Skocz do zawartości
  • 0

Ból rozstania - czyli co kupić po Hifiman Sundara...


Zear

Pytanie

Niestety mój lewy kanał w Hifiman Sundara dziwnie harczy, sygnał jest wyraźnie słabszy niż w prawym, z czasem słuchania to się uspokaja ale szczególnie na początku odsłuchu kanał w ogóle potrafi zanikać. , poruszałem wtyczką, ale niewiele to zmieniło. Kabel na pewno jest w porządku.

 

Jestem zmuszony odesłać je na gwarancję ze zwrotem kosztów zanim stanie się coś gorszego, jakaś Pani na czacie w Amazonie nawet nie chciała tłumaczeń, po prostu wygenerowała mi kod i dostanę pieniądze. Więc jeśli chodzi o kupowanie elektroniki Amazon jest naprawdę super.

 

Czuję się tak, jakby mi przepiękna, 18-letnia narzeczona jak Jane Eyre z powieści Charlotty Bronte zmarła. Przywiązuję się do rzeczy a te słuchawki - Hifiman Sundara - były tak cudownie muzykalne, jeszcze dopieściłem je po swojemu equalizerem.

 

Cóż, jak obeschną łzy poszukam następcy. Gdyby  ktoś miał jakieś pomysły na przepięknie grające, z przeszeroką sceną słuchawki, muzykalne, analityczne - wyciągające ze skrzypiec każdy detal drewna, z gitary rodzaj strun, ale nie płaskie, o wspaniałym dole, lirycznej średnicy i wyrazistych, melancholijnych sopranach :) to proszę o pomysły... Dostanę za moje słuchawki 1450 zł, bo po tyle je kupowałem, mogę dopłacić te 500 zł, bo nie jestem najzamożniejszy niestety, tak to ujmę.

 

Podsumujmy:

  • - budżet: do 3K (nowe, dostępne na Amazon.pl z racji super obsługi gwarancyjnej)
  • - najchętniej takie, które podziałają mi (szanowane) do śmierci, przywiązuję się do rzeczy i nie lubię ich zmieniać.  Trwałość!
  • - mój tor: iFi Zen Dac + iFi Zen Can + zbalansowany kabel - tego nie chcę zmieniać, bo mi w zupełności wystarczy.
  • - muzyka: muzyka dawna https://tidal.com/browse/playlist/7146b70e-f8b1-467b-8371-19c83c4d6d2c
  1. - popularna: https://tidal.com/browse/playlist/d0d94bb0-09a6-4a81-bdf9-e22a8311d029
  2. - czasem coś ostrzejszego: https://tidal.com/browse/playlist/9196bea4-aade-439a-8684-db7760057efd

 

  • Cechy odsłuchu:
    • Bardzo Szeroka scena
    • Super separacja instrumentów
    • Muzykalność słuchawek
    • z jednej strony analityczne brzmienie (detale brzmienia każdego instrumentu i wolaku)
    • z drugiej strony brzmienie angażujące i liryczne
    • wyrazistość każdego pasma i nie nachodzenie na siebie
    • możliwość grania przy wysokiej głośności - lubię słuchać muzyki na full na Zen Can, w wypadku płyt cichszych i z mniejszą dynamiką, szczególnie muzyki klasycznej. Staram się głośnością odwzorować takie brzmienie, jakbym miał muzyków przy sobie.

 

Czy w budżecie do 3K za nowe (1,5K dostanę za zwrot) mogę liczyć na nowe słuchawki które spełniają te warunki?

Moimi Sundarami byłem zachwycony.

 

Edytowane przez Zear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Zear napisał(a):

Niestety, chyba muszę odpuścić Hifimana, bo co z tego, że będę miał gwarancję i nawet odzyskam kasę, jak będę się bawił w wysyłanie, odsyłanie, czekanie na pieniądze itp, itd.

Może i HiFIman ma większy odsetek słuchawek, które wracają na gwarancję, ale to nie jest tak, że jak kupisz, to na pewno odeślesz.

Moje HE400 to już pewnie z 10 lat mają (u mnie miej) i nic złego się nie dzieje :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja kupiłem GL2k na linsoul za 2100 złotych. Podobały mi się bardziej niż Anandy Stealth. Naprawdę super słuchawki, zarówno z Zen Stacka jak i Ef400.
A one grają dobrze z zzen Can? Nie mają za malo prądu?
I jak z gwarancją na linsoul?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będziesz myslał, że mają za mało prądu, to nie będziesz zadowolony.... Dlatego je sprzedałem, bo ciągle myslałem, że mają za mało prądu :D

A tak poważnie, to faktycznie producent zaleca 2 Watty.

Jednak dapa @Weird_O nie podejrzewam o 2W, więc synergia ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Zear napisał(a):

I jak z gwarancją na linsoul?

 

Poprosiłbym moderatora o przeniesienie do wątku "Trochę śmiechu", ale jest zamknięty :D 

 

A tak serio, skontaktuj się z kol. @hubercik12311 Na pewno podzieli się swoim doświadczeniem zakupowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Zear napisał(a):

A one grają dobrze z zzen Can? Nie mają za malo prądu?
I jak z gwarancją na linsoul?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wiem to na linsoul jest 1 rok gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O GLach już pisałem w różnych wątkach, więc nie chcę się powtarzać jak zdarta płyta ani być posądzony o to, że najlepsze to tylko to co sam mam, bo tak nie jest.
Ktoś do swojej muzyki może uważać za najlepsze inne słuchawki i będzie miał rację. 
GLe to wynik długich poszukiwań najlepszych słuchawek dla mnie i one razem z Crosszone CZ-1 są po prostu już na stałe u mnie.  
 

Tak jak pisał @side prąd zalecany przez producenta to 2W, ale słuchawki mają 60 Ohm, więc minimalny zalecany prąd o ile dobrze rozumiem to ok 4W przy 32 Ohm. 

Ostatnio był u mnie znajomy z forum i podpinał je pod xDuoo XD05 PRO, który ma 2W przy 32 Ohm i stwierdził, że to słychać, że brakuje im prądu. 

 

Podpinałem te słuchawki pod sporo różnych różnych wzmacniaczy od DAPów po wzmaki 12,25 czy 50W. 

Ostatnio robiłem testy GLi na różnych kablach - Forza Noir Hybrid (6,3mm) vs Argentum Extreme XLR. Jak dostały pełną moc wzmacniacza -12W (zamiast 6W na 6,3mm) to było słychać ewidentną poprawę brzmienia. No i tak można w nieskończoność. Z jednej strony tak jak pisał @side jest ta świadomość, że słuchawki nie grają na 100% swoich możliwości przy słabszym torze i korci ciągle, żeby dać coś jeszcze mocniejszego i lepszego ale można tez podejść do tematu tak, że za niewielką cenę ma się słuchawki, które przy odpowiednim torze potrafią konkurować z najlepszymi słuchawkami na rynku a w wielu aspektach nawet być od nich lepsze. Wszystko zależy od perspektywy.  Słuchawki te przy słabszym torze będą grać sucho lekko wyostrzoną górą i sybilantami. Sporo poprawiają skórzane pady, które są wygodniejsze, ale one też robią bas trochę kartonowy i dźwięk nie ma pełnej swobody. Uważam też, że mod, który zrobił @Perul (link w mojej stopce) powoduje, że te słuchawki wymagają mniej prądu do prawidłowego napędzenia i bardzo polecam zrobienie tego moda. Jak ktoś nie chce aż tak bardzo ingerować to może rozkręcić słuchawki i wyjąć jedną owalną folijkę, która znajduje się za przetwornikiem.  

Do GLi polecam audio-gd 27.38. Wielki amp/dac - 12W i jest to chyba najtańszy sprzęt biorąc pod uwagę cenę DACa i AMP, przy którym GL2000 pokazują na co je stać.  Miałem go niedawno wystawionego na sprzedaż, ale nie było chętnych, więc wylądował w moim torze CD. 

Żeby naprawdę usłyszeć ich jakość trzeba podkręcić głośność do bardzo wysokiego poziomu i nie każdy ma ochotę tak słuchać. Ot cecha planarów. 
Do tego najlepiej muzyka z żywymi instrumentami. Świetne realizacje MTV unplugged to jest przykład odpowiedniej muzyki dla nich. Jeśli ktoś nie słucha takiej muzyki wcale i nie lubi słuchać głośno to może sobie spokojnie te słuchawki spokojnie odpuścić. Każdy inny rodzaj muzyki zagrają świetnie, ale po co kupić Bugatti Veyron, żeby jezdzić nim tylko 20 km do pracy. 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, ale GoldPlanar Gl2000 chyba odpadną ze względu na mój tor, nie chcę nic więcej zmieniać, tzn. nie stać mnie póki co a iFi Zen Stack gra naprawdę super, przynajmniej grał z Sundarami.

 

Panowie, a jak wygląda kwestia trwałości słuchawek Moondrop?

I czy te Venusy dadzą się napędzić przez iFi Stack? Czy Venus jest znacząco lepsza od Para?

 

Z polskiego Amazonu Moondropy zniknęły, może znów się pojawią. Smutno mi żegnać moją Sundarę, dziś ją pakuję i odsyłam do Amazonu.pl na gwarancję.

Szczęście w nieszczęściu, że naprawdę Amazon.pl ma taką obsługę gwarancyjną.

 

Pewnie jakieś Susvary za 30K i inne za 10k mają lepszą kontrolę jakości.

 

A ja chciałbym po prostu doskonałe muzycznie (w miarę budżetu) słuchawki które posłużą mi przez długie lata jak stare Tonsile czy Mee Electronics M-Duo.

 

Proszę, czy oprócz tych Moondropów komuś coś wpadnie do głowy jeszcze, może ktoś ma u siebie coś, co spełnia warunki z pierwszego postu...

Gdyby komuś się chciało powrócić do początku i przeczytać moje wytyczne i coś jeszcze zaproponować, byłoby super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uważam, zę dobra decyzja odnośnie GL2000. 

Moondrop są dość nowe na rynku, więc nie wiadomo jak z trwałością. Zrobione są jak czołg. 
Znajomy mówił, że docisk muszli nie jest za mocny i są wygodne, ale ten pasek ma trochę za mocną gumę i ciągnie trochę w górę. Trzeba wyciągnąć z trochę lżejszą gumę majtkową i ponoć jest wtedy super :) 

 

Nie słyszałem ani Venusów ani Para i oglądałem tylko recenzję i zachwyty kolegi odnośnie Venusów. W necie jednak spotkałem się z opiniami, że Para są lepiej zestrojone niż Venusy. Biorąc pod uwagę polowę ceny Venusów to może być niezły hit. 

@Andrewek Czy mógłbyś napisać coś więcej odnośnie porównania Para z Sundarami? Jestem ciekaw tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Zear napisał(a):

Pewnie jakieś Susvary za 30K i inne za 10k mają lepszą kontrolę jakości.

Nie mają. Hifiman to taka firma mem. Jakość materiałów i kontrola jakości jest identyczna w słuchawkach za 2k zł jak i tych za 40k zł. W sieci są nawet fotki ich flagowców pokazujące jak farba się odkleja i wpada do driverów 😉

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, BearPL napisał(a):

@Andrewek Czy mógłbyś napisać coś więcej odnośnie porównania Para z Sundarami? Jestem ciekaw tych słuchawek.

Nie porównywałem ich jeden do jednego, ale Sundary słyszałem parę razy, nawet miałem kiedyś przez jakiś czas i dość dobrze je pamiętam. Tym bardziej, że potem długo miałem Anandy, Anandy-BT oraz XSy. Obecnie mam Deva Pro i przy porównaniu 1:1 Para wg mnie wygrywa. Ogólnie, przede wszystkim, Para mają lepszą separację i scenę niż Sundara, są bardziej analityczne i szczegółowe. Sundara to taki dźwięk, który próbuje być zarówno analityczny jak i muzykalny i mnie to połączenie nie przekonuje - nie są ani takie, ani takie, a przez to są trochę nijakie :) 

 

Więcej o Para napisałem tutaj:

 

 

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Zear napisał(a):

A warto dopłacić ten 1k do Venusów?

Są jaszcze Takstary HF580 wspomniane przez kolegę @Perul
Ktoś je miał i wie jak grają?


 

Ja nie słyszałem Venusów, ale chyba każdy kto je porównywał kogo czytałem pisał że Para są lepiej zestrojone, tzn. że Venusy są fajne ale Para są pozbawione peaku w górnych rejestrach. Porównanie wykresów dla obu modeli to potwierdza.

 

Mnie nigdy HF580 nie zaciekawiły, wręcz przeciwnie. Poza tym ten wygląd... Ale może po modach jest dużo lepiej z graniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po takiej recenzji to chyba pozamiatane.
Tylko, że ja nie mam 3k, za Sundary zostanę ze zwrotu 1500.
Gdyby na Amazonie były po 2300 to bym dołożył chętnie....

Na Amazonie . de są po 600 juro, co daje 2600, ale wysylka pod koniec grudnia i chyba nie sprzedaje Amazon

O, są nawet na mp3store, ale cena wysoka i ani słowa o gwarancji w opisie








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, Zear napisał(a):

Po takiej recenzji to chyba pozamiatane.
Tylko, że ja nie mam 3k, za Sundary zostanę ze zwrotu 1500.
Gdyby na Amazonie były po 2300 to bym dołożył chętnie....

Na Amazonie . de są po 600 juro, co daje 2600, ale wysylka pod koniec grudnia i chyba nie sprzedaje Amazon

O, są nawet na mp3store, ale cena wysoka i ani słowa o gwarancji w opisie
 

Jeszcze dziś na amazon.de rano były po 520 Euro wliczając wysyłkę.

Ja będę polował na jakąś promkę na Venusy chyba, ale nie mam presji, żeby je kupić jak najszybciej. W Twoim przypadku niestety gorzej, bo na coś musisz się zdecydować :( 

W mp3store na pewno gwarancja standardowa 2 lata, bo tyle musi być gwarancji w Polsce. 

Ja bym proponował kupić Sundary, albo Para a jak będzie okazja posłuchać Venusów to wtedy zdecydujesz czy warto zrobić przesiadkę. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chcę przesiadek , chciałbym kupić raz a dobrze. Trudno, póki co będę słuchał na starych dobrych Mee M Duo i Qudelixie, a jak będzie promocja kupuję od razu Venusy. Recka Ausioholika mnie przekonała.
Może do czasu dobrej ceny naskładam różnicę :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja po przeczytaniu tego - https://sprawdzone.pl/artykul/korzystne-zmiany-w-prawach-konsumenta-od-2023-roku-oto-nowe-regulacje-dotyczace-reklamacji-i-rekojmi,aid,8619  wybiłem sobie z głowy ,,oszczędności'' na kupowaniu drogich [dla mnie] zabawek z zagranicy.

 

Sądzę że lepiej dołożyć ,,pare " złotych i spać spokojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Tommy66 napisał(a):

Sądzę że lepiej dołożyć ,,pare " złotych i spać spokojnie

 

Gdyby to bylo parę złotych, to owszem, ale na Amazonie te słuchawki były po 2300 a nawet ktoś wspominał o 2200, czyli w porównaniu z polskimi sklepami to 800 zł różnicy, 1/3 ceny.

Polskie sklepy zdecydowanie muszą nauczyć się konkurować o klienta, bo wybacz, ale 800 zł to w tym wypadku 1/3 ceny produktu.

Poza tym artykuły artykułami, w teorii gwarancja w Polsce i w ogóle super, ale użeranie się, chodzenie, udowadnianie, wykłócanie się, owocuje tym, że jest niemal tak, iż "gwarancja do bramy potem się nie znamy".

Zaskakujący jest w tym wypadku Amazon - bez kłopotu, po roku i 3 miesiącach pytanie bez wchodzenia w szczegóły czy wymiana czy zwrocik kosztów.

 

Nie chcę kupować na Amazonie od innych sprzedawców - tylko - sprzedaje Amazon i wysyła Amazon, mam nadzieję, że słuchawki pojawią się w polskim Amazonie.

 

Pewnie mp3Store na tle innych sklepów się wyróżnia bo jest prowadzony przez pasjonatów i dla pasjonatów, ale mimo wszystko różnica 7 stów to naprawdę sporo.

Gdyby Moondrop Venus kosztowały te 2400-2500, to rozumiem, ale 3000 przy amazonowych 2300 to niestety moim zdaniem zbyt dużo.

 

 

1 minutę temu, Rafacio napisał(a):

Nie ulegają się na reckach.

Wiem.

Mnie wystarczy to co napisał o Venusach, a mianowicie, że: dadzą się bezproblemowo napędzić bez potwornych mocy, czyli Zen Can spokojnie powinien dać radę, że są super pancernie zbudowane, że mają świetną scenę i pięknie brzmią, że są uniwersalne i że oddają dynamikę i mogą grać głośno.

A z peakami na paśmie to sobie poradzę, bo lubię ukręcać po swojemu equalizer :)

 

Jeśli podziałają minimum 5 lat, to będzie super

 

BTW, jak to jest że te słuchawki grają mi już 10 lat i nie chcą się popsuć, a grają nienajgorzej bym powiedział :)

Czyli da się zrobić coś co nie zepsuje się po gwarancji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Nie ulegają się na reckach.

Zwłaszcza na reckach rozwleczonych z których nic nie wynika.

Z recenzji Józka akurat wiele wynika. Znam go osobiście i wiem, że są to recenzje uczciwe i nieopłacone przez nikogo. Zanim coś napisze to słucha sprzętu wiele miesiecy.Jak do tej pory wszystko co mi mówił odnośnie sprzętu (pomoc w doborze elementów toru)się sprawdzało. Słyszałem też swoje GL2000 na jego Torze A i muszę powiedzieć, że zagrały kilka klas lepiej niż jakiekolwiek słuchawki których słuchałem niewazne czy -Utopie, Abyssy, k1000, rs1 czy inne. Póki go nie znałem to wydawało mi się, że te recenzje są naciągane ale przekonałem się, że nie są. Zgadzam się jednak z tym, że nie należy się kierować recenzjami i trzeba posłuchać samemu, bo słuchamy różnej muzyki i co innego nam się w dźwięku może podobać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@BearPL A nie wiesz, czy może pan Józek nie ma zamiaru przetestować i porównać Moondrop Para vs Moondrop Venus?

 

Poluję na te Venusy, codziennie po 2-3 razy zaglądam na Amazon.pl i .de, czekam aż będzie "sprzedaje amazon / wysyła amazon".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności