Skocz do zawartości

iBasso DX260


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się zajawka (póki co dość tajeminicza) następcy DX240, czyli iBasso DX260.

 

Design chyba idzie trochę w stronę Astelli, ale zobaczymy jak będzie wyglądała całość. Oby z ceną nie odlecieli w kosmos ;) 

 

Edit, jest też grafika po ang. Nowy DAC, wymienna bateria - już brzmi ciekawie.

 

 

 

 

dx260.jpg

 

 

dx2666.jpg

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Na razie to przyszło więcej konkretnych info odnośnie DX260 ;) Specka jest moim zdaniem naprawdę szałowa, ale najważniejsze i tak będzie jedno - jak to zagra? Jeżeli ja miałbym na coś narzekać, to tylko na to, że nie dali więcej RAMu, no ale przynajmniej jest porządny SoC, a nie jakieś rockchipowe padło. Enjoy!

 

image.jpeg

image.jpegimage.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

415042512_7174941102528469_4691433508939577936_n.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 22:56, Vaiet napisał(a):

no ale przynajmniej jest porządny SoC, a nie jakieś rockchipowe padło. Enjoy!

 

Porządny to on był w 2017 roku. Dzisiaj ten Snap to też jest już padło i dla mnie osobiści to żenada, że wciskają go do DAP-ów za kilka klocków. Do tego na start debiutuje to z przestarzałym Androidem. Wiadomo, nie jest to smartphone i nie musi być tu najświeższego Androida i Snapa Gen 3, ale osobiście korzystam z DAP-a głównie do streamingów, a te z aktualizacji na aktualizację działają coraz gorzej na tym przestarzałym Snapie. No ale skoro tego Snapa ładują nawet do DAP-ów za 15 koła, to o czym tu dyskutować...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Porządny to on był w 2017 roku. Dzisiaj ten Snap to też jest już padło i dla mnie osobiści to żenada, że wciskają go do DAP-ów za kilka klocków. Do tego na start debiutuje to z przestarzałym Androidem. Wiadomo, nie jest to smartphone i nie musi być tu najświeższego Androida i Snapa Gen 3, ale osobiście korzystam z DAP-a głównie do streamingów, a te z aktualizacji na aktualizację działają coraz gorzej na tym przestarzałym Snapie. No ale skoro tego Snapa ładują nawet do DAP-ów za 15 koła, to o czym tu dyskutować...

Zapewne takie firemki audio nie mają przebicia i układy kupują drożej, stąd stare procki. Bo gdyby mieli przebicie, to mogliby podobną wydajność na nowszym układzie zastosować i obniżyć zużycie energii. Taki Snapdragon 480 byłby i szybszy i oszczędniejszy energetycznie, ale dla takiego Chińczyka od zabawek audio wyszłoby za drogo.

 

W Hiby M300 potrafią Andka 13 i SD 665 zapakować za niecałego tysiaka. Ale skoro klient audiofil patrzy tylko na piękne transienty i większą scenę, to po co sie producent ma starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę zapominacie, że branża audio to nie branża telekomu. W audio nikt nie zamawia dziesiątek tysięcy układów z kilku(nasto)miesięcznym wyprzedzeniem. To nie są firmy generujące miliardowe obroty, które są w stanie pozwolić sobie na to, żeby na przykład zatrudnić setkę programistów do optymalizacji samego softu. To, że Samsung ma w samym dziale zajmującym się optymalizacją softu aparatów ponad 500 osób może ukazać skalę tego, bo podejrzewam, że iBasso może nawet nie mieć swojego speca, tylko podobnie jak większość marek audio, outsource'uje taką robotę. Niestety, takie życie. Podjerzewam, że jak parytet nabywczy firm audio dorówna temu, którym dysponuje większość marek producentów smartfonów i 90% populacji poza smartfonem będzie mieć też DAPa, to sytuacja na rynku zmieni się na lepsze. Do tego czasu opcja jest jedna - take it or leave it. Kupować nikt nie każe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Vaiet napisał(a):

Chyba trochę zapominacie, że branża audio to nie branża telekomu. W audio nikt nie zamawia dziesiątek tysięcy układów z kilku(nasto)miesięcznym wyprzedzeniem. To nie są firmy generujące miliardowe obroty, które są w stanie pozwolić sobie na to, żeby na przykład zatrudnić setkę programistów do optymalizacji samego softu. To, że Samsung ma w samym dziale zajmującym się optymalizacją softu aparatów ponad 500 osób może ukazać skalę tego, bo podejrzewam, że iBasso może nawet nie mieć swojego speca, tylko podobnie jak większość marek audio, outsource'uje taką robotę. Niestety, takie życie. Podjerzewam, że jak parytet nabywczy firm audio dorówna temu, którym dysponuje większość marek producentów smartfonów i 90% populacji poza smartfonem będzie mieć też DAPa, to sytuacja na rynku zmieni się na lepsze. Do tego czasu opcja jest jedna - take it or leave it. Kupować nikt nie każe. 

Dlatego marzy mi się żeby kiedyś taki Samsung DAPa zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubachim napisał(a):

Dlatego marzy mi się żeby kiedyś taki Samsung DAPa zrobił :D

Samsung ani żaden inny wielki koncern nie zrobi DAPa, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 17:43, Vaiet napisał(a):

Samsung ani żaden inny wielki koncern nie zrobi DAPa, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. 

Wiadoma sprawa, rynek grajków to nisza dla zapalencow. Ot takie marzenia moje, żeby ktoś umiejący zrobić jak tako smartfona zrobił DAPa. 

Chociaż na moje potrzeby to Hiby M300 może być spoko, do streamingu SD665 powinien póki co wystarczyć. 

 

W dniu 10.01.2024 o 17:51, Palpatine napisał(a):

Sony robi dapy...ciężko o większego gracza. Apple się wycofało z ipodów, a ostatnia generacja na Cirrus Logic była fajna i dźwiękowo i pod względem obsługi.

No i ichnie Walkmany na Anroidzie są dalekie od doskonałości. Chodzi to słabo, wymuszony resampling poza ich własną apką - to już mogli zostać przy własnym OS, bo te starsze Walkmany były super użytkowo. 

Edytowane przez kubachim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Sony robi dapy...ciężko o większego gracza. Apple się wycofało z ipodów, a ostatnia generacja na Cirrus Logic była fajna i dźwiękowo i pod względem obsługi.

Sony robi też smartfony mimo, że ich udział w rynku to ile... 1%? xD Ten argument jest takim inwalidą, że nawet wózek elektryczny mu nie pomoże. 

 

3 godziny temu, kubachim napisał(a):

Wiadoma sprawa, rybek grajków to nisza dla zapalencow. Ot takie marzenia moje, żeby ktoś umiejący zrobić jak tako smartfona zrobił DAPa. 

Chociaż na moje potrzeby to Hiby M300 może być spoko, do streamingu SD665 powinien póki co wystarczyć. 

Niestety, rynkiem rządzi marketing i zysk liczony na koniec każdego kwartału. Samsung kiedyś próbował wgryźć się w audio, ale wypadł z rynku i nie licząc jechania na logo AKG, wiele więcej wkładu weń nie ma poza urządzeniami stricte będącymi elementem całego ekosystemu. Apple podobnie. Także niestety, ale zostają 'niedoskonałe' produkty marek audio albo to, co oferuje mainstreamowy rynek konsumencki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubachim napisał(a):

No i ichnie Walkmany na Anroidzie są dalekie od doskonałości. Chodzi to słabo, wymuszony resampling poza ich własną apką - to już mogli zostać przy własnym OS, bo te starsze Walkmany były super użytkowo. 

Ich nowego flagowca nie słuchałem, ale WM1Z to wciąż świetnie grający dap. Niewiele ustępuje SP2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Vaiet napisał(a):

Sony robi też smartfony mimo, że ich udział w rynku to ile... 1%? xD Ten argument jest takim inwalidą, że nawet wózek elektryczny mu nie pomoże. 

 

Niestety, rynkiem rządzi marketing i zysk liczony na koniec każdego kwartału. Samsung kiedyś próbował wgryźć się w audio, ale wypadł z rynku i nie licząc jechania na logo AKG, wiele więcej wkładu weń nie ma poza urządzeniami stricte będącymi elementem całego ekosystemu. Apple podobnie. Także niestety, ale zostają 'niedoskonałe' produkty marek audio albo to, co oferuje mainstreamowy rynek konsumencki.

W sumie w mainstreamie to są słuchawki Bluetooth ew. fla bardziej mainstreamowego fana audio są dongle do smartfona. DAP to już dla dinozaura sprzęt jak gramofon w 2024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kubachim napisał(a):

 DAP to już dla dinozaura sprzęt jak gramofon w 2024.

 

Trudno się temu dziwić, skoro te topowe dongle w zasadzie niewiele ustępują o ile w ogóle DAP-om do 4-5k zł (mam na myśli nówki, bo wiadomo, że jak ktoś dorwie używkę czegoś co kosztowało 2x tyle, no to dongle mogą wymięknąć ;) ). Po co więc kupować mulącego klocka za dużą kasę, gdy można uzyskać dość zbliżony efekt za mniej niż pół ceny DAP-a, podpiąć pod fona i mieć świetną płynność? No chyba, że ktoś koniecznie musi mieć osobny player, bo np. telefon go rozprasza czy coś, to jeszcze rozumiem.

 

Sens zakupu DAP-a za 15-20k jest dla mnie zaś żaden, bo utrata na wartości tego sprzętu jest kosmiczna, a po 3-4 latach kończymy z klockiem w którym bateria znika w oczach i jest problem z jej wymianą, bo oczywiście wszystko poklejone na trzy spusty, a baterię trzeba ściągać z drugiego końca swiata (o ile w ogóle się uda dostać). Tym niemniej plus dla iBasso, że w DX260 nie będzie trzeba rozbebeszać całego sprzętu żeby wsadzić nowe ogniwo.

 

No i ogólnie za to, że nie odlecieli w kosmos z ceną. Zobaczymy jak z jakością dźwięku i ogólną jakością samego urządzenia, bo kontrola jakości czy to samych urządzeń czy softów to nie jest ich najmocniejsza strona. 

 

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dirian napisał(a):

Trudno się temu dziwić, skoro te topowe dongle w zasadzie niewiele ustępują o ile w ogóle DAP-om do 4-5k zł (mam na myśli nówki, bo wiadomo, że jak ktoś dorwie używkę czegoś co kosztowało 2x tyle, no to dongle mogą wymięknąć ;) ). Po co więc kupować mulącego klocka za dużą kasę, gdy można uzyskać dość zbliżony efekt za mniej niż pół ceny DAP-a, podpiąć pod fona i mieć świetną płynność? No chyba, że ktoś koniecznie musi mieć osobny player, bo np. telefon go rozprasza czy coś, to jeszcze rozumiem.

O to to ja :D Nienawidzę korzystać z fona, jak mi z niego dyndają kable. Powoli się na TWS przesiadam, ale znów nie zapakuję na mojego fona biblioteki całej muzy. Może uda się następny smartfon kupić ze slotem microSD albo z odpowiednio dużą pojemnością pamięci.

 

Kończąc offtop, DX się zapowiada nieźle,  mi pasuje stylistyka, choc to widoczna inspiracja Astellem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się pierwsza recenzja DX260. Wygląda na to, że będzie killer 😎 https://bloomaudio.com/blogs/articles/continuing-a-digital-audio-legacy-ibasso-dx260-review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności