Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki głównie do grania, dylematy


ferszcik

Pytanie

Cześć wszystkim,

 

Obecnie posiadam już dosyć zmęczone Steelseries Arctis 1 Wireless, jako upgrade zamówiłem Logitechy G Pro X Lightspeed. Słuchawki te okazały się tragiczne w grach, pozycjonowanie w PUBG tragiczne, kompletnie nic nie słychać, bardzo ciche. Potem doczytałem, że to nie tylko moje spostrzeżenia do tych słuchawek. 

 

Teraz jednak uznałem, że może lepiej będzie kupić sensowne słuchawki przewodowe. Być może uda mi się znowu przyzwyczaić do kabla chociaż bezprzewodowość sobie cenię.

 

Mam wzmacniacz słuchawkowy, Aune X1s Pro. Co do niego sensownego dobrać do gier głównie FPS, z dobrą sceną, pozycjonowaniem. Polecieć klasykiem DT990 Pro i temat zakończony czy są ciekawsze opcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
11 godzin temu, ferszcik napisał(a):

 

Tylko pytanie czy warte płacenia 2x więcej niż za HE400se 

 

Kwestie finansowe to zawsze sprawa indywidualna, dla jednego warto, dla drugiego nie.

Moim zdaniem warto, bo HD600 spełniają wszystkie niezbędne warunki i to z nawiązką. Swoje setki godzin w Battlefielda w różnych słuchawkach spędziłem, żeby wyrobić sobie opinię.

Słuchawki do grania muszą mieć kilka niezbędnych cech, im więcej z nich spełniają jednocześnie, tym bliżej im do ideału.

Powinny być w miarę lekkie i wygodne

Powinny być możliwie otwarte i wentylowane, szczególnie w kontekście godzin jakie z nimi przyjdzie nam spędzić.

Powinny grać w miarę równo, nie faworyzując żadnego zakresu, V-ka nie jest wskazana.

Nie powinny kręcić fazą i wprowadzać sztucznej przestrzenności, bo zaburza to postrzegany kierunek dźwięku, czyli zbliżającego się wroga w FPSie.

Przestrzeń powinna być generowana przez silnik gry/kartę dźwiękową, a nie kręcona słuchawkami.

Nauszniki raczej materiałowe a nie skórzane/z eko skóry, żeby nie odparzały.

Powinny stanowić w miarę neutralne obciążenie dla wzmacniacza, nie za łatwe, nie za trudne do napędzenia.

 

Senki HD600 stanowią taki właśnie złoty środek i mix cech.

DT990 Pro, moim zdaniem trochę za bardzo faworyzują górę i mają ją dość specyficznie zaakcentowaną. Na krótką metę fajnie, ale na dłużej już niekoniecznie.

 

W HD600 po 5 godzinach zdejmiesz je z głowy i nie powinieneś mieć żadnych przykrych skutków ubocznych po intensywnej grze.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest dużo lepszych propozycji od DT990. Nazywają się: HD560S, Drop HD6XX, Drop PC38X

A jeszcze jakbyś chciał zaszaleć i kupić słuchawki planarne to masz do wyboru Hifiman HE400SE. One będą szczególnie dobre do muzyki, choć mała equalizacja basu mile widziana (low shelf)

Aha: HE400SE są teraz na stronie hifimana na promocji za $109 czyli jakieś 445zł. W tej cenie są rewelacyjne, ja kiedyś słuchałem sąsiedniego, podobnego modelu HE400i, które 6 lat temu kosztowały ponad 2000zł i mi się podobały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Pioj napisał(a):

Jest dużo lepszych propozycji od DT990. Nazywają się: HD560S, Drop HD6XX, Drop PC38X

A jeszcze jakbyś chciał zaszaleć i kupić słuchawki planarne to masz do wyboru Hifiman HE400SE. One będą szczególnie dobre do muzyki, choć mała equalizacja basu mile widziana (low shelf)

Aha: HE400SE są teraz na stronie hifimana na promocji za $109 czyli jakieś 445zł. W tej cenie są rewelacyjne, ja kiedyś słuchałem sąsiedniego, podobnego modelu HE400i, które 6 lat temu kosztowały ponad 2000zł i mi się podobały

 

Dzięki, DT990 Pro są bardzo często polecane do gier FPS dlatego o nie zapytałem. Hifiman HE400SE lepiej się sprawdzą w tej materii? Napisałeś, że będą do muzyki lecz w moim przypadku będą to proporcje raczej 90/10. Do muzyki mam zestaw stereo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HE400SE nigdy nie testowałem w grach, ale powinny być dobre. Mam wyższy model hifimana i do gier mi się ich bardzo bardzo dobrze używa. Zresztą nie słyszałem jakoś żeby ktoś w otwartych hifimanach narzekał na obrazowanie, więc ja przynajmniej bym je kupił na twoim miejscu. Chociaż drop HD6XX są najbardziej kuszącą konkurencją. Może scena i separacja będą przeciętne u Sennheisera ale one mają referencyjną tonalność - inne słuchawki bardzo często się do nich porównuje.

Na spokojnie poczytaj, najlepiej posłuchaj na żywo i w ogóle. Dla mnie DT990 są zbyt męczące przez treble które miejscowo na wykresach są za głośne o 10dB (czyli bardzo dużo).

Tylko że za 440zł, nie widzę konkurencji dla HE400SE

DT990 pro 32ohm może byłby większy sens kupić gdybyś nie miał wzmacniacza - wtedy takie planary i hd6XX grałyby za cicho. Ale ty jesteś w dobrej sytuacji mając wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, marek_m napisał(a):

 

+ kw = 212 PLN

 

Dokładnie, wysyłka 52$ czyli połowa ceny słuchawek :D

 

7 minut temu, Pioj napisał(a):

Jeszcze nie zamawiałem bezpośrednio od hifimana, myślałem że wysyłka tańsza. Podobno czasem wysyłka jest nawet z Europy?

Choć nawet w cenie DT990, HE400SE brałbym bez zastanawiania.

 

Według strony wysyłają z EU jak się zamawia z EU ale koszt wysyłki kosmiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam 560S do CS GO i słuchania. Świetne. Szczególnie że kupiłem używane za 450 w stanie w zasadzie idealnym. Pozycjonowanie jest świetne, grają też super. Nie polecałbym chyba tylko na chłodniejszym źródle. Wygoda wysoki poziom. Grają przyjemnie i szczegółowo. Szkoda, że kabel tylko długi, jednak u mnie się sprawdza. HE400se nie sprawdzały mi się tak dobrze. Drop HD6XX jeżeli grają prawie jak 650 to również nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

 

 DT990 Pro grają mocną Vką, wycinają średnicę przez co średnio się nadają do gier "competitive".

 

Ciekawa opinia bo właśnie czytając zagraniczne fora czy reddita właśnie najczęściej pojawia się DT990 Pro, wszyscy po prostu je polecają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, ferszcik napisał(a):

Ciekawa opinia bo właśnie czytając zagraniczne fora czy reddita właśnie najczęściej pojawia się DT990 Pro, wszyscy po prostu je polecają.

Bo jest dużo basu i są efekciarskie. Natomiast uwypuklona średnica jest kluczem (kroki) i na tym trzeba się skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprawdopodobniej pójdę w HE400se. Z recenzji widzę, że ich największa wada to dołączony kabel, który jest sztywny jak drut :)

Gdzie warto rozejrzeć się za zastępczym kablem do nich? Coś do 1,5m wystarczyłoby spokojnie jako, że słuchawki będą używane tylko przy biurku a wzmacniacz stoi centralnie przede mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 14.08.2023 o 16:21, ferszcik napisał(a):

....

Mam wzmacniacz słuchawkowy, Aune X1s Pro. Co do niego sensownego dobrać do gier głównie FPS, z dobrą sceną, pozycjonowaniem. Polecieć klasykiem DT990 Pro i temat zakończony czy są ciekawsze opcje?

 

 

HD600, ewentualnie starsze HD580. Do grania i to wielogodzinnego idealne. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, ferszcik napisał(a):

Najprawdopodobniej pójdę w HE400se. Z recenzji widzę, że ich największa wada to dołączony kabel, który jest sztywny jak drut :)

Gdzie warto rozejrzeć się za zastępczym kablem do nich? Coś do 1,5m wystarczyłoby spokojnie jako, że słuchawki będą używane tylko przy biurku a wzmacniacz stoi centralnie przede mną. 

Kable do hifimanów można tanio kupić na aliexpressie. Ok 2m za niecałe 200zł z darmową wysyłką. https://pl.aliexpress.com/item/1005005303493894.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.17264c6esBVrPl&algo_pvid=706e58c4-cbdc-4b63-953f-c8bdeee82e7d&algo_exp_id=706e58c4-cbdc-4b63-953f-c8bdeee82e7d-0&pdp_npi=4%40dis!PLN!126.09!125.93!!!30.14!!%40211b88f016921428623408066e1df3!12000032557961879!sea!PL!4278859948!&curPageLogUid=AUELv3IDtxBs

Ale najpierw kup same słuchawki, nie każdy przykłada aż taką wagę do kabli. Ja po dłuższym czasie w audio, powoli przestaję :)

A jeżeli chcesz sennheisery HD600/HD650, które zgadzam się, są bardzo udane, możesz kupić wersję z massdropa HD6XX. Brzmią tak samo jak HD650, tylko różnią się nazwą, ceną i pudełkiem.

HD6XX kosztują równe $199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja może troszkę namieszam 😁 i zaproponuje ze swojej oferty, słuchawki bluetooth (oraz na kabel) Bang & Olufsen Beoplay Portal. Jest to wersja dla graczy pod PC i konsole PlayStation, z obsługą i licencją Dolby Atmos na PC. Ja gram tylko, w  gry Single, dlatego bardziej preferuję planarne otwarte (Hifiman Edition XS).

https://m.olx.pl/840978865/?bs=olx_pro_listing

 

Oddam za 850zł (z przesyłką)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie na youtubach promują mocno Audeze Maxwell. Z zalet to dźwięk, mikrofon, brak kabla, zamknięte. Z wad ciężkie, zamknięte, bateria - za ile czasu padnie/straci swoją nominalna pojemność.

 

Sam obecnie szukam słuchawek do siedzenia przed kompem i grania. Powoli zarzynam swoje HD540 reference. Czas na zmianę.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, KaszaWspraju napisał(a):

Obecnie na youtubach promują mocno Audeze Maxwell. Z zalet to dźwięk, mikrofon, brak kabla, zamknięte. Z wad ciężkie, zamknięte, bateria - za ile czasu padnie/straci swoją nominalna pojemność.

 

Sam obecnie szukam słuchawek do siedzenia przed kompem i grania. Powoli zarzynam swoje HD540 reference. Czas na zmianę.

 

No właśnie też mam lekką blokadę przed wydaniem takiej kwoty na bezprzewodowe, sporo rzeczy może w nich paść i żywotność takiego sprzętu jest sporo mniejsza niż typowych przewodowych, które będą służyć latami.

 

Jeszcze walczę z typowymi bezprzewodowymi, jak na razie miałem na test Logitech G Pro X Wireless, HyperX Cloud Alpha i oba zestawy były tragiczne, sztuczny dźwięk, popodbijany, dudniący sztuczny bas. Zabawa EQ niewiele pomogła. Po 15 minutach użytkowania wróciły do pudełek. Jutro przetestuję jeszcze Steelseries Arctis Nova 7 jako że z obecnych Steelseriesów jestem jako tako zadowolony. Jak tutaj też będzie słabo to idę w przewodowe typowe słuchawki zaczynając od Hifimana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HiFiMAN Edition XS jeszcze o tych myślałem.

 

Zaleta bezprzewodowych jest dla mnie taka,  że będę oszczędzał obce "combodac", już go nie produkują, a przy obecnych temperaturach, to mniej ciepła w pokoju.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W cenie podobnej do słabiutkich DT990 Pro też mógłbym gorąco polecić HE-400SE jeśli mówimy wyłącznie o dźwięku, ja w nich też dużo grałem, ale uprzedzam, że uszy się dosyć mocno grzeją wbrew pozorom i wcale tutaj nie pomagają duże otwarte muszle. Mi też uszy w HE-400SE i w Sundarze lekko dotykały przetwornika co nie jest zbyt przyjemne, a dużych uszu nie mam. Sennheisery HD600 też są niezłe, ja nie mogłem znieść dużego nacisku pałąka, ale może rozluźnia się trochę z czasem? To pytanie do posiadaczy. Edition XS super opcja, ale już dużo droższa. Paradoksalnie najwygodniejsze słuchawki, jakie miałem, to zamknięte Fostexy TH610 - ani nie było dużego ucisku, ani uszy się nie grzały.

PS. Wybrałbym po prostu coś wygodnego i trwałego, bo żadne słuchawki nie sprawią, że będziesz lepszy w grze.

PS2. Co do ceny wysyłki z polskiego magazynu przy zakupie ze strony Hifimana to może kolega @side jakoś pomoże

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, LeonidK napisał(a):

W cenie podobnej do słabiutkich DT990 Pro też mógłbym gorąco polecić HE-400SE jeśli mówimy wyłącznie o dźwięku, ja w nich też dużo grałem, ale uprzedzam, że uszy się dosyć mocno grzeją wbrew pozorom i wcale tutaj nie pomagają duże otwarte muszle. Mi też uszy w HE-400SE i w Sundarze lekko dotykały przetwornika co nie jest zbyt przyjemne, a dużych uszu nie mam. Sennheisery HD600 też są niezłe, ja nie mogłem znieść dużego nacisku pałąka, ale może rozluźnia się trochę z czasem? To pytanie do posiadaczy. Edition XS super opcja, ale już dużo droższa. Paradoksalnie najwygodniejsze słuchawki, jakie miałem, to zamknięte Fostexy TH610 - ani nie było dużego ucisku, ani uszy się nie grzały.

PS. Wybrałbym po prostu coś wygodnego i trwałego, bo żadne słuchawki nie sprawią, że będziesz lepszy w grze.

PS2. Co do ceny wysyłki z polskiego magazynu przy zakupie ze strony Hifimana to może kolega @side jakoś pomoże

Slabiutkich 990pro? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, SlawekR napisał(a):

 

Kwestie finansowe to zawsze sprawa indywidualna, dla jednego warto, dla drugiego nie.

Moim zdaniem warto, bo HD600 spełniają wszystkie niezbędne warunki i to z nawiązką. Swoje setki godzin w Battlefielda w różnych słuchawkach spędziłem, żeby wyrobić sobie opinię.

Słuchawki do grania muszą mieć kilka niezbędnych cech, im więcej z nich spełniają jednocześnie, tym bliżej im do ideału.

Powinny być w miarę lekkie i wygodne

Powinny być możliwie otwarte i wentylowane, szczególnie w kontekście godzin jakie z nimi przyjdzie nam spędzić.

Powinny grać w miarę równo, nie faworyzując żadnego zakresu, V-ka nie jest wskazana.

Nie powinny kręcić fazą i wprowadzać sztucznej przestrzenności, bo zaburza to postrzegany kierunek dźwięku, czyli zbliżającego się wroga w FPSie.

Przestrzeń powinna być generowana przez silnik gry/kartę dźwiękową, a nie kręcona słuchawkami.

Nauszniki raczej materiałowe a nie skórzane/z eko skóry, żeby nie odparzały.

Powinny stanowić w miarę neutralne obciążenie dla wzmacniacza, nie za łatwe, nie za trudne do napędzenia.

 

Senki HD600 stanowią taki właśnie złoty środek i mix cech.

DT990 Pro, moim zdaniem trochę za bardzo faworyzują górę i mają ją dość specyficznie zaakcentowaną. Na krótką metę fajnie, ale na dłużej już niekoniecznie.

 

W HD600 po 5 godzinach zdejmiesz je z głowy i nie powinieneś mieć żadnych przykrych skutków ubocznych po intensywnej grze.

 

No nie mogę się nie zgodzić. Osobiście kocham HD600. Jedne z najlepszych słuchawek w historii, król naturalności dźwięku 26 lat po premierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności