Skocz do zawartości

DAC


Rekomendowane odpowiedzi

 @Samuel_

 

A czemu po USB ? Wystarczy dokupić takie coś jak Matrix X Spdif 2 albo 3 (moge sprzedac dwójke, bo mi leży nieużywany - korzystam z Holo Red, którego również polecam) i uzyskać dźwięk po Coaxialu/AES EBU/IIS. Łączysz się DACiem do Matrixa przez np. kabel HDMi i uzyskujesz sygnał IIS. Dla mnie jest lepiej niż po USB. Kabelek USB wtedy używasz jako łącznik konwertera z laptopem. A jak nie chcesz kabelka na widoku i chcesz mozliwie najlepszy sygnał, to dokupujesz jakiś streamer. Kombinacji i zabawy jest mnóstwo, dlatego też uważam, że nie nie ma co się ograniczać i szukac przetwornika, który gra najlepiej tylko po USB. Wybór jednak należy do Ciebie.

 

A w temacie, oryginalny nie będę i polecam daczki od Holo. Znam bardzo dobrze ich flagowy produkt i o nim mogę porozmawiać, ale niestety kosztuje znacznie ponad budżet. Mimo to warto się nim zainteresować, bo cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Poczytaj sobie dedykowany wątek na Head Fi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

 @Samuel_

 

A czemu po USB ? Wystarczy dokupić takie coś jak Matrix X Spdif 2 albo 3 (moge sprzedac dwójke, bo mi leży nieużywany - korzystam z Holo Red, którego również polecam) i uzyskać dźwięk po Coaxialu/AES EBU/IIS. Łączysz się DACiem do Matrixa przez np. kabel HDMi i uzyskujesz sygnał IIS. Dla mnie jest lepiej niż po USB. Kabelek USB wtedy używasz jako łącznik konwertera z laptopem. A jak nie chcesz kabelka na widoku i chcesz mozliwie najlepszy sygnał, to dokupujesz jakiś streamer. Kombinacji i zabawy jest mnóstwo, dlatego też uważam, że nie nie ma co się ograniczać i szukac przetwornika, który gra najlepiej tylko po USB. Wybór jednak należy do Ciebie.

 

A w temacie, oryginalny nie będę i polecam daczki od Holo. Znam bardzo dobrze ich flagowy produkt i o nim mogę porozmawiać, ale niestety kosztuje znacznie ponad budżet. Mimo to warto się nim zainteresować, bo cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Poczytaj sobie dedykowany wątek na Head Fi.

 

no właśnie dlatego, że nie chce mieć tego wszystkiego na biurku :) may zajmuje dużo miejsca i jest ciężki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Samuel_ napisał(a):

may zajmuje dużo miejsca i jest ciężki

I jest cholernie dobry :) A rozwiązań biurkowych troche na rynku jest (ponizej np. zdjęcie jakiegos użytkownika z Head fi). Niemniej jednak rozumiem Twój argument. Ja sam musiałem zlecać komuś mebelek robiony na zamówienie, żeby to wszystko razem jakoś wyglądało oraz miało ręce i nogi. Warto było👍

 

Życzę powodzenia w wyborze.

 

 

 

 

Glavnaja_Susvara.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio, @vonBaron dzięki, no może faktycznie lepiej iść w dac ze streamerem albo dać + streamer, bo jednak życia się nie oszuka i po usb nie da rady wycisnąć maksa i tyle w temacie. Z tego typu rozwiązań myślałem w związku z tym też o:

MATRIX AUDIO ELEMENT X2,

Lumin T3 ew. inny model Lumina,

z droższych i daleko poza pierwotnym budżetem 

AURALIC VEGA G2.1 STREAMING DAC

PS AUDIO DIRECTSTREAM DAC MK2

WEISS DSP501

produkty AURENDER

mola mola tambaqui - choć tu nie wiem jak z jakością streamera

T+A MP 3000 HV - stary model, ale widziałem używkę w b dobrej cenie

 ponadto:

EverSolo DMP-A6 - ponoć świetny jak jego cena,

ponadto inne rozwiązanie:

dac i osobno streamer - np. sonnet pasithea + hermes (np. z naszego bazarku).

będę zobowiązany za wszelkie wskazówki; zależy mi na jakimś przyzwoitym grajku, żebym po miesiącu nie myślał o jakiś zmianach, na zasadzie raz, a dobrze.

p.s. @vonBaronjak będziesz dysponował kiedyś czasem, daj znać, podjechałbym posłuchać tego sonneta, może w istocie ww. zestaw okazałby się dobrym rozwiązaniem, przy okazji chętnie posłucham Twojej opinii na temat połączenia wellsa z abyssami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Audio możesz chyba odpuścić, są dość kontrowersyjne opinie. 
Matrix słuchałem poprzednika element X, bardzo fajny DAC ze streamerem, teraz masz chyba też wersję lepszą dla siebie bo bez wyjścia słuchawkowego na nowszych sabre, element x2 pure, sam jestem ciekawy, niestety nieco droższy.

Jeżeli chodzi o Auralica to trochę drogo, z kolejnymi wersjami poszli z cenami, nie wiem jak grają teraz Vegi, ja miałem pierwszą i to był niezwykle przestrzennie grający DAC. Mola mola ma dość dobre opinie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 13:06, bakus1233 napisał(a):

"Zainteresowania:skończyłem z audio"

Nawiązania do Samuela Becketta w nicku i w awatarze  - więc myślę, że zbyt dosłownie to odczytałeś ;) 

Czy czekający na Godota doczekali się tegoż Godota?

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, saudio napisał(a):

PS Audio możesz chyba odpuścić, są dość kontrowersyjne opinie. 
Matrix słuchałem poprzednika element X, bardzo fajny DAC ze streamerem, teraz masz chyba też wersję lepszą dla siebie bo bez wyjścia słuchawkowego na nowszych sabre, element x2 pure, sam jestem ciekawy, niestety nieco droższy.

Jeżeli chodzi o Auralica to trochę drogo, z kolejnymi wersjami poszli z cenami, nie wiem jak grają teraz Vegi, ja miałem pierwszą i to był niezwykle przestrzennie grający DAC. Mola mola ma dość dobre opinie.

dziękuję, sprawdzę element x2 pure (jest akurat w mp3store), możliwe, że bym go przeoczył bez Twojej podpowiedzi, więc tym bardziej dziękuję; cenowo dam radę jak mp3store da jaki dobry rabat :) mola mola ponoć świetny, ale jak pytałem o cenę to 40 tyś niestety trzeba za niego dać (po rabacie, choć pewnie można by jeszcze powalczyć). 

22 minuty temu, Bednaar napisał(a):

Nawiązania do Samuela Becketta w nicku i w awatarze  - więc myślę, że zbyt dosłownie to odczytałeś ;) 

Czy czekający na Godota doczekali się tegoż Godota?

mhm, muszę zmienić na "kończąc z audio", żeby się ludzie tak nie czepiali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Samuel_ napisał(a):

mhm, muszę zmienić na "kończąc z audio", żeby się ludzie tak nie czepiali :) 

Wtedy wszystko się ułoży w logiczną całość - skończysz z audio w podobny sposób, w jaki Estragon i Vladimir doczekali się Godota ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, vonBaron napisał(a):

Sonnet Pasithea :lol:

dużo sprzecznych informacji/opinii - jedni chwalą pod niebiosa, inni mówią, że to nic specjalnego (mówię o połączeniu ze streamerem, w każdym razie nie po usb), słuchałem na AVS i szczerze mówiąc to mnie jakoś ten dac nie powalił na kolana, ale zdaję sobie sprawę, że warunki odsłuchowe były ciężkie, ponadto może źle założyłem abyssy (nieodpowiednie położenie względem ucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Jeszcze nigdzie nie czytałem żeby komuś się ten DAC nie podobał. Dla mnie to najlepszy przetwornik jaki słyszałem.

chodzi nie o to, że się komuś nie podobał, ale o to, że nie jest wart swojej ceny i jest sporo lepszych daców za podobne pieniądze i mniejsze; ja go nie znam, więc nie polemizuję; chociażby na naszym forum Konrad wybrał chorda, audionanik napisał, że sonnet był jednoznacznie i wyraźnie gorszy, Michał wybrał holo; wiem, że to są opinie, Ty np. uważasz, że jest świetny, no i która racja jest najmojsza; jak uda się posłuchać i porównać z innymi to się jakoś w temacie sam wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samuel_ napisał(a):

Michał wybrał holo

Przy czym warto wziąć pod uwagę fakt, że ja też nie wykorzystałem do końca potencjału Pasithea, bo grałem nim po USB, gdzie taki sygnał jest ponoć słabszy niż np. AES/EBU czy Coaxial, nie wspominając o IIS. Niestety nie miałem wtedy odpowiedniego kabelka pod ręką. No i trzeba też pamiętać, że do Sonneta musisz mieć dedykowany streamer Hermesa (ewentualnie Metrum Ambre), a to dlatego, bo Sonnet ma nietypowe zastosowanie gniazd IIS, które jest na zasadzie kabla ethernetowego. W każdym razie mimo to, że u mnie całościowo wygrał May, to dźwięk flagowego Sonneta zrobił na mnie dobre, a nawet bardzo dobre wrażenie. To naprawde świetny i niesamowicie organiczny DAC. Gdyby tylko był lepiej wykonany, to pewnie bym go wtedy kupił i nie spróbował Maya.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Samuel_ napisał(a):

chodzi nie o to, że się komuś nie podobał, ale o to, że nie jest wart swojej ceny i jest sporo lepszych daców za podobne pieniądze i mniejsze; ja go nie znam, więc nie polemizuję; chociażby na naszym forum Konrad wybrał chorda, audionanik napisał, że sonnet był jednoznacznie i wyraźnie gorszy, Michał wybrał holo; wiem, że to są opinie, Ty np. uważasz, że jest świetny, no i która racja jest najmojsza; jak uda się posłuchać i porównać z innymi to się jakoś w temacie sam wypowiem.

Ważne że mi się podoba, Dave jest wyraźnie droższy i nie do końca pasuje mi jego sygnatura dźwięku. May to ta sama pólka co Pasithea, gra trochę inaczej i jest świetnie wykonany. Wszystkie te 3 DACki są świetne ale ja wybrałem ten który mi podoba się najbardziej,  sam zapytałeś co bym wziął dla siebie no i masz odpowiedź....

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_ 

 

A że tak nieśmiało sie jeszcze zapytam - nie brałeś pod uwagę Rockny Wavedream? Wiem, że to sporo ponad budżet, ale my tu zawsze pomagamy go przekroczyć ;) Swego czasu polowałem na ten daczek, ostatecznie mi sie nie udalo go upolować, straciłem cierpliwość i kupilem Maya, który zamknął temat. Poczytaj sobie o Rocknie. Niższy model Wavelight też jest ponoć niezły. Ktoś tu na forum nawet go posiada, tylko nie pamiętam kto, ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę, to napewno znajdziesz człowieka i jego opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności