Skocz do zawartości

Ciekawy Test W Komputer Świecie


YogiCK

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam ten test. Napisali że iPod zająłby 8me miejsce jakby odtwarzał WMA xD

Dokładnie... A w wadach iPoda Nano nie odtwarza filmów, brak radia... i nic o wma. Pewnie z tymi trzema funkcjami byłby zaraz za creative :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U nich sprzęt pewnie dostaje punkty za odtwarzanie plików mp3... <_< Ale żeby pentagram zajął 3 miejsce? Miałem tego playera i jak go ostatnio odpaliłem to byłem zdziwiony jak mogłem tego słuchać <_< Chociaż... gdybym nie trafił na to forum, to pewnie uwierzyłbym w rzetelność testerów (co mnie trochę przeraża)... :D

 

Pamiętam ten test. Napisali że iPod zająłby 8me miejsce jakby odtwarzał WMA xD

No to mnie pocieszyłeś... <_< A ja tą gazetę kiedyś kupowałem... Przerzuciłem się na CDA... :)

 

BTW, ciekawe które miejsce miałby Rio Karma (ze swoją przeciętną jakością dźwięku, wyświetlaczem mono, brakiem filmów i małą ilością bajerów)... Podejrzewam, że przegrałby z pierwszym lepszym Creativem. :D

 

Mierna jakość dźwięku w T60... pfffff!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci znawcy z polibudy to faktycznie jakieś mózgi czy oni tam tylko sprzątali ?? Jak to jest, że w pomiarach

ich namber uan nie miał już tak idealnych wyników ( głównie chodzi mi o zniekształcenia oraz odstęp sygnału od szumów ).

 

Bo "inżynier elektrakustyk" zrobił podstawowy błąd i pomierzył THD+N dla 0dB

( czytaj -dla volume odkręconym do oporu ) a nie dla -3dB dB ( a tak się powinno mierzyć wskaznik

zniekształceń harmonicznych +szum dla urządzeń analogowo- cyfrowych )

 

I playery bez limitiera "poległy . Przeciez THD+N w ogóle nie powinny byc większe od 1%

bo w normalnym analogowym wzmacniaczu ta wartość odpowiada właśnie nominalnej mocy urządzenia

(Wzmacniacz 120-Wattowy to taki który przy 1% THD+N oddaje moc 120 Watt )

 

Oczywiście w takim urządzeniu cyfrowym audio jak player MP3 moc wyjsciowa /maksymalny

sygnał wyjściowy (czyli te sławetne 0 dB dla którego to wszystko było mierzone)

wcale się nie musi się pokrywać z 1% THD+N , bo oprócz zniekształceń spowodownaych

clippingiem toru analogowego , może dojść do obcięcia wartości cyfrowej (niewystarczajej

pojemność reprezentacji ) wtedy player gra głośniej niż może i cyfrowe zniekształcenia dzwięku

wychodzą ponad ten 1 % THD+N

 

Jest też odwrotna możliwość - dzięki zastosowniu "bezpiecznego" cyfrowego limitiera który nie pozwala na clipping ,

lub tez ewntualnej kalkulacji związanej z ekonomią zasilania playera (w końcu mniejsza moc

wydłuża autonomię playera ) moze on grać ciszej niż potencjalnie by mógł. W każdym razie w obu tych

wypadkach przy maksymalnej mocy wyjściowej THD+N nawet nie musi dojsć do poziomu 1%..

 

Tak więc ze względu na niewspółmierność wysterowania w odtwarzaczu analogowo- cyfrowym ,

że taki parametr THD+N mówi jedynie czy player ma algorytm limitiera który chroni clippingiem ,

czy go nie ma i jakiej ten limitier jest jakości .Żeby miarodajnie zmierzyć realny poziom zniekszałceń

harmonicznych + szum w tych playerach należałoby obrać jakiś jeden okreslony poziom mocy

i dla niego porobić obliczenia . :rolleyes:

 

Na przykład producenci sprzetu Hi-Fi podają THD+N nie tylko dla -3dB , ale także dla 1Watta

( i to znacznie częściej niż dla -3dB - jeżeli w prospekcie sprzętu mamy tylko jeden

współczynnik THD+N to odnosi się on najprawdopodobniej właśnie do 1 W).

 

Oczywiscie takie pomiary > na przykłada dla jednego wspólnego dla wszystkich playerów

napięcia wyjsciowego 0.126 V ( 1mW dla 16 ohm ) byłyby już znacznie trudniejsze do

do przeprowadzenia , ale tak naprawdę tylko one pozwalałyby porównać jakość dzwięku

kilku odtwarzaczy - który zniekształca bardziej czy który bardziej szumi przy normalnym

poziomie słuchania muzyki (" normalny" może oznaczać i 95% skali volume , ważne jednak

aby nie był to pomiar robiony przy 100% :huh: )

 

W przypadku pomiarów na maksymalnym sygnale wyjściowym mamy natomiast zupełnie

inną informację : czy w ustawieniach softwarowych urzadzenia jest limitier / czy tez nie ma limitiera

W tym drugim wypadku parametry THD+N z jednej strony a z drugiej moc wyjściową

i odstęp sygnału od szumu należy traktować z pewnym przymróżeniem oka > player gra

"głosniej niż może" , tyle że dzwiękiem mocno zniekształconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz jak zwykle nam fachowo wyjaśnił na czym polegał błąd w KŚ

 

Trochę dziwne ale z czaiłem :blink: kiedyś czytałem o tym bo przy wzmacniaczu NADa mam clipping... to się zainteresowałem :P

 

Niech jeszcze napisze, jaki wpływ na jakość ma użycie 250ohmowych słuchawek, przy odtwarzaczach przystosowanych do impendancji 32, czy 16ohm

 

Taki że głośność na max-a i wsłu****emy się w szczegóły których nie da się usłyszeć ;) przy maksymalnym zniekształceniu z strony playerów bez ograniczonej softowo głośności.

 

I pomyśleć, że kiedyś KŚ to była dla mnie wyrocznia

 

Też zakupiłem kilkanaście numerów... też bym uwierzył... jednak fora/recenzję/porównania ludzi i ich komentarze są najbardziej miarodajne nie ma co wierzyć w jedną opinię w gazecie.

 

PS: Forum mi zcenzurowało wsłuchu-jemy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wykład prof. Getz'a :E

 

Getz, jeśli mogę zapytać jakie masz wykształcenie?

Dlaczego pytam?

Wcześniej już padło, że jesteś Hobbystą, lecz ciekawi mnie w jakim stopniu?

Tzn. Czy posiadasz zawodowo wiedzę na te tematy, czy zdobywałeś ją dla zaspokojenia własnej ciekawości?

 

Po prostu ta wiedza jest dla mnie... Imponująca :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z wypowiedzi getza wynika, że te wspaniałe pomiary służą tylko sprawdzeniu czy player jest głośny i czy ma przy tym przesterowania i tym podobne. Getz nie jest chyba znawcą, elektroakustykiem z polibudy a potrafi jakoś uargumentować to co pisze. Ja mam pytanie - jaką wiedzę wnieśli do testów ci panowie z polibudy - bo, z tego co napisał getz, chyba tylko mało fachowe pomiary, a ja bym dorzucił słuchawki nie z tej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Uruchomienia Przeglądarki Internetowej Od Komputer Świat

 

kliknij menu start -> wejdź w ustawienia -> panel sterowania -> jeśli jest włączony widok kategorii kliknij "przełącz do widoku klasycznego" -> o k**** pomyłka -> wyłącz panel sterowania krzyżykiem w prawym górnym rogu -> wejdź w menu start -> programy -> internet (your computer) explorer

 

Po prostu uwielbiam instrukcje w KŚ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisali że iPod zająłby 8me miejsce jakby odtwarzał WMA xD

 

rotfl

 

> Instrukcja Uruchomienia Przeglądarki Internetowej Od Komputer Świat

 

rotfl

 

... nie ma jak porcja dobrego śmiechu przed snem :)

 

ok, z mojej strony tyle... po prostu nie mogę w tym teście dostrzec żadnych rozsądnych "kryteriów oceny"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiałem nad tymi ohmami, i doszedłem do wniosku, że oprócz katastrofalnej w skutkach brzmieniowych niedostosowanej do beyerów impendancji wyjściowej, znaczenie ma także głośność odtwarzacza - cichszy t60 żeby zagrał na takich słuchawkach, zmuszony jest do grania na skrajnej głośności, co doprowadza do "wejścia w strefę" dużych zniekształceń przy sztucznie podbijanej głośności(coś o tym pisał getz). w tym wypadku t60 mógł grać gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer Świat to stek bzdur. Takie recenzje to robienie ludziom wody z mózgu.

 

Szkoda, że tyle dobrych gazet przez te ostatnie lata poszło do piachu a zostały właśnie takie...

 

Równie dobrze można by wrzucić kocura na klawiature i to co wyszło wydrukować zamiast tych wypocin. Wtedy przynajmniej mniej ludzi zostało by nabitych w butelke.

 

BTW już nie moge się doczekać testu słuchawek i kto go wygra :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: wszystkie testy w KŚ są mniej więcej takie. Musimy jednak pamiętać, że test, jak to test, odznacza się subiektywizmem i jest to opinia autora o opisywanym sprzęcie. Nie można więc napisać, że test nadaje się do kosza (oczywiście pomijam tu masakryczne błędy, mówię o samych wynikach).

Irytującym jednak zwykle okazuje się płaszczyk obiektywizmu, w który redakcja przebiera recke (obiektywna recka? nie rozśmieszajcie mnie). Stąd też wiele osób weźmie te testy jako odnośnik przy zakupach (naprawdę dużo ludzi woli rzucić okiem na przejrzystą tabelę niż przemierzać gąszcz tekstów).

iPoda Nano w poprzednim teście totalnie starli w proch przez brak obsługi WMA. Dostał za to chyba trzy oceny ndst w rubrykach o duuuuużej wadze (i znowu ten idiotyczny płaszczyk obiektywizmu, nie wiem, po co jeszcze to kupuje...). Oczywiście redaktorzy nie wpadli na pomysł, żeby zamiast WMA wpisać w tych rubrykach AAC...

Jeszcze jedna rzecz: fotka iPoda Shuffle... Nie wydaje się ona wam trochę... odwrócona?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak go trzymali ?

A może chcieli pokazać że jest tylko dla osób leworęcznych ? :D ;P

 

Za co KŚ można udupić odtwarzacz ? Bo przecież nie za funkcje i możliwości tego nie da się przekłamać.

 

Odtwarzacz można udupić za instrukcję to już u nich tradycja. Testy subiektywne czyli jakość dźwięku. Oraz za "odpowiednio" zrobione pomiary. Właśnie tak się stało w przypadku T60.

 

Zauważcie że Creative ma u nich najwyższą ocene w tych pomiarach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności