Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Zachodzę się w głowę po co ludzie noszą używają takie zestawy jak doki + kanapką sporych rozmiarów, albo używać doki stacjonarnie.

Tyle mamy dziś sprzętu że naprawdę jest w czym wybierać.

 

Okej nauszne mają sporą membranę i sporo wymagają, ale zatyczki używać z klockiem wielkości połowy cegły. Nie rozumiem i chyba nie zrozumiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter - Evil w pracy często korzysta z doków :P ( nawet 6-8 godzin, podobno ) podpiętych pod lapka.

Część ludzi ma opór wyjść w nausznikach na ulicę.

Ktoś od zawsze słuchał na dokach i nie chce inaczej.

 

Itd.

 

(Ja np. mam, jako neofita, fascynację dokami i podpinam sobie do stacjonarki z czystej ciekawości. A jak podepnę to i słucham )

 

Nie musisz rozumieć. Wystarczy, że będziesz tolerował :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stanąć w prawdzie to jeszcze dopiszę, że próbowałem kiedyś zrozumieć jak ludziom chce się targach ciężkie kanapki, bo sam uważam, że portable - z definicji - ma być zgrabne, poręczne, lekkie i nie upierdliwe.

 

No, ale to mój punkt widzenia. Ktoś może mieć zupełnie inne spojrzenie na te sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partakus ja wszystko rozumiem. Evil stosuje narzędzie do pracy, potrzebuje wyciszenia na 6-8h a nauszne gorzej izolują i jednak czuć wagę.

 

Okej jak się leży ale wtedy można coś większego, a idąc ciągać takiego klamota dla zatyczek.

Podoba się hmmm okej fanaberia wow ekscytacja mija i co dalej używacie takiej kotwicy?

 

Ale iemy to jednak urządzanie mobilne i używanie z klockiem wielkości C5 jest dziwne, tak jak dziwne jest podłączenie hd600 i tej klasy słuchawek pod SAM telefon czy clipa. Z braku laku czy ciekawości rozumiem ale praktyczność tego zestawu jest marna. Mam x5+c5 słuchałem z pfe012 gra lepiej ale sensu używania tego nie widzę co innego jak zmieni się słuchawki na coś wymagającego potrafiące zagrać szeroko.

 

Żeby nie było każdy słucha jak chce, ja nie mam nić do tego. Ja tylko próbuje zrozumieć po czorta używać takie dziwne zestawy dla 5% lepszego dźwięku ????

 

A to mój ultra mobilny zestaw lumka 730/735 + pfe012 + s100, nie interesuje mnie co tam siedzi ale gra przyzwoicie jak na słuchawkę. Teraz czekam na jvc ...

 

gallery_39810_429_158014.jpg

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultramobilny? Twoja 'Lumka' w etui zajmuje więcej miejsca w kieszeni niż c5. X5 to już w ogóle ciężko w spodnie wsadzić... A ten zielony futerał też upychasz po kieszeniach? :P

Ja odpinam cayina i zostaję z shufflą i dokami. I to jest jest zestaw ultraportable.

Natomiast jeśli wychodzę na jakieś zakupy to dodatkowy klocek wielkości średniego smartfona w wolnej kieszeni w niczym nie przeszkadza.

C5 +shuffla to o niebo wygodniejszy i bardziej uniwersalny zestaw niż jeden wielki grajek pokroju X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. Nie bić się ;)

 

Retter - nie podpinaj KX100 pod Lumię 735 :(

Może to kwestia odtwarzacza, w mojej jest jakiś pierwszy z brzegu, (noszę ze sobą zawsze A15 więc z fona nie słucham), ale zagrało to kiepsko. Jako namiastka może być, ale do słuchania to już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter 5% lepszy dźwięk dla ciebie, dla kogoś może być 50%. Muzyka jej jakość i barwa to subiektywne odczucia, każdy z nas odbiera ją inaczej. Tak jak inaczej się na niej koncentruje podczas spaceru czy pracy. Jako portable mnie wystarcza to co mam, innym nie musi.

 

Pamiętam jak nosiłem 2 telefony + ipod'a, i nie było to dla mnie problemem. Więc ipod + wzmak + telefon to duża różnica nie będzie.

Tak więc nie każdemu przeszkadza te kilkadziesiąt gram w kieszeni, bo nie każdy nosi obcisłe spodnie :P

 

Żeby nie było że się nie chwalę swoim przenośnym zestawem to:

słuchawki bezprzewodowe z chin z przetwornikami Creative EP-630 właśnie poskładane ;)

bluetooth

Grają akceptowanie i zostały poskładane dla mojej siostry do biegania. Bo ją zawsze kable denerwują.

 

No i moje słuchawki z opisu kupione tu na forumku, Brainwawz M5 w parze z ipodem touch 4g:

braiwavz

Dzielnie izolują mnie murem muzyki od odgłosów miasta w drodze na uczelnię czy innych spacerach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw na doczepkę jak się przemieszczam, nie lubię mieć doków byle jak splątanych zawsze mam zwinięte na 3 palce i schowane w takie czy inne etui.

Ale skoro mam telefon to nie muszę mieć grajka idąc do sklepu. Telefonu nie używam bez etui bo dbam a lumka z etui jest o 3-4mm grubsza. Zielone etui mam zawsze w kurtce lub gdzieś blisko.

 

Szufla czy clip + doki to super zestaw do biegania. Ja nie bronie czegoś używać, ale osłuchałem różne zestawy i x5c5+iemy dupy nie urywa to po co tachać taką kotwice ?

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urywa czy nie, ja np. nie jestem w stanie "odlecieć z muzyką" mobilnie. Za dużo innych bodźców dla mnie.

Portable traktuję jako sprzęt łatwy do przewiezienia-przeniesienia z miejsca do miejsca.

Owszem, zdarza mi się słuchać typowo mobilnie, ale to jest dla mnie takie słuchanie na pół gwizdka - w kwestii siły doznań estetycznych. I w tym kontekście wypasiony zestaw na typową "mobilkę" traci dla mnie sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz czy idziesz to nie chodzi o odlot tylko o częściowe odcięcie się od tłumu, towarzystwa, ludu "pracującego miast i WSI" ;) . Pamiętam, że razu tramwaju słuchałem i czytałem książkę i przegapiłem swój przystanek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lordzie ja również tak do tego podchodzę, wolę puścić sobie muzykę niż słuchać w autobusie o imprezach innych, bójkach, czy o tym jak pan z pod 4 nie poszedł w niedzielę do kościoła.

Albo dla urozmaicenia wieczornego spaceru z moją suczką(owczarek niemiecki płci żeńskiej), bo ona jakaś taka mało rozmowna xD

 

Stacjonarnie też nie mam jakiegoś sprzętu który by dupy urywał, i cały czas poszukuję swojego króliczka, ale tu już bardziej chodzi o ograniczenie czasowe i budżetowe niż o całą resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie i ja mam, portable jako odcięcie się od swiata zwolnienie a także wywołanie zamyślenia spojrzenia jak wszystko biegnie tylko gdzie ??

 

Odlot tylko na leżąco z zamkniętymi oczami i tu nawet takie ts671 czy inne tanie hełmy potrafią duuużo więcej niż hiendowe w pełnym stanie skupienia ...

 

Dlatego portable minimalistycznie fon + korki, przenośnie kanpka + hełm, w domu głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw portable 2 - na spacer i do metalu.

 

Lumka + hd6000 wytłumione + super soft + diy kabelek

 

gallery_39810_429_119646.jpg

 

Jezu, Retter, Ty mnie dobijasz :/ Najpierw czepiasz się, że ktoś używa wzmaka z iemai, a później sam wrzucasz nie mniej kontrowersyjne zestawy portable.

Co powiesz w takim razie na taki tekst w odpowiedzi na powyższe zdjęcie:

"

Do domu okej jak się leży, ale wtedy można coś większego, a idąc ciągać takiego klamota...

Podoba się hmmm okej fanaberia wow ekscytacja mija i co dalej używacie takiego hełmofona?

Ale słuchawki nauszne to jednak urządzania stacjonarne i używanie ich portable jest dziwne, tak jak dziwne jest podłączenie hd600 i tej klasy słuchawek pod SAM telefon czy clipa. Z braku laku czy ciekawości rozumiem ale praktyczność takiego zestawu jest marna.

Żeby nie było każdy słucha jak chce, ja nie mam nić do tego. Ja tylko próbuje zrozumieć po czorta używać takie dziwne zestawy dla 5% lepszego dźwięku ????

"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufla + t5 + iemy jest znacznie zgrabniejszym zestawem niż ten Twój nieprawdaż ? a SQ zapewne podobne jak nie lepsze.

 

Generalnie najlepiej łączyć sprzęty tonalnie i użytecznie w zestawy.

Co nie znaczy że sam zawsze tak robię :) po prostu się dziwię z używania kotwicy czy stacjonarnego hełmofonu z GOŁEGO telefonu ....

x5 + c5 + pfe012 tak audeo zagrały chyba najlepiej ale ciągać takiego klamota dla zatyczek ;/ :P eeeee ... co innego gdy się podłącza coś wymagającego i słychać że nie na darmo się nosi tego klocka.

 

Play deko prądu brak ale nie na tyle żeby doczepiać ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciency jesteście z tym Waszym portable.

 

Macie. Takiego dzwięku w parku na ławeczce dawno nie miałem jak dzisiaj. I nikt się na mnie nie patrzył dziwnie. No dobra jeden koleś do laski pod nosem powiedział, że właśnie widziała słuchawki za milion. Akurat cisza w muzyce była to usłyszałem. A poza tym, jest wygodnie, przenośnie i na baterii jedzie 10h. A C4 w roli źródła jest po prostu wyczynowcem.

 

attachicon.gifDSC_0091.JPG

 

Jak to jest portable, to strach pomyśleć o "półstacjonarnym" sprzęcie na wyjazdy... dodatkowa walizka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciency jesteście z tym Waszym portable.

 

Macie. Takiego dzwięku w parku na ławeczce dawno nie miałem jak dzisiaj. I nikt się na mnie nie patrzył dziwnie. No dobra jeden koleś do laski pod nosem powiedział, że właśnie widziała słuchawki za milion. Akurat cisza w muzyce była to usłyszałem. A poza tym, jest wygodnie, przenośnie i na baterii jedzie 10h. A C4 w roli źródła jest po prostu wyczynowcem.

 

attachicon.gifDSC_0091.JPG

 

Jak to jest portable, to strach pomyśleć o "półstacjonarnym" sprzęcie na wyjazdy... dodatkowa walizka? :)

 

Mógłbym zrobić zdjęcie, ale po co :P

up

 

zakwasów nie masz od noszenia? :)

Lżejsze od zestawu foto, który kiedyś jeździł w tej torbie. Waży max 2 kg. A torba ma pas biodrowy, więc od bidy da się nawet biec mając wolne ręce. Torba zawodowa, a zestaw lekki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności