Skocz do zawartości

Dac/amp za 1500-2000 zł pod DT990 pro


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kto poleci jakieś stacjonarne kombo pod DT990 pro 80 ohm do kwoty 1500 zł? Od biedy mogę dopłacić do 2k. Nie musi mieć dużo mocy, bo one nie są łase na prunt. Fajnie, jakby miał wejście na jacka 2,5 mm, ale nie jest to wymóg.

 

Granie ocieplone, wypełniające średnicę, czyli jedyną przywarę Beyerów. Fajnie, jakby bas nie był napompowany, tylko raczej dobrze kontrolowany. I fajnie, jakby było sporo przestrzeni.

 

Z innych rzeczy, musi mieć zasilacz w zestawie. Chyba, że jest na baterie, ale rzadko się coś takiego widuje. Tylko nówka i tylko z polskiej dystrybucji.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Play napisał(a):

Bardzo proszę o przeczytanie jeszcze raz moich wymagań. Jak trzeba to i dwa razy.

 

Ok, przegapiłem "tylko nówka", ale przy okazji Black Friday i to , że 

2 godziny temu, Play napisał(a):

Od biedy mogę dopłacić do 2k.

 

powinno się udać.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam JDS Labs Element II lub III - w mp3store model II jest dostępny poniżej 2k, a nowszą wersję III widziałem że przeceniali podczas audiovideo show nieco ponad 2k, więc pewnie można ponegocjować.

 

Generalnie polecam, dosyć neutralnie grający DAC/AMP z fajną sceną. W wersji III wydaje mi się, że scena jest lepiej budowana + pasmo wysokich jest jakby ciut bardziej "zwiewne". Poza tym jest to sprzęcik mocno uniwersalny i w sumie zagra co najmniej dobrze z większością słuchawek na rynku.

 

Posiadałem oba modele przez około rok i przez ten czas przerzuciłem parę modeli Beyera (głównie 250ohm w tym DT990 Pro), Sennki HD600 i HD660S i nie mogę złego słowa powiedzieć :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz FiiO K7, ciepłe granie ale całkiem dobre technicznie.

 

A na baterie to może nowy Hip-Dac 3? Chyba że to ma być stale pod zasilaniem, to wtedy lepiej FiiO.

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dirian napisał(a):

na baterie to może nowy Hip-Dac 3? Chyba że to ma być stale pod zasilaniem, to wtedy lepiej FiiO.

Jak zagra to na poziomie dwójki, to już lepiej wziąć DF Blacka. Tańszy i wygodniejszy

 

14 minut temu, Pioj napisał(a):

Teoretycznie pod opis pasowałby też jakiś wzmacniacz lampowy. Ale konkretny przykład trudno mi podać. Może coś od schiit?

Schiit Valhalla

Nie chcę tylko wzmaka, chcę combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał(a):

Jak zagra to na poziomie dwójki, to już lepiej wziąć DF Blacka. Tańszy i wygodniejszy

Tak, tańszy i wygodniejszy, ale za cholerę nie pociągnie DT990Pro. 

 

Generalnie ciężko doradzić coś grającego ciepło i z wystarczającą mocą dla DT990 PRO, do 2kzł. 😗 Mojo 2 spoko opcja, bo ma EQ, ale to nie jest synergiczny sprzęt dla DT'ków, imo.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pioj napisał(a):

A myślałeś o chord mojo 2? Wielu sobie chwali dźwiękowo, jest mobilny, kosztuje niecałe 2k

+1 

No i ten korektor w kulkach, coś pięknego (aczkolwiek bas niektórym może się wydać napompowany, trzeba spróbować samemu)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, neonlight napisał(a):

To nie ma znaczenia, DT'ki mają małą skuteczność - słuchałem, nie czytałem specyfikację. ;)

Widać. Bo mają skuteczność 96dB czyli niemałą ;)

 

A tak dokładnie to 96dB/mW

Ale w sumie to skuteczność też nie dużą. Taką średnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pioj napisał(a):

Bo w tej jednostce o którą chyba ci chodzi, to DT990 80ohm mają 106,97dB/V SPL dla 80 ohm czyli 96dB/mW.

No, trochę se Neonlight pomylił skuteczność z czułością:D
Zepsułeś zabawę.

Ale my tu gadu gadu, a tymczasem mojo2 raczej średnio średnicę w bajerach Playowi ociepli i wypełni…

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kiedy neonlight już doda trzy pomidory do pięciu gruszek i wychodzi mu osiem pomarańczy...

28 minut temu, neonlight napisał(a):

 

tom-cruise-scientology.gif

 

8 godzin temu, Play napisał(a):

Cześć. Kto poleci jakieś stacjonarne kombo pod DT990 pro 80 ohm do kwoty 1500 zł? Od biedy mogę dopłacić do 2k. Nie musi mieć dużo mocy, bo one nie są łase na prunt. Fajnie, jakby miał wejście na jacka 2,5 mm, ale nie jest to wymóg.

 

Granie ocieplone, wypełniające średnicę, czyli jedyną przywarę Beyerów. Fajnie, jakby bas nie był napompowany, tylko raczej dobrze kontrolowany. I fajnie, jakby było sporo przestrzeni.

 

Z innych rzeczy, musi mieć zasilacz w zestawie. Chyba, że jest na baterie, ale rzadko się coś takiego widuje. Tylko nówka i tylko z polskiej dystrybucji.

 

Pzdr

Tego xduoo ta-10r co prawda nie znam, ale po tym co ostatnio usłyszałem z ich wzmaka, to bym se chociaż pożyczył to kombo do odsłuchu od @bigmarasa (Polska północna).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności