Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obecnie to raczej porządnych lapków juz nie ma. Były stare delle, stare ibm i stare hp, wszystko po tym to lipa :-)

Jakbym miał zmieniać lapka (asus-zawiodłem się) to bym kupił albo Dell XPS tak poprostu bo mi się podoba, albo Compala bo ma dobre parametry przy optymalnej cenie.

Teraz trochę lapków widuję codziennie i generalnie przy zakupie brać to co się podoba i to co ma dobre warunki gwarancji i porządny serwis - bo szansa zepsucia jest już chyba taka sama we wszystkich. Masowe produkcje...

Z tego co widziałem to acery (proporcjonalnie do ilości, bo przecież ich jest najwięcej) psuły się najrzadziej :) Stara seria acera miała straszne obudowy, które się często rozklejały, pękały i to było najczęstsze "psucie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to raczej porządnych lapków juz nie ma. Były stare delle, stare ibm i stare hp, wszystko po tym to lipa :-)

Bingo! Ja jeszcze dodam stare Satelitki, rzeczy nie do zdarcia...

to co ma dobre warunki gwarancji i porządny serwis - bo szansa zepsucia jest już chyba taka sama we wszystkich.

Przy VBI głowę pod topór podstawia Intel, serwis jest dobry, tyle że lap jedzie kurierem na słowację.

Masowe produkcje...

Krótkie wyjaśnienie - na świecie działa kilka fabryk laptopów, które produkują komputery brandowane przez prawie wszystkich "wielkich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś coś kiedyś z Amazona?

Tanio płyty mają które mnie interesują :P

 

Mnie też intersują, ale nie z amerykańskiego, a z brytyjskiego. Bez cła, vatu etc., szybsza przesyłka, a przy obecnym kursie złotego chyba się bardziej opłaca :) Nawet niektóre odtwarzacze wychodzą 100-200zł taniej, szkoda tylko, że serwis w UK... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeca Wam z amazona do Polski raczej nie wyślą..

 

Też tak myślałem, ale ostatnio kolega mówił, że robił 2 czy 3 zamówienia z amerykańskiego amazona i nie było żadnych problemów. Z brytyjskim nie powinno być tym bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plotę bzdur i nie wiem dlaczego zacytowałeś tylko i wyłącznie Compala, skoro Arsto i Compal to jedno i to samo, na takiej samej zasadzie jak Mital i Mio lub HTC i SPV (podałem przykłady marek telefonów komórkowych) tak samo jak Honda i Acura (tu akurat marek samochodów). Nie wierzysz? Heh, no to proszę bardzo, to jest mój aktualny sprzęt kliknij. No - może z drobnymi modyfikacjami, bo nie wszystko się tam zgadza m. in. mam matrycę 17" i innego procka, bo ja mam Celerona, ale tak samo wygląda. Wcześniej miałem też inny laptop Aristo/Compala, więc wiem o czym mówię i nie plotę żadnych bzdur. W każdym z nich coś było nie tak. W pierwszym non stop padał RAM i matryca, w tym uwala mi się dysk twardy, jakieś sektory lub coś musi być uszkodzone, bo czasem niesamowicie długo kopiuje rzeczy pomiędzy partycjami, na dysk, z dysku etc, w dodatku cały system mi przywiesza i to by sie zgadzało, bo jeśli jakaś część składowa zainstalowana jest właśnie na takim sektorze, to system nie będzie działał płynnie. Powiem więcej - tak naprawdę znam około 9 osób które mają/miały styk z tymi laptopami i praktycznie każdej z nich coś się z nimi działo, to matryca, to dysk, to procesor, to płyta główna, to cośtam itd. Proszę Cię/Was więc nie mówcie mi że plotę bzdury, bo wszystko co wcześniej napisałem jest szczerą prawdą, a nie wyssanymi z palca kłamstwami.

 

edit: szybka edycja odnośnie tego co napisał pGo, mój Aristo też jak ma dobry dzień to touchpad działa, a czasem wystarczy że położę na nim palec i ciężko nadążyć za kursorem, bo tak lata po ekranie w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacnij w link z mojej sygnaturki :)

hmmm... a nie orientujesz się czasem, gdzie można kupić kabel do nich? Bo nawet w sennheiserowej instrukcji jest opis wymiany kabla, ale jakoś nigdzie nie mogłem takowego znaleźć <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno i to samo

Jakbym nie wierzył, to nie pisałbym o tym i nie dawał linka.

 

Powiem więcej - tak naprawdę znam około 9 osób które mają/miały styk z tymi laptopami i praktycznie każdej z nich coś się z nimi działo

Ja tak mogę powiedzieć o dowolnym półrocznym kompie którego biorę "do naprawy", w 90% przypadków całkowita wina spada wyłącznie na właściciela. Compal jako VBI jest na naszym rynku relatywnie krótko i mimo tego na liczących się forach (purepc, notebookcheck, masa forów zagranicznych) pełno jest zadowolonych, świadomych użytkowników, więc może to nie z kompem jest problem, a z użytkownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a nie orientujesz się czasem, gdzie można kupić kabel do nich? Bo nawet w sennheiserowej instrukcji jest opis wymiany kabla, ale jakoś nigdzie nie mogłem takowego znaleźć <_<

 

A nie możesz zmienić na inny, teoretycznie lepszy? Jeszcze nie widziałem w sprzedaży kabla do tych słuchawek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zmienić na inny, teoretycznie lepszy? Jeszcze nie widziałem w sprzedaży kabla do tych słuchawek :(

Tylko nie wiem za bardzo, gdzie takowy nabyć....

 

Póki co piszę do konsbudu z pytaniem, przy okazji zapytam się ile chcą za pady od hd595 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może to nie z kompem jest problem, a z użytkownikiem?

I masz na to jakąś receptę? Jeśli chodzi o dbanie o mój sprzęt, to skanuję go co tydzień całego G-Data 2007 na obu skanerach programowych, co tydzień leci mu też defragmentator, Spybot Search and Destroy, skanuje dyski czym się da i odrobaczam komputer z ewentualnych infekcji, nie wiem co można jeszcze robić, by dbać o swój sprzęt, nawet kurz ze srodka wysysam odkurzaczem podczas sprzątania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności