Skocz do zawartości

DAC do Letshuoer S12 lepszy od czarnego Audioquesta Dragonfly do 500zł. Mile widziane chińskie wynalazki.


Rekomendowane odpowiedzi

Wokale i muzyka instrumentalna brzmią na nich genialnie, gorzej wypada drum and bass, dubstep i temu podobna elektronika (tam gdzie potrzeba dużo mocnego basu). Właśnie słucham Arrival of the Birds od The Cinematic Orchestra i to brzmi genialnie. Słucham na największych białych gumkach. 
Słuchawki grają bardzo rozdzielczo tak jak czytałem. 
Może warto jeszcze podbić tę rozdzielczość DACem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One świetnie reagują na equalizer. Kup sobie coś w stylu Fiio BTR15, które będziesz mógł używać jako dacamp z kompa / z telefonu. Takie urządzenie ma equalizer, dzięki któremu podbijesz sobie bas - sam słucham d&b i S12 nadają się do tego super. No i będziesz mógł używać takiego dacampa jako odbiornika bluetooth, co znacznie poprawia wygodę przy użytku mobilnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zmienić gumki na najmniejsze i teraz dubstep i d'n'b brzmią bardzo dobrze. 

Idę do paczkomatu po gąbki INAIRS AIR 2. Zobaczę jak z nimi grają. 

INAIRS AIR 2 basu jest aż nadto. Nie potrzeba EQ. 

Ja bym szedł w tę rozdzielczość i scenę. Wybrałbym coś co ma scenę z głębią i gra najbardziej rozdzielczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso DC06 Pro i DC04 Pro to ta sama półka jakościowa. DC06 (jaśniejszy, bardziej rozdzielczy) został oparty o DAC Sabre, a DC04 (neutralny, bardziej analogowy) o Cirrus Logic.

Kwestia preferencji, który będzie lepiej zgrywał się z Twoimi słuchawkami.

 

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak INAIRS AIR 2 nie są takie spoko, bo wprowadzają do brzmienia mulenie. Nie lubię mulenia, więc może ten jaśniejszy DC06 będzie dla mnie lepszy. 

Największe gumki brzmią dla mnie najlepiej. 

Może polecicie jakieś najlepsze gumki duże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki to bardzo indywidualna sprawa. Jedne ulubione gumki mogą nie pasować do innej partnerki... Tfu, słuchawek. Ale sprawdź spinfity i Fiio HS18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Jednak INAIRS AIR 2 nie są takie spoko, bo wprowadzają do brzmienia mulenie. Nie lubię mulenia, więc może ten jaśniejszy DC06 będzie dla mnie lepszy. 

Największe gumki brzmią dla mnie najlepiej. 

Może polecicie jakieś najlepsze gumki duże? 


Gumki i ich wpływ na brzmienie to rzeczywiście indywidualna sprawa, ale z dużych (generalnie o budowie wysokiej i szerokiej ;) i dających duże pełne brzmienie polecam Azla SednaEarFit Standard lub Light (mam wrażenie, że Light tyci bardziej dociąża dół). Na drugim miejscu są JVC spiral dots ++ , ale są trochę niższe, czyli na iem, które wchodzą głębiej. Te 2 modele pasują mi też zazwyczaj najbardziej dźwiękowo , a w szufladzie leżą różne przetestowane finale, pianki, xelasteki, dunu ss i inne :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata BHD podrożała dwukrotnie i wyprzedano wszystkie sztuki. Myślicie, że to zasługa tego forum? 
https://pl.aliexpress.com/item/1005006376954338.html

Spodziewałem się większej sceny po tych iemach. Możecie polecić jakiś DAC, który powiększy scenę. 

Potrzebuję poszerzacz scenianu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mamalyga napisał(a):

Sonata BHD podrożała dwukrotnie i wyprzedano wszystkie sztuki. Myślicie, że to zasługa tego forum?

Nie, po prostu to była wyprzedażowa cena (prawdopodobnie z racji wyjścia BHD Pro), wcześniej najtaniej koło 270zł można było kupić i to na promocjach.

 

4 godziny temu, Mamalyga napisał(a):

Spodziewałem się większej sceny po tych iemach. Możecie polecić jakiś DAC, który powiększy scenę.

Najwięcej da Ci przejściówka rezystancyjna tak ze 100ohm lub więcej, choć fakt Hiby FC4 też gra dla mnie większą (zwłaszcza dalszą) sceną niż reszta moich dongli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Co to jest ta przejściówka rezystancyjna.

Rezystor wstawiony szeregowo w linię sygnałową. Powoduje on, że wzmacniacz pracuje "w innym punkcie", dając większe napięcie na wyjściu, co przekłada się na odsunięcie sceny.

12 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Można poprosić o link? 

https://pl.aliexpress.com/item/32822361714.html

 

Jakbyś chciał przejściówkę dla 4,4mm to już nie ma gotowców, trzeba DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na jakiej zasadzie działa ten rezystor. 

Co do zużycia prądu, to pewnie w granicach 10% więcej będzie brał, w praktyce jest to niezauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o IRIVER ICM10. Kiedyś miałem iRiver Clix2 i bardzo go lubiłem. W zasadzie to mam go nawet, ale ma uszkodzoną taśmę wyświetlacza. https://pl.aliexpress.com/item/1005004901705063.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=272-267-0231&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&gclsrc=aw.ds&albagn=888888&ds_e_adid=&ds_e_matchtype=&ds_e_device=c&ds_e_network=x&ds_e_product_group_id=&ds_e_product_id=pl1005004901705063&ds_e_product_merchant_id=549196516&ds_e_product_country=PL&ds_e_product_language=pl&ds_e_product_channel=online&ds_e_product_store_id=&ds_url_v=2&albcp=20695301718&albag=&isSmbAutoCall=false&needSmbHouyi=false&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAk9itBhASEiwA1my_68GAvNucYWt9YZ7kJcB5kNDtqMr3TzZgEKit9i13zQxaD-z4shI7mBoCkpcQAvD_BwE&aff_fcid=98c81e3c38324c029458d2c93ee133d3-1706481221551-06785-UneMJZVf&aff_fsk=UneMJZVf&aff_platform=aaf&sk=UneMJZVf&aff_trace_key=98c81e3c38324c029458d2c93ee133d3-1706481221551-06785-UneMJZVf&terminal_id=ccea91f374fa4ea99148f40896d873d9&afSmartRedirect=y


beyerdynamic (Astell & Kern) A200p
https://www.ebay.pl/itm/155784002721?hash=item2445733ca1:g:bpcAAOSwGvNlCs-I&amdata=enc%3AAQAIAAAAwImPFYSaCZYhAmjb5mDashRz7XfO4%2BHZVW1oqPhfWXJueAMKCRGTC18iK0BZuPM%2BTna6OLSc6ToOdQjTFeLeHhnMQo2usAS8j6982XY7YnCeLEX13JXWGVc%2FWN7zvJeN2VNfxXjDVSYuLIB51FjzJs8fXP1ApsvunJzU%2BV%2FNE901qLoY1KBvba%2BSoDodM53liN1ojynioh%2BrzwShM74iEZqY4KX96PVCAYUbhfvE%2BNCEg5C128C4wajZnCRtBec25g%3D%3D|tkp%3ABk9SR5L9iqSqYw

Astell & Kern AK10
https://www.ebay.pl/itm/335022064166?hash=item4e00df0226:g:--8AAOSw1cRk-8vO&amdata=enc%3AAQAIAAAAwKYNr9JvBFKPI1bVGqnaxQ8FUrQTZ3m%2Fmg2yo4Om5mxhdwQ2RW2G61vT%2Fz%2BNs%2FsPb2ZIEhs6%2BdvMwKTHUrJeoRQpigWJ846%2B8DxSUjYIyoo3JH4rbp2u2WbRAwCou31ICuBVNLehzYk1vYU3nfXkjeSpAY4TBnw%2F7LBwnTXnJvfH7VAGYqU7TbCfizSvBSlNQC5m513RrUZUYPcQCo2Z9z%2B%2FRx3AYlHC%2FWQ%2FvzEqiznKQ1slfzc%2BG1rm5qc0c3JFnQ%3D%3D|tkp%3ABk9SR5T9iqSqYw

Astell & Kern AK HC2
https://www.ebay.pl/itm/395101310697?hash=item5bfddf8ee9:g:~lUAAOSwJEJlq8UR&amdata=enc%3AAQAIAAAAwFCf4Iime4n8jeSNtkvN9NCGAbjE72lyUz%2FegB30UMGY%2F2YNwH5Tf2h5euQ2M1SAVHMvr2N8xgJBWY22Mz5WHsWZYVufb9GQfLF1oo59i%2FueeJ5tShTJ5iY5J1zg9ZrUV9SslCb5AHJibbYKGRWMofWpOR4phcuJUJzTA0WaOtig3lCqEat6udG6zBszuhWpy6UAWTM3%2F%2FSbyl1QRLaAwPi8%2B5oO51uXawz2NINQTTzKgJafJRTWr2Ws9A9MbccNoQ%3D%3D|tkp%3ABk9SR5T9iqSqYw

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten beyerdynamic (Astell & Kern) A200p, to niezły gniot i nawet za 1/3 ceny się nie opłaca. Co Wy o nim myślicie? 

A Ibasso DC04 ma jedynie wyjście zbalansowane 4,4 mm, a nie ma 3,5 mm. Natomiast Ibasso DC06 ma oba, tak więc chyba wybór padnie na niego. Astell & Kern AK HC2 też ma tylko 4,4mm. Przejściówka pewnie ze stówę kosztuje. 

Mam nadzieję, że te złącza zbalansowane 4,4 mm to chwilowa moda i standardowe 3,5 mm wrócą do łask :) 

Colorfly CDA-M1 też ma oba wyjścia 3,5 i 4,4 mm. Jest jakieś porównanie Colorfly i Ibasso?
 

Mam wrażenie, że scena urosła po wygrzaniu :) 

Jedna słuchawka (lewa) zaczęła grać znacznie ciszej od prawej. Co robić? Odsyłać do Chin? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Ibasso DC04 ma jedynie wyjście zbalansowane 4,4 mm, a nie ma 3,5 mm. Natomiast Ibasso DC06 ma oba, tak więc chyba wybór padnie na niego

DC04 owszem ma tylko zbalansowane, ale DC04Pro już oba. Obecnie nie kupisz już nowego ani DC04, a ani DC06, jedynie wersje z "Pro", jeśli ktoś tutaj Ci doradzał któryś z nich, to właśnie wersje "Pro".

 

21 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

4,4mm. Przejściówka pewnie ze stówę kosztuje.

Nie można podłączać do wyjścia 4,4mm wtyku niezbalansowanego, bo możesz uszkodzić dongla/dapa/wzmacniacz. W druga stroną, czyli ze zwykłego "stereo", na balans jak najbardziej przez przejściówkę można. Tu masz przejściówkę za 1/3 domniemanej ceny https://pl.aliexpress.com/item/1005006053536399.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.79.3d461c24f1Vo2r&gatewayAdapt=glo2pol

 

21 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Jedna słuchawka (lewa) zaczęła grać znacznie ciszej od prawej. Co robić?

Sprawdzić, czy siateczka nie została zatkana woskowiną, to w 99% przypadków jest przyczyna cichszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Perul napisał(a):

 

 

Sprawdzić, czy siateczka nie została zatkana woskowiną, to w 99% przypadków jest przyczyna cichszego grania.

Siateczka jest czyściutka. Myję uszy i odwoskawiam je :D Musiałbym być strasznym brudasem, żeby tak szybko zatkać siateczkę. 

Obstawiam felerny przetwornik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Obstawiam felerny przetwornik.

Też się zdarza, zwłaszcza w tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

Siateczka jest czyściutka. Myję uszy i odwoskawiam je :D Musiałbym być strasznym brudasem, żeby tak szybko zatkać siateczkę. 

Obstawiam felerny przetwornik. 

A jak działały to podeszły Ci dżwiękowo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności