Skocz do zawartości

Ciekawy Test W Komputer Świecie


YogiCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehhh, skoro jakość dźwięku jest przeciętna to niech się pukną w głowę. Ale widać tak to już jest, gdy się jest podpłacanym przez Creative, że wygrywa z Shuffle :P Teraz ksy będzie musiał podpłacać KŚ, żeby były sprawiedliwe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że wyniki będą śmieszne.. ale żeby aż tak :D No nieźle!!!!!!

 

A T60 mieli, bo sam żem im go wysłał. A czy w ogóle go włączyli - nie wiem.

 

 

 

 

 

ps. niedługo powinien ukazać się test w CHIPie oraz w HiFi i Muzyka. Ponadto CD-Action pracuje nad jakimś testem i chyba Gadżet (TVN Turbo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartka z kalendarza: W numerze 17/2005 ukazał się test odtwarzaczy mp3. iRiver IFP-990 zajął 5 miejsce tuż za Media-Techem Manhatan Player MT820 i dwoma Creativami (sport C100 i Muvo Micro N200). Pierwsze miejsce zajął Mpio FG100. Nieznacznie gorszy od irivera okazała się "parówka" Traka :).

To tyle z historii. W KŚ (którego byłem stałym czytelnikiem) Bardziej liczy się polska instrukcja i menu niż jakość produktu

EDIT: Czekamy na skan nie zważając na prawa autorskie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kartka tym razem dotyczy iPoda shuffle. W ś.p. KŚ TESTY 6/2005 zamieszczono test odtwarzaczy mp3. iRiver IFP-899 zajął 3 miejsce zaraz po Creative MuVo micro N200. Szufelka zajęła uwaga 11, ostatnie miejsce. Została pobita przez jakiegoś z-cybera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w okolicach 10.2006 był test i Shuffle zajęło ostatnie miejsce, bo obsługiwała AAC zamiast WMA. I jakbym mógł zapomnieć, że MuVo TX, Zen Nano Plus i MuVo V200 zajęły trzy pierwsze miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung to pewnie Yp-K3, ze swoim "ergonomicznym" touch-padem. Gra nieźle, ale od T60 to bardziej mocniej niż lepiej, no ale KŚ rządzi się swoimi prawami. Na podstawie ich porad ciężko sklecić sensowny komputer a co dopiero kupić dobrego playera. :P

 

YP-K3 to już historia , podobnie zresztą jak K5 .

Samsung razem z wprowadzeniem na rynek nowego

"iPhonowego" YP-P2 postanowił odświeżyć także inne swoje odtwarzacze .

 

YP-K5 dostał teraz nową nazwę >YP-S5 , plus kolorowy ekran LCD (1.8 calowy )

zamiast monochromatycznego OLED i minimalnie schudł -do 15 mm ( pamietajmy

jednak że jest to model z wbudowanym dużym głosnikiem)

 

yp5swa6.jpg

 

Zmodyfikowany YP-K3 ma większy ekran 2.0 calowy , nową kolorystykę no i przede wszyskim

nazwę . Znany teraz będzie jako Yepp ... T10 :D:lol:

 

Wszystkie te trzy nowe odtwarzacze Samsunga mają miec także Bluetooth ( choć pewnie nie

w standarcie :huh: ) i są już obecne w niemieckich wyszukiwarkach cenowych . :blink:

Zresztą z dwóch fabryk produkujacycy Yeppy jedna znajduje się w Chinach ale druga

w Czechach - i na niemiecki lub nasz rynek , tym playerom może być nawet blizej niż do Korei . :)

 

Moją uwagę przykuło dopiero 10. miejsce Irivera T60.

Pierwsze miejsce zajął Samsung chyba U3,....

 

Hardwarowo te playery są ze sobą bardzo spokrewnione , choć Samsungowi YP-U3

najbliżej jest do Iriverów S10/S7 .

 

Koreańska firma wreszcie zrezygnowała z stosowania SoC-ów Sigmatela w swoich najtańszych

playerach (YP-U2 czy F2 były oparte o STMP3550) i zaplikowała do YP-U3 ten sam własny chipset który

od ponad pół roku sprzedaje Iriverowi Jest to jedna "wszystkomająca " kość KGA0E000BA na którą się

składają następujące elementy- 1) własny mikrokontroler ARM Samsunga S5L8700 Blues z pamięcią NOR

2) codec WM8731L Wolfsona 3) pamięć podręczna SDRAM , 4) oraz pamięć stała NAND

 

inand3jv7.jpg

 

2remotestpg8.jpg

 

oledbpf2.jpg

 

usboutbac2.jpg

 

 

Iriver po modelu S10/S7 który miał identyczną " wszystkomającą" i "wszystkozawierającą " kość ,

 

iriver_s10_2.jpg

 

poszedł jednak do przodu i stara się jednak montować Wolfsona WM8731L (lub S) osobno

( taki układ popularnie jest nazywany jako "dual core : ,codec może mieć wtedy własne zasilanie

, lepsze ekranowanie i co za tym idzie mniej zniekształceń itd) , dlatego w T 50 mamy co

prawda tę samą kość KGA0E000BA zawierająca SoC S5L8700 Blues i pamięć NAND w jednej

obudowie , ale codec Wolfsona jest już "wyrzucony" na zewnątrz

 

p1050035miu5.jpg

 

Natomiast w T60 już w ogóle nie ma mowy o integracji > wszystkie trzy elementy SoC

, codec i pamięć flash są popakowane w osobnch chipach (jedynie pamięć cache`u

SDRAM jest zintegrowana w jednym chipie z SoC-iem co jest skądinąd zupełnie zrozumiałe ):)

 

Ciekawe że przy podobnym hardware Samsung zdecydował się na kondy filtru DC 330uF

Iriver na wyjsciu T60 wstawił 220uF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawa autorskie?

 

Olać... oni wzięli kopertę to my prawa autorskie :P

 

A T60 mieli, bo sam żem im go wysłał. A czy w ogóle go włączyli - nie wiem

 

To nie włączyli...

 

ps. niedługo powinien ukazać się test w CHIPie oraz w HiFi i Muzyka.

 

Wie ktoś ile kosztuje HiFi mam ich kilka numerów ale teraz nie wiem ile kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszlem do 5 strony i mam dosc -_- ... jak widze te pentagramy trekstory ... ino mi tam mcody i mpio pasuja , sansa i samsung niepasuja na pierwsze miejsca ... jeszcze jak widze ten tekst jak testuja te playery ... zal , proponuje spalic kioski ruch empiki i wszystkie sklepy gdzie sa takie durne gazety ;p a i porada dla tych co kupili, spalcie to ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozbroiła mnie okładka.

 

"Wrzuć film na youtube! (...) Odkrywamy tajniki odtwarzania"

 

Oraz:

 

"Odtwarzacze MP3 (...) Uwaga na słabe słuchawki w zestawach!"

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności