Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Zapakowana jedna karta z jazzem a druga z niejazzem. Teraz to serio nic nie kupuje, zaszywam się w domciu/hotelu i słucham. 
Ciekawe czy można sobie tutaj zastrzec, że np. jak coś kupię to dostaję z marszu bana od Kaszy- zaaplikować sobie taki „antyzakupowy esperol”…tak było kiedyś w kasynach, że można było poprosić, aby do niego nie wpuszczali. Takie oświadczenie jednak można było szybko cofnąć :P. Pozdro.

Hmm, też tak miałem po H2 :] ... czekaj potem było V222, SP3k... przejdzie 🤪 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, saudio napisał(a):

Ciekawy zestaw zaproponowany przez A&K, chyba jeszcze nie było wzmianki na forum o Aura czyli współpracy Astell&Kern i Vision Ears.

IMG_1834.jpeg

A są gdzieś do przesłuchania? mp3store ma demo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Najgorsze, że stacjonarki się kurzą…

IMG_3636.jpeg

Jak Kapitan Nemo z Verne'a - Mobilis in mobili (ruchome w ruchomym).👍

Znak czasów. "Ciągle w ruchu", słuchamy, czytamy , oglądamy w biegu lub w krótkich przerwach między poruszaniem się.

Stąd powstaly DAPy, rozpowszechniły się słuchawki (nie tylko w radiu i wśród pancerniaków czy pilotów), powstały czytniki e-book, tablety.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony zabijają DAC i Dapy przenośne.

Stacjonarki nie umierają, u mnie w większości to dekoracja na półce jak w muzeum nie używane z 10 lat razem z głośnikami.

Jak mam tyle różnych grajków i ładnie grają i są poręczne.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia preferencji. U mnie gra wszystko po trochu, ale najmniej gra telefon - czyli wcale.

Faktem jednak jest, że słuchawek od pewnego czasu używam niemal wyłącznie ze sprzętami przenośnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Jak Kapitan Nemo z Verne'a - Mobilis in mobili (ruchome w ruchomym).👍

Znak czasów. "Ciągle w ruchu", słuchamy, czytamy , oglądamy w biegu lub w krótkich przerwach między poruszaniem się.

Stąd powstaly DAPy, rozpowszechniły się słuchawki (nie tylko w radiu i wśród pancerniaków czy pilotów), powstały czytniki e-book, tablety.

U mnie stacjonarki kurzą się chwilowo bo mam miesiąc miodowy z Hugo. Używam ich i nie zamierzam z nich rezygnować. Bardzo lubię puścić sobie płytę CD, LP czy flacka z mojego serwera NAS.

Mói tor słuchawkowy też gra na wysokim jak dla mnie poziomie. Przez lata opierałem się przed słuchaniem muzyki z plików i używaniem playerów mp3, ale to wygoda i fajna jakość. Mogę słuchać muzyki wedle aktualnego kaprysu- wiele różnych mobilnych i stacjonarnych opcji. 😅

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon ? Bo ma Tidala/Spotify, łatwo go sparować  z TWSami czy nausznymi BT. No i "w razie w" możesz odebrać telefon.

DAPy są świetne do kabla i BT też ale patrząc teraz - Kann Alpha czy Max są rozsądne , cięzka artyleria w dość poręcznym rozmiarze. Płaci się za to wielkoscia ekranu. Ostatni Kann jest super dla "ślepego" Audiofana ale jest przez to ogromny i ciężki.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Smartfon ? Bo ma Tidala/Spotify, łatwo go sparować  z TWSami czy nausznymi BT. No i "w razie w" możesz odebrać telefon.

DAPy są świetne do kabla i BT też ale patrząc teraz - Kann Alpha czy Max są rozsądne , cięzka artyleria w dość poręcznym rozmiarze. Płaci się za to wielkoscia ekranu. Ostatni Kann jest super dla "ślepego" Audiofana ale jest przez to ogromny i ciężki.

Fiio M15 też nie jest lekki a wygląda jak 7 calowy smartphone. Za telefonami nie przepadam ale kanapkę Dac już tak, tylko że to na pasku jak ciężkie to czuć że spodnie zjeżdzają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Telefony zabijają DAC i Dapy przenośne.

Stacjonarki nie umierają, u mnie w większości to dekoracja na półce jak w muzeum nie używane z 10 lat razem z głośnikami.

Jak mam tyle różnych grajków i ładnie grają i są poręczne.

Nowoczesne telefony nie mogą zabić DACów przenośnych, bo nowe telefony nie mają wyjścia Jack :)

Za to dongle przeżywają rozkwit

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pioj napisał(a):

bo nowe telefony nie mają wyjścia Jack :)

 

Większość nowych telefonów nie ma.

 

Mój, wydany w maju 2023 r. , dziurkę 3.5 mm posiada i to całkiem niezłą.

 

Co prawda jej obecność była jednym z warunków, jakie nowy smartfon musiał spełnić, ale aż tak bardzo pola wyboru mi to nie zawęziło.

 

Niemniej, z wystającym kabelkiem jest nieporęczny, nie mieści się do żadnej nerki, więc wolę DAPa.

W krytycznych sytuacjach zawsze jakieś pchełki w plecaku mam, więc idzie naprędce coś odtworzyć.

 

TWSy co najwyżej jako tzw. podomki - do domowych obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, będąc przez wiele lat team kable, próbuje przejść na TWS, głównie żeby się wspomagać ANC, bo obecnie mało które dobre doki tłumią porządnie. 

Natomiast mój telefon nie ma slotu karty pamięci, a pamięci wewnętrznej też za mało, żeby zapakować bibliotekę. 

Póki co się wspomagam LG V30, ale do BT to chyba jakiegoś małego DAPa poszukam. 

 

@Pioj od Androida 9 wzwyż można zainstalować Wavelet albo PowerAmp Equalizer, więc jest gro DAPów spełniających te wymogi. 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kubachim napisał(a):

To ja, będąc przez wiele lat team kable, próbuje przejść na TWS, głównie żeby się wspomagać ANC, bo obecnie mało które dobre doki tłumią porządnie. 

Natomiast mój telefon nie ma slotu karty pamięci, a pamięci wewnętrznej też za mało, żeby zapakować bibliotekę. 

Póki co się wspomagam LG V30, ale do BT to chyba jakiegoś małego DAPa poszukam. 

 

@Pioj od Androida 9 wzwyż można zainstalować Wavelet albo PowerAmp Equalizer, więc jest gro DAPów spełniających te wymogi. 

Dobrze wiedzieć. W takim razie to mocny argument by kiedyś kupić DAPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kubachim napisał(a):

Ja jako DAPa używam LG V30, choć jest z deka za duży na spacerze.

Ale i domowo się sprawdza. 

Foto takiego niby przenośnego, niby stacjonarnego setupu.

IMG_20240118_114417.jpg

Co to za Frankenstein'y te DT990? Wszystko Black Edition, tylko tylne dekle od wersji srebrnej. 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał(a):

Co to za Frankenstein'y te DT990? Wszystko Black Edition, tylko tylne dekle od wersji srebrnej. 😗

Pady od T1v1 bodajże, wkładki od Amiron Wireless, czarne widełki w ramach wymiany z @Perul, który tez robił wewnętrzny recabling i wstawił gniazdo 3.5 mm, kabelek od Audiofanatyka (też taki jego prototyp trochę w ramach koleżeńskiej przysługi), obicie pałąka z DT990 Pro, dla mnie wygodniejsze.
A dekielki kiedyś przemaluję ;)

Edytowane przez kubachim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności