Skocz do zawartości
  • 0

Burson 3C Reference, zamknięte słuchawki z fajnym kopem i zejściem na basie.


Gypsyfunk

Pytanie

Cześć

Po dłuższym czasie pojawiam się znowu na forum. Tym razem z pytaniem o  słuchawki do Burka bo mam T1 V2, ale czasami chciałbym "prostej rozrywki" 😉, tak dla odprężenia z mocniejszym basem i niższym zejściem. Coś cieplejszego niż T1 V2 i z delikatniejszymi sopranami.

 

Jakieś sugestie z waszej strony? Budżet do około 5tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zamiast szukać innych słuchawek spróbuj innych padów w T1. Skórkowe czy skórzane wnoszą kolosalną zmianę w kierunku do którego zmierzasz, a przynajmniej w v1 ale gaduję, że w v2 może być podobnie jeżeli aktualnie używasz welurków. Przetwornik Tesla ma ogromny potencjał, a dokładnie zapas "mocy" w niższych rejestrach tylko trzeba uwolnić Krakena :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie tak jak pisze @x86 :) Trzecia generacja mogłaby Ci podejść, bo Beyer oprócz zmiany wyglądu zamulił właśnie drugą generację dodając swoje wkładki nad przetworniki. Ale zamiast kombinować i ewentualnie kupować Trójki, zawsze można spróbować modyfikacji. T1v3 po modach @Perula które niedawno miałem zagrały niezwykle wręcz naturalnie, muzykalnie i... ciemno zarazem jeśli chodzi o barwę, z fajnym wykopem na basie :) Dodatkowo po teslowym syczeniu nie pozostało praktycznie żadnego śladu. A same mody wcale nie jakieś skomplikowane, bo zdaje się zostało dodane wytłumienie w środku i zmienione zostały pady na skórzane od Dekoni. Efekt niesamowity. Słowem, polecam mody Perula! :) Powinno się je dać wykonać w T1v2 bezproblemowo i co ciekawe, moje Trójki zagrały tak fajnie z wyciągniętymi tymi zamulającymi brzmienie wkładkami. Takie czary :)

 

A jak nie Beyery to takie opcje: Ultrasone Edition Eleven -> te ciężko pobić, dla mnie najlepszy bas na świecie (może Abyssy czy inne D8000 mają lepszy), Audeze LCD2 Rosewood te które teraz mam też potrafią nieźle kopnąć (podobno Trójki są tu mistrzami ale tych nie miałem). To tak na szybko. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Undertaker napisał(a):

Powinno się je dać wykonać w T1v2 bezproblemowo

Nawet od v2 zaczynałem (w v3 zrobiłem identyczne wygłuszenie, tylko jeszcze wyjęcie wkładki)

https://forum.mp3store.pl/topic/217780-mod-beyerdynamic-t1-gen-2/#comment-1991655

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi do głowy od razu przychodzi Audeze. Do 5tys masz LCD-2 Caribean, albo ciut bardziej detaliczne LCD-x. Ja bym jeszcze posłuchał jakiś ZMF (sam przeszedłem z LCD-2 Caribean na Verite Closed i jestem szczęśliwy póki co. Napędzał jedne i drugie słuchawki Conductor 3XP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tommy66 Ma Bursona 3 Refference (o ile dobrze zapamiętałem model) i jest użytkownikiem wieloletnim LCD3 i niedawno słuchał u mnie Venusów, których bas ocenił jako lepszy od LCD3. Nie pamiętam tylko czy to tyczyło się sytuacji gdzie Burson był jako AMP czy jako DAC a wzmakiem był lampowiec Fezz. Może będzie chętny podzielić się opinią. 

 

Na pewno jak dla mnie są to słuchawki wyższej klasy niż Beyery T1v1 modowane, które miałem dość długo. Mimo, iż pokazują jednak sporo informacji na górze, to ta góra nie jest tak męcząca jak była dla mnie w T1v1 a potęga dźwięku to zupełnie inna kategoria. Myślę, że warto ich posłuchać. 
ZMF nie znam, więc się nie wypowiem. Bardzo bym chciał kiedyś posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mają być zamknięte z dobrym zejściem i kopem to raczej nie audeze bo one mają tylko zejscie ale bez kopa. Tutaj bardziej pasuje jakaś wersja biocelulozy Denon/Fostex/E-MU albo jakieś ZMFy tylko ktoś kto jeszcze ogarnia ich ofertę musiałby doradzić model.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@BearPLTak mam 3R.

Bass Venus po całości oceniam na lepszy od tego w Lcd3 zarówno na lampie jak i na Burku.

Ten bass Venus to takie spotkanie z koniem...

 

@Spawn  trójki potrafią dać kopa na basie że hej , Koszt ok.7,5 kzł. Ale e porownaniu do Venus to i tak będzie koń po całodniowym worzeniu węgla .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności