Skocz do zawartości

DAC do Letshuoer S12 lepszy od czarnego Audioquesta Dragonfly do 500zł. Mile widziane chińskie wynalazki.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak po taniości to Creative Sound Blaster X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mamalyga napisał(a):

Poszukuję sporego przeskoku jakościowego. 

 

Do 500 zł raczej go nie dostrzeżesz.

 

Zresztą, poczekaj na przybycie słuchawek - może samym źródłem będziesz chciał delikatnie wygładzić lub wpłynąć na inne aspekty ich brzmienia.

 

IEMy na mocniejszych torach rzadko kiedy zyskują "sporo". Z reguły są to słuchawki, które potrafią bardzo dobrze brzmieć nawet na stosunkowo słabym (mocowo) sprzęcie.

 

Weź też pod uwagę to, że może się zdarzyć, że wraz ze zwiększaniem mocy, pojawią się delikatne szumy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mamalyga napisał(a):

Mam czarnego AudioQuesta DragonFly. On chyba jest lepszy od Creative Sound Blaster X1.

Moim zdaniem lepszy jest X1, aczkolwiek nie jest to przepaść.

 

Co do tematu

6 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

DAC do Letshuoer S12 ... Mile widziane chińskie wynalazki.

To polecam spróbować przede wszystkim dongla zbalansowanego, one mają większą moc, co przy planarach nawet tak małych ma znaczenie.

Z takich niedrogich Sonata BHD imo nie do pobicia w kwestii cena/jakość, do tego dość ciepła, więc do S12 powinna pasować bardziej niż np Alkaim PD4 

https://pl.aliexpress.com/item/1005006376954338.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim X1 i DFR to kompletnie różne charakterystyki. DFR suchy, ziarnisty, bardzo jasny, energetyczny. X1 jest neutralny, stonowany, super gładki, bardziej organiczny, z czarnym tłem. Dla mnie X1 lepszy od czerwonej i cobaltowej ważki. Chcesz dużego przeskoku z DFR to polecam iBasso DC04 Pro lub Tanchjim Space.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 10:42, Mamalyga napisał(a):

Mam czarnego AudioQuesta DragonFly. On chyba jest lepszy od Creative Sound Blaster X1. 

Poszukuję sporego przeskoku jakościowego. 

Jakoś nie widzę szans na "spory" przeskok jakościowy w stosunku do DragonFly Cobalt w przypadku urządzeń do 500 PLN.

Może być ciut inne granie, może być wejście zbalansowane 4.4 czy 2.5, większa moc, bateria, opcje BT, wzmacniacz na drabince ect - ale istotny skok jakościowy?

Cobalt to w dalszym ciągu niezły USB dongle.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie czarne z niebieskim pomyliłem 🫡 i to nie wiem dlaczego, bo przecież w cytacie mam kolor XD

W takim wypadku wycofuje swoje zdanie i nie wypowiadam się, bo "zwykłego" DragonFly Black nigdy nie słuchałem.

 

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 Ohm - 36mW
Może do IEM nie potrzeba dużo mocy ale takie parametry dyskwalifikują to urządzenie w moich oczach.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 16:14, Mamalyga napisał(a):

Sonata BHD będzie tym najlepszym?

W kwestii stosunek cena/jakość imo nie do pobicia. Natomiast czy będzie tym najlepiej zgrywającym się z S12, w zakładanym budżecie, to bez przetestowania ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mamalyga napisał(a):

Bezpośrednio od Tempoteca za 89,99 $ czyli 20 $ w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czego oczekuję od DACa. Z tego co czytałem słuchawki te grają bardzo rozdzielczo i do tego mają posrebrzany kabel co wzmaga efekt. W takim  wypadku przydałby się możliwie rozdzielczy DAC. Który z wymienionych będzie najbardziej rozdzielczy? 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności