisk lewego ucha, natomiast prawym zajęła się jedna z uczestniczek kursu. Po pewnym czasie w prawym uchu przestałem tracić izolację (i musiałem wysłać do lakierowania), natomiast z lewą słuchawką problemów nie było. Jeśli jeszcze kiedyś będę zamawiał customy to na bank odwiedzę Lublin. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi prawymi jest chyba nie tak :) Moja prawa to też porażka. Lewa ujdzie. Niestety... nie wiem na ile przeszkadza mi to w obiorze prawidłowego dźwięku (mam już kilka sposobów na niezłą izolację. Wciąż jednak to nie jest to co chciałbym słyszeć, a konkretnie tak jak bym chciał. Mam nadzieję, że z czasem będzie znacznie lepiej. Jeśli nie chyba będę musiał opracować jakiś plan namawiania Themadcuba na wykombinowanie sposobu zmieszczenia jeszcze jednego kanału :):):):)

 

Wcześniej jednak długa droga przede mną i przed nimi żeby się lepiej poznać i dopasować. Zobaczymy tylko kto do kogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już mogę powiedzieć, że brzmią bajecznie. Trójdrożne wziąłem przede wszystkim dlatego, że w ACS T2 prawdopodobnie brakowałoby mi basu - tutaj nie mam tego problemu. Schodzi tak nisko i jest tak silny, że rozpływam się w obłokach.

 

Ile Cię wszystko wyniosło? Czy one mają są trzy przetworniki czy są trójdrożne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi prawymi jest chyba nie tak :) Moja prawa to też porażka. Lewa ujdzie. Niestety... nie wiem na ile przeszkadza mi to w obiorze prawidłowego dźwięku (mam już kilka sposobów na niezłą izolację. Wciąż jednak to nie jest to co chciałbym słyszeć, a konkretnie tak jak bym chciał. Mam nadzieję, że z czasem będzie znacznie lepiej. Jeśli nie chyba będę musiał opracować jakiś plan namawiania Themadcuba na wykombinowanie sposobu zmieszczenia jeszcze jednego kanału :):):):)

 

Wcześniej jednak długa droga przede mną i przed nimi żeby się lepiej poznać i dopasować. Zobaczymy tylko kto do kogo :)

 

No tak, o ile przy samych wkładkach do uniwersalnych iemow mamy punkt odniesienia, to przy pełnych custom to nie wiadomo, czy to już jest to czy jeszcze nie :). Dobry fit to widać podstawowa sprawa i bez tego zabawa się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do użytkownika themadcub - on tworzy te customy i je sprzedaje.

 

Wiem o tym bardzo dobrze :) Chodzi mi tylko o informacje ile takie iemy kosztują. Poza tym, jeżeli są one trójdrożne trójprzetwornikowe, to nie za bardzo rozumiem dlaczego miałoby być jakoś szczególnie więcej basu niż w dwudrożnych dwuprzetwornikowych , skoro różnią się "tylko" dodatkowym średniotonowcem, oczywiście mozna bardziej wyspecjalizować dany przetwornik do przenoszenia określonych częstotliwości, ale chyba róznica kolosalna by nie była...... chociaż moge się oczywiście mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odbyłem wycieczkę do nadwornego audiologa Mistrza themadcub w celu wyciśnięcia się :) . 6 godzin jazdy w obie strony żeby przez 15 minut zrobić wyciski. Ale doszedłem do wniosku że lepiej to zrobić raz a porządnie a nie robić tego u jakiegoś przypadkowego audiologa w Wawie i potem bawić sie w poprawki. Mam tylko nadzieję, że rozmowa podczas procesu wyciskania nie spowoduje przekłamania w wyciskach :huh: . Ale za to miło mi się z panem Andrzejem rozmawiało :). Także polecam wszystkim zastanawiającym się nad customami przejechanie się do Lublina w celu wykonania wycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym bardzo dobrze :) Chodzi mi tylko o informacje ile takie iemy kosztują. Poza tym, jeżeli są one trójdrożne trójprzetwornikowe, to nie za bardzo rozumiem dlaczego miałoby być jakoś szczególnie więcej basu niż w dwudrożnych dwuprzetwornikowych , skoro różnią się "tylko" dodatkowym średniotonowcem, oczywiście mozna bardziej wyspecjalizować dany przetwornik do przenoszenia określonych częstotliwości, ale chyba róznica kolosalna by nie była...... chociaż moge się oczywiście mylić.

 

Nie roznia sie dodatkowym sredniotonowcem, proponuje poczytac watek ktory zalozyl Themadcub o swoim prototypie, badz watek w ktorym bylo omawianych wiele niuansow natury technicznej kontrukcji IEMow.

 

1) Troche od strony technicznej gdzie udziela sie Getz i Themadcub -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry285771

2) Watek o prototypowych IEMach -> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=28957

 

Zales: Takie jest moje zalozenie, jesli robic to tylko w Lublinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ilością basu w T2, ale izolacja to sprawa kluczowa - gdy w końcu fit pod tym względem był perfekcyjny, podbicie basu musiałem zmniejszyć o ponad 1/3.o

 

 

fit fitem - przy dociśnięciu słuchawek izolacja jest całkiem si, a mimo wszystko nadal nie to. W kilku kluczowych rejestrach są zwyczajnie puste. Przesiadka z E3 i tego miękkiego, brudnego środa na raczej analityczne T2 nie wydaje się być łatwą sprawą. Grają już prawie nonstop od 30h i jest znacznie lepiej niż na początku. Mam nadzieję, że po dopasowaniu pokażą co potrafią, a ułożeniem ich i np. ściśnięciem szczęki potrafię zmusić je do znacznie pełniejszego grania.

 

Myślę, że od czasu dobrego dopasowania do pierwszych rzetelnych refleksji powinno minąć kilka tygodni. Póki co tyle w nich plusów co minusów z tym, że większość z tych "-" zdaje się być przejściowym kłopocikiem :):D

 

Pamiętam przejścia z E3 i zanim mi się spodobały musiało minąć lekko 8 tygodni.

 

Ps. Ja póki co muszę podbijać bas o 6-8dB bo pustka w dolnych rejestrach środka i górnych dołu :) mnie przerasta. Zamiast dobrej stopy mam tylko coś w stylu energicznego podmuchu powietrza. Za to te same częstotliwości wprawiały E3 w atak epilepsji i shurki dostawały wiatrów w postaci pierdzenia :)

 

Co dziwne T2 znacznie lepiej radzą sobie z przenoszeniem niższych częstotliwości. Bas nie buczy a schodzi całkiem nisko. Jest w ryzach ale nie jest zbyt suchy. Skoro więc potrafią zejść niżej to już nie wiem na co zganiać braki "Gdzieś pomiędzy".

 

Póki co jednak zbieram spostrzeżenia dla Themadcuba i być może okaże się, że po drobnych poprawkach sporo rzeczy da się polepszyć:)

Pierwsze chwile z customami dają mi więc mieszane uczucia. Po przejściu z nausznych na pchełki prawie płakałem ze śmiechu, po przejściu z pchełek na IEM'y płakałem z bólu i rozczarowania, po przesiadce z IMEów na Customy wyję raczej z niepewności :) :)

 

Dam znak jak się rozwinie sytuacja bo jak dotąd zmiany poza przesiadką na pchły wychodziły mi raczej na dobre:) Choć noszę się już od jakiegoś czasu z zamiarem zamknięcia koła i zainwestowaniem w coś większego. Czekam jednak na reckę RS2 :)

 

Pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloe ja po krótkiej przygodzie z H340 (wciąż u mnie jest) zrozumiałem, czemu Ci tak te E3 pasowały. Po prostu ten player jest lekko metalicznie-analityczny. Jeżeli ACS T2 są również analityczne, o czym czasem czytałem, to mogą być dwa grzyby w barszczu, chociaż widzę, że themadcub używa iHP-140, który ponoć gra tak samo. W ogóle zdziwiłem się kiedyś jak może wzmacniacz słuchawkowy wpłynąć nawet na IEMy, więc myślę, że nie wszystko stracone, nawet gdyby ostatecznie customy wprost z playera nie podeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Themadcub ma w sig jeszcze RSA Tomahawk'a. Mnie w sumie odpowiadal H340 pod katem szczegolowosci/analitycznosc ale mialem juz ciagoty do X5L ktorego o malo co nie kupilem - by troche ocieplic brzmienie i ponoc scene generuje on takze wieksza, ostatecznie zdecydowalem sie jednak na Karme.

ACS T2 podobno graja raczej analityczne i dosc chlodno wiec moze X5 bylby lepszym wyborem na zasadzie wiekszego kontrastu wlasnie ? Albo moze Karma.

 

No ...chyba ze zafundujesz sobie wlasnie przenosny wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie Tomahawka ale póki co w PL nie widzę. Zastanawiam się jeszcze nad innymi modelami RSA. Biore też pod uwagę Majkela :) moona. Nie słuchałem na T2 jeszcze innego źródła więc nie wiem. W zasadzie E3 miałem od zawsze. Dla mnie nie brzmiał w nich kompletnie jak metaliczny lpayer. Wręcz przeciwnie. Był cieplutki, milutki do rany przyłóż. Teraz faktycznie niektóre utwory bolą.

 

Nie przesiądę się za nic na X5 - kłamie i przebarwia żeby być lepszym niż jest i jak zwykle w takich przypadkach na dobre mu to nie wychodzi. Posłucham jednak Cowonków na T2 po to tylko, żeby wyłapać faktyczną charakterystykę H320.

 

T2 póki co faktycznie zdają się analityczne aż do bólu choć czasem mnie zadzwiają. Bardzo wiele zależy od jakości nagrania, że już o kompresji nie wspomnę. To co Shurki wybaczają T2 pokazują bez ogłady. Mp3 192kbps w zasadzie nie nadają się już do słuchania - z perkusji-talerze to tylko metaliszny syk +mnóstwo spłaszczeń.

 

Są jednak momenty, w których T2 potrafią być bardziej miodne niż E3. Najniższe rejestry przenoszą bowiem całkiem nieźle.

 

Nie zwalałbym winy na H320. Wstrzymam się z oceną playerka do czasu dopasowania T2 i odsłuchu kilku cowonów oraz dość analitycznego Clixa. Nie wiem tylko co zrobić z clixem bo z tego co wiem nie obsługuje FLAC;a a z ogg ma problemy. Przy tandecie jaką oferuje nam mp3 nie pozostaje wiele szans na prawdziwe testy. Będę musiał uzbroić się w dużą dawkę łaskawości:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siloe jak chcesz to możesz wpaść do mnie i posłuchać sobie na Vibezie i Clipie dla zaspokojenia ciekawości. Cowona i7 niestety już nie mam.

 

 

Kurcze z wie;lką chęcią. Postaram się odszukać jakiś dzień bez pracy:) W zasadzie nie powiniennem mieć problemów żeby dorwać jakikolwiek odtwarzacz z oferty MP3Store (trochę w końcu dla nich popracowałem :) ) ale zawsze warto byłoby się z kimś spotkać, kto nie będzie pukał się w głowę na samą myśl, że człowiek jest w stanie wydać 1,5k na słuchawki :)... a może jakiś mini meet przy dobrym piwku - przez pracę zapomniałem już co to znaczy "wyjść na miasto", a piwo to już nie pamiętam nawet jak smakuje:)

 

Robimy meet'cik indaPoznań ??? - ciąg dalszy na PRV lub osobny Topic żeby nie roibć offa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siloe: ja bym sobie Clixa darowal do juz takich sluchawek :) brak dobrego supportu OGG i Flaca, oraz..hmm..to IMHO nie jest az taki dobry player. Mnie on pasuje do SE530 z 2 powodow - po protu synergia miedzy nimi jest dobra, SE530 wygladzaja to co maja wygladzic z jego schodkowatosci, ocieplaja srednice, bas u jest malo wiec SE530 ladnie go wypelniaja bo kontur bez zarzutu, do tego bas clixa jest ciut chrapliwy, wysokie tony ciut podbijam na EQ bo jest mi ich troszeczke za malo - Clix gra zdecydowanie bardziej plasko w stosunku do H300. Mysle, ze z taka natura jaka ma T2 czyli ekspozycja szczegolow zamiast wygladzanie srednicy jak w E500 bylyby te schodki jeszcze bardziej widoczne, podobnie jak przy Q-Jaysach lub Etymoticach ER4. No po prostu cos mi sie wydaje ze nie za dobre to polaczenie :)

 

A drugi powod oprocz tego ze synergia z SE530 jest dobra, to to ze jest bardzo maly, swietnie obslugiwalny, po prostu dobry na wypady i latem miesci sie wszedzie.

 

Z reszta, analityczne brzmienie H100 i H300 i analitycznosc T2 mm :) mnie tu cos dobra synergia nie pachnie, jak to jest :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssycząco jest :) tyle powiem

pracuje nad eq - muszę coś wyciąc. Póki co uzupełniłem braki gdzieś przy 160Hz

 

edit: po czym znalazłem fenomenalne nagranie Śmietany i treścią i jakością... i brzmi na H320 z T2 tak miodnie i głęboko, że już się zgubiłem.

 

Może faktycznie potwierdza się to, co mówiłem już kiedyś - że na świecie jest znaaaacznie mniej dobrych realizatorów niż muzyków :)

 

edit2: no i to czy ta analityczność zamieni się w metaliczne syki w dużej mierze zależy od kompresji. MP3 w zasadzie omijam - a to 75% plików:( Postanowiłem zacząć kupować oryginały: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie potwierdza się to, co mówiłem już kiedyś - że na świecie jest znaaaacznie mniej dobrych realizatorów niż muzyków smile.gif

 

To by się niestety zgadzało, bo ze zripowanych oryginalnych płyt (do ogg) dosłownie kilka brzmi perfekcyjnie. Reszta to sybilanty, jakieś artefakty. System T2 bezlitośnie wyciąga takie rzeczy na wierzch - czasami nawet się tego słuchać nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się niestety zgadzało, bo ze zripowanych oryginalnych płyt (do ogg) dosłownie kilka brzmi perfekcyjnie. Reszta to sybilanty, jakieś artefakty. System T2 bezlitośnie wyciąga takie rzeczy na wierzch - czasami nawet się tego słuchać nie da.

 

hmm, to ja mam cos z uchem nie tak - na e10 i v39 mp3 juz od 192kbps brzmi ladnie, a oggq10 czy flac to poezja :)

 

tylko bas w okolicach 180-200hz zmniejszam troche :) ale wykop i power jest niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności